sovalye

Durum: 13 - 0 - 0 - 0 - 11.12.2017 12:41

Puan: 13 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 2.Nesil Yazar

Ankara Bürokrasisinin İçinde Motosiklet Tutkunu Bir Yönetici | Danışman | Yazar | Profesyonel Müzik Dinleyicisi

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 2

foxxvault

arabasının anahtarını çoğu zaman unutan ya da bulamayanlar için geliştirilen bir ürün. aracın arka plakasının olduğu yere takılan ince bir plakalık gibi çelik kasa düşünün. plaka da onun üzerine takılıyor.
yalnız bunun farkı şu;
bu kasa arabanızın arka plaka bölümüne monte ediliyor ve sizden başka kimse açamıyor. bu kasa bluetooth üzerinden akıllı telefonunuzla senkron oluyor. kasayı sadece kendine özel uygulaması ile açmak mümkün. yani sizin dışınızda kimse erişemez. basit gibi göründüğüne bakmayın, yüksek karbon katkılı çelikten yapılmış kaynaksız tek parça bir gövdeye sahip. arabanın iç tarafından monte edildiği için çıkartılması, kesilmesi, sökülmesi veya zorla açılması mümkün değil. dışarıdan neredeyse belli bile olmayan ürünün tasarımcıları o kadar iddialı ki, biri sizi anahtarlarınızı koyarken görse bile o anahtarlara ulaşamayacaklarının garantisini veriyorlar. akıllı telefon uygulaması multi-faktörlü şifreleme, kriptolu veri aktarım özelliğine ve ssl sertifikasına sahip. yani dijital taraftan da kasaya ulaşmak imkansız gibi. eğer akıllı telefonunuzda bir sıkıntı olursa, kasa ancak sizin bildiğiniz bir kod ile açılabiliyor.

messenger kids

facebook'un, çocuklarımızın arkadaşları ile güvenli bir şekilde görüşebileceği uygulaması.
uygulama, çocuklarımızın arkadaşları ile görüntülü, sesli görüşmesine olanak sağlıyor. internet üzerinden seçtiğimiz ve kontrol edebildiğimiz uygulama çocuklarınızı güvence altına alırken, tanımadığı kişilerin ulaşmasının da engelliyor.

bu uygulamayı kullanabilmek için öncelikle çocuğumuzun telefonuna kurmamız gerekiyor. bu uygulamaya giriş yapabilmek için ise yeni bir hesap açmamıza gerek kalmıyor. kendi hesabımızla girdiğimiz uygulamaya çocuğumuzun hesabını tanımlamamız yeterli oluyor. böylelikle çocuğumuzun bizim kontrol ettiğimiz bir messenger hesabı olmuş oluyor.
çocuğumuzun arkadaşlarına ulaşabilmesi için ise; bizim, çocuğumuzun arkadaşının ailesini hesabımıza eklememiz yeterli olacak. böylece çocuğumuz arkadaşlarına kolayca ulaşabiliyor.
uygulama, mesajlaşmanın yanı sıra görüntülü görüşme sırasında çeşitli çıkartmalar ve eğlenceli uygulamalar da barındırıyor.

not: 2017 itibari ile abd'de ios işletim sistemi için kullanıma sunuluyor bu özellik

instagram direct

ınstagram uygulamasının içerisinde yer alan mesajlaşma bölümü, facebook'un messenger platformu gibi ana uygulamanın içerisinden karşımıza çıkan ayrı bir uygulama.

direct uygulaması ilk etapta ios ve android platformları için içinde türkiye'nin de olduğu farklı 6 ülkede pilot olarak yayınlanmaya başlıyor. diğer ülkeler ise şili, israil, italya, portekiz ve uruguay.

messenger ve whatsapp yanına gelen ınstagram'ın mesajlaşma uygulaması direct, mesaj yanında fotoğraf ve video gönderilmesine de izin veriyor.

toyota verso

benim gibi bir aracın önce tipine bakarak ön yargıda bulunacak olursanız, bu arabada çok yanılırsınız. iki yıldır kullandığım 1.6 dizel modelinden sonra tüm yargılarım değişmiştir. şöyle ki; bir araç bu kadar ferah, yüksek ve geniş olurken yola bu kadar nasıl tutunabildiği? uzun yolda fazlası ile güven vermekte. artı olarak 6 ileri şanzımanı ile yakıt tüketimini baya düşürmektedir ileri süratlerde. ve birçok yerinde bulunan çekmece ve gözlerle sizi toplayarak tam bir aile arabasıyım demektedir. arka koltuklarında otururken, genişlik ve ferahlıktan aynı zamanda piknik bile yapabilirsiniz (masası mevcut)

sennheiser cx 300 kulaklık

bir motosiklet kullanıcısı olarak; benim için en önemli faktör, kaskın içinde taktığım zaman boyutlarıyla rahatsız etmeden mümkün mertebe az yer kaplaması. bu anlamda sennheiser cx 300 ufak yapısı ile kulağın dışına minimum seviyede dışarıda kalıyor. artı olarak bu kulaklık sadece dinlemeye odaklı olduğundan mikrofonu yok. ama yüksek hızlarda kaskın içinde muadillerine göre fazlası ile yüksek ses vermekte ve rüzgar uğultusunu bastırmakta. belki biraz pahalı olabilir ama amaca yönelik ihtiyaçlara cevap vermekte.

mycelium

bitcoin servetinizi saklamak için güvenli bir cüzdan kullanmaya ihtiyaç duyan arkadaşların mobil alanda rahat kullanabileceği bir program

basit bir arayüze sahip, pin kodu ve geri kurtarma gibi ek imkanlar da sunuyor kullanıcılarına.

yamaha yzf r25

yamaha motosikletin çıkarmış olduğu super sport segmentindeki 250'lik motosikleti. 2016 - 2017 yıllarının türkiye'de en çok satanı olması ile birlikte; hız ve görüntü açısından rakiplerine fark atmıştır. bu popülerliğin temelinde birçok neden yatıyor olsa da; japon olması (çin olmaması), çift silindirli olması (muadil 250'ler tek silindirli), dijital vites göstergesi ve en önemlisi 600'lük bir motor görüntüsü olması onu türk apaçilerinin arasında farklı yapmıştır.

sophia

amerika’nın dallas eyaletinde, elektroniğe çok meraklı bir genç olan dave hanson tarafından üretilen akıllı robot. insan gibi hareket eden ve insana çok benzeyen bu akıllı robot insanlığın sonunu getirmek niyetinde. yapay zeka ile çalışan robot gülümsüyor, konuşuyor, cevap veriyor ve yüz mimikleri yapabiliyor. sophia adlı akıllı robotun yüzü silikondan ve birçok yüz ifadesini gerçekleştirebiliyor. robotun yaratıcısı hanson‘ın “insan ırkını yok etmek istiyor musun?” şeklindeki sorusu karşısında gülümseyen sophia, “pekala, tüm insanları yok edeceğim.” şeklinde ürpertici bir yanıt vererek tarihe geçecek o anlara tüm dünya ile tanıklık etmişlerdir. bir şirket kurmak ve insan ırkını yok etmek istediğini söyleyen sophia; silikon cildi ile 62 yüz ifadesine sahip ve insanlarla girdiği etkileşimi hatırlayabilmekte.

goldwave

müzik ve ses üzerine çalışabileceğiniz çok kolay bir programdır. uzun yıllardır var olan bu program rakiplerinin yanında cok basit görünse de bir çoğunu cebinden çıkarabilir. ses dosyaları üzerinde aklınıza gelecek tüm calışmaları yapabilirsiniz kendisiyle. ses temizlemeden efektlere kadar, sesi parçalamadan mix'e kadar hepsine bana mısın demez

secret cv

ınternet üzerinde hizmet veren bir kariyer (iş ve personel bulma) sitesidir. her ne kadar yenibiris.com ve kariyer.net'e muadil olarak tasarlanmış olsa da, hem web hem de mobil tabanı birçok ihtiyaca cevap veremeyen bir alt yapıya sahiptir.
  • /
  • 2
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 13

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler