malik aslanyürek

Durum: 10 - 0 - 0 - 0 - 17.11.2017 23:09

Puan: 14 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Kırklareli Üniversitesi Radyo TV Programcılığı Öğretim Görevlisi

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!

logitech g710+ mekanik oyun klavyesi

yaklaşık 2,5 senedir durmadan kullandığım halen ilk sağlamlığıyla duran şık ve inanılmaz bir yazma rahatlığını barındıran logitech'in güzide mekanik klavyesi. bu klavyeyi kullandım kullanalı ucuz klavyeler ile hiç aram olmadı. her kuruşu hak eden bu klavyeden bir tane alın, bir daha başka klavye almanıza gerek kalmaz diye düşünüyorum. bu klavye ise diğer klavyeler neydi diyeceğinizi garanti ederim.

kitapyurdu.com

gerek lisans, gerek yüksek lisans gerekse doktora eğitimi sırasında satın aldığım kitapların çoğunu bu siteden satın aldım. idefix ile kıyaslandığında tedarik süreleri biraz düşük kalsa da kendi alanımda hemen hemen tüm kitapları burada bulabilmekteyim. fiyatlar son zamanlarda idefix'ten biraz daha yükselmiş durumda olduğundan yavaş yavaş idefix ağırlıklı siparişler verdiğimi söyleyebilirim.

teknoseyir

kurulduğu andan beri severek takip ettiğim, gündem değerlendirmelerini kaçırmadığım. asosyal zamanlarımda bana eşlik eden huzur veren bir teknoloji sitesidir. bir ürünü mümkün mertebede objektif şekilde inceleyen yegane site diyebiliriz.

noctua nf-a14 ındustrialppc-3000 pwm

avusturyalı bilgisayar soğutma ürünleri üreticisi noctua tarafından üretilen ve şu ana kadar üretilmiş en iyi fan ünvanını almış fandır. geçtiğimiz ay topladığım sistemde kendisine yer verdim. amazon.de üzerinden 1 haftalık kısa bir sürede temin etmiştim. fiyatı yüksek mi yüksek. ama bana göre oldukça fiyatını hakeden bir ürün. tasarım kalitesi üst seviyede. okuduğum yorumlarda yıllarca sorunsuzca hizmet ettiği söylenmiş. rakiplerine göre oldukça sessiz. tabi en üst devirde yani 3000 rpm'de çalıştığında bundan söz etmek mümkün değil. fakat 1500 devire kadar sesi kabul edilebilir seviyede. sisteminizi en üst seviyede zorlamadığınız sürece zaten bu kadar yüksek devirlerde çalışmasına gerek yok bu fanın. tek eksisi bana göre tüm noctua ürünlerinde olan şıklık problemi. corsair'in güzelim ll serisi rgb fanlarıyla kıyaslandığında oldukça kötü bir renk şemasına sahip olsa da özellikle sıvı soğutmalar ile gelen stok fanların yerine kullanıldığında gürültü problemini önemli ölçüde elemine eder ve sıcaklıkların düşmesine katkıda bulunur.

ethereum

zamanında ülkemizde bu crpyto parayı ilk mine etmeye başlayanlardan biriydim. vakti zamanın da 0,5 etc mine etmişliğim vardı. fakat bundaki başarıyı ön göremediğim için ve de elektrik faturamın kabarmaması adına mine etmekten vazgeçmiştim. bana göre geleceğin ilk 5 coininden biridir. bitcoin'den sonra en çok geçerliliği olan ya ikinci ya da üçüncü coin olması lazım.

spotify

2012'den evet tam 2012'den beri severek beğerek ve takdirle kullandığım çevrimiçi müzik dinleme platformu. bunu kullanmaya başladığımda henüz ülkemize gelmemişti ve vpn vs. gibi unsurlar sayesinde kullanmaya başlamıştım. gerek grup keşfetmek gerek mevcut sanatçıların ve grupların eski ve yeni albümlerini 320 kbps kalitesinde dinlemenizi sağlayabilen platform. bu platformun hem pc hem de mobil yazılımları oldukça başarılıdır. şu anda doktora öğrencisi olmam hasebiyle öğrenci tarifesi üstünden fiyatlandırıldığım bunun yanında enpara indirimi ile ayda 3,5 liraya kullandığı güzide platform. rakipleri deezer ve tidal'a göre kullanıcısı da verimliliği de fazladır.

morhipo.com

yıllardır zaman zaman alışveriş yaptığım ağırlıklı olarak kıyafet vb. satan, boyner gruba bağlı e-ticaret sitesi. şu ana kadar verdiğim onlarca sipariş mevcut olmasına rağmen beni bir kez olsun mağdur etmediler. birçok ürünü piyasadaki fiyatların altına buldum ve satın aldım. işini hakkıyla yapan sitelerden.

corsair graphite series 780t

geçtiğimiz günlerde topladığım üst seviye oyun ve render sisteminde yer verdiğim önemli bileşenlerden biri olancorsair 780t kasa gerek şıklığıyla gerekse full modüler bir yapıya sahip olmasıyla dikkat çekiyor. kasa geniş iç hacmi sayesinde 12'ye yakın fanı bünyesinde barındırabiliyor. aynı zamanda 24 cm ve 28 cm boyutlarındaki radyatörleri de gönül rahatlığıyla kasaya monte edebiliyorsunuz. kasadaki kapaklar vidasız. yani istediğiniz anda üstteki klipsi açarak çıkarabiliyorsunuz kapakları. kasanın sol kapağı şık bir pencereye sahip. bu pencere sayesinde sisteminiz içerisindeki bileşenleri sergiliyebiliyorsunuz. bu cam plasik bir yapıya sahip. kasa toplamda 11,3 kg ağırlığında. 2 adet opsiyonel 5,25 yuvası mevcut. üst ve ön tarafta çıkabilen filtreli bir ızgara kapağıyla birlikte geliyor. kasanın içerisinde ayrılabilir 3,5 ve 2,5" disk yuvaları da mevcut. kasanın en önemli özelliklerinden biri çok kaliteli bir hava dolaşımına sahip olması. kasadaki bir diğer güzel özellik ise kablo yönetimini sorunsuz bir şekilde yapabilmenizi sağlayan yapı. kasanın en önemli eksisi bana göre dış malzeme kalitesi. dış panel çelik değil. sac üzerine plastik kaplama. aslında bu hem iyi hem kötü. kötü olan yanı sağlamlığı düşük olması. iyi olan yanıysa kafadan 2 kg daha az bir ağırlığa sahip olması. yeni sistem toplamak isteyenlere şiddetle önereceğim bu kasa 1000 lira üstü fiyatıyla biraz tuzlu.

http://www.corsair.com/en-eu/graphite-series-780t-white-full-tower-pc-case

steelseries rival optical mouse

2,5 yıldır severek kullanmakta olduğum gaming mouse. çok memnunum. bir gaming mouse olmasına rağmen oldukça sade bir tasarıma sahip. kendisini şu ana kadar binlerce saat kullanmışımdır. hiçbir zaman yanımdan ayırmam. kablolu ve muadillerinden biraz daha büyük bir yapıda olmasına rağmen her zaman çantamda yer alır. 2,5 yıllık insanüstü kullanıma rağmen tıklama kalitesi halen aynı. hiçbir yerinde mekanik bir bozulma yok. fakat uzun süre kullanımdan dolayı kozmetik olarak yıprandığını söyleyebilirim. tabi haftada 100 saati aşkın bir bilgisayar kullanımının sonucunda bu kadar kozmetik yıpranma gayet normal. fps oyuncularını hedef alan bu mouse dpı ayarlamalarını yapabileceğiniz bir yazılıma sahip. gerek günlük kullanım gerekse oyun sırasında (özellikle fps) yıllarca kullanabileceğiniz bu mouse şu anda steelseries tarafından çeşitli özellik ve fiyatlara göre farklı modellerde üretilmekte. ben aldığım sırada tek model mevcuttu.

corsair mm300 anti-fray cloth gaming mouse pad - extended

topladığım sistem içerisinde yer alan bir diğer bileşen olan corsair gaming mm300 extended mouse pad özellikle fps oyuncularının sevebileceği cinsten bir kumaş yapısına sahip. bu ürün corsair'in deyimiyle anti fray. yani yıpranma karşıtı. bu devasa mouse pad ile mouse ve klavyesinizi aynı düzey üzerine konumlandırabilmenüz mümkün. hatta ekstradan yer bile kalıyor. ürünün kumaş kalitesi üst seviyede. yaklaşık bir aydır kullanmaktayım ve henüz mouse pad'te her hangi bir renk değişikliği, boya dökmesi, deformasyon vb. görmedim. zaten ürünü iyece araştırarak almıştım ve kendi fiyat segmentindeki en iyi mouse padler arasında. 35 euro civarındaki yüksek fiyatı olumsuz bir yanı olsa da bana göre gerek görsel güzelliği gerekse yıpranma karşıtı kumaş kalitesiyle oyun severler için gözü kapalı alınabilecek bir ürün.

http://www.corsair.com/en-gb/mm300-anti-fray-cloth-gaming-mouse-pad-extended
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 10

spotify

2012'den evet tam 2012'den beri severek beğerek ve takdirle kullandığım çevrimiçi müzik dinleme platformu. bunu kullanmaya başladığımda henüz ülkemize gelmemişti ve vpn vs. gibi unsurlar sayesinde kullanmaya başlamıştım. gerek grup keşfetmek gerek mevcut sanatçıların ve grupların eski ve yeni albümlerini 320 kbps kalitesinde dinlemenizi sağlayabilen platform. bu platformun hem pc hem de mobil yazılımları oldukça başarılıdır. şu anda doktora öğrencisi olmam hasebiyle öğrenci tarifesi üstünden fiyatlandırıldığım bunun yanında enpara indirimi ile ayda 3,5 liraya kullandığı güzide platform. rakipleri deezer ve tidal'a göre kullanıcısı da verimliliği de fazladır.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler