master

Durum: 61 - 0 - 0 - 0 - 05.12.2017 11:14

Puan: 140 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Moderatör

http://www.bitcoinnekadar.com

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 7

everest dvr-013 araç içi kamera

everest firmasının araç içi kamera ürünü.

öncelikle belirtmek isterim ki, kutusunun üzerinde yazan hd yazısına aldanıp aldıysanız kötü bir haberim var, kayıt kalitesi hd falan değil. 800x600 ya var ya yok. dahası kameranın üzerinde fhd 1080p yazıyor ki dillere destan. tamamen yanıltıcı bir bilgi. zira 0.3 mp bir kameradan bu kaliteyi beklemek akıllıca olmaz.

cihazın tasarımı güzel. hareketli platformu ile ön cama rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. kendi içindeki dahili pili ( 80mah) çok uzun süre gitmiyor ve mutlaka araç çalışır haldeyken kullanmanızı tavsiye ediyorum ( akü bitmesin, yolda kalmayın ).

ürünün bir kötü özelliği ise dahili hafızasının olmaması. 32gb'a kadar micro sd kart takıp kullanmanız gerekiyor.

menusu tipik çin malı ürünlerde olduğu gibi kalitesiz ve çevirileri ( özellikle türkçe ) çok komik. bu sebeple ingilizce kullanmanız yararınıza olacaktır. kullanım kılavuzu diye içine koydukları kağıtta nerederse hiç bir bilgi yok.

artı özellikleri;

kayıt boyutu ayarlayabilme
hareket algılama
4x dijital zoom

bu fiyata bu kadar olur diyerek kendimi avutuyorum. amacınız benim gibi "kayıt olsun işte, kalite çok gerekmiyor" ise alabilirsiniz. ama yine de diğer ürünleri bir araştırın derim.

cex.io

birileri bir şekilde benim referansımla üye olmuş ve her ay 30-40 dolar referans gelirim var bu siteden. alım-satım yapma fırsatım olmadı açıkçası. yanıltıcı olmak istemem.

referansınızla üye olanların yaptığı her işlemden %30 kadar bonus alıyorsunuz.

faucet

bitcoin veya diğer altcoin faucetleri, birileri gelip tıklayarak coin kazansın diye değil, siteyi kuran adam 3-5 satoshi için gelen kullanıcılar üzerinden reklam geliri elde etsin diye kurulur. gerçekten dünyanın parasını kazanan da vardır bu şekilde. yapabiliyorsanız bir faucet kurun, reklam alın ve bu şekilde para kazanın. bunun için bir çok ücretsiz script mevcut ( kendiniz de yazabilirsiniz ) . güzel bir yatırım ile ilk önce reklam verirsiniz, insanları güzel bir kampanya ile kendinize çekersiniz ( x10 claim for 7 days gibi ). sonra zaten kullanıcıların birbirine gönderdiği ref linkleri ile sırtınız yere gelmez. yani kullanıcılarınız sizin için çalışır ve bunun için size para öder gibi. eğer güzel bir reklam geliri elde edebilirseniz ( örneğin adsense alabilirseniz ) claim ile verdiğiniz miktar devede kulak kalır.

peki faucet dolaşarak para kazanabilir misiniz? yeterince vaktiniz ve sonunda alacağınız miktara tahammülünüz varsa evet. kazanabilirsiniz. bu işleri otomatik yapan, daha doğrusu sizi site site dolaşma derdinden kurtaran otomatik sistemler, rotator'lar da vardır.

not: adsense, en son bıraktığımda faucetleri banlıyordu. şu an durum nedir bilmiyorum.

a-ads.com

bitcoin ile ödeme yapan / ödeme kabul eden reklam sistemi. siteye üye olup kendi siteniz için reklam bannerları alıyor ve bannerlar görüntülenme / hit aldıkça bitcoin kazanıyorsunuz veya ürününüz / siteniz için reklam oluşturup, üye sitelerde görüntülenmesini sağlıyorsunuz.

benzerlerine göre gösterim başı ve tıklama başı ödemesi çok düşüktür. zaman zaman reklamların ağır yüklendiği de olur ve insanı sinirlendirir. ancak uzun zamandır ayakta ve bu nedenle hala kullanılıyor.

kullanılmasının bir nedeni ise, reklam yayınlamak için kayıt ettiğiniz siteyi herhangi bir onay sürecinden geçirmiyor oluşu sanırım. zira a-ads gibi kontrol süreci olmadan yola çıkan bazı bitcoin reklam ağları, artık belli kriterler koymuş durumda ( alexa minimum 100k , çok fazla reklam barındıran sayfalar gibi ) . tam da bu nedenden ötürü buraya reklam verirken 2 kere düşünmek lazım. siteniz / ürününüz tanıtılsın veya ref linkimle para kazanayım niyetiyle ödediğiniz paracıklar çöp sitelerde sahte görüntülenmeler ile heba olabilir.

dilerseniz reklamdan kazandığınız bitcoini, faucetsystem.com scripti ile oluşturduğunuz bitcoin faucet'inize de aktarabilirsiniz.

kazandığınız bitcoini çekmek için alt limit 0.001 btc'dir. ancak faucetsystem.com servisine bakiye aktarmak için herhangi bir alt limit bulunmamaktadır.

https://a-ads.com

banana for scale

"banana for scale" tabiri genellikle "gavur"un kara mizahında bir ölçü birimidir. "muza göre ölçekleyin" gibi bir mana çıkarabiliriz. örnekleyecek olursak;

ebatı normalden farklı olan bir cisim düşünün. örneğin aşırı büyük bir domates. yanına normal boy bir muz koyup fotoğrafını çekerler ve altına da "banana for scale" yazarlar.

tabirin eskiye dayanan bir durumu var mıdır bilemiyorum. güncel kullanımı bu şekilde.

general mobile discovery

ilk modeli çıktığı zaman araya araya zorla bulup bir tane edinmiş ve nefret ettiğim "akıllı telefon" dünyasına adım atmıştım. uzunca bir süre "telefonlara para vereceğime bilgisayar alırım" demiş ve uzak durmuştum ama fiyatı uygun ve performansı da çok kötü değil diye her yerde duyunca dayanamadım.

telefonu alır almaz ilk yaptığım üzerine bir web server kurup wordpress çalıştırmak ve port vs. ayarları yapıp, telefonun hayranlarının kurduğu facebook grubuna "buyrun bağlanın, test ediyorum" demek olmuştu. cayır cayır çalıştığını görünce de "iyiymiş" diyip çürüyene kadar kullandım. aslında hala çalışıyor ama kamerasını kendi merakımdan tornavida ile sökmeye çalışıp kırdığımdan işlevini yitirdi.

bir dönem hemen herkesin elinde bir tane görebiliyorduk. ve insanlara facebook ve instagram'a elinizdeki cihazın 5'te 1'i fiyatlı cihazla da girebiliyorsunuz dedirtmiştir. ha malzeme kalitesi vs. tartışılır tabii. ama adam akıllı kullanırsanız, orjinal şarj aleti ile şarj edip kablosunu cart curt koparır gibi takıp çıkarmazsanız taş gibi telefon.

beni en şaşırtan olayı ise içerisindeki fm radyoyu vergiden kaçmak için gizlemeleri olmuştu sanırım. çok zekice bir hareket gerçekten.

tor web browser

asıl işlevi web browser olmayan, onion ağına dahil olan ve genellikle "deep web" olarak tabir edilen siteler bütününe erişim sağlamanıza olanak sunan araç, tarayıcı. normal browserlar ile giremeyeceğiniz .onion uzantılı sitelere tor browser üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

kabaca mantığı, trafiği rastgele istemciler / sunucular üzerinden şifrelenmiş olarak vermek, sağlamaktır. örnek vermek gerekirse;

sizi x, hedef konumları y ve z olarak tanımlarsak,

x'ten y'ye gidiş şu şekilde bir yol iken: x- a-b-c-d-e-y
x'ten z'ye gidiş şöyle olabilir: x-k-l-m-n-o-z

(a,b,c,d,e,k,l,m,n ve o birbirinden farklı tor istemcileri veya sunuculadır. çok basitçe farklı ip adresleridir . eğer gönüllü olursanız siz de bu noktalardan biri olabilir ve internet bağlantınızın bir miktarını bu işe ayırabilirsiniz. ancak ip adresinizden geçecek trafiğin içeriğini anlatmama gerek yok sanırım. bu sebeple oldukça tehlikeli ve uzak durulması gereken bir davranıştır.)

tor browser'ın sizi tamamen anonim yapmayacağını kendi sitelerinde de söylüyor ve uyarıyorlar "kullanım alışkanlıklarınızı değiştirin".

sierrahash.com

her geçen gün bir benzeri açılan, sözde bitcoin cloud mining, özde ponzi, saadet zinciri. yani buraya kayıt olursunuz, bir miktar para yatırırsınız. sizin paranızı eski kullanıcılara verir. size ödeme sırası geldiğinde bu sefer yeni kayıt olup para yatıranlardan alıp size verir. bu şekilde gidebildiği kadar gider. çarklar durduğunda tezgahı toplar ve gider. zaten mantıklı düşündüğünüzde kim size durduk yere nedene para versin? madem durduk yere para verecek neden sizden para istiyor?

ben üye oldum, 100k satoshi gönderdim. bir kaç gün içinde 50k satoshiyi geri aldım. diğer yarısını da alırsam ötesi bana kar olarak kalır. kapansa da umursamam.

tavsiyem yüksek miktarda para yatırmayın bu tip yerlere. yani yatırdığınız miktar, kaybettiğinizde sizi üzmeyecek bir miktar olsun. kapanmadan kopardığınızı koparmaya çalışabilir veya hiç bulaşmayabilirsiniz. karar sizin.

stolk

şubat'ın santo'su tarafından sunulan, bir terör eylemi sonrası ilk videosunu görüp beğendiğim ve pişman olmadığım youtube kanalı. tarzı ve olaylara yaklaşımları çok iyi. sunucu abimizi eskiden beri takip ettiğim için seviyorum zaten.

genellikle tarafsız ve bağımsız yaklaşıyorlar olaylara. kurguları da gayet akıcı. demem o ki, youtube aptallıklarından bıkıp doğru düzgün kanal arama işine girdiyseniz, bir doz stolk iyi gelebilir.

adresi şöyle;
https://www.youtube.com/channel/UCvUbNqBKY_uHAfgs-xacGdQ

wikipedia

yasaklanmasını desteklediğim site. peki neden bir yasağı destekliyorum? anlatayım...

özellikle ülkemizdeki insanlar, araştırmaktan ve okumaktan oldukça uzaklar. bir şey öğrenmek istediklerinde "nasıl olsa hazırı vardır" mantığıyla bu tip ansiklopedik bilgilerin olduğu yerleri tercih ediyorlar. sonra yine "nasıl olsa doğrudur" deyip hiç sorgulamadan, ötesini berisini araştırmadan doğru olarak kabul ediyorlar. wikipedia hiç olmasaydı belki biraz daha araştırıp, bir kaç farklı kaynaktan bakma ihtiyacı duyarlardı. ama "hazır bilgi" olduğu için iyice tembellik haline geliyor araştırmak,okumak vs...

tabii ki yazarları senin benim gibi kullanıcılar ve içeriği kaliteli insanlar tarafından sürekli güncellenip en doğru şekilde sunulmaya çalışılıyor. buna bir itirazım yok. olamaz da. ama bu tembellik yaratma işi çok canımı sıkıyor. o yasak hiç kalkmasın bu sebeple.
  • /
  • 7

olan biten

ikinci bitcoin kampanyası başladı!

sitemizin çıkış noktası ve asıl amacı ürünler hakkında doğru ve tarafısız yorumların bulunduğu bir platform olabilmek.bunu yaparken de içeriği oluşturan yazarları bitcoin ödülüyle motive etmenin iyi bir model olacağını düşündük. sitenin tanıtımı için diğer mecralarda reklam harcamaları yapmak yerine bir bitcoin bütçesi oluşturup bunu yazarlarımızla paylaştık.

ancak ödülün çok yüksek olması (önceki kampanyadaki gibi) ve entry girme hızının logaritmik artması (ilk 25 günde girilen entry kadarının son 2 günde girilmesi) bu işin sürdürülebilir olmasını engelledi. bu nedenle ödül miktarını bir miktar düşürerek daha uzun süre, daha fazla yazarı, ürettiği kaliteli içerikten dolayı ödüllendirebiliyor olacağız.

yeni kampanya koşulları şu şekilde:
* her entry size 250, 500 veya 1200 satoshi kazandıracak.
* verilecek satoshi miktarı entry içerik kalitesine göre yönetim tarafından belirlenecek.
* hangi entry'nizin kaç puan aldığını profil sayfanızın altında entryler bölümünde görebilirsiniz.
* ödeme eşiği 60,000 satoshi'dir. ödeme eşiğine ulaşan yazarların profillerinde ödeme talep butonu görünür, ödeme talepleri bu şekilde yapılır.
* ödeme eşiğine ne kadar kaldığını profil sayfanızdaki ilerleme çubuğundan takip edebilirsiniz.
* kazançlarınızı ve güncel bakiyenizi profil sayfanızdan takip edebilirsiniz.
* ödeme aldıysanız detayını profil sayfanızın alt kısmındaki ödeme sekmesinden görebilirsiniz.
* kampanya bitimi olan biten başlığından duyurulacak, duyuruya kadar kazanılmış entryler için bitcoin gönderilecek, herhangi bir hak kaybı yaşanmayacaktır.
* bitcoin kampanyasını suistimal eden yazarlar (kopya içerikler, birden fazla yazar hesabı, otomasyon yazılımları v.s.) engellenirler ve kendilerine bitcoin gönderilmez.
*tüm entryler moderasyon tarafından incelenir ve uygun görülen entryler onaylanır. onaylanan entry'ler size bitcoin kazandırır.

başlıklarla ilgili küçük bir kural değişikliği yaptık, artık ürün adından ne olduğu anlaşılamıyorsa, ek olarak ürünün ne olduğu da yazılacak (tost makinesi, kulaklık, buzdolabı gibi) . istisnai olarak, genel kabul görmüş ve yaygın olarak bilinen şeyler için bu kural uygulanmayabilir.

çaylak onayı için gereken entry sayısını 10'dan 5'e indirdik, onaylı 5 entry'si olan çaylaklar yazar yapılacak. içerik olarak yetersiz olan çaylak entryler'i taslaklara gönderilecek ve düzeltilip yollanması beklenecek.

"sanal para", "ses ve görüntü sistemleri", "yazılım / oyun", "giyilebilir teknoloji" adında 4 yeni kategori daha ekledik.

bol kazançlar.

not: bu entry'den (#5663 nolu ve 28.11.2017 21:44 tarihli) itibaren yeni entryler kampanya dahilinde değerlendirilecek ve satoshi kazanacaktır.

olan biten

sevgili ve saygıdeğer yazarlarımız,
sözlüğümüz bu gün itibariyle 1. ayını doldurmuş bulunuyor, başarılı bir kampanya döneminin ardından birinci bitcoin kampanyamız (19.11.2017 00:10 tarihi ve #5189 entry numarası itibariyle) sona ermiştir. çok kısa sürede çok hızlı bir büyüme ile 500 yazar, 2000 başlık ve 4900 entry sayısına ulaşmış bulunuyoruz. sizlerin de desteğiyle hızla büyümeye devam ediyoruz. şu ana kadar girilen entrylerden onaylananlar ve ödemeye hak kazananların ödemeleri yarın gün içinde tamamlanacak olup herhangi bir hak kaybı yaşanmayacaktır.

ödeme taleplerinizi https://www.iyimi.com/uye/defterdar.html @defterdar rumuzlu üyeye bitcoin adresinizi göndererek yapabilirsiniz. eğer daha önce iyimi kullanıcısına ödeme talebi yaptıysanız tekrardan ödeme talebinde bulunmayınız.

bu güne kadar sizlerden çeşitli kanallarla olumlu olumsuz birçok görüş ve öneri aldık. hepsini dikkate alıyoruz ve bunlarla ilgili çeşitli altyapı değişiklikleri gerçekleştireceğiz. aynı zamanda daha verimli, kaliteli içeriği ön plana çıkaracak ve yazarlarını daha fazla ödüllendirecek bazı değişiklikler planlıyoruz.

bu ana kadarki katkılarından dolayı tüm yazarlarımıza teşekkür ederiz. daha iyi bir sözlüğü beraber kurabilmek, daha kaliteli içeriği beraber üretebilmek ve yeni kampanyalara olanak sağlayabilmek için katkılarınızın devamı önemlidir.

tekrar teşekkürler.

not: 26/11/2017 tarihine kadar talep edilmeyen bitcoinler geçerliliğini yitirecektir.

olan biten

sevgili ve saygıdeğer yazarlar,
bundan böyle sözlükle ilgili önemli gelişmeleri bu başlıktan paylaşacağız.

şu an itibariyle tüm bitcoin transfer talepleri karşılanmış durumda. yazarlara özel mesajla bilgilendirme yapıldı.

ancak bitcoin ağındaki bir teknik sorundan ötürü transferler saatleri/günleri bulabiliyor. bunun sebebi bitcoin cash isimli bir altcoin'in bitcoin'in yerini almak için başlattığı atak diyebiliriz. bitcoin cash'in fiyatının artması ve madenciler için zorluk derecesinin daha düşük olması (daha karlı hale gelmesi), bitcoin'in hash gücünün azalmasına dolayısıyla doğrulanmamış işlemlerin artmasına ve transfer sürelerinin uzamasına neden oldu. eğer hala size ulaşmamış bitconler varsa nedeni budur.

transferler için endişelenecek bir durum olmadığını bu sonunun geçici olduğunu söyleyebiliriz. işlemin doğrulanıp doğrulanmadığını, hangi ödemenin ulaşıp ulaşmadığını görebilmekteyiz. bunun için ayrıca bize yazmanıza gerek yoktur.

Toplam entry sayısı: 61

acer aspire v17 nitro

acer firmasının oyun bilgisayarı kapsamında çıkardığı dizüstü bilgisayar modeli.

i5 4210h işlemcili modelini 1.5 yıldır kullanıyorum. üzerinde dahili gelen hdd hariç hiç bir eksi yanı yok. onu da m2 ssd desteği olduğu için rahatlıkla halledip tam bir canavar kullanır hale geliyorsunuz.

17" monitörü size sanki masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz hissi verirken, mobilitenin de tadına varabiliyorsunuz. kasasının yumuşak dokusu, ekran arkasının tırtıklı yapısı, incecik tasarımı ile şıklıkta çoğu marka / model ile yarışır durumdadır.

üzerinde bulunan dahili 2 soğutma fanı ve bu fanları sistem boşta çalıştığında tersine çevirip içindeki tozu dışarı atma özellikleri ile ısı / ısınma sorunu yaşamıyorsunuz. kasanın arka tarafının ( ekranın alt kısmında kalan bölüm ) boydan boya havalandırma olmasının da ısınmamasında oldukça etkisi var diye düşünüyorum.

dahili 4 hoparlör ve dolby digital plus yazılımı ile gerçekten harika bir ses deneyimi de sunuyor.

grafik kartı olarak geforce gtx 860m barındıran laptop, pubg için 30-40 fps vermektedir ( en yüksek sistem gereksinimi ve optimizasyon sorunu olan oyunu kıyaslama yapılabilmesi için tercih ettim. yoksa reshade ile 60-70 fps alabiliyorum ).

toshiba satellite c55-a-1jj

çalıştığım şirket tarafından kullanmam için verilen laptop.

parlak ve cilalı beyaz renk olan modeli mevcut. tasarım olarak hoş denebilir ama zaman zaman buzdolabı kullanıyorum hissi veriyor. i5 3230m işlemci ve 4gb ram ile iş hayatı için yeterli oluyor. ancak üzerinde ssd veya harici ekran kartı olmadığı için yüksek performans beklemek hata olur. 500gb 5400rpm hdd ve intel hd 4000 kombinasyonu ne verebilirse ona muhtaç oluyorsunuz. 1 adet usb 3.0, 2 adet usb 2.0 çıkışı / girişi mevcut. hdmi yanında vga çıkışı olması ise daha fazla monitör desteği açısından artı özelliği diyebiliriz.

ekranı ise tam bir rezalet. pikselleri tek tek görebiliyorsunuz. hani öyle oturup grafik tasarımı yapayım falan demeyin.

hava çıkışının sağ tarafta olması, solak değilseniz mouse kullandığınız taraf olduğundan, bir süre sonra elinizde yüksek sıcaklık hissetmenize yol açabiliyor.

resmi sitesi için;
http://www.toshiba-turkey.com/discontinued-products/satellite-c55-a-1jj/

9gag

2008 yılında kurulan genellikle komedi içerikli hong kong firması / sitesi / sosyal medya platformu. dünya genelinde internet caps'lerinin, giflerinin veya videolarının büyük çoğunluğu buradan çıkar ve yayılır. ( reddit'i yok saymıyorum. sadece konusu değil ). sonra her ülkedeki benzer siteler sanki kendi yapmış veya keşfetmiş gibi 9gag içerikleri ile prim yapar, insanları güldürür.

tabii bu kadar büyük bir platform olunca sorunları da birlikte geliyor. 9gag dünya üzerindeki hemen her şey ile dalga geçilebilen bir ortam. hastalıklardan engellilere, dinlerden siyasi figürlere... her türlü olgu ile rahatlıkla alay edebiliyorlar. kullanıcıların bir kısmı siyasi fikirlerini empoze etmek için, bir kısmı gerçekten eğlenmek için, bir kısmı dinlere olan nefretini kusmak için meme (biz caps diyoruz ) hazırlayıp yüklüyor. bu yüzden eğer kolay sinirlenen bir yapının varsa uzak durmanız gerekebilir.

dahası kullanıcıların prim yapmak için, diğer tüm platformlarda olduğu gibi, bot yazılımlarla, gönderilen her içeriği birebir kopyalayıp yeniden yüklemesi veya "hot" ve "trending" sayfalarındaki içerikleri sürekli yeniden yüklemeleri yine can sıkıcı detaylar arasında.

tüm bu olumsuz yönlerine rağmen vakit geçirmek için birebir. gerçekten orjinal ve kaliteli içeriklere ulaşabiliyorsunuz. dünya genelinde kullanıldığı için sürekli yenileniyor ve aynı şeylere bakmak zorunda kalmıyorsunuz. ister mobil uygulamasından isterseniz tarayıcı üzerinden ulaşabiliyorsunuz. mobil uygulamayı özellikle tuvalette kullanmamanız sağlığınız için daha iyi olacaktır çünkü zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

https://9gag.com/

çiftlik bank

anlatılanlardan anladığım kadarıyla ponzi ( saadet zinciri ). kimse kimseye durduk yere para vermez. akıllı olun, uzak durun, yakın olanları da uyarın.

basitçe şöyle düşünün; madem size para kazandıracak durduk yere, neden sizden para alıyor girişte? hala bu tip oluşumlara inanıp para kaptıranlar olduğunu duyunca üzülüyorum açıkçası. ponziler belli bir süre para verir, sonra tezgahı toplar ve uzaklaşır. bu hep böyledir. başkalarının üye olurken sisteme yatırdığı paranın bir miktarını ufak ufak diğer kullanıcılara dağıtıyor işte. anlamak bu kadar zor olmasa gerek?

kısa zaman önce bunun "girişte 2000 tl ver, sana dandik bi laptop verelim, günde 8 saat çalıştır bunu, o bilgisayar üzerinden sitelere girelim, sen de para kazan" diyenini duymuştum. gerçekten hala iş yapabiliyor olmaları çok ilginç. kimse demiyor mu madem bana verdiğin dandik bilgisayar site dolaşarak para kazanacak, neden benden girişte 2000tl para alıyorsun?

lütfen bu tip oluşumlardan uzak durun ve çevrenizi de mutlaka uyarın. paralarını kaptırmasınlar. 1 tl bile verseler zarardır.

electronic arts

spor oyunları yapan departmanı olan ea sports'un seslendirmesi ile akıllara yer etmiş firma. günümüzde bir çok büyük ve popüler oyunun yapımcısı durumundadır. aç gözlüdür, çok pahalıdır gibi tartışmalara giremeyeceğim çünkü epeydir oyunlarına uzağım bu firmanın. ama genellikle kalitelidir.

bu arada eğer "ea sports" anonsunu orjinal gibi söylemek isterseniz bir tutorial da mevcut;

alpemix

türk yapımı uzak bağlantı programı.

benzerlerine göre henüz eksikleri olmasına rağmen üzerine düşeni başarıyla yapar, sizi utandırmaz. çalıştığım iş yerinde yaklaşık 400 müşterimiz için bu programı tercih ediyoruz. bizi tek sıkıntıya sokan kısmı zaman zaman sunucularındaki sorun nedeniyle programın kullanılamaz olması. ancak bu çok sık olmaz ( 5-6 ayda belki 1 kere )

ücretsiz versiyonunda olmayan özellikleri ise programı asıl çekici yapan detaylardır. örneğin servis modu. servis modu ile karşıdaki bilgisayara kurulum yaparsanız id ve şifre sürekli sabit kalır, windows başlatıldığında otomatik olarak başlar ve karşı tarafa her seferinde id veya parola sormak zorunda kalmazsınız.

lisanslaması kullanıcı sayısına göre yapılır ve periyodik ödeme yapılır. yani teamviewer gibi ömür boyu bir lisans seçeneği yoktur.

http://www.alpemix.com

samsung galaxy note 4

halen kullandığım, hatta bu entry'yi girdiğim cihaz. ekranı büyük ve kalemi var diye almıştım. ıyi ki almışım çünkü bi derdi tasası yok cihazın. tasarımı da oldukça şık. özellikle yanlarının ( çerçeve diyenler de vardır ) metalik, arka kapağının ise derimsi ( belki de deridir bilmiyorum ) olması çok cicidir. kalemin fonksiyonları ise tam benlik. ekranın istediğiniz kısmının görüntüsünü alıp, üzerine yazı veya işaretler ekleyip dilediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. daha yeni modellerde mutlaka daha güzel huyları vardır.
not: cihaz şu sıralar oğlumun yoğun yere atma ve ısırma testlerine maruz kalıyor. sonuçları daha sonra bildiririm.

opel corsa

2011 model , 1.2 easytronic , benzinli modelini kullanıyorum. olumlu ve olumsuz yanlarını sırasıyla incelemek gerekirse;

olumlu yanları; 1.2 motor olduğu için az yakıyor. ufak tefek bir araba olduğu için ( hatchback diye kısaca yazabiliriz ) şehir içinde çok rahat edersiniz. aralardan derelerden pırtıp kaçabilirsiniz. yarı otomatik vites olduğu için gereken durumlarda manuel'e alıp daha seri hareketler yapabilirsiniz. yine yarı otomatik olduğu için yoğun trafikte dur kalk yaparken çok fazla yorulmazsınız. içi dışarıdan göründüğünden daha geniştir. bunun sebebi yumurta şeklindeki tasarımıdır.

olumsuz yanları; benzin çok pahalı. yokuş kalkış desteği olmadığı için geri kaydırır. yine yokuş tırmanırken özellikle düşük hızlarda iseniz mutlaka manuele almanız gerekiyor, çünkü gücü yetmediğinde aniden vites düşürüp saçma hareketler yapabiliyor. yüksek eğimli yolları yüksek hızlarla çıkamazsınız. bolu dağını tırmanırken gaza sonuna kadara basmama rağmen 110'u geçememiştim. malum 1.2 ve atmosferik motor. çok bişe beklemeyin. orjinalinde direk mp3 çalar mevcut değil. cd çalar ve radyo var. ancak daha sonra kendiniz taktırabilirsiniz.

easytronic vites hakkında kısa bilgi vermek gerekirse; standart bir manuel şanzımana fabrikasyon olarak ilave edilmiş bir düzenekten ibarettir. yani manuel bir arabada vitesi sizin yerinize bir robot atıyor gibi düşünün. bu sebeple vites geçişlerini hissedersiniz. ama söylendiği gibi problemli bir şanzıman değildir. ya da en azından ben problem yaşamadım. ha 1.2 arabadan 1.6 performansı bekleyip, onun gibi ivmelensin, aniden öne atılsın derseniz, zırt pırt manuele alıp arabanın beyniyle oynarsanız arıza çıkarabilir. bilemiyorum.

wikipedia

yasaklanmasını desteklediğim site. peki neden bir yasağı destekliyorum? anlatayım...

özellikle ülkemizdeki insanlar, araştırmaktan ve okumaktan oldukça uzaklar. bir şey öğrenmek istediklerinde "nasıl olsa hazırı vardır" mantığıyla bu tip ansiklopedik bilgilerin olduğu yerleri tercih ediyorlar. sonra yine "nasıl olsa doğrudur" deyip hiç sorgulamadan, ötesini berisini araştırmadan doğru olarak kabul ediyorlar. wikipedia hiç olmasaydı belki biraz daha araştırıp, bir kaç farklı kaynaktan bakma ihtiyacı duyarlardı. ama "hazır bilgi" olduğu için iyice tembellik haline geliyor araştırmak,okumak vs...

tabii ki yazarları senin benim gibi kullanıcılar ve içeriği kaliteli insanlar tarafından sürekli güncellenip en doğru şekilde sunulmaya çalışılıyor. buna bir itirazım yok. olamaz da. ama bu tembellik yaratma işi çok canımı sıkıyor. o yasak hiç kalkmasın bu sebeple.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler