techexpert

Durum: 90 - 4 - 4 - 0 - 19.02.2018 15:03

Puan: 116 - Rütbe:

3 ay önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Tech Expert

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 9

netspeed

şimdiye kadar kullandığım en iyi internet servis sağlayıcı. bazı konularda biraz acemiler fakat müşteri memnuniyetine gerçekten önem veriyorlar. 16mbps tarifesini kullanıyorum hiz sorgulamada 16.5mbps hiz alıyorum. taahhüt yok, fiyatlar ucuz, bağlantı sorunu yok, destek güzel, hız güzel. gerçekten iyi bir iss.

faceit

counter-strike global offensive rekabetçi lobilerindeki hilelerden bıkmış oyuncular için güzel bir çözüm. valve'ın anti-cheat'inden çok daha başarılı bir anti-cheat'i var. 5vs5 turnuvalar olduğu gibi 1vs1 oynama imkanınız var. çok hızlı bir şekilde 5vs5 maç bulabiliyorsunuz. 5 pre oynamayı hiç denemedim fakat solo denemelerimde saniyeler içerisinde maç buldu. server'lar cs go serverlarından daha kaliteli. premium üyeliği olmayanlar da kullanabiliyor. bu açıdan esea'dan daha iyi. fakat esea'ya göre biraz daha çok hile var sanırım. şimdiye kadar ben denk gelmedim. yine de esea'daki gibi adminler kısa sürede ilgileniyor. çok iyi bir support ekibi var. çok hızlı bir şekilde dönüş yapılıyor ve çözüm üretiliyor.

esea

counter-strike global offensive oyuncuları için en hilesiz maç bulma aracı. esea'da hile yok mu? elbette var fakat diğer platformlara göre daha düşük. cs go lobileriyle karşılaştırmıyorum bile. cs go'da hile oranı %90 ise esea'da %1 diyebiliriz. ayrıca esea'daki hileler çok daha kısa sürede banlanıyor. profesyonel oyuncular için tercih edilebilir bir platform. alternatif için (bkz:faceit)

android studio

profesyonel kullanıcısı değilim fakat hayatımda hiç bu kadar sorunlu bir ide ile karşılaşmadım. durduk yere olmadık yerlerde hata veriyor. uğraşıyorum uğraşıyorum düzelmiyor. daha sonra kendiliğinden düzeliveriyor. genelde güncellemelerde hatalar düzeliyor. android uygulama geliştirmek için alternatiflerini denemedim fakat android studio'dan daha kötü olabileceğini zannetmiyorum. bu yüzden alternatiflerine yönelmenizi tavsiye ederim.

trust 21512 ziva mouse

ucuza gaming mouse arayanlar için ideal bir seçim. mouse pad ile birlikte satıldığı için son derece ideal. herhangi bir sorun yaşayanı görmedim ancak olmaz da değil. zaten bu fiyata alacağınız ürünlerde bunu göze almanız gerekir.

mouse padin yeterli kalitede olduğunu düşünüyorum. ancak mouse pek rahat değil. yine de performansı fena sayılmaz. dpi seçeneği yok sayılır.

çok ucuz ancak tavsiye etmem. yine de oyunda sinirlenirseniz rahat rahat oraya buraya atabilirsiniz. stres atmak için kullanılabilir.

everest

birkaç yıl önce ucuz bir gaming mouse ürününü denemiştim. bir haftada falan arızalanmıştı. daha sonra ürünü garantisiyle değiştirdim yine aynı sorundan arızalandı. bir daha hiç everest markası kullanmamıştım. sebebi sadece bu ürünle ilgili yaşadıklarım değil tabii ki. ancak everest ürünlerin yorumlarına bakarsanız mutlaka onlarca sorun yaşayan insan görürsünüz.

bu markanın ürünlerinden herhangi birisini bir süre kullanıp da hiçbir sorun yaşamayan var mıdır acaba çok merak ediyorum.

everest sgm-x7

paranızı çöpe atmak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. hakkında iyi yorum yapan arkadaşlar birkaç ay sonra sorunları görünce, klikler çalışmamaya başlayınca, tekerleği bozulunca yorumlarını değiştireceklerdir.

klasik everest kalitesizliğini bu üründe de görebilirsiniz. fiyatına göre normal falan demeyin. çünkü bu fiyata onlarca f/p ürünü bulabilirsiniz. düz mouse kullansanız bile daha iyi. kesinlikle almayın.

tx red alert laptop fanı

hem kalitesiz hem etkisiz hem de gereksiz pahalı bir ürün. kesinlikle alınmaması gerekir. büyük ihtimalle dizüstü bilgisayarınız için küçük gelecektir. ayrıca bağlantı sorunları da yaşayabilirsiniz.

6 fanlı olduğuna bakmayın. kısa bir süre sonra fanlardan bazıları çalışmamaya başlıyor. zaten hepsi çalışsa bile ısınma için bir çözüm değil. ev yapımı klimaları denemeniz bile daha iyi olacaktır.

ancak çok fazla ısınma sorunu olan laptoplar için pek etkili bir çözüm de yok. bunun yerine ısınma sorunu olmayan markaları tercih ediniz.

logitech g300s

gerçekten de kaliteli bir f/p ürünü. gaming kit ismiyle logitech mouse pad ile birlikte satılıyor. yani bir bundle şeklinde mouse kutusu ve mouse pad kutusu aynı kutuda tek ürün olarak satılıyor. bu şekilde mouse pad daha ucuza alınabilir.

her mouse gibi kesinlikle mouse pad ile kullanılması gerekir. kendi mouse pad'i son derece kaliteli ve yeterlidir. mouse pad normal boyutlarda ancak fps ve benzeri oyunlar için gayet yeterli. yine de bana yetmez diyorsanız ayrıca büyük boy bir mouse pad alabilirsiniz.

trust gxt 340 kulaklık

ergonomik olmayan fakat fiyatına göre güzel bir ses kalitesi sunan oyuncu kulaklığı. çok kısa süreli kullanımlarda bile başınızda veya kulaklarınızda acı/ağrı hissettirebilir. ancak bu fiyata 7.1 ses kartlı kulaklık için normaldir.

diğer trust ürünlerinde olduğu gibi kalitesiz malzemeler tercih edilmiş. türkiye için bu fiyatlarda alınabilecek uygun bir kulaklık fakat bunun yerine üzerine biraz daha koyulup çok daha iyi kulaklıklar tercih edilebilir. tavsiyem ise ikincisidir.

türkiye dışından alacaksanız zaten bu fiyata çoook daha kaliteli ürünler bulabilirsiniz.
  • /
  • 9

olan biten

yeni bitcoin kampanyası yolda!
başarılı bir kampanya döneminin ardından yeni bir kampanya hazırlığındayız. birinci kampanyadan edindiğimiz deneyimleri, aldığımız eleştirileri ve gerçekleşen verileri dikkate alarak yeni bir kampanya üzerinde çalıştığımızı bildirmek isteriz.

aynı zamanda site altyapısını bitcoin kampanyasına uyumlu hale getirmek için aşağıdaki değişiklikleri yapıyoruz:

* kazançlar anlık olarak yazarların profil sayfasında görülecek (sadece yazar görebilir).
* aldığınız tüm ödemeler profil sayfanızda ayrı bir bölümde listelenecek (sadece yazar görebilir).
* ödeme talepleri de artık profil sayfanız üzerinden yapılacak.

bizi takipte kalın.

olan biten

sevgili ve saygıdeğer yazarlarımız,
sözlüğümüz bu gün itibariyle 1. ayını doldurmuş bulunuyor, başarılı bir kampanya döneminin ardından birinci bitcoin kampanyamız (19.11.2017 00:10 tarihi ve #5189 entry numarası itibariyle) sona ermiştir. çok kısa sürede çok hızlı bir büyüme ile 500 yazar, 2000 başlık ve 4900 entry sayısına ulaşmış bulunuyoruz. sizlerin de desteğiyle hızla büyümeye devam ediyoruz. şu ana kadar girilen entrylerden onaylananlar ve ödemeye hak kazananların ödemeleri yarın gün içinde tamamlanacak olup herhangi bir hak kaybı yaşanmayacaktır.

ödeme taleplerinizi https://www.iyimi.com/uye/defterdar.html @defterdar rumuzlu üyeye bitcoin adresinizi göndererek yapabilirsiniz. eğer daha önce iyimi kullanıcısına ödeme talebi yaptıysanız tekrardan ödeme talebinde bulunmayınız.

bu güne kadar sizlerden çeşitli kanallarla olumlu olumsuz birçok görüş ve öneri aldık. hepsini dikkate alıyoruz ve bunlarla ilgili çeşitli altyapı değişiklikleri gerçekleştireceğiz. aynı zamanda daha verimli, kaliteli içeriği ön plana çıkaracak ve yazarlarını daha fazla ödüllendirecek bazı değişiklikler planlıyoruz.

bu ana kadarki katkılarından dolayı tüm yazarlarımıza teşekkür ederiz. daha iyi bir sözlüğü beraber kurabilmek, daha kaliteli içeriği beraber üretebilmek ve yeni kampanyalara olanak sağlayabilmek için katkılarınızın devamı önemlidir.

tekrar teşekkürler.

not: 26/11/2017 tarihine kadar talep edilmeyen bitcoinler geçerliliğini yitirecektir.

iyimi.com

bitcoin taleplerinizi, iyimi kullanıcısına bitcoin adresinizi özel mesajla bildirerek yapabilirsiniz. entryleriniz incelenip transfer gerçekleştirilecektir. bir ödeme talep formu da hazırlıyoruz böylelikle daha pratik ve hızlı şekilde transferler yapılabilecektir.

edit: artık ödeme eşiğini geçen üyeler porfil sayfasında görünecek talep butonuna basarak biriken bitcoinlerini talep edebilir.

Toplam entry sayısı: 90

iyimi.com ile ilgili istekler

başlık açarken arama kutusunun dinamik olarak çalışması. böylelikle aynı başlıklar defalarca açılmaz. yazarlar başlık açarken daha kolay arama yapabilir.

ayrıca aramada sonuç bulunamazsa benzer başlıkların listelenmesi. bu da hem kullanıcıya yardımcı olur hem de yine yazarlar mevcut başlığı tekrar açmazlar.

örnek (bkz:logitech momo direksiyon seti) (bkz:logitech momo racing)

iyimi.com ile ilgili istekler

transferleri başka bir coin ile yapma seçeneği sunması. örneğin 20k satoshi kazancım varsa bunu 20k satoshi olarak değil de (20+50)k satoshi değerinde ripple olarak gönderimi yapılması. 100k satoshi transfer ücreti vereceğine yarısını cebine koysun yarısını üyelerine versin değil mi?

edit: transfer ücreti 50-100k olacaktı sanırım.

iyimi.com ile ilgili istekler

iyi mi iyi başlamıştık, şimdi neden böyle oldu? maaşlara zam bekliyoruz. 250 satoshi nedir ya?

tor

browser üzerinden yapacağınız işlemlerde yeterince gizlilik sağlar. işleminiz önce ara terminallere aktarılır daha sonra çıktı alınır. böylelikle sizin terminaliniz değil son terminal verici olarak gözükür.

bitcoin.com

burada bitcoin ile ilgili birçok şeyi bulabilirsiniz. bir de forumu bulunmaktadır. bitcoinle ilgili haberleri de buradan okuyabilirsiniz.

windows, ios, android için vs. cüzdanını edinebilirsiniz. hiç denemedim fakat google play'de iyi yorumlar yoktu android cüzdan için.

bir de şuradan btc alabiliyorsunuz: http://buy.bitcoin.com

bitcoin cüzdan

bitcoinlerinizi sakladığınız alanlardır. web, mobil, donanım veya masaüstü için ayrı ayrı tercih edebilirsiniz. örneğin sanal para borsalarında da bitcoin cüzdanı oluşturup bitcoinlerinizi burada saklayabilirsiniz. henüz yeni olduğum için kesin bir tavsiyem yok. fakat ufak miktarlar için sanal borsaların yeterli olduğunu düşünüyorum. örneğin paribu.com bunlardan birisi.

ne yazık ki az önce 0.001 btc transfer alt limitinin olduğunu öğrendim. şimdilik arayış içerisindeyim. sözlük yazarlarını tavsiye ve yorumlarını paylaşması için başlığa davet ediyorum.

iyimi.com ile ilgili istekler

transferleri başka bir coin ile yapma seçeneği sunması. örneğin 20k satoshi kazancım varsa bunu 20k satoshi olarak değil de (20+50)k satoshi değerinde ripple olarak gönderimi yapılması. 100k satoshi transfer ücreti vereceğine yarısını cebine koysun yarısını üyelerine versin değil mi?

edit: transfer ücreti 50-100k olacaktı sanırım.

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler