semes

Durum: 48 - 0 - 0 - 0 - 14.02.2018 14:06

Puan: 82 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 2.Nesil Yazar

Cryptocurrency Trader

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 5

lenovo y520

lenovo y520 serisi 16 gb ram 4gb ekran kartı ssd'li olan yeni versiyonunu dün satın aldığım diz üstüdür. cihaz bildiğimiz ateş etmektedir, kasa malzemesi ve klavye son derece şıktır kırmızı ışıklar bütünleyici olmuştur. sistem performansı ve hızı harika windows 6 sn'de açılmaktadır. her ne kadar taşınabilir oyun bilgisayarı olsada kendisi, şahsen tasarım amaçlı aldığım ve son derece performansından memnun kaldığımdır cihazdır.

kucoin

kucoin hong kong merkezli yakın zamanda açılmış yeni bir altcoin borsasısıdır. bu borsanın binance'deki bnb gibi bir altcoini bulunmaktadır. kucoin borsasının altcoini kucoin shares "kcs" 0.7 usd gibi bir fiyattan piyasalara girmiş olan kcs 28 usd'lere kadar çıkmıştır.

binance'nin bnb'si gibi kucoin'in de referans ve bonus sistemleriyle kcs fiyatının dahada yükselmesi mümkündür. kucoin borsası tanıtımı ve bonus sistemlerini anlatan türkçe makale için;

https://www.siberekonomi.com/kucoin-com-borsasi-ve-kcs-coin-bonus-sistemleri/

binance.com

altcoin exchange'leri arasında şu an 4 milyon kullanıcıyı geçmiş olan bir altcoin borsasıdır. hong kong merkezli olan borsa referans sistem, yeni altcoin'ler ve düzenlediği kampanyalar ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

şu an talep o kadar yükselmiştir ki binance yeni üye alımlarını durdurmuştur. tron, xvg gibi altcoinler ile rakibi olan diğer tüm altcoin borsalarının volume'ünü sollamıştır.

binance kullanım hakkında türkçe kaynak için

https://siberekonomi.com/binance-com-nasil-kullanilir-bitcoin-ve-altcoin-borsasi-binance-rehberi/

tron

bitcoin borsalarına hızlı giren bir altcoindir. ceos'su justin sun'a göre çin'in bitcoin'i olma iddaaları varmış. ripple gibi yüksek coin adedine rağmen açıkladığı anlaşmalar ile inanılmaz derece değer kazanmıştır.

coinmarketcap.com'da ilk 6'ya girmeyi başarmış olan bir altcoindir. 2018 ilk aylarında mevcut supply'dan coin burn olaylarıda vardır. en son olarakta trondogs oyunu açıklaması fiyata etki etmiştir.

tron 2018 yılında adından çokça söz ettireceğe benziyor. tron ile alakalı türkçe haberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

https://siberekonomi.com/tron-trx-game-com-ile-anlasti/
https://siberekonomi.com/tron-trx-kripto-kopekler-geliyor/
https://siberekonomi.com/obike-ile-bisiklet-sur-tron-coin-kazan/

xiaomi yeelight

kullandığım ve son derece memnun kaldığım akıllı ampullerdir. bendeki versiyonu rgb renkli olanıdır. piyasaya ilk çıktıklarında aliexpress'ten almıştım, ömürleri son derece uzun ampullerdir.

telefonunuz üzerinden evinizin ışıklarını açıp kapamak son derece keyifli oluyor. ürünün otomatik modları bulunmakta ve buna göre kendisini açıp kapatabilme veya ışık miktarını arttırıp azaltabilme özelliği mevcuttur. gps koordinatlarınızı algılayıp evinize 200 mt kala evinizin ışıklarını açabilir. vesselam, son derece kullanışlı bir üründür kendileri.

siberekonomi.com

kripto paralar (bkz: cryptocurrency) "dijital para" ve dijital ekonomiler hakkında bilgi paylaşımında bulunan, türkçe içerik sağlayan yeni bir haber portalı. https://www.siberekonomi.com/

sade bir blog tarzında bir tasarımı olan ve göz yormayan renklere sahip bir web sitesi. bilhassa domain adına ve logo tasarımına bayıldım. site sanıyorum ki yeni henüz çok fazla içerik bulunmamakta.

vesselam, 2017 yılı ile bitcoin borsalarına talepler arttı ve türkçe kaynak sıkıntısı mevcut güzel bir oluşum olmuş.

r10.net

en eski seo ve içerik hizmetleri satın alabileceğiniz web sitelerinden biridir. google adwords, facebook ve instagram gibi mecralara ücreti karşılığı makale yazdırabilirsiniz. yeni üye kabül etmeyen forum davetiye sistemiyle çalışmaktadır.

forum içerisinde bir çok freelance hizmet veren kişiyi bulmak mümkündür. bir dönem davetiyeleri kara borsada satılan bir forumdur, halen yeni üye alımı yoktur.

enuygun.com

türkiye'deki vs sitelerinin en başarılısı. şahsen kredi fiyatlarını kıyaslamak istediğim vakit kullandığım sitedir, tasarımı ve sadeliği kullanıcılar için bir artıdır.

ev kredisi, ihtiyaç kredisi, araba kredisi ve uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabileceğiniz kullanışlı bir sitedir.

cryptokitties.co

ethereum ağını çökertmiş olan oyundur. şu sıralar oyununda bazı oyuncular diğer kedilerini satmak için" free" kediler satıyorlar eğer hızlı olabilirseniz, bu ücretsiz kedilerden kapabilirsiniz fakat ether gas fee ödeyecek kadar ethereum cüzdanınızda bulunması gerekir.

bitcoin

güzide ülkemiz bitcoin dünyasını uyanmış ve boş durmamıştır..

vergilendirme için çalışmalara başlamayı düşünüyorlarmış haber linki aşağıdadır.

http://www.haberturk.com/maliye-bakanligi-spk-merkez-bankasi-bitcoini-gozaltina-aldi-1752477-ekonomi
  • /
  • 5

siberekonomi.com

kripto paralar hakkında birçok gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz aite. oldukça başarılı bir iş yaptığımız sayılı olaydan birisi.

tabi bu siteyi kaliteli yapan şey kripto paralar hakkında verdiği basit bilgiler değil. her yerde bulabileceğimiz bitcoin nedir gibi saçma başlıklarla bilgi verip kenara çekilmiyor. güncel olaylar hakkında bolca bilgi verip, yeni paralar hakkında olabildiğince başarılı anlatımlara sahip başlıkları var.

olan biten

ikinci bitcoin kampanyası başladı!

sitemizin çıkış noktası ve asıl amacı ürünler hakkında doğru ve tarafısız yorumların bulunduğu bir platform olabilmek.bunu yaparken de içeriği oluşturan yazarları bitcoin ödülüyle motive etmenin iyi bir model olacağını düşündük. sitenin tanıtımı için diğer mecralarda reklam harcamaları yapmak yerine bir bitcoin bütçesi oluşturup bunu yazarlarımızla paylaştık.

ancak ödülün çok yüksek olması (önceki kampanyadaki gibi) ve entry girme hızının logaritmik artması (ilk 25 günde girilen entry kadarının son 2 günde girilmesi) bu işin sürdürülebilir olmasını engelledi. bu nedenle ödül miktarını bir miktar düşürerek daha uzun süre, daha fazla yazarı, ürettiği kaliteli içerikten dolayı ödüllendirebiliyor olacağız.

yeni kampanya koşulları şu şekilde:
* her entry size 250, 500 veya 1200 satoshi kazandıracak.
* verilecek satoshi miktarı entry içerik kalitesine göre yönetim tarafından belirlenecek.
* hangi entry'nizin kaç puan aldığını profil sayfanızın altında entryler bölümünde görebilirsiniz.
* ödeme eşiği 60,000 satoshi'dir. ödeme eşiğine ulaşan yazarların profillerinde ödeme talep butonu görünür, ödeme talepleri bu şekilde yapılır.
* ödeme eşiğine ne kadar kaldığını profil sayfanızdaki ilerleme çubuğundan takip edebilirsiniz.
* kazançlarınızı ve güncel bakiyenizi profil sayfanızdan takip edebilirsiniz.
* ödeme aldıysanız detayını profil sayfanızın alt kısmındaki ödeme sekmesinden görebilirsiniz.
* kampanya bitimi olan biten başlığından duyurulacak, duyuruya kadar kazanılmış entryler için bitcoin gönderilecek, herhangi bir hak kaybı yaşanmayacaktır.
* bitcoin kampanyasını suistimal eden yazarlar (kopya içerikler, birden fazla yazar hesabı, otomasyon yazılımları v.s.) engellenirler ve kendilerine bitcoin gönderilmez.
*tüm entryler moderasyon tarafından incelenir ve uygun görülen entryler onaylanır. onaylanan entry'ler size bitcoin kazandırır.

başlıklarla ilgili küçük bir kural değişikliği yaptık, artık ürün adından ne olduğu anlaşılamıyorsa, ek olarak ürünün ne olduğu da yazılacak (tost makinesi, kulaklık, buzdolabı gibi) . istisnai olarak, genel kabul görmüş ve yaygın olarak bilinen şeyler için bu kural uygulanmayabilir.

çaylak onayı için gereken entry sayısını 10'dan 5'e indirdik, onaylı 5 entry'si olan çaylaklar yazar yapılacak. içerik olarak yetersiz olan çaylak entryler'i taslaklara gönderilecek ve düzeltilip yollanması beklenecek.

"sanal para", "ses ve görüntü sistemleri", "yazılım / oyun", "giyilebilir teknoloji" adında 4 yeni kategori daha ekledik.

bol kazançlar.

not: bu entry'den (#5663 nolu ve 28.11.2017 21:44 tarihli) itibaren yeni entryler kampanya dahilinde değerlendirilecek ve satoshi kazanacaktır.

Toplam entry sayısı: 48

super bitcoin

yeni bir fork coin'i geliyor adı super bitcoin 17 aralık 2017 498888. blokta gerçekleşmesi beklenen yeni fork coinidir. adı "super bitcoin" kısaltma adı ise sbtc'dir. tam adı super smart bitcoin olarak geçmektedir.

önümüzdeki 3-4 aylık süreçte super bitcoin ile beraber toplamda 4 yeni fork coin daha beklenmektedir. bir önce ki fork coin'leri olan (bkz:bitcoin cash) ve (bkz:bitcoin gold) airdrop olarak 1:1 ücretsiz gelmiş ve iyi kazandırmıştır. yatırımcılar artık fork'lara soğuk bakmıyor ve bitcoin dahada güçelenerek yoluna devam ediliyor.

17 aralıkta gerçekleşecek olan super bitcoin hakkında bilgi sahibi olmak için web sitesi http://supersmartbitcoin.com/

iyimi.com

yıllardır ekşi yazarı olan biri olarak şunu diyebilirim ki üzerine gidilirse ekşi sözlüğü bile egale edebilecek oluşumdur. fi tarihinde bunuda önermiştim ekşiye, yazarlara içerik bazlı bitcoin ödeme sistemini. sözlüklerin kullanmamızın asıl amacı, deneyim sahibi olmaktadır. ve deneyim para ile satın alınmaz. (bkz:steemit) gibi bir oluşum haline dönüşürse yani sürekli olarak kaliteli içeriklere aldığı + yada beğenilere ve popülerliğe göre bitcoin vb. dijital paralar ile ödeme yaparsa çok kısa zamanda tek kaynak haline gelebilir.

1 seneden fazla bitcoin piyasasında olan biri olaraktan, başından sonuna kadar desteklediğim oluşumdur iyimi.com'un yolu açık olsun. bir sanat yönetmeni "ui tasarımcısı" ve fikir odaklı proje geliştiricisi olaraktan her türlü konuda yardım etmeye hazırım.

projenin devamlı olmasını umunuyorum, başarılar diliyorum.

bitcoin

yeni başlayanlar için geliyor;

bitcoin nedir?
- bitcoin merkezsiz "sanal değil!" dijital bir para birimidir. karşılığı hangi para birimiyle aldıysanız odur. dolar, euro'ya vb gibi dövizlere göre çok karlı bir yatırım aracıdır.

bitcoin'i nereden satın alabilirim?
- eft ile paribu türk borsasından https://www.paribu.com/
- kredi kartı ile cex yabancı borsa https://cex.io/

bitcoin'i satın aldım (bkz: altcoin) alım satıma işlemlerim için hangi borsayı tercih etmeliyim?
- en güvenilir ve ilgili altcoin borsası olan https://bittrex.com/ bittrex "yabancı altcoin borsası"
- güvenilir ve (bkz: iota) alabileceğiniz altcoin borsası https://www.binance.com/

bitcoin'lerimi ve altcoin'lerimi borsadamı yoksa cüzdanımdamı saklamalıyım?
- en güvenilir cüzdan private key'ine sahip olduğunuz cüzdanlardır. yani; paper wallet yada cold wallet dediğimiz usb cüzdanlar.

bitcoin ticaretinden ötürü vergi öder miyim?
- ülkemiz tarafından tanınan bir para biri değildir, yani vergi ödemezsiniz.

bitcoin yasal mı?
- ülkemiz tarafından tanınan bir para biri olmadığı için ne yasaldır nede illegaldir.

bitcoin ve diğer haberleri nereden takip etmeliyim?
- https://bitcointalk.org/ bitcointalk yabancı ve türkçe kaynaklar bulabilirsiniz.
- https://coinmarketcap.com/ coinmarketcap borsalarda işlem gören tüm coin'lerin işlem hacimlerini bu siteden takip edebilirsiniz.
- https://www.tradingview.com/ tradingview coin ve analizlerini grafiklerle paylaşılan bir platform ve türkçe dili mevcuttur.
- facebook ve whatsapp gruplarını kullanabilirsiniz. "paralı olanlara paranızı kaptırmayın"

x bir coin çıkmış bir arkadaşım 10x kazanmış bu coin'den almalımıyım ?

- asla birilerinin lafına göre alım / satım yapmayın. borsa dinamiklerini kavrayana kadar büyük paralar yatırmayın. büyük meblağlarla borsaya girecekseniz, sadece bitcoin alın ve alım satım, altcoin satın almayın. kati surette şu kadar yatırın 100x katını kazanın, arkadaşınızı getirin 10x kazanın diyen sistemlere asla ve asla paranızı kaptırmayın bu sitemlerin adı ponzi'dir.

kahve ısmarlamak isteyenler için btc adresim: 326getiva9yakyhm2pqbxj7p61jdbmaz6f

bol şanslar.

super bitcoin

yeni bir fork coin'i geliyor adı super bitcoin 17 aralık 2017 498888. blokta gerçekleşmesi beklenen yeni fork coinidir. adı "super bitcoin" kısaltma adı ise sbtc'dir. tam adı super smart bitcoin olarak geçmektedir.

önümüzdeki 3-4 aylık süreçte super bitcoin ile beraber toplamda 4 yeni fork coin daha beklenmektedir. bir önce ki fork coin'leri olan (bkz:bitcoin cash) ve (bkz:bitcoin gold) airdrop olarak 1:1 ücretsiz gelmiş ve iyi kazandırmıştır. yatırımcılar artık fork'lara soğuk bakmıyor ve bitcoin dahada güçelenerek yoluna devam ediliyor.

17 aralıkta gerçekleşecek olan super bitcoin hakkında bilgi sahibi olmak için web sitesi http://supersmartbitcoin.com/

bitcoin cash

arkasında roger ver adlı bitcoin zengini şahıs olan altcoin'dir. bitcoin cash fazla güvenilmemesi gereken bir coin'dir

dönemsel olarak iyi karlar bırakacaktır şu döneerde olduğu gibi karınızı aldıysanız çıkın. örn: yarın 1500 usd seviyesi oldu diyelim 1500 usd iken siz karınızı alıp çıkmadıysanız ertesi gün 350 usd seviyesine döndüğünde 1500 usd seviyesine çıkmasının bir anlamı kalmıyor. bir kaç hafta önce roger ver'in piyasaya 25.000 btc gönderip bitcoin onay işlemlerini çökertip, bitfinexte bitcoine duvar örmüştür ve bu çabaları sonucu 3k usd seviyesine çıkmıştır ve o fiyatlardan bir çok kişinin elinde patlamış altcoin'dir.

hiç bir coin'de fiyat çıkıyor diye uzun zaman elinizde tutmayın, duygusal bağ kurmayın derim. roger ver'in amacı bitcoin cash'i bitcoin'in yerine geçirmektir unutmayın bitcoin sadece bitcoin'dir bch sadece bir altcoin'dir.

bol şanslar.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler