nail biter

Durum: 9 - 0 - 0 - 0 - 01.12.2017 21:07

Puan: 9 - Rütbe:

1 yıl önce kayıt oldu - 2.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!

psp

2005 yılında sony tarafından piyasaya sürülen gelmiş geçmiş en iyi el oyun konsollarından birisidir.

dünyaya sadece kendisinin kullandığı umd disk formatını getirmiştir, oyunların yanı sıra filmler de umd olarak bulunabilmektedir. ancak tabii ki onu muhteşem yapan özelliği bu değildir. menüsü ps3 menüsünü andırmasının yanı sıra, çok rahatça modlanabilmesi, arkaplandan temalara kadar her şeyin rahatça değiştirilebilmesi ve kendisine bizzat rahatça oyun üretilebilmesi gibi özellikleri onu bir yıldız yapar. işlemcisi ve ekran kartı dönemine göre çok çok iyi olduğundan içine kurulan tüm kendisinden önceki konsolların oyunlarını rahatça oynatabilir ve buna ps1 de dahildir. ayrıca ömrümde ilk kez yanyana hiç sorun yaşamadan kablosuz oyun deneyimini bu cihazla yaşamışımdır. işin ilginç yanı biz oyuna bağlandığımızda yazılımımız güncel değildi ve ona rağmen bağlanmayı başarmıştık. demek ki o dönemler yazılımın güncel olup olmaması çok önemli değilmiş.

hala daha saygıyla andığım, güzel anılarımın olduğu üst düzey oyun aletidir.

webtekno.com

teknolojik ürünlerin sade ve bunaltıcı bir şekilde değil, daha eğlenceli bir dille incelendiği internet sitesi ve youtube kanalıdır.

teknolojiye atarlanan adam adlı serisiyle ön plana çıkmış olan webtekno bir çok teknolojik konuda tüketiciyi bilinçlendirmeyi amaçlar. öyledir ki, televizyonda satılan sahte samsung, apple telefonları bir bir sipariş edip ifşa etmişliği vardır. her ay güzel listeler vererek o ay almak istediğiniz bir elektronik ürünün ne eksileri, ne artıları olduğunu görmenize yardımcı olur. yalnızca teknoloji sevenler değil, elektronik bir ürün alacakların da almadan evvel uğraması gereken bir kaç siteden biridir.

microsoft edge tarayıcı

google chrome, opera ve firefox indirmeye yarayan tarayıcıdır.

öyle başarısızdır ki bir microsoft sunumunda, sunumu yapan çalışan göstermek istediği uygulamayı açamamış ve google chrome indirmek zorunda kalmıştır. trajikomik bir durumdur.

http://www.businessinsider.com/microsoft-azure-google-chrome-presentation-video-2017-11

grand theft auto v

ülkemizde bilgisayar performansı ölçmeye yarayan oyundur.

bir eve yeni bir bilgisayar alınacaksa önce gta v kriterlerini karşılamalıdır. eğer bilgisayar gta v'i açabiliyorsa, o bilgisayar güzel bilgisayardır gidiniz edininizdir.

rockstar tarafından geliştirilen oyun, ilk olarak playstation 3 ve xbox 360 platformlarına 2013 yılında çıkmıştır. tabii ki benim gibi bir gta sever de koşup daha çıktığı gün bir spotçudan temin etmiştir. aslında çok hatırlanmasa da, o dönemde insanlarda gta'yı bir unutmuşluk, "emeeağğn yeeaa yenisi mi çıkoyor, araba çoloyon iştö"cilik mevcuttu. ben de oyunu alırken içimden "gta işte hepsini oynadık buna da bakarız." diyordum. o gün bir arkadaşımın doğum günüydü ve akşamına onu kutlamaya gidecektik. eve geldim oyunu taktım 20 dk falan oynamışımdır, beni almaya gelen arkadaşa dönüp şöyle dedim: "evlat, bu hayatımda gördüğüm en güzel oyun". halbuki daha oyuna başlamamıştım bile, ama o hissiyatı oluşturmuştu içimde. sonrasında gel zaman git zaman story!sidir, online'ıdır derken mükemmel bir oyun olduğu tarafımca da tescillendi.

buradan oyunu ilk kez pc ve yeni nesil konsollarda (ps4 ve xbox one) oynamış olanlara seslenmek isterim. hiç biriniz gta online'ın açıldığı o karanlık 48 saati yaşamadınız. şanslısınızdır efendim.

ea access

ea tarafından pc ve xboxlara sunulan aylık ödemeli platform.

playstation kullanıcılarının anlayacağı şekilde de açıklamak gerekirse, ps plus veya xbox gold live üyelik tadında aylık ya da yıllık ödeme yapılarak katılınabilen platform.
yeni çıkacak olan ea oyunlarını çıkmasından 1 hafta evvel 10 saatlik oynatmaya izin vermesinin yanı sıra bir çok eskiyen oyununu da ücretsiz oynatmaktadır.

fiyatı aylık 12 tl, yıllık 65 tl olan platformun hediye verdiği mevcut oyunlardan bazıları: titanfall 2, battlefield , mirrors edge catalyst, need for speed, star wars: battlefront, fifa ve diğer oyunların 17leri...

xbox veya pc oyuncusuysanız şiddetle tavsiye edilir cep yakmaz, neşe verir. tabii oyunlar az bu saydıklarımı oynadınızsa çok da önemli değildir.

paribu.com

yeşil temasıyla girildiğinde huzur veren türk borsasında bitcoin alıp satmaya yarayan site.

diğer borsalara göre daha yüksek fiyatlara sahip olan sitelerden biridir. şahsen kullanmaktayım ve kimlik onayı gibi durumlarla uğraştırmadığı için rahat olduğu kanaatindeyim. arada sırada çokça çökmeler yaşar, bazen iyice yavaşlar ancak sisteme girdikten sonrası rahattır. btc alım-satım, tl yükleme adeta bir çocuğun anlayabileceği basitliktedir. başka yerlerden çektiğiniz bitcoinleri de yüklemeniz için size bir bitcoin cüzdan no'su verir. ancak dikkat ediniz 0.001 bitcoin'in altındakileri yüklemeleri tabiri caizse iç eder. bakiyenize yansıtmaz.

sony 55xd8505

4k ve hdr teknolojisini bir arada sunan canlı renklere sahip 2016 çıkışlı sony televizyonu.

öncelikle sony televizyonlar hakkında ufak bir bilgi vermek isterim, sony televizyonlar harflerle serilere ayrılır ve bu harfler yılları temsil eder. d serisi 2016 yılına ait televizyonlar anlamına gelir. bizzat kullandığım ve çok memnun olduğum bu televizyon pek çok e serisi sony televizyona taş çıkarmaktadır. (e serisi: 2017 televizyonları).

televizyonun yazılımından önce tasarımı dikkat çekmektedir. duvara asılmayıp ayaklı kullanılmasını tavsiye ederim çünkü ayağı gerçekten çok şıktır. 4k hdr ve android özelliklere sahip bu televizyonun tabii ki her android televizyon gibi ufak tefek sorun çıkarmaları vardır. örneğin, siz bir film izlerken bir anda ekranda google explore durdu yazabilir. izlediğiniz programa 1 gram etki etmese bile, bir anda çıkan bu uyarı izleyicide "piston aşağı indi" etkisi yaratabilir.

onun haricinde eğer bir playstation pro kullanıcısıysanız gayet yüksek verim alabilirsiniz. tek sorun playstation'ı algıladığında renkleri olduğundan biraz daha koyu göstermesidir ama bunu da resim modundan ayarlayabilirsiniz. cihazın asıl ilginç tarafı xbox one s (xbox'un 4k modellerinden biri) kullanırken renkleri ps pro'ya göre çok daha iyi vermesidir. şaşırtır.

netflix, puhu tv, blu tv vb. uygulamalar içerisinde bulunduğundan ve kendine ait 4k uydu alıcısı olduğundan izleyecek bir şeyler her zaman bulunur.

televizyon alacaklara, bütçesi ortalamanın biraz üstünde olanlara tavsiye edebileceğim televizyondur.

önemli not: bu televizyon teknoloji marketlerde nedense ateş pahasına satılmaktadır, oysa ki doğubank gibi yerlerde de gözle görülür uygun fiyata sony eurasia garantili olarak bulunabilir. neden böyledir bilinmez.

fifa 18

ea sports'un piyasaya sürdükten sonra üstünde çalışmaya başladığı oyundur.

bu cümle ne anlama geliyor diyebilirsiniz ancak oyun piyasaya çıktığında o kadar çok hatası vardı ki artık kaçıncı güncellemeyi yaptığımı hatırlamıyorum. oyunun çıkış versiyonunda kaleciler (ki zaten fifa kaleci yapmayı pek sevmiyor anlaşılan) o kadar kötüydü ki orta sahanın biraz ilerisinden vurulan tüm plaseler gol oluyordu. peki gol attığımıza sevinebiliyor muyduk? hayır. neden? çünkü kale ağları sallanmadığından gol olup olmadığını anlayamıyorduk.

ancak devamlı gelen güncellemelerle bu sorunların hepsi yüksek oranda giderilmiştir. görsel olarak gayet iyidir. hatta güncellemelerin birinde jöleli saçlı çirkin quaresma gitmiş, yerine bildiğimiz gerçek quaresma gelmiştir. ligimizdeki futbolculara da bu güncellemelerde yer ayrılması şık bir harekettir.

fiyatı geçtiğimiz black friday'de 160tl civarını görmüştür ancak şimdi yine yükseldi tabii. piyasada maalesef kuvvetli bir rakibi olmadığı için, alınıp oynanıp zevk alınabilecek bir oyundur.

monster laptop

geçtiğimiz günlerde satın aldığım fiyat/performans oranı yüksek bilgisayar.

uzun süreli bir piyasa araştırmasından sonra gerek adobe programlarını pürüzsüz kullanabileceğim, gerek taşınabilen, gerekse de oyun oynamak istediğimde oyun seçmeyecek bir bilgisayar buldum diyebiliriz. piyasada aynı özelliklere sahip tüm rakiplerinden gözle görülür farkla daha uygun fiyatlı olmasının yanı sıra, ömür boyu bakım ve donanımın isteğe bağlı modifiye edilebilmesi gibi artıları vardır. ortalamanın biraz üzerinde bir bütçeyle, iyi fiyat/performans isteyenlere tavsiye edilir. ancak tek amaç oyun oynamaksa, ps4 ve xbone gibi konsolları da düşünmenizi öneririm.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 9

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler