sivrisinek

Durum: 10 - 0 - 0 - 0 - 12.12.2017 16:11

Puan: 14 - Rütbe:

1 yıl önce kayıt oldu - 2.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!

bkmkitap.com

yeni ve modern bir görünüme sahip bu sitenin ana sayfasında kullanıcıların aradıklarını bulması kolay olarak gözüküyor. daha çok görsel açıdan güçlendirilmiş bir sayfaya sahip olmasına rağmen sayfa içerisinde araştırma yapmak çok zor değil. yeni çıkan kitaplar, çok satan kitaplar ve sitenin önerisini ana sayfada görülmektedir.
kitap tanıtımları gayet açık ve düzgün olarak sunuluyor. dili ve çevrildiği orijinal dilinden, sayfası, kağıt özellikleri, boyutu, basım yılı ve yazarından bahsediliyor. kitap tanıtımında kitabın türünden de bahsedilmektedir.
site içerisinde arama yapma özelliği çalışıyor fakat sonuçlandırması güzel değil. filtrelendirme özelliği yok denecek kadar az olan özellikleri de kullanıcının işine yarayacak türden değil. aynı isimdeki kitaplar arasından kullanıcının aradığını bulması çok zor.

nobel kitap

https://www.nobelkitap.com/ internet üzerinden kitap satın alabileceğiniz bir e-ticaret sitesidir.
sitenin ara yüzü oldukça sade, göz yormuyor. aranılan bilgiye ulaşmak kategoriler sayesinde oldukça kolay. sitenin ana sayfasında sadece çok satanlar ve yeni çıkanlar yayınlanmaktadır.
kitap tanıtımı konusunda bazı kitaplarda tanıtım yeterli olmasına rağmen bazı kitaplarda tanıtım dahi yapılmamış. çok fazla bilgiye yer vermiyor, ulaşabildiğimiz bilgiler ise kullanıcıyı tatmin edebilecek bilgiler değiller. sadece yayın evi, yazarı, ebatı, baskı sayfası ve yılı konularında bilgi sahibi olabiliyoruz.
sitenin arama özelliği çalışıyor fakar filtrelendirme kısmı neredeyse yok denecek kadar az, aranılan kitabı sadece yayınevine göre filtrelendirme özelliği sunuyor. kullanıcı taraflı bir arama özelliğine sahip değil.
kitap tanıtılmasının yetersiz olduğundan bahsetmiştik. bu doğrultuda baktığımızda ise kitabın sayfasında sadece satın alma işlemi, yorumları okuma özelliği ve kitabın bağlı olduğu yayınevinin başka kitaplarını öneriyor. kitap tanıtım sayfaları oldukça yetersiz.

kitapyurdu

http://www.kitapyurdu.com/ internet üzerinden kitap satın alabileceğiniz bir e-ticaret sitesidir.
kitapyurdu sitesi çok kısa bir zaman önce yenilenmiş ve daha modern bir hale gelmiş. kullanıcılar ana sayfada birçok bilgiye ulaşabilmektedir. site kullanışlı olmasına rağmen ana sayfasında yer alan bilgilerle kararsız kullanıcılar için kafa karıştırıyor. en çok satanlar, popüler aramalar, fırsatlar, indirimler, yeni çıkanlar gibi birçok kategori ana sayfada kullanıcılar için yayınlanıyor.
kitap tanıtımları birçok üründe oldukça yeterli. dili ve çevrildiği orijinal dilinden, sayfası, kağıt özellikleri, boyutu, basım yılı ve yazarından bahsediliyor. bunun yanı sıra çeviren kişinin ismini, ne kadar satış yapıldığını, kullanıcıların oylarıyla değerlendirme oranlarını da görmek mümkün. kitap tanıtımında kitabın türünden de bahsedilmektedir. tek göze batan noktası sayfa içerisinde çok fazla reklam içeriği bulunuyor.
site içerisinde bir ürünü aratmak oldukça kolay fakat aynı isimli birçok ürün olduğundan aramanın ilk başlarda çıkması bazen mümkün olmuyor. yeni bir sayfaya yönlendiriliyor ve oradan seçmek zorunda kalıyorsunuz. aynı şekilde bir yazar ismi aratıldığında da ilk 4-5 kitabı gözüküyor devamı için tekrardan yeni bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz. yönlendirilen bu sayfa da ürünleri kategorisine, yazarına, yayıncısına, aldığı oya ve fiyat aralığına göre sıralamak mümkün.
aranılan bir kitabın sayfasına girdiğimizde ise ürün hakkında bilgiye sahip olabildiğimiz gibi kullanıcıların verdiği oyları ve kitapla ilgili yorum yazılarını okuyabiliyoruz. aynı sayfa içerisinde bize istenilen ürünün yanında başka bir ürün teklifinde bulunup indirim sağlıyor, yazar hakkında bilgi veriyor, ilgili ürünleri listeliyor. sayfanın en sonunda ise daha önce aradığımız ve baktığımız ürünleri listeliyor.

idefix

http://www.idefix.com/ internet üzerinden kitap satın alabileceğiniz bir e-ticaret sitesidir.
sitenin ara yüzü oldukça sade, göz yormuyor. aranılan bilgiye ulaşmak oldukça kolay. site, kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarlanmış. önerilen, yeni, fırsat ürünleri gibi kullanıcının dikkatini çekebilecek ürünler ana sayfada oldukça düzenli şekilde yer alıyor.
kitap tanıtımları birçok üründe oldukça yeterli. dili ve çevrildiği orijinal dilinden, sayfası, kağıt özellikleri, boyutu, basım yılı ve yazarından bahsediliyor. bunun yanı sıra çeviren kişinin ismini, yazarın bir yarışmadan ödülü olup olmadığını, ne kadar satış yapıldığını, kullanıcıların oy oranlarını da görmek mümkün. kitap tanıtımında kitabın türünden de bahsedilmektedir.
site içerisinde arama kısmı oldukça güzel tasarlanmış. örneğin; aramaya bir yazar ismi yazıldığında, yeni bir sayfa açmadan aynı sayfa içerisinde bize yazarın yazdığı kitapların kategori türlerini, fiyat aralığını, indirim oranlarını, yayınevlerini seçmemizi sağlıyor. bir kitap ismi aratıldığında ise yine aynı seçeneklerle aradığımız kitabı bulmamızı kolaylıkla sağlıyor.
aranılan bir kitabın sayfasına girdiğimizde ise ürün hakkında bilgiye sahip olabildiğimiz gibi kullanıcıların verdiği oyları ve kitapla ilgili yorum yazılarını okuyabiliyoruz. aynı sayfa içerisinde bize günün fırsatını sunuyor bunun yanı sıra ise bu ürünü satın alanlar bu ürünü de satın aldı ve sizin için önerdiklerimiz kısmı ile kullanıcılara önerilerde bulunuyor. hata düzeltmeleri için ise aynı sayfanın sonunda “bu sayfa ya da ürün tanımı ile ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi belirtiniz.” kısmında ürünün tanıtımı, sayfadaki hatalarla ilgili yorum yapma ve bunun düzeltilmesini isteyebiliyoruz.

ısıtmalı mont

izmir’den cengiz isimli bir vatandaş çok üşüdüğü için bu ceketi imal ettiğini anlatıyor, daha sonrasında ürünü daha fazla üreterek satmaya karar veriyor. ürün fikrini başarılı bulan 17 ülkeden insanlar ise satın almak veya bayilik için kendisine ulaşıyor. ceketin özelliklerini anlattığı videosuna https://youtu.be/bkTEw4i2fnU adresinden ulaşabilirsiniz. ürünleri ise http://www.isitmaliceket.com ‘dan satın alabiliyormuşuz.
ben biraz inceledim öncelikle fiyatları fazla buldum sonrasında ise ilk aşama olduğu için sanırım modelleri çok yetersiz buldum. ha alır mısın diye sorsanız cevabım net olarak almam olur bana çok cazip gelmedi.

asus zenpower 10050 mah

asus firmasını ürettiği kredi kartı boyutlarında 215 gram ağırlığında bir powebanktir. dışı pürüzsüz ve alüminyum kaplamalıdır. tek bir usb çıkışı bulunmaktadır.
ürünü kullanan biri olarak telefonumu en az 3 defa tam şarj etmektedir, ergonomik boyutları sayesinde de her zaman yanımda taşıyabiliyorum. powerbankin şarj süresi uzun ama sonrasında sizi priz arama derdinden kurtarıyor. cihazla birlikte kısa şarj kablosu geliyor ancak prize takılan şarj adaptörü gelmiyor. kaliteli bir şarj adaptörü kullanırsanız maksimum verim alabilirsiniz.
ürünün bir çok renk çeşidi ve silikon kılıfları mevcut, ürün hakkında daha detaylı bilgi için https://www.asus.com/tr/Phone-Accessory/ASUS_ZenPower/

kitapzen

https://www.kitapzen.com internet üzerinden kitap satın alabileceğiniz bir e-ticaret sitesidir.
sitenin tasarımı modern olmasına rağmen ana sayfasındaki çok fazla bilgi yüzünden oldukça karışık gözüküyor. kullanıcıların aradıklarını kolayca bulması ve yönlenmesi açısından düşünülmüş olsa dahi çok fazla bilgiden dolayı estetik açıdan güzel durmuyor. sitenin ana sayfasında kategoriler menüsünden ayrı, çok satanlar, dikkat çekenler, yeni çıkanlar, sahaf kitapları, kültür sanat haberleri, vitrindekiler, haftanın kitabı ve öneriler kullanıcılara sunuluyor.
kitap tanıtımları birçok üründe oldukça yeterli. dili ve çevrildiği orijinal dilinden, sayfası, kağıt özellikleri, boyutu, basım yılı ve yazarından bahsediliyor. bunun yanı sıra çeviren kişinin ismini, kullanıcıların oy oranlarını da görmek mümkün. kitap tanıtımında kitabın türünden de bahsedilmektedir.
site içerisinde arama kısmı yazar ismine, kitap ismine ve yayınevine göre çalışıyor, fakat kullanıcılarına filtreleme konusunda çok seçenek sunmuyor. sadece yeni olana, eski olana ve fiyata göre sıralama seçeneği şansı sunuyor. dolayısıyla aynı isimdeki aranılan kitabın bulunması biraz zorlaşıyor. aynı şekilde yazar ismi aranılarak kitaplarına ulaşmakta fazla filtreleme özelliği olmadığından zor oluyor.
kitap tanıtımları ürünlere göre yeterli. sade ve göz yormayan bir ürün sayfası mevcut. kullanıcıların oylamalarını, yorumlarını ve temin sürelerini sayfada görmek mümkün. hata bildirim sayfası mevcut olup, yazarın ve yayınevinin diğer ürünleri kullanıcılarına öneri olarak sunmaktadır.

bootstrap

twitter’ın arayüz geliştirme ekibi tarafından 2010 yılında ortaya çıkartılmış bir projedir. bootstrap web site arayüz tasarımcıları için geliştirilen açık kaynak kodlu bir frameworktür. bootstrap kullanarak daha modern web siteleri geliştirebilirsiniz. bootstrap ile birlikte masaüstü, tablet ve mobil cihazlara uygun web siteleri oluşturmak artık çok daha kolay.

detaylı bilgi için https://getbootstrap.com

macos dns cache temizleme

kullandığınız tarayıcıda girmek istediğiniz adrese erişmeye çalıştığınızda, dns sunucusu sorgulanır. bu dns sunucusundan dönecek değerlere göre web sitesi açılır veya sunucu çözümlenmemesi durumunda bir hata iletisi ile karşılaşırsınız. işletim sisteminizdeki dns cache dns sunucusundan gelen bu değerleri önbelleğine saklayarak bir defa daha siteye girmeye çalıştığınızda dns sunucusuna sorgu göndermeden erişmenizi sağlar.

mac kullanıyorsanız ve dns cache sorunu yaşıyorsanız terminal ekranını çalıştırın. kullandığınız macos sürümünüze uygun komutu girerek dns cache temizliği yapabilirsiniz.

macos sierra 10.12.0
sudo killall -hup mdnsresponder

osx 10.11.0
sudo killall -hup mdnsresponder

osx 10.10.4
sudo killall -hup mdnsresponder

osx 10.10.0 – 10.10.3
sudo discoveryutil mdnsflushcache

osx 10.9  – 10.8 – 10.7
sudo killall -hup mdnsresponder

osx 10.5 – 10.6
sudo dscacheutil -flushcache

bitstarz.com

bitstarz, curacao devleti tarafından lisanlı online casino. bitstarz sitesine üye olduğunuzda para yatırmadan casino oyunlarında geçerli 20 freespin veriyor. 20 freespinden kazandığınız bitcoin’i yine casino oyunlarıyla 40 katına çevirdiğinizde bitcoin cüzdanınıza çekimini sağlayabiliyorsunuz. ben denedim kimliğinizi belgeledikten sonra sıkıntısız bir şekilde para çekmenizi onaylıyorlar. hem vakit geçirmek hem de şansınızı denemek adına güzel bir site.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 10

bootstrap

twitter’ın arayüz geliştirme ekibi tarafından 2010 yılında ortaya çıkartılmış bir projedir. bootstrap web site arayüz tasarımcıları için geliştirilen açık kaynak kodlu bir frameworktür. bootstrap kullanarak daha modern web siteleri geliştirebilirsiniz. bootstrap ile birlikte masaüstü, tablet ve mobil cihazlara uygun web siteleri oluşturmak artık çok daha kolay.

detaylı bilgi için https://getbootstrap.com
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler