mrzaydmr

Durum: 10 - 0 - 0 - 0 - 09.11.2017 19:58

Puan: 14 - Rütbe:

1 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!

opendisc

windows’a alternatif olarak kullanabileceğiniz birçok linux dağıtımını içerisinde bulunduran web sitesidir. günümüzde birçok kişi zaten linux kullanmakta.hangisinin size en uygun olduğunu bulmak icin opendisc e göz atabilirsiniz.

ios 11.1

iphone 6 kullanıcisiyim herkes pil suresinin uzadığından bahsetmis.bende bariz bi şekilde azalma meydana geldi telefonla cok az işim olmasına rağmen çok hızlı şarjı bitiyor. ama hakkını yememek lazım hızın yanında tasarım da güzel olmuş
not : telefonu alalı 4 ay oldu şarj problemi eskiliginden kaynaklanmıyor.

berryboot

raspberry pi icin sd kartınıza birçok işletim sistemi kurmanızı sağlayan program.berrybootla kali linux,openelec,ubuntu mate,raspbian gibi işletim sistemleri gibi birçok os i tek karta yükleyebilirsiniz. şu an icin kullandığım pi3 cihazımda 4 tane farklı işletim sistemi kullanıyorum.fakli farklı kartlar kullanmak yerine tek karttan işimi halledebiliyorum. bana yaklaşık 100 tl tasarruf ettirdi.

fizy

artıları: turkcell’de internetinizi harcamaması, paketlerin içinde bulunduğu icin spotify gibi ekstra ücret gerektirmemesi, son güncellemeden sonra kullanımının iyice kolaylaşması
eksileri: spotify la karşılaştıracak olursak; az bilindik şarkıların olmaması, şarkı keşfetmede daha geride olmasi, ses kalitesinin daha dusuk olmasi

jbl go

jbl nin ürettiği taşınabilir bluetooth speaker. ses kalitesi oldukça iyi. fiyatının da o kadar yüksek olduğunu düşünmüyorum. ama 50 tl daha fazla verip su geçirmez jbl clip alsanız bence çok daha iyi olur. geçenlerde hoparlöre cok az su geldi arada bir cızırtı yapıyor. gözüm gibi bakıyodum içim sızlıyor.

kali linux

şu anda araclarini öğrenmeye çalıştığım işletim sistemi. ethical hackingle uğraşmak isteyen arkadaşların kullanabileceği bir nevi toolbox. öğrenmek istiyorsanız udemy de uygun fiyatlı birçok faydalı kurs var. girip bi göz atabilirsiniz.

spotify

ben fizy kullanıyorum. eğer çok değişik şarkılar dinlemiyorsanız bence spotify dan farkı yok. fizy kullanma sebebim turkcell’de internetten yememesi. spotify dan müzik dinliyorum yüz mb yüz mb internet gidiyo. sokaktan bulmuyoruz ya canim interneti

casper via v10

ilk zamanlarda “bu fiyata bundan iyisi yok” deyip alma gafletinde bulundum. kapandı bi daha açılmadı sıfırlamak zorunda kaldım. bütün fotoğraflar,kişiler gitti. şimdiyse kendiliğinden kapanıp açılıyor. internette de birçok şikayetle karşılaştım bu telefonla ilgili. casper telefon alacaksanız bi kere daha düşünün derim.

raspberry pi

şu an pi3 modelini kullandığım mini pc. gerçekten bu kadar “bilgisayar gibi” olacağını beklemiyordum.arada bi kasmalar oluyor ama 160 liralık bi kart icin bence performansı çok iyi. şu an içine ubuntu mate ve kali linux kurdum. bilgisayarla veya elektronikle ilgilenen herkese almalarını tavsiye ediyorum.

aliexpress.com

sipariş sayısı çok olan ürünleri ve puanı yüksek satıcıları tercih ederseniz bi sıkıntı yaşamayacağınızı düşündüğüm site. bazı ürünler beklenenden daha kısa sürede gelebiliyor. almadan önce türkiye’den yorum yapan birine rastlarsanız yaklaşık ne kadar zamana geleceğini kestirebilirsiniz. 2 hafta önce kulaklık aldım.bakalim nasıl bisey gelecek.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 10

kali linux

şu anda araclarini öğrenmeye çalıştığım işletim sistemi. ethical hackingle uğraşmak isteyen arkadaşların kullanabileceği bir nevi toolbox. öğrenmek istiyorsanız udemy de uygun fiyatlı birçok faydalı kurs var. girip bi göz atabilirsiniz.
Henüz takip ettiği biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler