pardon

Durum: 12 - 0 - 0 - 0 - 11.01.2018 16:56

Puan: 16 - Rütbe:

1 yıl önce kayıt oldu - 2.Nesil Yazar

turismus

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 2

scotty

çok çok enteresan bir teknoloji aslında. daha ilerisi ne olabilir ki. adamlar önce taksilere kafa tuttu. dediler ki biz taksilerin giremediği yerlere giriyoruz ara sokaklardan geçiyor gideceğiniz yere sizi daha hızlı ulaştırıyoruz, şimdi de yemek işine el attı. bulunduğun semte göre eğer oranın çevresindeki lokanta/fastfood vs anlaşması varsa verdiğin ilk siparişte 15 tl için 10 tl indirim yapıyor. çok acayip .

polycom

1990 yılında kaliforniyada kurulmuş video konferans ürünleri üretici firmasıdır. dünyanın en kaliteli ve kullanışlı kablolu yada kablosuz telefonlarını ( call centerlar için yada ev telefonları vs) bu firmanın ürettiği söylenmektedir. zaten arama motoruna şirketin ismini yazarak arama yaptığınızda normal bir telefona rastlama olasılığınız neredeyse sıfırdır. uzay gemisini andıran telefonlar üretirler ,

odamax.com

tamamen türk menşeili otel rezervasyon sitesi. dijital platformda hizmet ediyor ve bu alanda kendini geliştiriyor. booking.com'un yerli versiyonudur. şuan sadece 2 dil seçeneği mevcut ancak geliştirilirse booking.com a rahatlıkla kafa tutabilir. yurtiçi ve yurtdışında sunduğu otel olanakları fevkalade. sitenin biraz daha rahat faydalanılabilir olması gerekli. öncü firması etstur markasıdır. yabancı hayranlığının hat safada olduğu şu dönemde bana sorarsanız yerli firmalardan faydalanmak parayı memleketimizde tutmak hiçte mantıksız değil.

facebook messenger

bana soracak olursanız çokta fazla bir işlevi yok. zannediyorum ki şu dönemlerde daha çok 50 yaş üstü kullanıyor. facebook zaten başlı başına büyük bir çöküşte. artık z nesli daha enteresan şeylerin arayışına girmiş.

max payne

max payne 1 , belkide benim duygularımı hissettiğim ilk oyundur. o zamanlar tabi dizi falan izlemiyoruz. bilmiyoruz. yaşımız 12-13 , komşumuzun çocuğu bilgisayar almış , max payne yüklü. oyunu açıyoruz, abi adamın karısıyla çocuğunu öldürüyorlar. hırslanıyoruz tabii.
bölümler geçiyor, metrodayız. slow motion modda adamları birer birer indiriyoruz.
karlı havalarda ordan oraya zıplar , bir şekilde max'ın ailesini öldürenleri bulmaya çalışırdık.
hala duygularıma hakim olamıyorum .

rockstar games

new york menşeili uluslararası video oyun yapımcı firması, bünyesinde gta ve max payne başta olmak üzere bir çok oyunun yapımcısıdır. red dead redemption , l.a noire gibi oyunları da çok popülerdir.

philips hue

philips hue 2012 yılında piyasaya çıkan akıllı aydınlatma sistemi. iphone ve androidinize yüklenen app ile evin ışığını telefonundan değiştirebiliyorsun. henüz evime alma fırsatı yakalayamadım ancak 2013 te bir fuarda tanıtımına denk gelmiştim. gerçekten enteresan birşey.

moduna göre o odadaki ışığı değiştirebiliyorsun. beyaz, sarı hatta disko renk seçeneği bile mevcuttu. şuan için başlangıç paketi fiyatının 150 dolar civarı olduğunu biliyorum.

need for speed underground

bu oyun çoğu çocuğun anne babasından dayak yemesine sebep olmuştur eminim. evden çıkıp saatlerce internet cafede ''masa 3 yarım saat daha uzat ağbi '' diye diye gece yarılarına kadar takılınır, anne baba telaşlanır, eve geldiğinde bir güzel zılgıtı yiyip oturulurdu, hele ki açılışındaki brooke burke hepimizin rüyalarına girmiştir.
ey gidi ey ! :)

lg g3

yorumları okuyunca bi garip hissettim kendimi açıkçası. 2014 ağustos itibariyle telefon ihtiyacımdan dolayı ( daha önce iphone 3gs kullanıyodrum çok ağırlaşmıştı ) android merakımdan kaynaklı bu telefonu edindim. yaklaşık 3 buçuk senedir kullanıyorum. sadece bir kere batarya değişti. onun dışında telefonumda şuan sıkıntı yok. arada arkadaki açma kapama düğmesi sıkıntı çıkartıyor ama problem değil. sadece her türk gibi bende piyasa değiştiği için telefon bakıyorum. şöyle bir gerçek var eğer bundan sonra bir telefon alırsan bu kesinlikle apple ürünü olur.

fifa 18

yıllarını pro evolation soccera adamış bir gamer olarak , bu iletten 2013 yılında kurtuldum. hemde ne kurtuluş. yemin ediyorum sigarayı bırakmış kadar rahatladım . fifa bana resmen yeni bir hayat verdi. gerek oynanabilirlik, gerek grafikler, gerek story mod beni benden alan şeyler.
kimseye söylemeyin yinede arada evde herkes uyuyunca pes 12 takıp birkaç saat oynuyorum :)
  • /
  • 2

iota

"ıotaya girin abi süper" cümlesiyle dadandığımız ve şimdiden bizi %12 kayba uğratmış coindir kendisi, alış fiyatıma çıkabilirse hemen elden çıkaracağım. microsoft olayı patladı, sonra tweetler falan derken bayaa güvenini kaybettirdi bana, tabii ki kimsenin finansal danışmanı değilim, zevk için oynamak daha keyifli coinlerle. ama acaba tasocoin çıksa tutar mı ya da pokecoin falan (dur ben bi gidiyorum gelcem söz)

samsung galaxy s8+

alırken çok kararsız kaldığım ama emaar samsung mağazasında resmen aldırıldığım ( :) ) telefondur kendisi, s7edge verip almıştım babalar günüydü kampanya vardı yanında 500 tl hediye çeki, dex, vr, 360 kamera kumanda vs vs. verdilerdi totalde bana 200-300 gibi bi farka gelmişti. yalnız tek sorun diğer markalara nazaran çok hızlı değer kaybediyor samsung.
(ben de bir babayım :) )

media markt

bir ara sen mutluysan biz de mutluyuz mu, burası senin mutlu yerin mi ne öyle bi müşteri memnuniyeti adı altında bi sloganla çıkmışlardı ve tutmuştu. tam da o dönemde bi yazıcı ararken (a3 çıkartabilecek profesyonel) çalışan reyon görevlisine (ki kendisi o sırada tüm mağaza dışı arkadaş tayfasını toplamış geyik yapmakta idi) bana yardımcı olur musunuz hangileri a3 acaba diyerek (100 tanede sadece 5 tane a3 kapasiteli ve her birinin birbirinden ayrı noktalarda olduğunu tahmin ederek) rica etmiştim. o saniyeye kadar insandım. ama arkadaşla doğal ortamlarımızda karşılaşmamız gerekiyormuş ki -nerden bileyim ben git raflara etiketlerine bak şeklinde bir cümle ve tavır sergileyebilmişti. aklınca arkadaşlarına bak ben karizmatiğim imajı mı vermeye çalıştı bilmiyorum ama sonrasında yazdığım şikayete dönüş yapmaması ile bende bitmiş olan mağazadır. kısaca aslında teknolojinin bim'i olarak görürüm mağaza tasarımı olarak da kendilerini. bu arada yaşanmış hikaye (direk 1. şahıs -eşim) aldığı promosyon tv karlı oldığundan iade etmiş ve aradan 1 ay sonra telefonu çalmıştır. meğersem arayan kişi o televizyonu yeni alan kişidir. peki bu karakter eşimin telefonunu nereden bulmuştur? atıyorum o zaman 1000 tl lik tv yi 800 e alan eşimden geri alan mağaza aynı tv yi içinde eşimin iade formu ile birlikte 600 tl ye başkasına satmıştır. adam bu çalışmayan tvnin kamera şakası olabileceği ümidiyle eşimi aramış ve şu cümleyi sarfetmiştir: siz neden iade ettiniz? -görüntü karlıydı vs... -siz kimsiniz pardon? -tv nin yeni sahibi, yok şaka mı merak ettim de dükkana fırlatmaya gidiyorum kusura bakmayın. sonuç : attı mı bilmiyorum ama ben daha 1 tl ye de satsa sakız almam tekele dönüşmedikçe.

olan biten

ulusa sesleniş;

sayın yazarlarımız, sözlüğümüz bildiğiniz üzere çok çok yeni bir sözlük. henüz açılalı 2 ay bile olmadı, bu kısa zamanda birçok değerli yazar, değerli bilgiler ve tecrübeler içeren entry'leriyle bize çok şey kattılar. gelinen noktada başlıklar ve entry içerikleri konusunda bazı noktalara dikkatinizi çekmek isterim.

öncelikle sözlüğümüz ekşi veya diğer sözlükler gibi bir tanım sözlüğü değildir. kullanıcıların ürünler hakkında yorumlarını yazdıkları, geniş bir kullanıcı deneyimini okurlara bir arada sunabilmeyi hedefleyen bir sözlüktür. dolayısıyla başlığı açılan şeyin ne olduğunu tanımlamaktan çok onunla ilgili varsa tecrübelerinizi yazmalısınız. bir cep telefonunun veya led tv'nin teknik özellikleri, boyutu, ekran çözünürlüğü, kapasitesi v.s. arandığında yüzlerce kaynaktan öğrenilebilir fakat deneyim öyle değildir. o sebeple "128 gb hafızası olan" yazmak yerine o hafızanın yeterli olup olmamasıyla ilgili bir şeyler yazmalı veya "çok harika bir cep telefonu" yazmak yerine onun neden harika olduğunu anlatmalısınız. eğer başlıkla ilgili tecrübeniz veya yeterli bilginiz yoksa entry yazmamalısınız.

diğer konu, güncel olmayan ve site konseptine uymayan konulardaki başlık ve entryler. örneğin icq, windows 95, windows 98, napster gibi tarih olmuş başlıklar ve başlığa yazılan entryler kullanıcı deneyimi açısından artık okura bir şey sunamazlar. dolayısıyla böylesi entry ve başlıkları tercih etmiyoruz.

bir diğer konu son zamanlarda aşırı artan kripto para başlıkları. sanal paralarla ilgili başlıklarda özellikle faucet tabir edilen sitelerin, bitcoin kazandırdığı iddia edilen ponzi olabilecek sitelerin başlıkları silinecektir. bununla birlikte refli (refferal, referans, affiliate v.s.) link paylaşımı yasaktır. rastlandığı taktirde silinecektir.

başlıkların teknoloji ile alakalı olmasını tercih ediyoruz, ucundan da olsa teknolojiyle ilgili tüm başlık ve entryleri sitede tutuyoruz, silmiyoruz. sizlerden birçok farklı konuda kategori eklenmesi talepleri geldi. temelde bu isteği anlayışla karşılayabiliyoruz ama sitemizin konsepti teknolojik ürünler, belki ileride farklı kategoriler eklemeyi düşünebiliriz ama şu aşamada bu şekilde devam etmenin daha doğru olduğunu düşünüyoruz. makyaj malzemesi, sinema filmi, oyun konsolu, kitap gibi çok farklı konularda içeriklerin bir arada olmasındansa belli bir ilgi alanı etrafında içerik üretiliyor olması, sitenin kategorik olarak konumlandırılmasını kolaylaştıracaktır.

son olarak, bitcoin ödülü yazarları kaliteli içerik yazma konusunda motive etmek ve küçük de olsa bir ödül verebilmek amacıyla düşünüldü. dolayısıyla bunu sadece para kazanmak amacıyla yaparak ve ardı ardına kısa ve içeriksiz entyler girerek sistemi suistimal etmemelisiniz. bu konuda iyi niyetimizin karşılıklı olduğunu düşünüyoruz. bu anlamda artık kısa içerikler konusunda daha hassas olacağımızı bildirmek isteriz. ek olarak belirtmek isteriz ki entry satoshi değeri; içerik uzunluğu, fayda ve kalitesi gibi kriterlere göre belirleniyor. tabii ki metni uzatmak için "laf kalabalığı" yapmak entry kalitesini düşüreceğinden sırf uzun diye bir entry'e yüksek satoshi vermiyoruz.

not: sitemizde 18 farklı tema mevcut, mevcut temayı beğenmeyenler kendi profil sayfalarının en üstünde bulunan profil ayarlarına giderek tema seçimi yapabilirler. gece modu için "solar" isimli temayı deneyebilirsiniz.

saygılar ve sevgiler.

Toplam entry sayısı: 12

philips hue

philips hue 2012 yılında piyasaya çıkan akıllı aydınlatma sistemi. iphone ve androidinize yüklenen app ile evin ışığını telefonundan değiştirebiliyorsun. henüz evime alma fırsatı yakalayamadım ancak 2013 te bir fuarda tanıtımına denk gelmiştim. gerçekten enteresan birşey.

moduna göre o odadaki ışığı değiştirebiliyorsun. beyaz, sarı hatta disko renk seçeneği bile mevcuttu. şuan için başlangıç paketi fiyatının 150 dolar civarı olduğunu biliyorum.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler