orkun

Durum: 183 - 0 - 0 - 0 - 06.12.2017 14:59

Puan: 218 - Rütbe: ★★

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 19

cex.io

son durumu paylaşıyorum, dolandırıcıdır, hırsızdır, 40 dolarımı çalmıştır, kullanmayın. dolandırıcı siteler çöplüğüne gömün... bu da bana ders olsun.

(bkz:#8365)

https://eksisozluk.com/cex-io--4120101?p=8

cex.io

sanırım demin zcash'imi indiregandi yapan coin marketi. verdikleri tx id fake çıktı, zcash'imi cüzdanıma yollamadılar. mail attım, sorunum çözülmezse farklı mecralardan 2 dilden yardırıp ellerindeki müşteriden de edeceğim.

intel i7-6700k

intel'in 4 çekirdekli skylake mimarili en üst seviye lga-1151 işlemcisidir. o.c performansı tam manasıyla rezildir. öyle 4.60ghz'lerin üzerine çıkmak hayal gibidir. işlemciden pahalı anakart gerektirir. 8mb cache'i ile çokta real-time profesyonel uygulamalar ile kullanma amacı taşımaz. bir sonra nesiller ile arasındaki fps farklarından anlaşılacağı üzere gtx 1080, 1080 ti ve titan xp ekran kartlarında darboğaz yaratıyor bile diyebiliriz. zaten bu kartları alacak insanlar değil 6700k, direk 8700k işlemcilere bakmalılar.

iyi yönleri var mı var:

+güçlü bir işlemci olmasına nazaran çok elektrik çekmez.
+çok ısınmaz. sıvı soğutmada tam yükde 62-63 dereceler görülür.
+hevc video işleyebilir. 2 sene sonra videoların çoğunluğunun h265 ile sıkıştırılacağına inananlardanım. zaten yeni iphone'lar ve android telefonlar h.265 video çekmekteler.

steemit

iyimi.com'un daha fazla üye tarafından kullanılan evrensel versiyonu gibidir. ancak buradaki sistemde kimin kazanıp kimin kaybedeceğine üyeler karar verir. gelecek olan bir sitedir. yalnız kazanmak istiyorsanız hiç yazılmamış ve merak edilen bir konuda ingilizce inceleme yapmanızı tavsiye ederim.

waves

şimdiden başlasanız tamamını ömrünüz boyunca kullanamayacağınız kadar plug'in üreten firmadır. oldukça başarılı, oldukça güzel plug-in'leri vardır. mutlaka ama mutlaka bundle'ları takip edilmelidir.

google translate

offline kullanım desteği sebebiyle kullandığım çevirici/sözlük uygulamasıdır. özellikle ingilizce anadilli olmayan yabancı ülkelerde ingilizce bilmeyen insanlara derdimi ilgili kelimenin karşılığını bularak anlatabilmemi sağlamıştır. seslendirme özelliği oldukça gelişmiştir. ingilizce foneptiğini çok iyi okumaktadır.

kötü yönleri var mı? var.

-düzensiz fiillere destek vermiyor, tureng'de ilgili fiili yazdığınızda size düzensiz hallerini verir.
-seslendirme özelliği farklı aksanları desteklememektedir
-mikrofona sesli olarak birşeyleri anlattığınızda bazen yanlış algılamaktadır. aksandandır demeyin, türkçe ya da ingilizce fark etmiyor.
-ios için araç takımı yapmamışlar. ben olsam sol menü için araç tasarlarım. bu sayede küçük işler için uygulamaya girmeye gerek kalmaz.

paribu.com

artık iota ve litecoin gibi alternatiflere yer vermesi gereken türkiyenin en iyi bitcoin borsasıdır. özellikle fee ücretleri sebebiyle bitcoin'e kafa tutan tek coin olan iota'ya ben olsam destek verirdim. malum, bitcoini alan yabancı borsaya koşup iota alıyor. şöyle 5 bitcoin değerinde iota alıp satışa başlasalar iki günde ellerinde iota kalmaz *

iota

yaptığı yeni anlaşmalarla büyük bir gelecek vaat eden ve yükselmez diyen beni üzen altcoindir. gözden kaçırdığım en büyük noktalardan birincisi altyapısının blockchain olmaması ve sıfır fee ile ışık hızında transfer yapılması ikincisi de büyük firmalarla anlaşma yapmalarıdır. evet bitcoin'e hiçbir alt coin rakip olamayacak diyen biri olarak bu cümleyi ilk defa kuruyorum. bitcoin'in rakibi iota'dır. transaction'da miningçilerin eline düşürmemesi ve sıfır fee ücreti nedeniyle işlem hacmi olarak birgün bitcoine kafa atacaktır. *

fizy

ses kalitesini pek beğenmediğimden mütevellit çok kullanmadan 1 aylık ücretsiz sürem dolduktan sonra premium almadığım yerli çevrim içi müzik platformudur. belki uygulama sorunudur bilmiyorum ama premium bir müzik dinleme ortamına yakışmayan bir kalite sunuyordu. ha bir çok şarkı var. bulamadığım şarkılar nadirdir. liste oluşturma özellikleri güzeldir. ancak pahalıdır. üstelik çevrim dışı olarak müzik dinlemek istiyorsanız kazığın ucu daha da sivrilmektedir. spotify'ın sunduğu öğrenci indirimini de sunmadığına göre bana hiçbir şekilde hitap etmiyor demektir.

google drive

şu ana kadar kullandığım en pratik bulut servisidir.
+dosya karmaşası varsa en son sekmesinde en son ön izlediğime yaptığınız ve düzenlediğiniz dosyaları gösterir.
+dosyalara ve klasörlere en son ne ne zaman işlem yaptığınızı sağdaki bilgi çubuğunda gösterir.
+hızlıdır, üniversite ağında 15mbps'lik bir hızla upload yaparken 70mbps'lik download hızlarını yakalıyorum.
+birçok pdf, office, ses ve görüntü formatına destek verir. rahatlıkla indirmeden oynatabilirsiniz.
+backup'larını bilgisayarlara göre ayırır. birden çok bilgisayar kullanıyorsanız sağ taraftaki menüden "bilgisayarım" klasöründen ilgili bilgisayardan yedeklenen dosyalara ulaşabilirsiniz.
+ücretsiz olarak verdikleri 15 gb'lık alan tatmin edicidir. ayrıca ayda 6 liraya 100gb'lık plana geçebilirsiniz.
+klasik sms doğrulamasını destekler (hâlâ sms doğrulamasına destek vermeyen bulutlar var.)
  • /
  • 19
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 183

ekşi sözlük

4 yıl boyunca yazdığım 2016 yılında silik yediğim sözlüktür. ayrıca 1 satoshi bile vermediler. *

localbitcoins.com

sistem güzel ancak bu sistem ile ilgili bir yorumda bulunmak isterim. sakın ama sakın "elimde bitcoin var" deyip sağa sola duyurmayın. elden bitcoin değişimi yapacaksanız avm gibi kalabalık yerlerde değişim yapın. ülkemizde bir iş adamı bu yüzden kaçırıldı ve ne yazıkki serik'de bir gencimiz öldürüldü.

paint

türk internet tarihinin en ilginç fotoşop çalışmalarına imza atmış microsoft'un ücretsiz resim düzenleme ve çizme yazılımıdır.

app store

kredi kartından ani çekim yapmayan, 2,3 uygulama birikince çeken apple mağazasıdır. bu gerçekten de saçma sapan bir uygulamadır. lakin benim kartımın limiti dolduğunda haliyle parayı çekemeyip benim daha önce parasını verdiğim uygulamaların ve müziklerin bile indirilmesine engel olur. 2-3 liralık uygulama ve müzik için kart limiti takip edecek halimiz yok ya.

sha-256

aynı zamanda bankaların kullandığı protokoldür. "bitcoin hacklenince paranızı çalacahlar" kafası yaşayanların 256 bit kırılırsa bitcoin değil tüm dünyada kıyametin kopacağından haberi yok. dünyadaki bütün bilgisayarlar eş zamanlı çalışırsa 10 harflik bir şifrenin sha256 versiyonu zor kullanarak yüzlerce yılda kırabilmektedir.

lumberjack

ortalamanın altında fiyatlara kaliteli ayakkabıları olan bir firmadır. kendilerinden aldığım iki aykkabıda da ne yırtılma, ne renk atması ne de yıpranma görmedim. kendilerinden gayet memnunum.

düzeltme: teknoloji konusunda yazma zorunluluğu unutmam nedeniyle moderatörleri silmeye davet ediyorum. kullanıcılarda ne yazık ki silme butonu bulunmamaktadır.

tesla semi truck

bir tır'a göre oldukça hızlı kalkış yapabilen tabiri caizse drag tırıdır. tabi 40 tonluk bir dorse ile tek şarjda ne kadar gideceği büyük önem taşımaktadır. daha doğrusu rampada 40 tonu çekebilir mi? o bile meçhulken şimdiden kesin konuşmamak gerekir.

vestel

sadece türkiyenin değil avrupanın en büyük televizyon üreticilerindendir. son zamanlarda çıkarılan tv'lerinin kalitesini bayağı arttırdılar. üstelik oldukça kaliteli tv'lerini oldukça uygun fiyatlara sunmaktadırlar.bunun birincil sebebi kendi panellerini üretmeleri, ikinci sebebi de ithalat vergisidir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler