nobody

Durum: 17 - 0 - 0 - 0 - 17.11.2017 22:45

Puan: 21 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 2

imdb

olabildiğince yeterli altyapısı olan, muhtemelen dünyanın en gelişmiş film/dizi veri tabanıdır. bu veri tabanı kullanılarak milyon dolarlık analitik çalışmalar yapılmaktadır; insanların neyi, neden, nasıl izlediğine dair çıkarımları yapıp, neyi ne zaman izlemek isteyeceğiyle ilgili. sadece puanlar için değil görsel içeriğin oyuncuları, yönetmeni, hikayesi, bazı enteresan bilgileri, ödülleri vb. daha bir çok ayrıntılı bilgiyi sunmaktadır. her ne kadar bu veri tabanı kullanılarak bir çok çalışma yapılsa da kendileri film öneri mekanizmasını 2017 senesinde hala çağ dışı yapmaktadırlar.

ekşi sözlük

en verimli zamanlarını 2008'lere kadar yaşayan şu sıralarda ise herhangi bir şey için yorum ve bilgi paylaşılan sosyal medya paylaşım sitesidir. eskiden ise genelde paylaşımlar; adının da hakkını verecek şekilde bilgi içerikliydi. bazı eski konularda ilk mesajlara bakacak olursanız görürsünüz ki paylaşımların amacı insanları bilgilendirmekti. şimdi ise daha çok forum gibi kullanılmaktadır.

itunes u

çok fazla kişinin bilmediğini düşündüğüm ios versiyonlu cihazlar için kullanılabilen mobil uygulama(mac'lerde kullanılıyor mu bilmiyorum). mit, standford gibi dünyanın en seksi üniversitelerini de barındıran bir çok üniversite ile iş birliği yapmışlardır. bu üniversitelerin adeta lisans ders seviyesinde mobil içerikleri vardır. videolar, ders anlatımları, ses kayıtları, testler, sınavlar, ödevler, quizler vs.
merak ettiğiniz konularda kendinizi geliştirmek için birebir uygulamadır.

linkedin

facebook temel alınarak yapılmayan zira facebooktan daha eski olan iş ağı sitesi. son zamanlarda insanların facebook gibi kullanması ile ne yazık ki kalitesini kaybetmektedir. fakat hala alternatifsiz bir iş ağı olduğunu düşünüyorum. bir çok şirketin işe alım sayfası ile entegre olabilmesi ile kolaylık sağlar. yanınızda her an cv olmasa bile bu sistem sayesinde; önceden hazırlanmış kalifiye linkedin profilinizi cv formatlı şekilde paylaşabilirsiniz.
iş arama kısmı gayet tatmin edici olmakla birlikte asıl ekmek yenecek özellikler premium versiyonda vardır.

zomato

istanbul dışında tırt olan uygulama. özellikle turistik de olsa ilçelere gidiyorsanız nerede bulunduğunuzu anlayamaz ve siz kendiniz aratsanız dahi o ilçeyi bulamayabilir.
bu durum türkiye ofisi kapanmadan önce de mevcuttu şimdi işler daha da sarpa saracaktır.
en büyük artısı restoran menülerini ve fiyatlarını göstermesi.

boston dynamics

hayvan(insan türü dahil) benzeri robotlar yapan eskinin amerikan şimdinin japon firması. 1992 yılında mit'de leg laboratuvar'ın da kurucusu olan marc raibert tarafından kurulan firma robot yazılım ve donanımları üretmektedir. geliştirdikleri son robotun hareket kabiliyeti gösteriyor ki artificial intelligence* gelişmeleri ile birlikte insan kabiliyetinde ve zekasında olan teknolojik varlıkların çevremizi sarmasına çok fazla zaman kalmadı.
benim yapamadığım hareketi yapan sayın atlas:

microstrategy

büyük bir firmaya satılmamış tek iş zekası programıdır. sadece raporlama değil baştan uca iş zekası çözümü sunar. lisans bedellerinden ötürü türkiye'de genellikle büyük ölçekli firmalar kullanır. geleneksel iş zekası çözümü, self service analytic, big data gibi konularda kendini hızla geliştirmektedir. mobil çözümlerde rakipsiz sayılır. native uygulama sayesinde pratik bir şekilde rapor ve dashboardlarınıza telefon ve tabletlerden ulaşabilirsiniz.
geliştirme süreci uzun sürebilse de; ortaya çıkan model ile yıllarca iş zekası platformunu canlı tutabilirsiniz.

calibro touch lux

pocketbook firmasının touch lux 2 modelinin türkiye için ürettirilmiş versiyonudur. hafif ve kullanışlıdır. wifi ve ekran ışığı vardır. kurulu gelen sözlükler sayesinde internet olmasa da arama yapmak mümkün. ilk çıktığı zamanlar muadillerine göre belki de yarı fiyatına satılmıştı fakat şimdilerde fiyatı yine piyasa fiyatlarına yakınlaştı.

opera

chromium temelli web tarayıcısı. daha fazla sayıda sekme açıkken chrome kadar takılma yapmıyor. yüklenen sitedeki video ve resimler çok daha hızlı açılıyor. batery saver ve turbo seçenekleri, dahili vpn'i ve reklam engelleme özelliği eklentiye gerek kalmadan kur çalıştır tarayıcı olmasını sağlıyor.

logitech m705

şişkin gibi dursa da baş parmak için yapılmış oyuğu ile ergonomik sayılabilecek kaliteli bir faredir. scrool tuşu başka logitech modellerine göre scrool karakterini değiştirmez. bildiğiniz scrool tuşuna basınca yapılan işleri yapar. tuşun karakterini değiştiren yani kayan ve hızlı hale getiren daha üstündeki tuştur. benim gibi scrool tıklamayı çok kullananlar için sırf bu yüzden vazgeçilmezdir. ayrıca 2 pil ile(2 pil haznesi var ama tek pille de çalışıyor) çok rahat 2 sene takılırsınız.
  • /
  • 2
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 17

ekşi sözlük

en verimli zamanlarını 2008'lere kadar yaşayan şu sıralarda ise herhangi bir şey için yorum ve bilgi paylaşılan sosyal medya paylaşım sitesidir. eskiden ise genelde paylaşımlar; adının da hakkını verecek şekilde bilgi içerikliydi. bazı eski konularda ilk mesajlara bakacak olursanız görürsünüz ki paylaşımların amacı insanları bilgilendirmekti. şimdi ise daha çok forum gibi kullanılmaktadır.
Henüz takip ettiği biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler