thelucifer

Durum: 27 - 0 - 0 - 0 - 08.12.2017 23:11

Puan: 43 - Rütbe:

1 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 3

mini metro

android versiyonu çok eğlenceli olan oyun.

içinde istanbul'un da olduğu dünyanın önemli şehirlerindeki metro ağlarını yönetmeye çalışıyorsunuz. her şehirde farklı zorluklar ve araçlar mevcut. mesela hongkong da bir yerden sonra bazı istasyonlarda ani kalabalıklaşmalar oluyor ve hızlı trenlerle onlara müdahele etmeye çalışıyorsunuz.

oyunun genel mantığı şöyle;
-önce 3 tane durak veriyor size, 3 tane de metro hattı veriyor, bu hatları kullanarak istasyonları bağlıyorsunuz, sonra oyun ilerledikçe (şehir 0 dan kurulmuş da yeni yerleşim bölgeleri çıkıyor ortaya diye düşünebilirsiniz) metro hattınızı yeni bölgelere doğru geliştirmeye çalışıyorsunuz.

2 haftadır müptelası oldum, herkese tavsiye ederim.

transferwise

bir ülkeden başka bir ülkeye para transfer etmenin en kolay yollarından birisi. maalesef türkiye'den diğer ülkelere para transferini bir süre önce kapattılar, ancak eğer yurtdışından türkiye'ye para göndermerniz veya bir işten kazandığınız parayı çekmeniz gerekiyorsa en güzel yöntemi transferwise'dır.genelde 3 iş günü içerisinde para hesabınızda eksiksiz bir biçimde olur.

paypal

paypal çok yararlı bir sistem de olsa, benim için maaşımdan %10'a yakın bir kesinti yaptığı için bir daha yüzüne bakmadığım bir firma olarak kalmıştır. ayrıca kesintiyi bana gelen para üzerinden yapmış, gönderen kişiye hiç bir bildirimde bulunmamıştır. ondan sonra ödemeleri transferwise gibi sistemler üzerinden yapmış çok daha az bir komisyon ile çok rahat bir şekilde paramı alabilmiştim.

sanal paraların yaygınlaşmasıyla birlikte, eğer onları kullanmaya başlamazsa yavaş yavaş kullanım alanının azalacağını düşünüyorum.

xiaomi mi band 2

yaklaşık 1 hafta önce aliexpress üzerinden aldığım bilekliğim geldi uyku takibi aşırı detaylı olmasa da başarılı buluyorum, ayrıca alarm sesli alarma kıyasla çok daha başarılı. bir de her akşam saatli aldığım bir ilacım var onun için hatırlatma koydum ve işimi çok kolaylaştırdı.

gelelim en sevdiğim özelliğine, 1 saat hareketsiz kalırsanız, titriyor ve kalk diyor. masa başında oturan birisi olduğum için sürekli benim için inanılmaz güzel bir özellik.

kalp atışı ölçebilmesi, şarj süresi ve çeşitli bilgileri ekranında göstermesi gerçekten güzel.

tam bir fiyat/performans ürünü.

aliexpress

bugüne kadar 50 ye yakın alışveriş yaptığım, bir kaç kere sorun yaşamama rağmen sorunlarımın çözüldüğü mükemmel alışveriş sitesi.

özellikle ülkemizde pahalıya satılan pek çok ürün çok daha ucuz fiyatlara aliexpress üzerinden alınabilir ki ben genellikle arduino için sensörler kablolar motorlar vb. şeyler alıyorum. türkiye'deki sitelerden 300-400 tl arasına toplayabileceğim ürünleri 50 dolar civarına almıştım.

türkiye pazarına sürat kargo anlaşmasıyla birlikte çok daha hızlı bir şekilde entegre olacaklardır.

nokia n96

nokia n95'in üstüne pek çok özellik ekleyerek 2008 yılında çıkardığı. en önemli farkı bence micro-usb girişli olması ve symbian'ın o dönemki tüm üstün özelliklerini akıcı bir şekilde çalıştırmasıdır.

satın aldığım için pişman olduğum tek telefon olma özelliğini de taşır kendisi çünkü yaklaşık 7-8 ay içinde android,ios ve dokunmatik ekranlı telefonlar piyasayı ele geçirdi.

nokia'nın son çırpınışlarından birisidir.

samsung galaxy s3

galaxy s2'den sonraki samsung'un amiral gemisi. zamanında o zamana kadar görülmemiş büyük bir reklam kampanyası ile çıkmış ve samsung'un bugünkü büyüklüğüne ulaşmasında büyük payı olan bir cihazdır. ayrıca bu telefon ile samsung telefonuna bir kişilik yüklemiş, telefonun doğadan esinlenilerek yapıldığını savunmuştur. 3 sene çok sorun yaşamadan kullanmama rağmen, 2 kere çok yakın zamanlarda ekranı kırıldıktan sonra telefonu perte ayırdım.

bosch

aldığım her ürününden memnun kaldığım güzide firma. kendileri ocak ve fırınlarındaki patlama riskini kullanıcılarla paylaşıp, ücretsiz buna neden olan parçayı değiştirme hizmeti vermesiyle de ayrıca gönlümde taht kurmuştur. lütfen vereceğim linkteki ürünlerden elinizde mevcutsa en azından bir kontrol edin, içiniz rahat etsin.

https://www.gascookingsafety.com/tr-TR/?cid=gcsafety|oth||noc|bosch||||teaser|tr-TR

baymak bt 7000 elektrikli su ısıtıcı

baymak'ın muadillerinden farklı olarak pek çok güvenlik önlemiyle ve genişletilmiş uzun süreli garanti ile donattığı, ve suyu ısıtma kabiliyeti gerçekten iyi olan bir ürün. yaklaşık 5 yıl önce ihlas marka cihazımın bozulmasından sonra satın almıştım, 1 kere bakıma servis çağırdım onun dışında hiç bir sorunu olmadı. bu tarz ürünler genellikle soğuk günlerde suyu çok iyi ısıtamazlar ancak bu ürün en soğuk günlerde bile kaynar su verebiliyor.

kumtel lx 2831 ısıtıcı

merkezi sistemli bir apartmanda oturduğum için, kaloriferlerin açılıp kapanma saatlerine maalesef karar veremiyorum. bu yüzden de bazı aylarda özellikle sabah erken saatlerde ve geceleri gerçekten çok soğuk olabiliyor. basit bir ısıtıcıya ihtiyacım olmuştu ve kumtel'in 3 quartz tüplü bu ürününü aldım. yanında su haznesi de mevcut ve bu da odanın havasının kurumamasını sağlıyor. eğer benzer bir ihtiyacınız varsa kesinlikle tavsiye ederim. işini fazlasıyla yapan bir ürün.
  • /
  • 3
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 27

logitech x230

logitech'in 2009'da satın aldığım 2+1 ses sistemi. baya hor kullanmama rağmen hala güzel ve temiz bir ses veriyor. iki hoparlör arasındaki kabloyu ve hoparlörden çıkıp bilgisayara giren kablolarını 1 kere kendim değiştirdim. özellikle basları çok güzel veriyor. bugün muadili olan ürün bulamadım ancak bir tık üstünde logitech z333 var. x230 64w rms power'a sahipken z333 80w rms power'a sahip.

elon musk

hayat hikayesi herkes tarafından okunmalı ve örnek alınmalı. paypal, tesla ,spacex , hyperloop hepsi büyük bir vizyon ürünü olan projeler. ama elon musk bunların hepsini çok çalışmasına ve okumasına borçlu.

hayat hikayesini en güzel anlatan sayfa için https://www.marketwatch.com/story/the-fascinating-life-of-elon-musk-captured-in-one-giant-infographic-2016-04-13

asus zenfone 2

yaklaşık 2 sene kullandığım, 6. ayını doldurduktan sonra memnuniyetsiz olduğum telefon. bir daha da asus almamaya and içtim. çok büyük heveslerle alıp çok başarısız buldum zenfone 2'yi. bu arada söylemeyi unuttum zenfone 2 'nin 32 gb'lık ze551ml kod adlı modelini kullandım.

öncelikle 6. ayda şebeke sorunları başladı(kopmalar vs.), bir update le çözerler dedim ama o update gelene kadar aylar, yıllar geçti. ıntel mimarisi nedeniyle , android güncellemelerini çok geç aldı. şebeke sorunum da asla çözülmedi.

ekranı zaten çok başarılı değildi ancak bir de kafasına estiğinde rengi aşırı açılmaya başladı, yani sanki ekranın kontrastıyla oynanıyor gibiydi. 1 saat içinde otomatik düzeliyordu bu sorun.

bataryası da 1. yılını doldurmadan çok hızlı tükenmeye başladı, ayrıca telefon %15 de iken telefon kendisini kapatıyordu.

nokia 6680

lise hayatım boyunca kullandığım nokia 66xx serisinin en üst seviye telefonu. kamerası tost makinesinden hallice olsa da , symbian os sayesinde pek çok uygulama yükleyip mobil internetin doğru düzgün olmadığı bir çağda bile baya aktif kullanmıştım
Henüz takip ettiği biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler