sovyet panda

Durum: 14 - 0 - 0 - 0 - 18.11.2017 13:07

Puan: 18 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 2

adobe after effects

adobe tarafından üretilen, pek çok türk klibinde programın oldukça iyi olmasına rağmen nasıl becerdikleri anlamlandırılamayan dandik kullanımlarını görebileceğiniz film efekti programıdır. yeni başlayanlar programı montaj programı zannetmekle hata yaparlar montaj açısından işlevsel değildir. asıl amacı filme gerekli görsel çekidüzenin verilmesi ve efektlerin yapılmasıdır. bu amaçla filminizin color correction, rotoscoping, keying vs işlemlerini yapabileceğiniz gibi sahip olduğu kullanışlı 2d, 3d ve motion araçları sayesinde filminize ek olarak kullanabileceğiniz ek görüntüleri hazırlamanızı sağlar. programa çabuk adapte olabilmek ve kolay kullanabilmek için layer sistemini, keyframes ve composite mantığını ve en önemlisi de mask olayını bilmek programda ustalaşma yolunda işinizi kolaylaştıracak en önemli öğelerdir. ayrıca program içerisinde çok ayrıntılı olmasa da audio efektleri de yapılabilmektedir ama bu iş için eskiden cool edit pro olarak bilinen şimdilerde ise adobe'un satın almasıyla audition olarak ismi değişen bir program mevcuttur.

edius

neredeyse dünya üzerindeki bütün video formatlarını destekleyen kurgu programı. hızından dolayı genelde haber kanallarında kullanılır.

avid media composer

dünyanın ilk non-linear kurgu programı. hollywood'da halen kurgu programlarının amiral gemisidir, hemen hemen bütün büyük filmler avid ile kurgulanır.

eğer belgesel, film, kısa film kurgulamak istiyorsanız ve biraz sabırlıysanız trial modunu indirip kurcalayabilirsiniz. bu işlerden hiç anlamam diyorsanız (bkz:edius)

canon eos 550d

canon'un başlangıç seviyesi kameralarından. 1080p video çekebiliyor, genelde yanında 18-55 kit lens ile birlikte satılır. benim de ilk kameram olur kendileri.
  • /
  • 2
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 14

firewire

firewire, apple tarafından icat edilen, bilgisayara harddisklerin bağlanmasında kullanılan yüksek hızlı bağlantı türüdür. ıeee 1394 standardına dayalıdır. 400 ve 800 mbps hızında veri transfer eder. 800 mbps transfer eden kabloların girişi kare şeklinde, 400 mbps trans eden kabloların girişi de üçgen şeklindedir. gözlemlerime göre usb 3.0'dan çok çok iyidir.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler