karl marx

Durum: 10 - 0 - 0 - 0 - 14.11.2017 17:17

Puan: 10 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!

xiaomi yeelight light strip

xiaomi'nin ıot ürünlerinden bir tanesi daha. 2 metre uzunluğunda, üzerinde bulunan led ışıklarla kullanılan alanı istediğiniz renkte/kombinasyonda aydınlatmanızı sağlayan ürün.
ayrıca diğer yeelight ürünleriyle de eşzamanlı kullanılabiliyor. ayrıca bu ürünleri uc uca ekleip uzatabiliyorsunuz.
telefonunuza yüklediğiniz application sayesinde kullanımı kolay. zaman ayarı, ışık sıcaklığı ve renk ayarı yapabiliyorsunuz. ıfttt kullanarak bu light strip i başka programlarla beraber kullanabiliyorsunuz.
mesela, ben amerikan futbolu maçlarını izliyorum, ıfttt kullanarak sevdiğim takımın maçı başlayınca bu ışık lacivert diğer bir ürünüm kırmızı yanıyor.
fiyatı türkiye'de 200 lira civarında.

ıfttt nedir diyenler için;
https://ifttt.com/

welcome to the game

steam üzerinden gayet cüzi bir fiyata satılan "deep web" temalı bilgisayar oyunu.
özetle, kullandığınız karakter deep web de gezinmeye ve bir tür"şifre" toplamaya çalışıyor fakat bunları yaparken mahalenizde gezinen bir suçlunun olduğunu ve sizi takip ettiğini farkediyorsunuz. bu "suçlu" dan uzak durmak için deep web de çok sık gezinmemelisiniz ve tabi evinize girmemesi için de belli hamleler yapmanız gerekiyor.
detaylı bilgi için;
http://welcometothegame.wikia.com/wiki/Welcome_to_the_Game
oynanış videosu için;

xiaomi yı 4k 60 fps action camera

xiaomi firmasının dünyanın ilk ve tek 4k 60 fps video çekebilen, fiyat/performans oranı çok üst seviye makinesi.
içinde birçok çekim modu bulunmakta, 4k 60,30,15 fps de çekim yapabildiğiniz gibi daha düşük çözünürlüklerde daha yüksek fps değerleri alabiliyorsunuz.
usb type-c çıkışı mevcut, buradan dosya aktarıp şarj edebiliyorsunuz. (bataryasının harici olduğunu unutmayalım)
satın aldığınızda içinde bir hafıza kartı mevcut değil, ekstra olarak gidip almalısınız.
fotoğrafları geniş açıyla "fish eye" gibi çekiyor. 12 mp kameraya sahip.
yı, makineyi tasarlarken google ile çalışmış.
çok şık bir tasarımı var, küçük ve sempatik ama inanılmaz güçlü.
1200 lira civarında türkiye fiyatı ( gopro hero 5 2000 lira)
arkasında dokunmatik bir ekran mevcut, bu kullanımı epey bir kolaylaştırıyor.
telefonunuza yükleyebileceğiniz application ile makinenin dahili wifi bağlantısını çalıştırıp buradan da kullanıp veri aktarabiliyorsunuz. aynı zamanda içinde bluetooth bağlantısı da mevcut.
şans verin derim.

tesla model s

ludicrous mod'u ile 0-100 km'ye 2,3 sn. de ulaşmış all-electric araba. bu rekor, bugüne kadar hiçbir içten yanmalı motora sahip arabanın ulaşamadığı bir kalkış hızıdır.

spotify

dünya tarihinin gelmiş geçmiş açık ara en iyi müzik dinleme programı.
masaüstü ve mobil versiyonları mevcut. bir yerdeki hesabınızdan girip başka yerde açık olan bir hesabınızı kontrol edebiliyorsunuz. (bkz:mobilite)
kendi listelerinizi oluşutup paylaşabiliyorsunuz hatta ortak çalma listesi yapıp arkadaşlarınızla beraber listeyi büyütebiliyorsunuz.
programın en can alıcı yanı da "haftalık keşif" listesi. 1 hafta boyunca dinlediğiniz parçalara göre spotify haftalık bir liste oluşturuyor. bu haftalık keşif listesi, bir hafta boyunca kendiniz dinlediği müziklerden ve arkadaşlarınızın listelerindeki müziklerden derlenip oluşturuluyor. (gerçekten çok kullanışlı bir olay)
bunun yanısıra başkalarının oluşturduğu listeleri de dinleyip kaydedebiliyorsunuz.
programı satın aldığınızda bu oluşturulan/oluşturduğunuz listeleri çevrimdışı kullanma şansı tanıyor size. dilerseniz yüksek kalite de indirebiliyorsunuz.

world of warcraft battle for azeroth

blizzcon 2017'de yine bir sinematik eşliğinde duyuruldu.
çıkış tarihi henüz belli değil, 2018'in ikinci yarısı gibi tahmin ediliyor.
resmi sayfası burada:

konu:
alliance, undercity'nin üstündeki lordaeron yıkıntılarını kuşatmış, horde teldrassil'i ateşe vermiş, sonunda horde ve alliance birbirine girmiş, savaş başlamış. iki tarafın da bu savaşta yeni müttefiklere ihtiyacı var, bu yüzden bir yandan yeni ırkları kendi saflarına da katmaya çalışıyorlar.

yeni en üst level'ımız: 120

yeni ırklar:
void elf, lightforged draenei, dark ıron dwarf (alliance)
highmountain tauren, nightborne, zandalari troll (horde)
- yeni ırklar bu sefer "allied races" adıyla, biraz farklı bir sistemde ekleniyor, iki tarafta da 3'er alt ırk (sub-race) var.
- bu ırkları yeni eklentide yaptığımız görevlerle açabiliyoruz, ırkları açtığımızda level 20'den itibaren karakter ekranımızdan açıp onları seçerek oynama şansımız olacak, level 110 yaptığımızda da her birinin kendine has heritage armor'unu açabilme şansımız olacak, bu heritage armor'ların sınıfı yok ve sadece görsel amaçlı, bu ırkı oynarken üstündekini değiştirmek için, cloth'a da plate'e de, diğer türlere de transmog edilebiliyor.
- ırkları açtıktan sonra parasını verip eski karakterlerinizi de bu ırklara race change yapabileceksiniz.
- eklentinin ileriki zamanlarında yeni alt ırklar eklenecek.
- yeni ırklar için karakter ekranımıza 6 yeni karakter slot'u eklenecek (şu anda 12 class türü olduğu için her server'da 12 karakter açabiliyoruz)

yeni bölgeler:
- alliance için: kul tiras
- horde için: zandalar
her ikisinde de üçer alt bölge var. en üst level'a geldiğimizde iki taraf için de bütün harita açılacak.
- 10 yeni dungeon gelecek, her bölgede bölge sonu görevleriyle levellarken bir kısmını yapabiliyoruz, en üst level'a gelince hepsi iki tarafa da açılacak, mythic+ sistemi de aynen devam edecek.
- "ul'dir" ilk raid'imiz, eklenti çıktıktan bir süre sonra açılacak (legion'daki emerald nightmare gibi)
- yeni bir pvp battleground (7.3.5'te eklenecek) ve iki yeni arena geliyor.
- uçma yine warlords ve legion'daki gibi pathfinder sistemiyle gelecek ve bir süre sonra (muhtemelen 8.2.0 yamasında) açılacak.

- "war campaign" yeni garrison ve order hall tarzı ana üssümüz olacak

- legion'la gelen world quest'ler ve emmissary chest'ler yeni bölgelerde de aynen devam edecek.

- legion'da gelen legendary sistemi ve artifact silahlar gidiyor, yerine bizzat gezegenimizin titan'ı azeroth'un hediyesi olan "heart of azeroth" adında artifact bir neck geliyor, bu eklentide de onu geliştirmekle uğraşacağız, geliştikçe bütün giydiklerimizi etkileyecek.
- "ısland expedition": 3 kişilik yeni scenario modu, bölgedeki keşfedilmemiş adalarda geçecek, karşımızda trash ve boss'lar dışında 3 tane de zeki düşman olacak, haritaları rastgele oluşturulacak, hiçbir ada birbirinin aynısı olmayacak.
- "warfront": 20 kişilik yeni raid modu, eski warcraft oyunlarının gerçek zamanlı strateji detaylarının üstüne kurulu, karşı tarafla savaş halinde pvp temalı bir pve modu.
ayrıca eklenti ile gelen diğer değişiklikler:
- türlü yeni karakter özelleştirmeleri gelecek (detayları henüz belli değil).
- erkek orc'lar thrall'ın cataclsym'den beri durduğu gibi dik durabilecek
ayrıca bunu istersek barbershop'dan bile yapabilecekmişiz

- eski bölgelerde artık legion'daki gibi level'a göre bölgedeki quest'ler ve mob'lar bizim level'ımıza göre otomatik seviyelendirilecek (belli aralıklarla olacak, 20-40, 40-60 gibi)
- levellarken eski eklenti paketlerinin bölgeleri arasında seçim yapabilme olacak, mesela 60-80 arası the burning crusade ya da wrath of the lich king'den birini seçip orada levellayabileceksiniz.
- pvp ve pve server farkı kalkacak, artık herkes pve (normal) serverlardaki gibi /pvp komutu ile isterse pvp'yi kapatıp açabilecek.
- warlock'lara yeni büyü efektleri gelecek.
- timewalking sistemi genişletilecek (7.3.5'te ulduar ikinci tw raid olarak ekleniyor)
- şifre koruma için hesabınıza authenticator eklerseniz başlangıç çantanızın kapasitesi artacak.
- queen azshara da bu eklentide ileride bizzat karşımıza çıkacak
https://worldofwarcraft.com/en-us/battle-for-azeroth

xiaomi redmi 4x

çok yakın bir arkadaşımın elindeki iphone 6'yı 900 liraya sattığı ve bunu 899 lira ya satın aldığı xiaomi firmasının şahane ürünlerinden.

önyargılarınızı yıkın.

benq xl2411t 24" 144hz 1ms monitör

benq firmasının çıkarmış olduğu, fiyat performans ürünüdür. türkiye satış fiyatı 1000-1300 tl aralığındadır. ekranın arka kısmında 1 adet hdmı ve 1 adet dvı çıkışı bulunmaktadır. ayrıca ekranın üzerinde yerleşik bir kulaklık çıkışı var.
1 ms tepki süresine sahip. flicker free ve grom teknolojilerine sahip. bu grom teknolojisi ekran ile ekran kartı arasındaki uyumsuzluktan oluşan kırılmaları gidermeye yönelik çalışan bir teknoloji.

xiaomi mi yeelight desk light

xiaomi'nin yeni nesil ürünlerinden birisi. (bkz:ıot)
çok sade ve şık bir tasarıma sahip. ışığın sıcaklığını okumak ve bilgisayar oynamak için sarı ile beyaz arasında değşitirebiliyorsunuz.
en çekici olay ise ürünün internet bağlantısının olması. bu şekilde telefonunuza yükleyeceğiniz program ile bütün xiaomi ev aletlerini buradan ayarlayabiliyorsunuz. ışığın zaman ayarını, sıcaklığını, eve yaklaştığınızda kendiliğinden açılabileceğini (bkz:ıfttt) yapmanıza olanak tanıyor. türkiye'de fiyatı 100-120 tl aralığında.

elon musk

güney afrika'lı mühendis, yatırımcı . spacex, tesla, x (eski paypal) gibi yeni nesil firmaların sahibi/kurucusu girişimci. ayrıca openaı isimli yapay zeka üzerine çalışan openaı ile de haşır neşirdi. openaı firmasının yapmış olduğu şaheser için;
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 10

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler