kishasays

Durum: 125 - 0 - 0 - 0 - 26.12.2017 23:14

Puan: 252 - Rütbe: ★★

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Moderatör

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 13

vsco

snapseed gibi biraz aşinalık isteyen bir uygulama olması ile birlikte yine aynı snapseed gibi fotoğraf düzenlemeyi seven herkes için vazgeçilmezlerden biridir. hazır filtreleri ile oynayarak kendinize has bir akış oluşturabilirsiniz. instagramda çokça takipçisi olan, fenomen sayılabilecek pek çok kişinin de kullandığı uygulamadır. arayüzünün kötü olduğuna katılıyorum ama minimal dizaynını her şekilde çok seviyorum. fotoğrafın tüm gerçekçiliğini ve hatta kalitesini alıp götüren korkunç filtre uygulamalarının azalarak bitmesini umuyorum. renklerle oynamak başka bir şey fotoğrafın tüm dokusuna ütü basmak ayrı bir şey. vsco ve snapseed bu konuda en sevdiğim iki uygulamadır.

spigen hybrid armor

spigen markalı yüksek koruyuculuğu olan cep telefonu aksesuarı. sitesinde yazdığına göre yaklaşık 120 cm yükseklikten 26 kez düşürmeli test yaptıklarında alnının akıyla çıkmıştır. hepimiz biliyoruz ki yükseklik kadar düşürdüğümüz zemin de çok önemli ama olsun.
köşelerinde bulunan bumper'lar bana ayrıca güven verdi. 7 plus için olan modeli iphone 8 plus ile sorunsuz çalışmaktadır. ne kadar tüm iphone 7 plus kılıf ve aksesuarlar 8 plus için uyumludur deseler de ilk aldığım spigen neo hybrid crystal modelin tuşları ya basmamış ya da fazla basarak telefonu devamlı kapatmaya çalışmıştır.

8 plus için bir diğer nokta ise arkadaki apple ambleminin yeri milimetrik olarak değiştiğinden amblem için açık bırakılan alanın tam ortasına denk gelmiyor elmamız. benim için tamamen detay.

tabii ki iki katlı bir kılıf taktığınızı unutmamanız gerekiyor. kılıfsız halinin inceliği ve zarifliği kalmıyor ama düşürüp acısını çekmekten daha önemli değil bu da. siyahtan golda 6 renkte geliyor. (bkz:hepsiburada.com)dan indirim ile 69 lira gibi bir fiyata aldım.

dediğim gibi ilk baştaki zarifliği olmasa da koruması benim için hepsinden önemli. emektar iphone 6'ım ile yaşadığımız acıları umuyorum ki kuzeni iphone 8 plus ile yaşamayacağız.

adobe premiere

video düzenleme işine yeni yeni adım atmayı düşünen biri olarak final cut pro ile arasındaki fiyat farkından ötürü ciddi düşündüğüm yazılım.

okuduğum yorumlar performans olarak beni asla üzmeyeceği yönünde. bilir görünen kişiler final cut'ı daha kullanıcı dostu bulmakla birlikte adobe yazılımı hakkında da olumsuz konuşmamaktadırlar.

lynda.com

udemy gibi uzaktan ve online olarak öğrenmek istediğiniz konularda uzmanlar tarafından hazırlanmış süresi ve içeriği çok değişen kurslar sağlayan site. linkedin bünyesinde bulunan bir şirket olduğu için kaynakları ve uzmanları bana güven veriyor.

iş modeline gelirsek; farklı olarak kurs başına değil aylık sabit bir abonelik ücret ile faturalandırılıyorsunuz. yoğun olarak talep gören dijital pazarlama gibi güncel konularda size önceden hazırlanmış 8 - 10 kursluk paketler sunuyor. yapmak istediği şey uzmanlaşmak istediğiniz başlığın kapsadığı farklı başlıkların çoğu hakkında en temel bilgileri almanız. tasarım, proje yönetimi, pazarlama, prodüksiyon, yazılım gibi en temel başlıklarda yüzlerce ders veya size uygun bir set tercih edebilirsiniz.

derslerin başlıklarına her zaman kanmamakta fayda var. belli bir istatistik sağlayacak kadar sayıda ve kalitede yorumu bulunan dersleri tercih ediyorum ki başlığa kanıp vaktimi boş beleş bir derse harcamayayım.

turkcell dergilik

abonelere sunduğu fırsatlar arasında görünce tanıştığım güzel turkcell uygulaması. henüz aktif olarak kullanmaya başlayamadım ama pek çok güncel dergiye cep telefonundan ücretsiz erişme imkanı çok güzel.

dergilere ek olarak gazeteler de mevcuttur. toplamda 350'den fazla yayın var. kaldığınız sayfaya ayraç ekleyebiliyor, beğendiğiniz sayfaları kesip saklayabiliyor, takip ettiğiniz yayının yeni sayısı geldiğinde otomatik olarak indirmesini sağlayabiliyorsunuz. bu ve pek çok nimetlerinden daha iyi faydalanabilmeyi umuyorum.

microsoft excel

marifetlerini saymakla bitiremeyeceğim nefis şey. öğrendikçe derinleşen bir veri analizi aracıdır benim için. belli veri grupları içerisinden daha küçük grupların güncel sabitlerini derlemek için sonsuz kereler kullandığımız canım vlookup formülü olmasa hayatım çok zor olurdu.

elle sonsuza kadar sürebilecek analizleri ve işlemleri tek kalemde halletmesi çok kıymetlidir. çok iyi online kurslar var internette. basitten başlayıp daha gelişmiş işlemlere adım adım gidebileceğiniz kaynaklar mevcut.

blinkist

binlerce kitap ve yayının konsantre hale getirilmiş versiyonlarına erişim imkanı sunan bir platform. öncelikle anladığım şey bir özet sitesi olmasıydı ve kitapsever bir insan olarak özet okumayı saçma bulurum. hem de esere saygısızlık gibi gelir. bu yüzden de ilk duyduğumda pek severmişim gib gelmedi ama özellikle kurgu olmayan kitaplar için önemli başlıkları paylaştıkları özetten çok konsantre diyebileceğim versiyonlar geliştirmişler.

günde 1 parça okuma için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. fazlası için abonelik ücretli hale geliyor.

philips

evde el blender'ı, kettle ve ekmek kızartma makinasını memnuniyetle kullandığımız teknoloji markası. beyaz ve kırmızı detaylı tasarımı biraz homend ürünlerini hatırlatmaktadır. özel olarak oo harika bir özellik sayamayacağım ama benim elektronik ürünlerden beklentim bekleneni yapması ve bozulmaması gibi temel seviyede olduğu için severek kullandığım ürünlere sahiptir.

blackberry bold

en sevdiğim telefon mertebesinde iphone ile yarışan tasarımı güzel, kullanımı kolay eski telefonum. bugünün teknolojisi ile kıyaslamazsak tuş takımı benim için inanılmaz bir kolaylık ve rahatlıktı. teknolojik altyapısı sebebi ile özel bir data paketi almak gerekiyordu ama hiçbir zaman problem olmadı.

itmeli çekmeli joystick'ten dokunmatiğe geçtiklerinde etkilenmiştim o zamanlarda. ele oturuşunu hep çok sevdim ama sonrasında piyasaya ayak uyduramayıp kayboldular.

doviz.com

sayfayı açınca reklam videolarını kendi kendine oynatmaya başlayıp kulaklık varken de yokken de lüzumsuzca başlayan gürültü sebebi ile beni rahatsız etmeye başlamış olan websitesi. kurları takip etmek için arada kullanıyordum ama çok hassas bir takibe ihtiyacım olmadığı için doğrudan google'a soruyorum. hatta kur dönüştürmek niyetindeysem direk google'da x to try gibi bir arama yaparak doğrudan google'ın dönüştürücüsünü kullanabiliyorum.
  • /
  • 13

olan biten

ulusa sesleniş;

sayın yazarlarımız, sözlüğümüz bildiğiniz üzere çok çok yeni bir sözlük. henüz açılalı 2 ay bile olmadı, bu kısa zamanda birçok değerli yazar, değerli bilgiler ve tecrübeler içeren entry'leriyle bize çok şey kattılar. gelinen noktada başlıklar ve entry içerikleri konusunda bazı noktalara dikkatinizi çekmek isterim.

öncelikle sözlüğümüz ekşi veya diğer sözlükler gibi bir tanım sözlüğü değildir. kullanıcıların ürünler hakkında yorumlarını yazdıkları, geniş bir kullanıcı deneyimini okurlara bir arada sunabilmeyi hedefleyen bir sözlüktür. dolayısıyla başlığı açılan şeyin ne olduğunu tanımlamaktan çok onunla ilgili varsa tecrübelerinizi yazmalısınız. bir cep telefonunun veya led tv'nin teknik özellikleri, boyutu, ekran çözünürlüğü, kapasitesi v.s. arandığında yüzlerce kaynaktan öğrenilebilir fakat deneyim öyle değildir. o sebeple "128 gb hafızası olan" yazmak yerine o hafızanın yeterli olup olmamasıyla ilgili bir şeyler yazmalı veya "çok harika bir cep telefonu" yazmak yerine onun neden harika olduğunu anlatmalısınız. eğer başlıkla ilgili tecrübeniz veya yeterli bilginiz yoksa entry yazmamalısınız.

diğer konu, güncel olmayan ve site konseptine uymayan konulardaki başlık ve entryler. örneğin icq, windows 95, windows 98, napster gibi tarih olmuş başlıklar ve başlığa yazılan entryler kullanıcı deneyimi açısından artık okura bir şey sunamazlar. dolayısıyla böylesi entry ve başlıkları tercih etmiyoruz.

bir diğer konu son zamanlarda aşırı artan kripto para başlıkları. sanal paralarla ilgili başlıklarda özellikle faucet tabir edilen sitelerin, bitcoin kazandırdığı iddia edilen ponzi olabilecek sitelerin başlıkları silinecektir. bununla birlikte refli (refferal, referans, affiliate v.s.) link paylaşımı yasaktır. rastlandığı taktirde silinecektir.

başlıkların teknoloji ile alakalı olmasını tercih ediyoruz, ucundan da olsa teknolojiyle ilgili tüm başlık ve entryleri sitede tutuyoruz, silmiyoruz. sizlerden birçok farklı konuda kategori eklenmesi talepleri geldi. temelde bu isteği anlayışla karşılayabiliyoruz ama sitemizin konsepti teknolojik ürünler, belki ileride farklı kategoriler eklemeyi düşünebiliriz ama şu aşamada bu şekilde devam etmenin daha doğru olduğunu düşünüyoruz. makyaj malzemesi, sinema filmi, oyun konsolu, kitap gibi çok farklı konularda içeriklerin bir arada olmasındansa belli bir ilgi alanı etrafında içerik üretiliyor olması, sitenin kategorik olarak konumlandırılmasını kolaylaştıracaktır.

son olarak, bitcoin ödülü yazarları kaliteli içerik yazma konusunda motive etmek ve küçük de olsa bir ödül verebilmek amacıyla düşünüldü. dolayısıyla bunu sadece para kazanmak amacıyla yaparak ve ardı ardına kısa ve içeriksiz entyler girerek sistemi suistimal etmemelisiniz. bu konuda iyi niyetimizin karşılıklı olduğunu düşünüyoruz. bu anlamda artık kısa içerikler konusunda daha hassas olacağımızı bildirmek isteriz. ek olarak belirtmek isteriz ki entry satoshi değeri; içerik uzunluğu, fayda ve kalitesi gibi kriterlere göre belirleniyor. tabii ki metni uzatmak için "laf kalabalığı" yapmak entry kalitesini düşüreceğinden sırf uzun diye bir entry'e yüksek satoshi vermiyoruz.

not: sitemizde 18 farklı tema mevcut, mevcut temayı beğenmeyenler kendi profil sayfalarının en üstünde bulunan profil ayarlarına giderek tema seçimi yapabilirler. gece modu için "solar" isimli temayı deneyebilirsiniz.

saygılar ve sevgiler.

olan biten

sevgili ve saygıdeğer yazarlar,
bundan böyle sözlükle ilgili önemli gelişmeleri bu başlıktan paylaşacağız.

şu an itibariyle tüm bitcoin transfer talepleri karşılanmış durumda. yazarlara özel mesajla bilgilendirme yapıldı.

ancak bitcoin ağındaki bir teknik sorundan ötürü transferler saatleri/günleri bulabiliyor. bunun sebebi bitcoin cash isimli bir altcoin'in bitcoin'in yerini almak için başlattığı atak diyebiliriz. bitcoin cash'in fiyatının artması ve madenciler için zorluk derecesinin daha düşük olması (daha karlı hale gelmesi), bitcoin'in hash gücünün azalmasına dolayısıyla doğrulanmamış işlemlerin artmasına ve transfer sürelerinin uzamasına neden oldu. eğer hala size ulaşmamış bitconler varsa nedeni budur.

transferler için endişelenecek bir durum olmadığını bu sonunun geçici olduğunu söyleyebiliriz. işlemin doğrulanıp doğrulanmadığını, hangi ödemenin ulaşıp ulaşmadığını görebilmekteyiz. bunun için ayrıca bize yazmanıza gerek yoktur.

Toplam entry sayısı: 125

airbnb.com

ara ara basında çıkan ev sahibi ve konuk 3. sayfa haberleri dışında iletişimini ve sunduğu hizmeti beğendiğim konaklama servisi sunan platform. klasik otel odalarından sıkılıp gittiğiniz yerde daha yerel deneyimler yaşamak istiyorsanız güzel seçenek. beni rahatsız eden iki küçük nokta; ev seçerken listelemede gördüğüm fiyatın son adıma geldiğinde servis ücreti, temizlik ücret, depozito gibi değişken tutarlarla çok çok değişebilmesi ve ev sahibinden onay beklemek. yalnız seyahat etmeyi ve çok detaylı planlar yapmamayı seven biri olarak tren garında ev sahibinden onay beklemek yerine anında rezervasyon yapabileceğim alternatiflere yöneliyorum ki artık başka rezervasyon platformları da ev tipi konaklama sunumuyor. elbette amaç hem ev sahibini hem de konuğu korumak ama kullanıcı olarak deneyimimi bir tık pürüzlendiriyor. ek ücretler konusunda da almasınlar demiyorum ama daha standart ücretler uygulanabilir ki ben de konuk olarak en sonunda aşağı yukarı ne kadar ödeyeceğimi önceden kestirebileyim.

dyson

ev işi ve süpürge gibi kavramların sadece kadınları ilgilendirdiği fikrinden bağımsız, tüm cinsiyetten ve tercihten insanın kullanıma sunulmuş ürünler sunan ev elektroniği markası. en çok süpürgeleri ile bilinse de hava temizleyicileri, saç bakım ürünleri, ışıklandırma ürünleri gibi farklı kategorilerde de ürünleri mevcuttur.

linkedin

sattığınız/pazarladığınız ürüne bağlı olarak satış yapmak istediğiniz şirketlerdeki doğru kişilere ulaşabilmenizi sağlayarak süreci hızlandırabilen profesyonel sosyal ağ. her gün muhakkak bir kez girip haberlere, paylaşınlara göz atıyorum. sadece cv olarak kullanmak yerine içerik de üretirseniz güzel geri dönüşleri olabilmektedir.

bir sürü sektörden harika bir veri bankasına sahip olduğu için arada sektör özelinde raporlar da yayınlıyorlar doğrudan linkedin kaynaklı. onlar için bile takip etmekte fayda var.

bundan bağımsız olarak bir de lynda diye uzaktan kurslar alabileceğiniz mecrası mevcut. ilgilendiğiniz konunun uzmanları tarafından hazırlanmış kursları tamamlayarak sertifikaları profilinize ekleyebilrisiniz. belli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlamak için de güzel bir yöntem zira nedense linkedin'de herkes proje yöneticisi, içerik uzmanı, pazarlama üstadı... yetkinlik değilse de en azından o konuda baz seviyede bilgiye gerçekten sahip olduğunuzu gösterebilirsiniz.

apple ipod touch

bir apple ürünü olarak asla bozulmamasıyla beni şaşırtmayan cihaz. 4. nesil beyaz rengini 2009'dan 2014'e her gün kullandıktan sonra yavaş yavaş alışkanlığım telefona kaydı. blackberry'ler tarih olmadan önce bir bold ve bir ipod touch ile mükemmel komboyu oluşturmuştum. sonrasında da ara ara kullanmaya devam ettim. ben vazgeçince şimdi bir arkadaşım kullanmaya devam ediyor. herhangi bir performans kaybı yaşamadan bugün hala çalışıyor olması benim için yeterlidir.

wix.com

biraz video izleyip, biraz üstünde mesai harcayıp wordpresse yönlenilmesi gereken platform. evet göze güzel görünen bir site hazırlamak çok kolay ama reklamsız yayına almak istediğinzde gelsin faturalar. 3gb saklama alanıyla uygun bir plan bir alsanız aylık fiyatı 17 lira gibi bir şey. kaldı ki e-ticaret de yaparım derseniz bu fiyat iki katına çıkıyor. internette milyonlarca ücretsiz kaynak var wordpress için. ücretsiz tema kullanırsanız domain ve hosting masrafınız olacaktır sadece.

urbanears plattan

ismini stokholm'de ikonik bir heykelin bulunduğu meydandan aldığını öğrendiğim, cıvıl cıvıl renklerine şahsen bayıldığım kulaklık modeli. performans olarak çok daha iyileri var elbette ama tasarımı ile kullanmayı sevdiriyor. sennheiser hd 2.30a geçtiğimden beri biraz ihmal ettim ama ofiste masamın gülü olmaya devam ediyor. bas yoğunluğu bende bazen boğukluk hissi yaratıyor ama yürürken, metroya koşarken pek de ona takılmıyorum. bir de ekstra güzellik olarak ikinci bir kulaklık takıp iki kişi müzik dinleyebilmeniz için entregre bir giriş de mevcut. kullandım mı? hayır. ama olması hoşuma gidiyor.

dji

mini model olan spark'ını kişisel olarak pek severek kullandığımız çinli teknoloji markası. ticari amaçlarla kullanacaklar için yetersiz kalabilir. tüm fiyat aralıklarındaki drone'larda pazar payının yüzde ellisinden fazlasını elinde tutmaktadır. bu oran 1000 dolar ve üzerine çıktıkça yüzde 67'lere ulaşmaktadır.

league of legends

günde 27 milyon kişi tarafından oynanan riot games oyunu. en son super mario ve sims oynamış bünyeme inanılmaz büyüklükte başka bir dünya olduğunu göstermiştir. biraz kişisel biraz da mesleki meraktan oynamaya devam ediyorum. her gün güçlenen bir sektör olan oyun endüstrisinin öncülerinden olması ile de ayrıca ilgiliyim.

dyson

ev işi ve süpürge gibi kavramların sadece kadınları ilgilendirdiği fikrinden bağımsız, tüm cinsiyetten ve tercihten insanın kullanıma sunulmuş ürünler sunan ev elektroniği markası. en çok süpürgeleri ile bilinse de hava temizleyicileri, saç bakım ürünleri, ışıklandırma ürünleri gibi farklı kategorilerde de ürünleri mevcuttur.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler