mex

Durum: 82 - 0 - 0 - 0 - 06.01.2018 00:49

Puan: 94 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 2.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 9

tron

cumartesi sabahı saat 05:00 sıralarında açıklanacak büyük yatırım ortaklığı ile pump yapması muhtemel coin. alın, aldırın efendim..

siacoin

borsa üzerinde bu coine yatırım yapmak isteyenler poloniex yerine bittrex i tercih etmelidirler. sia coin işlemleri %90 bu iki borsa üzerinden yapılmaktadır. bittrex in %70'e yakın piyasa üstünlüğünün yanında btc karşısında sağladığı değerler arasında oldukça büyük farklar oluşabiliyor. poloniex : 0.00000093 tepe noktasını görürken bittrex : 0.00000104 seviyelerine kadar geldi.

vatan bilgisayar

ben kendilerinden memnunum. bir çok arkadaşım ürünler için fiyat sorduklarında vatan'a bakmadan geçme derim.

bir çok deneyimim olmasına rağmen en sonuncusunu paylaşayım. bu yıl içerisinde bir bilgisayar toplama niyetine girmiştim. oluşturduğum genel bir konfigürasyonu arkadaşlarımız aracılığıyla toptancılara ilettik. buradaki temel amacım daha uygun fiyatlara ürünleri tedarik etmekti. nitekim fiyatlar geldiğinde toplam fiyatın vatan'dan alacağım fiyata çok yakın olduğunu gördüm ve koşarak soluğu vatan'da aldım.

bu edindiğim parçalarda monitör tercihimde bir hata oldu. dahili hoparlör olanı tercih ettiğimi söylemeyi unutmuşum. farkını ödeyerek farklı bir monitörle aynı gün değiştirdim.

çok fazla bir bedeli olmayan gaming mouse kendileri aracılığıyla garantiye gönderildi ve kısa süre sonra onarılarak geri gönderildi. pek alışkın değildim, şaşırdım.

özetle fiyat, değişim ve teknik servis yönünden yaşadığım tecrübelerde beni üzmemiştir.

canon pıxma g4400

tonerlerin aşırı pahalı olmasından ötürü yıllarca doldurma kartuşlarda uzmanlaşmış bir memleketin orta yaş üstü insanlarını bu ürünü almak için ikna etmek çok kolay.

canon ve rakipleri bu noktada önemli bir adım atarak profesyonel olmayan bu çakma dolum yöntemini profesyonelleştirdiler. ortalama düzeyde baskı ihtiyacı olan şirketlerde ve ev düzeyinde gönül rahatlığıyla kullanılabilecek bir yazıcıdır kanımca. nitekim yıllarca bir çok yazıcı kullanmış babam baskı maliyetlerini düşürmek adına ofislere bu yazıcıları getirdi tavsiyemle. 2-3 aylık yoğun kullanım sonrasında aldığım yorum "baskı maliyetleri çok uygun ve kolaylıkla doldurulabiliyor" oldu.

tarayıcı, faks, fotokopi gibi ihtiyaçlarda da kullanılabilen cihaza wi-fi ile erişilebiliyor. bu kadar övmemizin yanında bir temel durum var ki can sıkıyor. "abi neden çift taraflı baskı yapamıyoruz ?"

çoklu baskı yapmam dolayısıyla sayfayı tek tek çevirebilmem mümkün olmadığından kağıt sarfiyatına aşırı dikkat eden biri olarak beni bu ürünü şahsi kullanımım için edinmek fazlaca düşündürüyor.

kia sportage

2015 model 2 çeker 1.6 benzinli gdi motor versiyonunu aile bireylerimizin kullandığı 2017 model 4 çekerlerini de test ettiğim araçtır.

kia bu araçlarda görsel yeniliğe giderken yapısal değişiklikler de yaptı. başlıkları karşılaştırmalı olarak inceleyeceğim.

yakıt : önceki versiyonunda yakıt çok ciddi bir sorun. özellikle aracınızı şehir içi trafikte kullanıyorsanız yakıt konusu canınızı sıkar. 10lt üzerindeki değerlere şaşırmamanız gerekir. yeni versiyonlarında bu konuda çalışma gerçekleştirseler de aynı ölçüde başarılı olduklarını düşünmüyorum. fakat bu konuda turbo destekli gt versiyonu istisna olarak gösterilebilir. oldukça ciddi bir performansa sahip bu araçta daha önce hiç karşılaşmadığım yakıt değerlerini gördüm. fiyat konusu sorun değilmezse yakıt konusunda üzmeyecektir.

performans : 135 hp görece yüksek görünebilir ancak yokuşlarda sıkıntı yaşadığınızda bu 135 hp nerede diyebilirsiniz. fakat aracı yüksek devirlerde kullandığınızda gücünü bir şekilde hissettirebiliyor. doğal olarak bu da yüksek yakıt tüketimi olarak geri dönüyor. (özetle kasma ben çıkarım demiyor.)

malzeme kalitesi : bir çok kişi tarafından malzeme kalitesi eleştirilebilir. ben de eleştirdim. fakat garip şekilde malzeme kendini uzun yıllarda ispat etmiştir. 3 yıllık aracı küçük bir iç temizlikle rahatlıkla sıfır diye yutturabilirim. bu noktada kendisinden memnunum.

donanım : kia'da hoşuma giden şeylerden biri donanımı 4 cam elektrikli seviyesine düşürmemiş olmasıdır. en dip versiyonunu aldığınızda dahi sahip olduğu güvenlik, ses sistemi, multimedia gibi özellikler sizleri üzmez. bunu hala korumaktalar.

müşteri ilişkileri : en temelde bineceğim aracı test etmek görmek tanımak isterim. bazı markalar ne yazık ki bu taleplerinize yanıt vermeyebilir, aracı denemeniz noktasında garip bahaneler üretebilir. kia'da bu sorunları yaşamadım ve servise aracı götürdüğümde dahi yeni araç geldi sportage kullanıcısı olarak test etmelisiniz diye kendileri teklifte bulundular. nitekim servis kalitesi de benzer düzeydedir.

not : güven veren güçlü frenlerini muhakkak denemelisiniz.

michelin pilot sport 3

215 45 r18 ebatında olanlarını 3 senedir kullandığım lastiklerdir. lastiklerin teknik özellikleri ve iddia ettikleri üzerinden bir değerlendirme yapacak olursak;

- virajlarda daha iyi bir yol tutuşa sahiptir.
bu konuda başarılı olduklarını düşünüyorum. güvenli bir şekilde çeşitli hızlarla yol tutuşunu test ettim ve gayet memnunum.

- ıslak yollarda fren mesafesini 3 metre kısaltır.
3 senelik maceramızda yağışlı anlarda acil frenleme konusunda sıkıntı çıkarmadı. farklı lastik deneyimlerim olsa da bu 3 metrelik farkı anlamam pek mümkün değil.

- en iyi enerji verimi.
en iyi enerji verimine sahip olduğu tartışmaya açık olsa da lastiklerin yakıt konusuna etki ettiklerini bu lastik ile gördüm. aynı boyuttaki farklı lastiklerle karşılaştırdığımda pilot sport ile 3.7 - 4.3lt değerini görürken diğerlerinde 4.3 - 4.9lt değerlerini gördüm.

aldığım ilk yıl lastiklerden birine kalın bir şiş girerek yanağını yırttı. yüksek maliyetinden ötürü sıcak kaynak yaptırmayı tercih ettim. her yıl lastikçilere kontrol ettirdiğimde bir sorunun olmadığını ve bir kaç yıl daha rahatlıkla binebileceğimi söylediler. lastik hemen dağılıyor sözünü ben de kullanmış olsam da lafı ağzıma tıkmıştır. yenileme döneminde kendisini tekrar tercih edeceğim.

userbenchmark.com

bilgisayar toplayanların kendi konfigürasyonları oluşturarak ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığını görebilecekleri, ayrıca test yazılımlarıyla mevcut sisteminin özelliklerini ve yeterliliklerini raporlayabilecekleri web sitesi. bu analizler sonucunda aynı sistemin diğer kullanıcılar tarafından upgrade edilmiş versiyonları görebilmeleri ve sistemlerini bu bilgiler ışığında upgrade edebilmeleri önemli bir artı.

bir çok elemanla oluşturulan sistemlerde tercihler önemli bir faktör. bu noktada en çok ilgimi çeken özelliği örneğin bir işlemci seçtiğinizde bu işlemcinin daha uygun fiyatlı ve daha performanslı versiyonunu önünüze getirerek daha mantıklı karar vermenize yardımcı olmasıdır.

kraken

kendisini tercih edeceklerin mutlaka okuması gereken bir entry bırakacağım başlık.

özellikle ciddi yükseliş ve düşüşlerin yaşandığı yoğun anlarda kullanıcılar tarafından verilen talimatlar ekranında bir çok özellik çalışmaz. detaylı talimatlara girerek talimat vermeyi denersiniz fakat hata verir. fakat daha önce hata verdiği bu alış ya da satış talimatını bir süre sonra gerçekleştirerek kullanıcısına zarar ettiren cryptocurrency borsası.

bitcoin cash fork sürecinde vermeye çalıştığım talimatlarda yaşanan sorun nedeniyle ciddi zarar ettim. destek talebinde bulunduğumda ise yanıt vermediler. parayı başka bir borsaya aktarmaya çalıştığımda ise her ekran çalışırken withdraw ekranına erişim sorununun olduğunu gördüm. uzun uğraşlar sonucunda kaçtım, kurtuldum.

devexpress

.net platformlarında uygulama geliştirme süreci için component sunan bir şirket. .net platformunda çalışan birinin muhakkak en az bir kez duyduğu devexpress büyük çaptaki projelerde sıklıkla kullanılmaktadır. üstelik bu component üzerinde uzmanlaşmış kişileri istihdam etmek adına özel iş ilanlarının açıldığı da görülmüştür.

desktop uygulamalarında tartışmasız büyük başarı sağlarken uzun zamandır web tarafında otomatik yüklenen bir çok dosyanın boyutunun büyük olması dolayısıyla yaşanan yavaşlık probleminden ötürü sıklıkla eleştirilmiştir. fakat bu sorunu kısa süre önce çözdükleri sektörde bu component üzerinde uzmanlaşmış arkadaşlar tarafından bana bildirildi.

iyi bir support sisteminin olmasının yanında (ki uygulama örneği yazıp gönderdikleri de olur) sürekli güncelleme yayınlamaları sıkışılan anlarda büyük ferahlık sağlar. lisans ücretleri biraz tuzludur, değer.

phpstorm

özellikle php yazılımcılarından adını sıklıkla duyabileceğiniz (bkz:jetbrains) firması tarafından geliştirilmiş ide. yazılımcıya sağladığı türlü kolaylıklar sayesinde bana göre rakiplerinden öndedir. yıllık 200$ civarındaki lisans ücreti yüzünden bir çok kişinin beli bükülse de öğrenci işi tarifeleri de mevcuttur.

size bir okul tarafından verilmiş mail adresi ile kayıt olduğunuzda jetbrains tarafından geliştirilmiş tüm uygulamaları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

https://www.jetbrains.com/student/
  • /
  • 9
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 82

wcx

herkese bedava token dağıtarak ve sürekli açılışını geciktirerek gerçek bir sahtekarlıktan başka birşeyin çıkmayacağını belli eden borsa. uzak durun, durdurun..

bistcoin

asla çıkmayacak kripto paradır. hükümetler doğrudan böyle karmaşık ve spekülasyona açık bir para birimine ne güvence verebilir, ne de kontrol edebilir. gelecek bu para birimlerini hükümetlerin yok etmeye çalışmasıyla ya da sömürmesiyle şekillenecektir.

nikon d3000

2010 yılında bir yurt dışı seyahatinde oldukça uygun fiyata aldığım fakat memlekette kurların uygun olmasına rağmen yüksek fiyatlara satılmış cihaz. giriş seviyesinde olması, üzerinden uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen gündüz çekimlerinde oldukça başarılı sonuçlar veriyor.

bu işe merak saranlar başlangıçta bu makinelerin seviyelerini çok önemsemiyor. bu uğraştan vazgeçtiğinde ise cihaz düğün derneklerde kullanılmasından öte gitmiyor. bence fotoğrafa yeni başlayanlar ikinci elde çok uygun fiyatlardan satın alabilir.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler