karşıkomşununavukatoğlu

Durum: 45 - 0 - 0 - 0 - 18.12.2017 10:41

Puan: 57 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 5

apple macbook

son jenerasyonda pro versiyon artık olmadığı için tüm apple notebooklara verilen isimdir. fiyatı o kadar yüksektir ki, kurban bayramında öküz alınıp tüm mahalle sevindirilebilir, araba peşinatı ödenebilir vs. eski kallavi macbook prolara göre çok daha taşınabilir hale gelmiştir. usb 3.0 portu olan cihazlarınızı bağlamak için birkaç yüz lira daha verip aparat almanız gerekir.

volkswagen arteon

volkswagenin önümüzdeki yıllarda tasarımının ne şekilde olacağını gösteren sedan otomobildir. ötv artışı sebebiyle bmw 4 serisiyle yarışmaktadır. malzeme kalitesi de passattan daha iyi değildir. çok dikkatli incelendiğinde dış parçalarındaki çizgilerde uyumsuzluklar bile bulunabilmektedir. bu aracı mercedes üretmiş olsaydı asla sedan demezdi coupe olarak adlandırırdı zira yeni moda 4 kapılı olsa da sportif çizgileri olan araçlara coupe deniyor. (bkz: mercedes cla)

renault twizy

motosikletten bozma elektrikli renault otomobildir. ilk bakışta türkiye şartlarında trafiğe uygun gibi görünür ancak camlarının olmayışı, buradaki sürücülerin sıkıştırma potansiyeli, elektrik istasyonlarının sık olmayışı gibi sebeplerden ötürü tercih sebebi değildir. ancak yazlık alanlarda muhteşem bir ulaşım aracı haline gelebilir. ortalama 42k liralık fiyatıyla da hobi amaçlı kullanmak için biraz pahalıdır.

doğan abimiz (doğan kabak) bu otomobille eğlenceli bir video da çekmiştir.(https://www.youtube.com/watch?v=xg8dqcxpt0a)

mercedes cls

2004 yılında mercedes tarafından, 4 kapılı coupe konseptiyle üretilen otomobildir. ara kasa olduğu için ülkemizde pek tutulmamıştır. özellikle avrupada otoyollarda ise station vagon cls 350 4 matic'lere sıkça rastlanmaktadır. 2017 model cls 250d 4 matic'ler 600k liradan, cls 350d 4 matic'ler ise yaklaşık 700k liradan satılmaktadır. bu fiyatlar sebebiyle de kullanıcılar e veya s serilerine yönelmektedirler.

ferrari f360 modena

coupe olanları kısaca modena olarak adlandırılır. üstü açılabilen modeli ise spider olarak adlandırılmıştır. nadir de olsa manuel viteslileri de bulunmaktadır. tam bir spor otomobildir, içinde konfora ilişkin en ufak detay bile bulunmaz. günlük kullanım için pek uygun değildir zira bir çok yeni supersport araca göre fazlaca serttir, pist kullanımına daha uygundur. muhteşem bir sesi vardır, yeni yetme spor araçlara benzemez.

casio g-shock

piyasada yeni renkleri ve modelleri bulunsa da tarihi eskilere dayanan saat modelidir. 80lerin sonu 90ların başında doğan çocuklarda yeri çok başkadır. şimdi iphone x sahibi olmak neyse ilkokul çağında bu saate sahip olmak aynıdır. oldukça dayanıklı hatta iyi bakılırsa evladiyelik saatlerdir. 1994 yapımı speed filminin bir sahnesinde keanu reeves'in kolunda gördüğümüz saattir. amerikada takım elbise giyip kolunda g-shock olan bir çok zengine bile rastlarsınız.

bmw i3

bmw'nin şehir içi kullanım amacıyla üretmiş olduğu elektrikli otomobildir. türkiye'de ikinci elleri 130k-140k civarında bulunabilir. sıcaklık durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte tam şarjla yaklaşık 160km yol gidebilmektedir. ayağınızı gaz pedalından çektiğinizde dinamo gibi bir sistem kinetik enerjiyi pillerde depolamaya başlar, bu da ekstra menzil olarak kullanıcıya döner. manevra kabiliyeti çok iyidir, dar alanlarda kolaylık sağlar. içten yanmalı motorların aksine trafikli bölgelerde, dur kalk durumlarında sarjı daha uzun menzil kat etmenize olanak sağlar. yurt dışında "range extender" kitiyle de alabilirsiniz. bu kit benzinli bir motoru barındırır ve daha uzun menziller kat etmenize olanak sağlar. türkiye de maalesef bu donanım bulunmamaktadır.

ltc

iki gün içinde büyük sıçrama yaparak 320 usd gibi değeri gören yatırımlık coinlerden biridir. son 24 saattir düşüş eğiliminde olsa da halihazırda satın alanların panikle satmaması kanımca daha doğru olur. zira bu piyasada sabırlı olan kazanır. geçmiş hareket grafiklerine bakıldığında da uzun vadeli kazandırma eğiliminde bir coin olduğu görülmektedir.

bmw 320d

1999-2005 yılları arasında üretilen e46 kasa ile ülkemize gelen 2000 cc'lik dizel motorlu 3 serisi bmw'dir. son zamanlarda artan ötv ve mtv öncesi türkiye pazarında da çok satılmaktaydı. 2006-2012 arasında üretilen e90 kasalarına trafikte hala sıkça rastalamak mümkündür. e90 kasa son olarak 184 hp ve 380 nm torka sahip motor ile üretilmiştir ve son derece verimli bu motor son çıkan f30 kasada da kullanılmıştır ve son olarak 190hplik güncel haline getirilmiştir. e90 kodlu kasalarda kronik zincir problemi bulunmaktadır.

triumph tiger

ingiliz motosiklet üreticisi triumph markasının adventure modelidir. 2012 yılından beri 800 ve 1200 cc olmak üzere iki motor bloğuyla üretilmektedir. her iki blokta da 3 silindir kullanılmıştır. hem torklu hem de yeterli gücü barındırır. 1200 cc olan modeli reelde 1215 cc olduğu için türkiye şartlarında bir üst vergi dilimine girmektedir. bmw f800 gs ve r1200 gs ile sıkça karşılaştırılır. xc modeli yani cross country olanlarında, sis farı, elcik koruma, karter koruma gibi donanımlar standart olarak bulunmaktadır.
  • /
  • 5
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 45

dupont

firma sırf çakmak üretmez aynı zamanda çok kaliteli kalemleri de vardır. hatta yanmayan kumaş da üretmektedirler. kevlar denilen yanmaya dayanıklı malzemeyi üreten firmadır.

zippo

bu firmanın ürettiği bir de cep sobası vardır. çakmaklarında kullanılan zippo gazıyla çalışır. soğuk kış günlerinde dışarıda elleri ısıtmak için iyi bir araçtır.

mercedes cls

2004 yılında mercedes tarafından, 4 kapılı coupe konseptiyle üretilen otomobildir. ara kasa olduğu için ülkemizde pek tutulmamıştır. özellikle avrupada otoyollarda ise station vagon cls 350 4 matic'lere sıkça rastlanmaktadır. 2017 model cls 250d 4 matic'ler 600k liradan, cls 350d 4 matic'ler ise yaklaşık 700k liradan satılmaktadır. bu fiyatlar sebebiyle de kullanıcılar e veya s serilerine yönelmektedirler.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler