sokakta röveşata çeken adam

Durum: 161 - 0 - 0 - 0 - 17.11.2017 10:06

Puan: 210 - Rütbe: ★★

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 17

mybithouse

site güvenilir mi tam çözemedim.bende şuan işlemlerimi paribu üzerinden hallediyorum ama altcoinler yok sadece tl-btc btc-tl olarak işlem yapıyorum.
yatırdığımız parayı ibandan çekebiliyomuyuz ?
belli bir limiti varmı ?
altcoinler mevcut mu ?
bilgisi olan yeşillendirsin.
ponzi çıkmasın

imax

3d si kesinlikle baş ağrısı ve mide bulantısı yapıp erkek bile olsanız sizde hamilelik psikolojisi uyandıran 2d sini izlemesi ise oldukça keyif verici olan yeni nesil sinema platformu.hele birde bilim kurgu ve aksiyon dolu bir filme gittiyseniz filmden çıktıktan sonra bile filmin etkilerini hala hissedebilirsiniz.

kesinlikle orta sıraları tercih edin ve hiçbir 3d filme gitmeyin.

volkswagen golf

türkiyede vw grubunun neden bu kadar tercih edildiğini çözemiyorum.
0 araçlar için insanlar 4 5 ay beklemeyi göze almış durumda şu sıralar resmen yatırım aracı olarak görülüyor.insanlar 100 110k paraları bu araç için doğuş otoda neredeyse kuyruk olmuş vaziyette yurtdışında neredeyse yarı parasına satılan bu araçlar türkiyede neredeyse altın değerinde
insanlara ev yerine artık vw araçlarına yatırım yapmakta çünkü piyasası oldukça fazla.
güzel araç kesinlikle hak veriyorum ama dsg şanzıman kesinlikle 100k parayı haketmiyor.2elde oldukça alternatifi mevcut.

tok kapı sesi isteyen sesi telefonuna kaydedip dinleyebilir.

change.org

son zamanlarda imza kampanyası düzenleyen online imza kampanyası düzenleme programı çok gerekli ihtiyaca yönelik kampanyaların olmasına karşın suistimal edildiği yönleri de mevcut .
ses getiren olaylar mevcut olsa da bazı konularda daha gelişmesi gerektiğini düşünüyorum.

nissan qashqai

nissan ın suv model aracı 2012 2013 modelleri gözüme çok hoş gelse de yeni modellerini pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim nisssan modeli.

özellikle o arka stop lambası sanki lastik misali sündürdükçe sündürülmüş.ne gereği vardı ki ?!?!?
motor olarak 1.2 nin gelmesinin mantıklı bulduğum gibi eski tasarımının aşırı şekilde değiştirilmesini de hiç hoş bulmadım.
ön taraftaki o agresif görünen ön farlarda pek iç açıcı olduğu söylenemez o yüzden ---bizimle deyıllsın---

satoshi nakamoto

dünyada yeniden altına hücümü çağrıştıran sanal para biriminin kurucusunun gerçek yada kod adı.aynı zamanda bitcoinin alt birimi olarak da geçer (bkz:satoshi).
yakın gelecekte bitcoinin değerinin sürekli artmasıyla birlikte dünyanın en zenginleri arasına girecek ve biz hala ismini cismini tipini bilmiyoruz.

çoğu iktisatçılar bitcoinin sürekli değer kazanmasıyla birlikte normal para birimlerinin hepsinin sonunu getireceğini düşünürken kimileri de bitcoinin saman alevi olduğunu düşünmekte.teknoloji geliştikçe ve zaman geçtikçe ilk taraf sanki geleceği belirlecek olan bir para birimi olduğunu destekler nitelikte.

hep beraber göreceğiz...

google

alphabet şirketinin en büyük grubu.internet sektörünün en büyük arama motoru dünyanın en değerli şirketi.hz. google

bence yapay zekanın en ilerisine sahip şirket.sizin google a yazdığınız her kelime aslında kendi reklam servisleri için sizin kişisel bir veriniz haline geliyor ve ardından site bannerlarında birden karşınıza çıkıyor.

dünya da reklam gelirlerinin tahminimce en yüksek olduğu şirket.şu sıralar otonom sürüş yapay zeka ile ilgili konulara milyarlarca dolar kaynak ayırdığı ve yatırım yaptığı konuşulmakta.

flac

eğer fiio benzeri bir ses amplikatörü güçlü bir kulaklık ve kaliteli bir mp3 çalarınız varsa .mp3 uzantılı müzik dinlemek yerine flac müzik tercih ederseniz sesin tınılarını ayrı ayrı hissedebilir sürekli dinlediğiniz şarkılarda daha önce hiç farkına varmadığınız farklı enstrümanların sesini ayırt edebilirsiniz.
.lac müziğin kalitesini standart kulaklıklarda farketmeniz oldukça düşük.tek dezavantajı klasik 4 dakikalık bir müziğin bile yaklaşık 30 35 mb boyutunda yer alması kayıpsız olmasından mütevellit boyutlar da haliyle büyüyor.

boston dynamics

amerikan mit merkezli robot teknolojileri şirketi.zihni sihir robotlarıyla internette adından sıkça söz ettirmiştir.
youtube da en çok robotları tekmeleyerek onlarla alay ederek pek çoğumuz tarafından dalga geçilse de gerçekte asimoya benzer insansı robotların dış dünyaya özellikle ordu görevleri için hazır hale getirilmesi için çalışmaktadır.

robot köpek başsız köpek görünümlü robot pek çoğumuz için korkutucu görünse de yakın zamanda endüstriyel hale getirmişler ve dış tasarımı oldukça güzelleştirmişlerdir.
robot köpeğin en önemli özelliği kaygan yüzeylere çok hızlı reaksiyon vererek düşmeyi minimize etmesi ve engebeli arazilerdeki olağan üstü başarısıdır.

gerçekten robot teknoloji savunma sanayisine yavaş yavaş girmeye başladı önce ihalar sonra ika -insansız kara araçları- şimdi de bu insansı robotlar.

teknoloji gerçekten çok hızlı ilerliyor.

hot water

 resim


yıllar önce rahmetli babaannemin evinde kullandığı su ıstıcısı.farklı tasarım modeliyle biraz daha güzelleştirilerek satışa çıkmış.anlamayanlar için musluk ısıtıcısı olarak geçer.

kısa sürede suyunuzu ısıtır aslında öğrenciler için gayet güzel bir sistemdir.kışın kısa sürede sıcak suyunuzu hazırlar.ani su ısıtmasından ötürü resistans a aşırı elektrik binmesi söz konusudur.yoğun kullanımda illaki elektrik faturanıza yansıyacaktır.
  • /
  • 17

honda motor modelleri

honda araçlarda kullanılan motor serileri :

b serisi motorlar:
b16 motorlar genel olarak civic - crx ve integra modellerinde kullanılır.
içlerinde yaygın olanları ve ülkemizde bulunanları şunlardır.
b16a sır-v
160 hp - 172 hp
b16b
efsanevi civic type r motoru malesef ülkemize hiç gelmedi gelemedi.
187hp
muhtelif modellerde b18 motorları ve b20 motorları da kullanılmıştır. özellikle integra modellerinde.

bserisi motorların parçaları birbiri ile uyumludur. b16 blok üzerinde b18 veya b20 parçaları kullanarak yüksek güçler elde etmek mümkün. (all motor project olarak geçer)

d serisi motorlar.
d16y4 yerli piyasada 1,6ies olarak geçen civiclerin motorudur. vtec yoktur ancak egzantirik mili tasarımı üst devirleri agresif bir şekilde tasarlanmıştır. düşük devirde torku azdır. ancak devir çevirme kabiliyeti güzeldir. eksoz sisteminde oynamalarla karakteri çok değişebilir. 4,2,1 headers ile üst devirleri çok agresifleşirken alt devirleri iyice ölür. 4,1,1 headers nispeten alt devirleri korur. orjinalinde 120hp olarak satılır. basit uygulamalarla 140 heplere çıkılabilir.
d13 d14 gibi varyasyonlar birçok civic ve crx modellerinde görülür.
d16 serisi yine vtec ıı olarak geçen 1,6 es7 civic "01 "05 modellerinde de bulunur. bu motorlarda güç 115 hp ye düşürülüp tork grafiği iyileştirilmiştir. ancak modifikasyon tepkisi azalmıştır. plastik yapılı emme manifoldu yüzünden sesi sportif çıkmaz. d16y4 motorun emme manifoldu biraz tadilat ile bu motora takılabilir.
f serisi ise biraz enteresan bir seridir. eski accord ve preludelerde f20a kodlu motor bulunur. 110 hp den 140 hp ye çeşitli varyasyonları olur.
f20c ise meşhur s2000 motorlarıdır. bunlar tek başına ayrı bir başlık ile anlatmak gerekir. kısaca 2 litre hacim ile 240 hp güç üretebilen. gelmiş geçmiş en iyi atmosferik motorlardan birisidr. daha sonra f20c1 ve f22c modelleri de çıkmıştır. japon avrupa ve amerika için çeşitli modelleri vardır.

h serisi eski model accord ve prelude modellerinde bulunur.

k serisi motorlar.
bu motorların en çok bilinen 2 versiyonu k20 ve k24 modelleridir.

k20 modelleri civic typer ep3ve fn2 modellerinde kullanılmış efsanevi motorlardır. kodlamaları avrupa ve amerika için farklılık gösterir. 2 litre 200 hp ile 240 hp arasında değişen modeller mevcuttur.

k24 ise amerian civic si ve accord 2,,4 modellerinde kullanılır. kserisi hondanın hatta dünyanın en çok modifiye edilen motorlarıdır. modifiyeye çok yatkın verimli sorunsuz motorlardır.
k20 motorun ariel atom modelinde kullanılıp tam bir fetiş makinası olduğunu da belirtelim.
k serisinde de yine hondanın bir çok motorunda olduğu gibi parçalar birbiri ile uyumludur. k24 motora k20 üst kapak takılıp çılgın yarış araçları yapılabilir. veya yağ pompası ksantirk. nasıl isterseniz. yine modifiye parçalar sınırsızdır. silindir bloğundan krank miline kadar her türlü modifiye parça kolay bulunur.

l serisi motorlar l12 l13 l15 olarak civic hb , jazz , city ve hatta hibrit olarak crx de kullanılır. sıkıntısız motorlardır.

l serisi isuzudan alınan dizel motorlarında kodudur. karıştırmayınız l17 dizel motordur.

r serisi motorlar ise günümüzde kullanılmakta olan civic accord ve crv modellerinde bulunur.

aslen r18 olarak geliştirilmiştir. 1,8 litre vtec motor 140 hp güç ve 174 nm tork üretir.
motorun tork grafiği çok homojendir. 200 rpm ile 5000 rpm arasında torkun %80 i sabit kalır. devirve güç bandı günlük kullanım için makul sayılabilir. 6 ileri maunel şanzıman ile çok sportif ve ekenomik olarak bir arada kullanım sunar. zincirli triger sistemi vardır. eksoz sistemi ise blok üzerinde tek olarak birleşir. hemen eksoz çıkışında katalitik konvertöre bağlanır. modifiye etmek zordur. ancak sesi sadece açık hava filtresi ile dahi mükemmel çıkar. modifiye için hazır turbo kitleri ile kullanımda 200 220 hplere varılabilir. fd kasa civic ve fk2 fn1 hatchback modellerde bulunur.

r16 ise singapur mısır tayland türkiye ve kıbrısda kullanılır. r18 motorun revize edilerek vergi cenneti ülkelerde kullanımı için hazırlanmıştır. gücü 125 hp ancak torku 155 nm kadardır. 5 ileri şanzuman ile birleşince abisi r18 den fazla yakar. performans ise %20 kadar daha azdır.

r20 motorlar ise accord ve crv modellerinde kullanılır. 150 ve 156 hp güç 190nm tork üretir. hp olarak az gözükse de torku bir önceki nesil typer motoru kadardır.

genel olarak r serisi motorlar kağıt üzerinde güçsüz gözükse bile sürüş keyifleri yüksek motorlardır. torkları ve grafiksel verileri çok iyi ayarlanmıştır. güzel devir çevirir. ekonomik ve sorunsuz motorlardır. eğer tek amacım performans ve modifiye olsa kserisi motorlu accord alır üzerine k24 internal takardım. ancak günlük kullanım isteyen biri olarak r18 tercih ederim.

n serisi motorlar eski 2.2 cdti ve yeni earth dreams yaklaşımıyla 1.6 modelleri vardır.

n22 civic ve accord un yanı sıra hrv de kullanılmıştır. 140 150 ve 180 hp 350nm 380nm versiyonları vardır. tam bir güç makinasıdır. uzun yolda 3.5 litrelere kadar düşebilen ekonomisi vardır.

n16 motor ise civic ve crv de kullanılan 1.6 dizel motordur. 120 ve 160 hp verisyonları mevcuttur. torku 300nm. çok ekonomik ve güçlü motorlardır.

bunların dışında nsx de ve accordda kullanılan yer yer legend gibi modellerde görülen v6 makinalar da vardır.

Toplam entry sayısı: 161

vatan bilgisayar

türkiye nin ilk çıkan elektronik mağazalarının öncüsü.fırsatları kovalayarak çok alışveriş yaptım hepsinde de memnun kaldım bilgisayar parçaları telefon televizyonlarda belli dönemlerde güzel indirim ve fırsatları oluyor takip edenlerin memnun kalacağını düşünüyorum.
ankara şubeleri arasında sincan şubesi bir dönem oldukça fazla televizyon getirmiş ve karşılığını görmüş baya bir ciro yaptığını hatırlıyorum.
onun dışında bilgisayarımda satın aldığım ekipmanlarda bir sıkıntı olduğunda sıkıntı çıkarmadan güzelce ilgilendiler.alışveriş yaptıktan sonra bir sıkıntı çıktığında karşınızda bir sorun çıkarmayan bir yetkili görmek tüketici memnuniyeti açısından güzel olduğunu düşünüyorum.

lenovo z500

satın aldığım ilk laptop.tasarım açısından ilk açtığınızda alüminyum kasa karşılıyor.klavyesi ve mousepad i oldukça şık duruyor.yanlız mouse pad kronik problemli ve soyulmalara oldukça müsait.onun dışında dayanıklı ve oldukça güzel bir model her laptop ta olduğu gibi aşırı işlem yapılacaksa kesinlikle soğutucusuz kullanılmaması gereken bir model.malzeme kalitesi fiyatına göre ideal mertebede olduğunu söyleyebiliriz.

fakat şuanki güncel oyunlarda sorunsuz oynatacağını düşünmüyorum.tasarım programlarında sıkıntısız çalışıyor.size sıcaklık dışında bir sorun çıkarmıyor.y nesli üniversite öğrencilerinin en çok kullandığı model diyebiliriz.

sony kd 65a1 4k uhd oled android smart tv

önümüzde 2 3 yıl içerisinde fiyatlar daha makul seviyelere geldiğinde alınabilecek televizyonlardan olduğunu düşünüyorum.

yapılan arge ve imalat maliyetleri sebebiyle fiyatının bu kadar yüksek olmasını anlayabiliyorum.tabi bir de malum kur farkları mevcut.yeni çıkan bir telefon bile şuan 5000 6000 seviyelerinde iken bu özelliklerde bir televizyonun 20 k olması gayet doğal ki 65 inçten bahsediyoruz.

gönül ister ki fiyatlar 4k 5k bandına düşsün hepimiz bu görsel şölene tanıklık etsek.birde 5+1 olsa insanın evden çıkası gelmez.

yu-ma-tu

kimya öğretmenimden türk olduğunu duyunca oldukça şaşırdığım uydu alıcısı.uydu alıcılarına yazılım atan firmada baya bir çalışırken müşterilerin çoğunun kore yada çin malı olarak bildiği şirket.bazı insanlara ne kadar anlatsam da kimi dalga geçtiğimi sandı kimi güldü geçti kimine çok ilginç gelmişti.

next nexstar dan sonra kalite olarak 2 .sırada yu ma tu gelirdi.türk üreticileri olduğundan ötürü yazılımları çok rahat bulunur sıkıntısız güncellerdim.

fiat albea

türkiyede 'taksi arabası' olarak kullanılan araç.
temizinin ve çok km yapmayanın bulunması oldukça zor bu tarz az yakan çok kaçan araçların genel problemi çok km yapmış olmasıdır.
2 elde albea bakmayı göze alıyorsanız km yi çok fazla takmamak gerektiğini belirtelim.

çiftlik bank

ponzi
mega
titan
saadet zinciri
bunları duymuşsanız kesinlikle bulaşmamanız gereken internet sitesi.her dönem farklı çeşitte ürüyorlar ve saf insanların parasını alıyorlar.bir dönem gerçekten para kazananlar olduğunu işlerin gayet güzel olduğunu söylüyorlar ama gerçekler öyle değil.kimse size karşılıksız para vermez.ve bedava peynir sadece fare kapanında olur.
örnek için buyrun.
 resim

bitcoin cash

bitcoin de işlemlerin uzamasından ve bitcoindeki forkun iptal olmasından yakınan yatırımcıların geçtiği başka bir sanal para birimi.bir aralar bu para birimini gold rush olarak tanımlayan analistler piyasada çok fazla değişken ve ortamın net olmamasından kaynaklı bitcoine geri dönüşler yaşanmıştır.

bir halef selef konusu daha ortaya çıktığı kesin olan yatırımcıya olacak anlık çok fazla alımlar ve satımlar söz konusu olduğundan (ayı) söz konusu olabilir.güncel olarak takip etmekte fayda var.

mybithouse

site güvenilir mi tam çözemedim.bende şuan işlemlerimi paribu üzerinden hallediyorum ama altcoinler yok sadece tl-btc btc-tl olarak işlem yapıyorum.
yatırdığımız parayı ibandan çekebiliyomuyuz ?
belli bir limiti varmı ?
altcoinler mevcut mu ?
bilgisi olan yeşillendirsin.
ponzi çıkmasın

volkswagen golf

türkiyede vw grubunun neden bu kadar tercih edildiğini çözemiyorum.
0 araçlar için insanlar 4 5 ay beklemeyi göze almış durumda şu sıralar resmen yatırım aracı olarak görülüyor.insanlar 100 110k paraları bu araç için doğuş otoda neredeyse kuyruk olmuş vaziyette yurtdışında neredeyse yarı parasına satılan bu araçlar türkiyede neredeyse altın değerinde
insanlara ev yerine artık vw araçlarına yatırım yapmakta çünkü piyasası oldukça fazla.
güzel araç kesinlikle hak veriyorum ama dsg şanzıman kesinlikle 100k parayı haketmiyor.2elde oldukça alternatifi mevcut.

tok kapı sesi isteyen sesi telefonuna kaydedip dinleyebilir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler