olmezotu

Durum: 13 - 0 - 0 - 0 - 17.11.2017 15:29

Puan: 13 - Rütbe:

1 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 2

canon a-1

canon markasının 1978'de üretimine başladığı eos serisi öncesi efsanelerinden olan 35mm slr fotoğraf makinasıdır. sanırım en önemli özelliği tank gibi dayanıklı olmasıdır.
canon fd bayonetli lensleri kullanır. içerisindeki elektronik kontrolcü ve pozometre ile otomatik pozlama özelliği olan ilk slr makinadır.

canon eos 3

canon markasının en baba 35mm filmli fotoğraf makinalarındandır. zamanına göre efsane sayılabilecek özellikleri vardır. bunlardan bazıları 45 nokta otomatik netleme, vizörden baktığınız noktaya odaklanma (hala nasıl yaptığını çözemem), 21 bölgeli ışık ölçümü, 30-1/8000 sn arası deklanşör hızı, bulb modu (uzun pozlama), saniyede 4,5 kare çekim hızı (ekstra pil paketi ile 7 kare). eline alana güven verir, adamı yarı yolda bırakmaz.

casio fx-5500

vakti zamanında mühendislerin yanından ayırmaya korktuğu canavar hesap makinasıdır. sınavlarda hayat kurtarır. parası olanların aldığı texas ınstruments marka grafik çizebilen makinalar tarafından tahtı sallansa da asla yıkılamamıştır.

içerisine fonksiyon yazılabilme özelliği sayesinde formül ezberlenmeden girilemeyecek birçok sınavda imdada yetişse de öğrenciliğinde bu makinayı kullananların asistanlığa terfi etmesi ile sınav öncesi makina resetleme modası çıkmış ve mertlik bozulmuştur.

black and decker pp360ln

black and decker markasının son derece dayanıklı ve kullanışlı, döner başlıklı şarjlı tornavidasıdır. döner başlık derken tabii ki tornavidanın dönmesini kastetmiyorum*. aletin tornavida ucu 90 derecelik 4 kademeye kilitlenebiliyor, böylelikle dar yerlerde çalışma kolaylığı sağlıyor. ayrıca li-ion pili sayesinde ne kadar zaman önce şarj ederseniz edin durduk yerde pili boşalıp tam işiniz düştüğünde sizi yarı yolda bırakmıyor, tabii bu şarj tutma olayının bir limiti var ki o da teknik verilere göre 18 ay.

black and decker

son derece kaliteli elektrikli el aletleri üreten alman firmasıdır. özellikle ev kullanımı için resmen evladiyelik ürünler yapar.

sennheiser

çok geniş bir fiyat ve kalite aralığında ürünler sunan ve genellikle ortalama üstü performans veren kulaklıklara sahip markadır. özellikle sennheiser cx 300-ii modelli fiyat/performans canavarı ürünü ile bir çok* düşük/orta bütçeli müzikseveri ihya etmiştir.

skechers

son derece rahat, hafif ancak bir o kadar da dayanıksız ayakkabılar üreten firmadır. türkiye fiyatları kalitesine göre fazla gibi olsa da* olası amerika seyahatlerinde insana ikinci bavulu aldırır.

spotify

aile paketi + enpara indirimi sayesinde yaklaşık 11 lira gibi bir fiyata 6 kişiye doyasıya* müzik ziyafeti çektiren şahane uygulamadır. yalnız dikkat edilmesi gereken husus bu +5 kişinin sizinle aynı adreste ikamet etmesi gibi bir şartının olmasıdır*.

moser 1400

saç tıraş makinalarında adeta bir efsane olan moser firmasının piyasada en çok rastlanan düşük fiyatlı tıraş makinası serisidir. adeta çim biçme makinası edasıyla titreşimli ve gürültülü çalışır ancak işini hakkını vererek yapar, saçınızı yolmadan tertemiz keser.

serinin moser 1400-0050 modeli yalnızca makinanın olduğu ürün olup moser 1400-0278 modelinde aynı makinaya ek olarak çeşitli kesim uzunlukları için başlıklar, tarak ve makas da vardır.

bu tarz profesyonel makinalar üreten ancak ülkemizde moser kadar tanınmayan bir başka marka için (bkz:wahl).

philips norelco hc7452/41

saç ve sakal tıraş makinaları üreten philips norelco'nun şahane şarjlı saç tıraş makinasıdır. sanırım modelinde geçen hc harfleri de hair clipper'dan geliyor.
ürünü berbere gitmekten nefret eden 2,5 yaşındaki oğlumun saçlarını evde kesmek için aldım ve gerçekten çok memnun kaldım. özellikle az titremesi ve kablolu makinalara göre sessizliği oğlumu sakinleştirmek adına işimi çok kolaylaştırdı diyebilirim.
öncelikle ürün 1 saatlik şarjla 120 dk kablosuz tıraş gibi efsane bir pil performasına sahip, bunun yanında kablolu da çalışabiliyor, yani tıraşın yarısında şarj bitti yolunmuş tavuk modunda şarj olmasını bekleyelim derdi yok.
bunun yanında en büyük artısı saç kesim uzunluğu ayarlama mekanizması. kısaca plastik ayar parçasınını tıraş makinasına takıp makina üzerindeki ayar düğmesini çeviriyorsunuz ve karşınıza 23 kademeli (1 - 23 mm arası) kesim yapabilen efsane bir makina çıkıyor. tabii bu özel tasarım başlığın plasik oluşu ve çok kırılgan durduğunu yazmak lazım sanırım.
sert saçları keserken turbo özelliğini kullanmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır ancak o durumda pil ömrü ne olur bilemiyorum gerçekten.
ürünün temizlenmesi de inanılmaz rahat ve bıçakları yıkanabilir, yağlama gerektirmeyen bir yapıda.
  • /
  • 2
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 13

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler