moonchild

Durum: 11 - 0 - 0 - 0 - 10.11.2017 13:19

Puan: 15 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 2

youtube

bir şekilde para kazanabilmek için youtube red adı altında bir özellik sunan ama ülkemizde pek bilinmeyen, kendi alanında pazar payının neredeyse tamamına sahip olan video izleme sitesi.

youtube red ile özel youtube serilerini izleyebiliyor ve reklamları izlemiyorsunuz.

anlamadıkları şey, reklam engelleyiciler ücretsizken, kimsenin bu tür şeylere yanaşmayacağıdır.

telegram

varlığını öğrendikten sonra neden insanların hâlâ whatsapp kullandığını anlamadığım, mesajlaşma programı.

hızlı, güvenilir, whatsapp’a gelen çoğu özelliğe zaten çoktan sahip olmuş bir programdır aynı zamanda.

hızlı olmasını kendiniz de ölçebilirsiniz.

güvenilirdir çünkü biriyle konuşmak istediğiniz zaman numaranızı vermenize gerek yok. kullanıcı adı alabiliyorsunuz. ve gizli sohbet açabiliyorsunuz, süreli fotoğraf yollayabiliyorsunuz. ve daha niceleri.

başından beridir mesaj silme, vb. uygulamaları da var içerisinde.

grupların kapasitesi neredeyse sonsuz ve grupların birçok özelliği var.

bot yazabiliyorsunuz. kodlama bilmenize gerek kalmadan, günlük işlerinizi hâlledebileceğiniz botlar yapabilirsiniz.

temalar mevcut. ister yapılmış temaları kullanın, isterseniz de kendiniz tema yapın. yine kod bilmenize gerek yok. renk paletinden renk seçerek yapıyorsunuz, evet bu kadar da basit.

yaklaşık 2 senedir kullanmaktayım.

adguard

diğer reklam engelleyicilere nazaran daha çok rahat kullanıma sahip ve daha etkili olduğunu düşündüğüm engelleyici.

bir de bilgisayara program olarak indirebiliyorsunuz, çok az ram yiyor ve tarayıcının üstüne binen eklenti ağırlığından da kurtulmanızı sağlıyor.

fortnite battle royal

bedava pubg.

bedava olunca, her türlü insan evladını da görebiliyorsunuz. oyundan beklentinizi de düşük tutuyorsunuz. ama gerçekten de öyle değil.

çünkü pubg gibi sistemi yorabilecek grafikleri yok. pubg gibi detaylarla uğraşmanızı gerektirecek oyun içi dinamikler yok. rahat ve şık.

örneğin dürbün olayı yok. grafikler oldukça cartoonvâri.

yaklaşık 1 ay oynadım. 1 ay sonunda da bu tür oyunların bir kısır döngüye döndüğünü düşündüğüm için bıraktım.

dergilik

t70 üzerinden kullandığım uygulama.

yalnız ne ara üye oldum ve para ödüyor muyum, bilmiyorum. ama faturamda ek bir ücret görmüyorum.

en son umut sarıkaya’nın naber dergisi geldi, daha da bir sevdim.

spotify

vazgeçemediğim program.

öğrenci indirimnden yararlanıyorum ve üstüne de enpara indiriminden. toplamda 3 liraya yakın para veriyorum ve on binlerce müzik benim olmuş oluyor. daha ne istenebilir ki?

netflix

dizili spotify.

yalnız biraz içerik kısıtlığı ve kendine özgülüğü var. dizili dense bile o kadar da dizili değil. yine insanlar ancak özel serileri merak ediyor ve işlerin hakkını ödemek istiyorlarsa satın alıyorlar, ancak internet geniş bir âlem ve gelmiş geçmiş tüm bilgileri de içerdiğinden dolayı, kısıtlı bir şeye para vermek yerine muadillerine yönelmektedir.

film kategorileri de oldukça vasattır.

league of legends

dota gibi karmaşık olmadığı ve çok fazla teknik bilmeden de yalnızca oyunu oynamak ve eğlenmek için bile oynayabileceği oyun olduğu için bu kadar tutmuştur. bir de türkçe olmasının, steam üzerinde olmamasının, türkiye üzerinde geniş bir pazar payına sahip olmasının da elbette etkisi vardır.

turkcell t80

turkcell’in çıkardığı t serisinin son telefonu. önceki iki seriyi de kullanmıştım. telefon benim için yalnızca gündelik işler ve müzik dinlemekten ibaretti. bu telefonu da alabileceğim söylendi, taksitli olarak. ama ben almak istemiyorum, çünkü önceki serilerin üstüne bir şey katılmış değil. sürekli aynı tipte ve aynı özellikteki telefonu, modelini bir yükselterek satıyor turkcell. aklınızda bulunsun.

turkcell t70

operatör telefonudur.

2 gb ram ve 4 çekirdekli işlemciye sahiptir. 1280x720, 5.2 inçlik hd ekranı vardır. 5mp ön kamerası, 8mp arka kamerası vardır. kullanım kolaylığı için “kolay kullanım modu” vardır. turkcell uygulamalarıyla birlikte gelir, operatör telefonu olduğu için.

orta hâlli bir telefon, üstüne biraz daha katarak piyasanın çoğundan iyi bir telefon alabilirsiniz. yine de alınmaz denemez, günlük işler için alabilirsiniz.
  • /
  • 2
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 11

netflix

dizili spotify.

yalnız biraz içerik kısıtlığı ve kendine özgülüğü var. dizili dense bile o kadar da dizili değil. yine insanlar ancak özel serileri merak ediyor ve işlerin hakkını ödemek istiyorlarsa satın alıyorlar, ancak internet geniş bir âlem ve gelmiş geçmiş tüm bilgileri de içerdiğinden dolayı, kısıtlı bir şeye para vermek yerine muadillerine yönelmektedir.

film kategorileri de oldukça vasattır.
Henüz takip ettiği biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler