pumperking

Durum: 22 - 0 - 0 - 0 - 03.01.2018 23:55

Puan: 46 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 3

binance.com

nasıl üye olunur, nasıl işlem yapılır kısımlarını arkadaşlar anlatmışlar. benim eksik bıraktığım, kurların düşüşüyle değerlendirmeye alınması gereken birkaç anektot var. paylaşayım sizlerle.

öncelikle binance'da al sat yaptık kazandık. kazancımızı realize etmek için nasıl çekelim? bitcoinle mi? 0.001 btc transfer ücreti istiyor bu da yaklaşık 55 lira şuanki kurla. olmaz.

türk borsalarında kullanılabilen en uygun transfer ücretli coin ripple xrp'dir. tüm coinlerimizi xrp çevirip, vebitcoin borsasındaki hesabımıza aktaracağız. neden vebitcoin tek xrp destekleyen borsa bu çünkü. neyse binance 0.15 xrp yani yaklaşık 2 liralık ücretle transfer ediyor. vebitcoinden bozdurup tl olarak çekersek (7 lira ücreti var ve sitelerine üye olmadan öğrenemiyorsunuz) komisyon ve kur farkını katmadan 9 liraya paramızı bankaya çekebiliyoruz.

şimdi en önemli noktaya gelelim. dünyada waves gibi bir coin ve bunu destekleyen digilira gibi bir türk sitesi var. doğru, hadi hesaplayalım. binancedan 0.002 waves yaklaşık 11 kuruş ödeyerek digilira çekebiliriz. muhteşem değil mi? değil. 10000 liraya kadar banka hesabına çekme ücreti 20 tl. yuh ve oha. sonrası da %0.2 diyerek akıllardaki soru işaretini sonlandırıyoruz.

peki en önemli kısım. en ucuz nasıl para göndeririz? ben kredi kartı ile bitit.io kullanıyorum. pahalı ama az çetrefilli. digiliradan waves alıp 0.003 waves ücretle yaklaşık 16 kuruşa gönderebilirsiniz.

ripple üstünden göndermeyin vebitcoin 3 xrp (binance'da 0.15 xrp) transfer ücreti istiyor. yaklaşık 35 liraya geliyor. yine yuh.

waves harici litecoin kullanılabilir. koinim 0.015 ltc yaklaşık 15 liraya transfer yapılabilir.

özet: en ucuz gönderme waves ile digiliradan, en ucuz çekme ise xrp üstünden vebitcoinden.

binance.com

nasıl bitcoin aktaracağını bilmeyenlerin üye olmadığı coin borsasıdır.
bir entry bir değerli bilgiler silsilesiyle daha beraberiz. size türkiye'den en uygun fiyatla nasıl bitcoin aktaracağınızı anlatacağım. altcoin alıp transfer etmek bir seçenek ama fazlasıyla karışık olabilir yeni başlayan için. bu topa hiç girmeyeceğim.

türk borsasından btc alıp, 0,005 btc transfer ücretini ödeyip binance'a göndeririz evet. ancak türk borsaları hem pahalı hem şuanki kurla 39 lira transfer ücreti ödeyeceğiz. peki nasıl yapalım?

1.öncelikle türk borsalarından onaylı bir hesabımız olsun. neden derseniz olur da binance'daki kârımızı realize edersek çekebilelim.

2. https://bitit.io/ (refsiz)sitesinden onaylı hesap açın. kredi kartı ile istediğiniz cüzdana btc gönderebilirsiniz. binance dahil.

gelelim hesap kitap işine.
öncelikle anlık kur ile konuşacağım. paribu 1 btc: 77900, 1 euro: 4.52 tl, bitit komisyon aldığı için kendi ekranından hesaplayacağız.


kredi kartı ile 100 euroluk yani 452 liralık bitcoin alıp binance'a gönderme niyetimiz olsun.

paribudan başlayalım. 452 liraya (eft ücretini ödemeyeceğiniz banka kullanın) 0.0057791 btc alabiliyoruz. 0.005 btc transfer ücretini düşünce binance'a 0.0052791 btc aktarılmış oluyor.

bitit.io kullanarak. 100 euro (gündüz vakti alım yapalım kur farkı yememek için) ile fees includes seçili olarak 0,00590106 btc transfer edebiliyoruz. yaklaşık 0.0006196 btc daha fazla. türk lirasına çevirirsek 48.45 lira fark var. tuhaf geldi bana bu kadar fark olması.

her şeyin en pahalısını kullanıyoruz resmen.

son olarak önemle belirtmek isterim ki bitcoin kurları çok oynak. almadan önce kendi hesabınızı yapın.hangisi uygunsa ona yönelin.
bir diğer entyde bitit sitesini incelemesini paylaşacağım. takipte kalın.
çok fazla soru geliyor. cevaplayamıyorum bir çoğunu. ancak referansımla üye olanlar çekinmeden soru sorabilir.

cepteteb

arkadaşların yazdıklarına ek olarak şunu diyebilirim anlaşmalı yurtdışı bankalarından ücretsiz döviz çekebilirsiniz. amerika yada yurtdışında yaşayan bir üyesi iseniz cepteteb üzerinden nasıl gelir elde edebileceğinizden bahsedeceğim. tamamen arbitraj üzerine dayanmaktadır.

öncelikle amerikadan bitcoin alınır. türk bitcoin borsasındaki cüzdanımıza gönderilir ve satılır. türk borsalarından elde edilen tl cepteteb hesabına çekilip dolar alınır. alınan dolar amerikadan yatırılan dolardan daha yüksek olacaktır. bank of america aracılığı ile ceptetebe yatırılan miktar ücretsiz olarak atm'den çekilir. yüksek meblağ ile uğraşılırsa komisyon farklarının üstünde bir gelir elde edilir. çünkü yurtdışı borsası 16000 usd iken türk borsası 17500 usd civarında seyrediyor sürekli.

örnek ile açıklayalım.şuan ki kurlar bitfinex 16400 usd, paribu 68200 tl yani 17622 usd , usd ise 3.87 tl.

1000 usd ile işe girişelim.
yabancı borsadan alım yaparken %0.5 komisyon alsın diyelim. 0,06067073 btc aldık. bunu paribuya yollarken 0.0005 btc fee ödedik. paribuya 0.06017073 btc geçti. bozdururken de %0.5 komisyon ödedik diyelim. 4.083,12 tl paribuda kaldı. 3 lira ücretle cebtetebe çekerdek 4080 liramız oldu. yani amerikadaki 1000 doları 4.08 kurundan türkiyede bozdurmuş olduk. sonra hemen 3.87'den dolara çevirelim. yaklaşık 1055 usd cepteteb hesabımıza yatmış olacak.

teoride mükemmel. hele yüksek meblağ ile yapılırsa tam bir kar getirici arbitraj olur.

peki bu arbitraj kusursuz mu? değil.
ilk olarak btc transferinin gerçekleşme süresi bu süre boyunca bitcoinin düşmemesi, paribunun aynı gün içinde parayı transfer etmesi ve en önemlisi ise bank of america atm'lerinden günlük dolar çekme limiti nedir? bu sorularım cevaplarını verebiliyorsanız. bol kazançlar.

tabiri caizse işin bug'u.

cex.io

banka ve kredi kartı ile coin alım satım yaptıran borsadır. millet kısa kısa anlatmış ama püf noktalardan bahsetmemiş ve eminim ki birçoğu bilmiyor. şimdi onlardan bahsedelim

öncelikle kredi kartı ile döviz gönderebilme şansımız olduğu için diğer yurtdışı borsalarından önde. visa ile çat diye alım yapabiliyoruz. swift ile de oluyor diyorlar ama türk bankalarına güven olmaz, sen hayırdır kara para mı bu, şüpheli işlem vs ayağına hesabı kapatabilirler.

büyük bir borsa, alım satım hacmi yüksek, normal fiyattan rahatlıkla işlem yapılabilir.

fiyatları görece yüksek, farklı yerden alıp burda satış için uygun.

benim hesabımı 1 dakika içinde onayladılar. enpara kart üstünde ismim dahi yazmıyor. ancak adres için eve gelen üstünde t.c. mührü olan postayı kullandım. bu etken olabilir. ya da incelemediler bilemeyeceğim.

enpara visa kart ile çok hızlı çalışıyor. gönderim çekim yaklaşık 10 dk sürüyor.çekim için visa kartlara 3.8 usd kesiyor. miktar önemli değil. gerçekten güzel rakam.

2 kademeli doğrulama sisteminde cep telefonunuza sms gönderiyor. bu güzel bir avantaj.

gel gelelim işlerin karıştığı, insanların sorgulamadığı, başlarına gelince hönk diye kaldığı yere.

bitcoinimiz var kar ettik kârı alıp çıkış yapacağız. hemen enparaya çekelim dedik ama o da ne? bankalararası kart merkezinin kuralına takıldık. debit karta en fazla ayda 5000 tl yatırılabilir ki bu da yaklaşık 1250 usd eder. dikkat edin hesaba değil, visa karta. bitmedi tek seferde 2000 tl yi geçemez yatırılan miktar. yani cex.io'dan çekerken tek seferde 500 usd'yi aşmamalı (kur 4 tl olarak farzı misal edilmiştir.). bir çakal siz değilsiniz başka bankaların visa kartına çekerim ne olacak sorusunun cevabı ise hayır, 5000 tl aylık limit kart başı değil kişi başınadır.

ama bu problemi aşamaz mıyız? evet aşarız. türk insanı kapatmış kendini odasına, oturmuş, araştırmış, düşünmüş ve sorunu çözmüş. cepteteb bonus sanal kartına çekilen para telefon bankacılığı ile hesaba limitr takılmadan aktarılabiliyor. burda birkaç tane dikkat edilmesi gereken husus var. en önemlisi karta yatan fazla miktarı çekmek. yani nakit avans istemediğinizi iyice vurgulamanız gerek. diğer husus ise birçok banka kredi kartına yatanı iade etmiyor. alışveriş yap ödeme diyor. enpara kredi kartı cepteteb bonus gibi ödüyor mu bilmiyorum.

bir başka nokta visa kart ile cex.io'ya para yatırırken hem kur farkı yiyorsunuz yetmedi visanın %3.5 +0.25 usd komisyonunu yiyorsunuz.

en beğenmediğim husussa gelelim. cex.io parası olmayanların mekanı değil. en düşük işlem limiti 0.01 btc yani yaklaşık 170 usd. alırken btc gönderirken en az bu miktar olmalı diyor.

komisyon işi zaten her borsada var. gerçi bunların maker 0 idi. onu da arttırdılar.

peki ben bunları size neden anlattım? olur da devlet btc'lere el koymaya niyetlenirse yurtdışına kaçırabileceğiniz, daha da önemlisi kaçırdıktan sonra geri hesabınıza çekebileceğiniz bir yer olsun. bu verdiğim bilgileri öyle bitcoin sitelerinde bulamazsınız, öyle de değerlidir.

binance.com

herkesin miota için kullandığı btc ve altcoin borsası. ancak ben size daha değerli bilgiler vereceğim. malumunuz aralık ayında planlı forklar var ve elinize bakiyenizde bulunan btc kadar yeni coin geçecek. ne yazık ki türk borsaları bu coinlerin hepsinin üstüne yatıp ceplerine indiriyor. binance ise geniş altcoin desteğine el tüm forklara destek vereceğini açıklamıştır. fork öncesi pılımızı pırtımızı buraya aktarmak mantıklı. mantıksız kısım ise yaklaşık 35 lira/btc'lik transaction fee ücreti. yeni gelen coin 35 tl eder mi? ederde bunu hesaba çekebileceğimiz alt limiti ne olur? bu sorular havada.

gel gelim sitenin daha da güzel bölümlerine. kimlik doğrulama olmadan günlük 2 btc çekebiliyorsunuz. 140000 lirayla oynayan adamsanız zaten benim yazdıklarımı okumanıza gerek yok, benden daha iyi biliyorsunuzdur ki hiçbir şey bilmeden bu miktar yatırımı yapmadığınızı farz ediyorum.

komisyon ücretlerine dikkat etmedim. kısa vadeli al sat olayına sıcak bakmıyorum. çünkü siz al sat yaparken borsa daha çok kazanıyor. benim paramla benden çok neden kazansın?

kendi coini var bnb bunun üstünden daha uygun fiyatla fee ücretini ödeyebiliyorsunuz. biraz elde tutulabilir belki.

btc transferide 2 onay alınca hesaba geçiriyor. bu diğerlerine göre daha hızlı. ama güvenli mi çok emin değilim.

şimdi de sevmediğim, eksik bulduğum özelliklerine gelelim. 2 kademeli güvenlik sistemi sadece google authenticator üzerinden çalışıyor. yani cex.io gibi sms göndermiyor. sadece hong kong ve çin telefonlarını kabul ediyor. google authenticatoru binance üstünden aktifleştirirken ekran görüntüsünü almayı unutmayın. olur da telefondan silerseniz tekrar yüklemek için kırl takla atmayın hele ki kodu not almamışsanız kimlik doğrulamanız da olmadığı için sittin sene bitcoinlerinizi alamazsınız.

ios uygulaması app storeda yok. eksternal yükleniyor. ayarlardan geliştiriciye güven demek lazım.

kredi kartı ve swift ile para gönderemiyorsunuz. ya btc ya altcoin göndermek lazım. türk borsalarında fee ücreti düşük btc alıp göndermek mantıklı gibi, ancak binance'da ne kadara takas edeceğinizi iyi hesaplamak lazım.

en önemli eksisi farklı coinleriniz var ve pılınızı pırtınızı toplayıp çıkmak istiyorsunuz ancak mümkün değil. takas sırasında 3-5 birşeyler hep kalıyor. miktarı sıfırlayamıyorsunuz.

jameson js-2018

jameson firmasının ürettiği düşük fiyatlı hd uydu alıcısıdır. çift usb çıkışına sahiptir. hızlı kanal geçişleri mevcuttur. usb wifi stick ile alınırsa iptv keyfine varabilirsiniz. stabil çalışmaktadır.

youtube uygulaması son güncelleme ile çalışmaz hale gelmiştir eksi yön olarak.

arçelik 6488l

arçelik firmasının piyasaya sunduğu a+++ bulaşık makinesidir. turbo pervanesi sayesinde zor bulaşıkları başarılı şekilde yıkayabilir. genel olarak hanımları memnun eder.

tek bir eksi özellik söyleyebilirim. eğer mutfak tezgahının altına yerleştirecekseniz, en ufak bir temasta dokunmatik tuşları ötmekte rahatsız etmektedir. bu bilgiyi de zor bulursunuz.

opel corsa

opel firmasının ürettiği b segmenti bir otomobildir.

2005 model 1.2 atmosferik benzinli easytronik vites versiyonunu 10 yıl kullandım. ikinci el alacaklar güzel bilgiler verebilirim.öncelikle şehiriçi için mükemmeldir. az yakar. küçüktür park sorunu yoktur. uzun yolda hız yapmazsanız ekonomiktir.

kötü kısımları ise vites geçişleri çok sarsar. eğer yokuşlu bir şehirde yaşıyorsanız hiç bulaşmayın. aşırı yakıt tüketir çünkü sürekli vites küçültmek zorunda kalırsınız.

sennheiser cx 300-ii

çok dayanıklı bir kulaklıktır. peşinen söyleyeyim odyofillere göre değildir. tüm tınıları alamazsınız ancak sıradan bir kullanıcıyı müptelası yapar. senelerdir kullanırım. bozulursa tekrar aynısından alacağım.

google

internet araması, arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu amerikan anonim şirketidir. apple'da sonra en büyük şirkettir. vazgeçilmez bir arama motorudur.

türkiyede en çok kullanılan arama motorudur. yandex yerine kullanmanızı tavsiye ederim
  • /
  • 3
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 22

skoda octavia

volkswagen grubu üyesi bir şirketin aracıdır. dizel ve çift kavrama olanı hakkında konuşursak, çocuklu aileler için sunduğu iç mekan genişliği ve bagaj hacmi sınıfının en iyisidir. çift kavrama şanzıman yardımıyla görece az yakar. tam bir fiyat/peformans ürünüdür.

kişisel olarak değişebilir ancak şahsen olumsuz görüşlerim ise; ön park sensörünün olmayışı ve arka süspansiyonların torsiyon çubuğu olmasıdır. torsiyonsuz c segmenti dizel araç bulursanız alın kaçırmayın.

arçelik 6488l

arçelik firmasının piyasaya sunduğu a+++ bulaşık makinesidir. turbo pervanesi sayesinde zor bulaşıkları başarılı şekilde yıkayabilir. genel olarak hanımları memnun eder.

tek bir eksi özellik söyleyebilirim. eğer mutfak tezgahının altına yerleştirecekseniz, en ufak bir temasta dokunmatik tuşları ötmekte rahatsız etmektedir. bu bilgiyi de zor bulursunuz.

samsung ml 1610

samsung üretimi lazer yazıcıdır.tonerinde chip yoktur. chip olmadığı için dolum limiti, chip değişimi sorunları yoktur. dolumu basittir. evde bir masa üstünde bile yıldız tornavida yardımı ile doldurulabilir. arıza çıkarmaz. yavaştır ama iş görür.

sony dt 50mm f18 sam

sony firmasının ürettiği en uygun fiyatlı portre lensidir. fotoğrafçılığa başlayan herkes için çantada bulundurması gereken lenstir. neden mi 50 mm yeterli uzaklığı sağlar, 1.8 diafram açıklığı başlangıç için güzel miktarda ışık toplar. bokeh içeren fotoğraflar çekmek isteyenler için tavsiyedir.

ngxplay

carplay için tüm uygulamaları kullanmaya yarayan tweak. aracınızda yandex navigasyon kullanmananın tek yoludur.

detaya girersek yeni nesil araçlarda carplay dediğimiz, apple cihazlar için izin verilen uygulamaları aracın multimedya ekranına yansıtmaya yarayan carplay yazılımı yüklü gelmektedir.bazı eski araçlarda da (bkz:skoda octavia) bu yazılımın lisansı satın alınıp aktive edilebiliyor.

orjinal haliyle, siri, mesaj, harita, spotify, apple music gibi önemli uygulamalara erişim sağlamaktadır.ancak youtube ve turkcelltv gibi aplikasyonlar sadece jailbreak yapılmış ngxplay tweaki yüklenmiş cihazlar ile çalışmaktadır.

telefonunuz jailbreakli, aracınız carplay destekliyorsa şiddetle tavsiyemdir.
Henüz takip ettiği biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler