iyimi

Durum: 19 - 0 - 0 - 0 - 20.03.2019 12:02

Puan: 734 - Rütbe: ★★★★

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Admin

Kurucu başgan

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 2

bitmax

kripto para ticareti yapabileceğiniz yeni bir borsa.

borsada yapılan işlemlerden elde edilen karın %80'i, borsanın jetonu olan $btmx tutanlara tuttukları oranda dağıtılıyor.

1 milyon $btmx kilitleyenler için güncel kazanç durumu aşağıdaki gibi:

apr holding btmx = 27.39 %
günlük = 66.6 usd
haftalık = 466.2 usd
aylık = 1,998.0 usd
yıllık = 24,310.37 usd

bitmax borsasında aynı zamanda 10x'e kadar margin (kaldıraçlı işlemler) ticareti, madencilik, çeşitli ödül programları yapılabiliyor.

binance launchpad gibi piyasaya yeni çıkacak coinler $btmx tutanlara (airdrop) ödül olarak veriliyor.

üye olmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:
http://bit.ly/2HxzxYH

btmx

bitmax borsasının jetonu, bu token'i alıp kilitlerseniz borsa kazancının %80'ini tuttuğunuz $btmx oranında sizinle paylaşıyor.

detaylar için: (bkz:bitmax)

üye olmak için: http://bit.ly/2HxzxYH

olan biten

yeni bitcoin kampanyası yolda!
başarılı bir kampanya döneminin ardından yeni bir kampanya hazırlığındayız. birinci kampanyadan edindiğimiz deneyimleri, aldığımız eleştirileri ve gerçekleşen verileri dikkate alarak yeni bir kampanya üzerinde çalıştığımızı bildirmek isteriz.

aynı zamanda site altyapısını bitcoin kampanyasına uyumlu hale getirmek için aşağıdaki değişiklikleri yapıyoruz:

* kazançlar anlık olarak yazarların profil sayfasında görülecek (sadece yazar görebilir).
* aldığınız tüm ödemeler profil sayfanızda ayrı bir bölümde listelenecek (sadece yazar görebilir).
* ödeme talepleri de artık profil sayfanız üzerinden yapılacak.

bizi takipte kalın.

iyimi.com

sözlükle ilgili duyurulardan anında haberdar olmak telegram kanalımıza bekleriz: https://t.me/iyimicom

telegram

sözlüğümüzün de artık telegram kanalı var, duyurularımızdan anında haberdar olabilmek için katılın: https://t.me/iyimicom

olan biten

sevgili ve saygıdeğer yazarlarımız,
sözlüğümüz bu gün itibariyle 1. ayını doldurmuş bulunuyor, başarılı bir kampanya döneminin ardından birinci bitcoin kampanyamız (19.11.2017 00:10 tarihi ve #5189 entry numarası itibariyle) sona ermiştir. çok kısa sürede çok hızlı bir büyüme ile 500 yazar, 2000 başlık ve 4900 entry sayısına ulaşmış bulunuyoruz. sizlerin de desteğiyle hızla büyümeye devam ediyoruz. şu ana kadar girilen entrylerden onaylananlar ve ödemeye hak kazananların ödemeleri yarın gün içinde tamamlanacak olup herhangi bir hak kaybı yaşanmayacaktır.

ödeme taleplerinizi https://www.iyimi.com/uye/defterdar.html @defterdar rumuzlu üyeye bitcoin adresinizi göndererek yapabilirsiniz. eğer daha önce iyimi kullanıcısına ödeme talebi yaptıysanız tekrardan ödeme talebinde bulunmayınız.

bu güne kadar sizlerden çeşitli kanallarla olumlu olumsuz birçok görüş ve öneri aldık. hepsini dikkate alıyoruz ve bunlarla ilgili çeşitli altyapı değişiklikleri gerçekleştireceğiz. aynı zamanda daha verimli, kaliteli içeriği ön plana çıkaracak ve yazarlarını daha fazla ödüllendirecek bazı değişiklikler planlıyoruz.

bu ana kadarki katkılarından dolayı tüm yazarlarımıza teşekkür ederiz. daha iyi bir sözlüğü beraber kurabilmek, daha kaliteli içeriği beraber üretebilmek ve yeni kampanyalara olanak sağlayabilmek için katkılarınızın devamı önemlidir.

tekrar teşekkürler.

not: 26/11/2017 tarihine kadar talep edilmeyen bitcoinler geçerliliğini yitirecektir.

olan biten

sevgili ve saygıdeğer yazarlar,
bundan böyle sözlükle ilgili önemli gelişmeleri bu başlıktan paylaşacağız.

şu an itibariyle tüm bitcoin transfer talepleri karşılanmış durumda. yazarlara özel mesajla bilgilendirme yapıldı.

ancak bitcoin ağındaki bir teknik sorundan ötürü transferler saatleri/günleri bulabiliyor. bunun sebebi bitcoin cash isimli bir altcoin'in bitcoin'in yerini almak için başlattığı atak diyebiliriz. bitcoin cash'in fiyatının artması ve madenciler için zorluk derecesinin daha düşük olması (daha karlı hale gelmesi), bitcoin'in hash gücünün azalmasına dolayısıyla doğrulanmamış işlemlerin artmasına ve transfer sürelerinin uzamasına neden oldu. eğer hala size ulaşmamış bitconler varsa nedeni budur.

transferler için endişelenecek bir durum olmadığını bu sonunun geçici olduğunu söyleyebiliriz. işlemin doğrulanıp doğrulanmadığını, hangi ödemenin ulaşıp ulaşmadığını görebilmekteyiz. bunun için ayrıca bize yazmanıza gerek yoktur.

iyimi.com

bitcoin taleplerinizi, iyimi kullanıcısına bitcoin adresinizi özel mesajla bildirerek yapabilirsiniz. entryleriniz incelenip transfer gerçekleştirilecektir. bir ödeme talep formu da hazırlıyoruz böylelikle daha pratik ve hızlı şekilde transferler yapılabilecektir.

edit: artık ödeme eşiğini geçen üyeler porfil sayfasında görünecek talep butonuna basarak biriken bitcoinlerini talep edebilir.

bitcoin kampanyası hakkında

iyimi.com

  • /
  • 2

iyimi.com ile ilgili istekler

sol taraftaki başlık frame'ini daha kullanışlı yapmaları harika olur. gündeme tıklıyorum, sonra en alta inip tüm başlıklara göz atmayı tıklıyorum ve aşağıya doğru inip tüm başlıkları bitirdikten sonra tekrar yukarı çıkıp sayfa değiştirmemiz gerekiyor. sadece küçük bir efor ile yukarıdaki gibi bir sayfa değiştirme tool aşağıya da koyabilirler diye düşünüyorum. ayrıca sayfa seçme olayı güzel fakat tek tek sayfa geçiyorsak sağa ve sola doğru oklar bırakılarak da sayfa geçişi yapabilmek isterim.

kısacası sol taraftaki başlık frame'i geliştirilsin ve daha az tıkla daha çok şey yapalı. dört gözle bekliyorum sayın admin dostlar..

iyimi.com

adını yapmış olduğu bitcoin kampanyaları ile duyuran, reklam harcamaları yapmak yerine üyelerine girdikleri kaliteli içerikler karşılığında öncelerde bitcoin şimdilerde bitcoin değerinde zcash veren sitedir. öncelerde çoğu insan gibi bende bitcoin için kayıt olmuştum ancak şu anda düşüncem tamamen değişti. inci, uludağ, ekşi gibi sözlüklere seviyesiz insanların doluştuğu( kendini bilen kaliteli insanlar istisna) dönemde kaliteli içerik okuyabilmek için bu site bizlere ilaç gibi geldi. ancak yanlış bulduğum davranışları sadece üyelere bitcoin dağıtarak ismini çok duyurması mümkün değil. onun yerine bazı alanlarda reklam vermesi sözlük yararına olacaktır. şu an politakaları ne bilmiyorum ancak örnekle açıklamak gerekirse %90 üyelere bitcoin %10 reklam şeklinde bir sistem olduğunu varsayarsak reklam vermek için olan bütçenin artması gerektiğini düşünüyorum. benim siteyi keşfetmem tesadüf oldu. ancak internetle çok fazla haşır neşir olmayan kişiler malesef sözlüğü keşfedemezler. bu kişilere de ulaşmak için farklı alanlara yönelme yapılırsa hem üye sayısının hemde kaliteli içeriğin daha da artacağı kanaatindeyim.

satoshi nakamoto

üzerinde doktora tezi çalışması yapmakta olduğum bir dahi.

iyimi.com gibi bir sitede sanal para gibi bir alt bölüm varken ve genelde kripto para ile ilgili bilgiler sağlanıyor hatta yazarlarına bitcoin ödeniyorken satoshi nakamoto hakkında bilgi bulunmaması bariz bug sayılabilir.

bu sorunu şöyle çözebiliriz, ben bu başlığı yazarım siz başlığı ya kitlersiniz ya da bu başlığa yazanlara ödül sanal para ödemezsiniz. çünkü satoshi nakamoto başlığı bu gerçeği bir defasına olsun hak ediyor.

satoshi nakamoto hakkında elimizde olan bilgi oldukça azdır. kendisinin blockchain yapısı ve bununla beraber bitcoin kripto paranın mucidi olduğu genel bir gerçektir. bir kişi veya bir grup olduğu dahi belirsizdir.

satoshi nakamoto üye olduğu p2p foundation sayfasında ülke bilgisine japonya yazmıştır. pek çok kişi ile mailleşmiş kendi kurduğu bitcointalks.org forum sayfasından yaklaşık dört yüze yakın mesaj yazmış ve bitcoin.org adresini anonim olarak ilk register eden bitcoin logosunu da ilk hazırlayan kişidir.

isminin dahi satoshi olduğu kesin değildir. çoğu kişi farklı söylese de kriptografi dünyasında konuşulan kendisinin samsung telefon, toshiba laptop ve hitachi disk kullandığı için satoshi lakabını aldığıdır. bu bilgilere windows xp kuramadığı windows'un toshiba üzerine olan işletim sisteminde oldukça eski bir geliştirme ortamı olan visual c++ kullandığı gerçeğinden yola çıkarak ulaşıyoruz.

bitcoin ilk versiyonlarının kodlarına, satoshi'nin maillerine ve forumdaki mesajlarına göz attığınızda göreceksiniz. ilk para transferini ise hal finney adında bir kriptografi uzmanına kendisi gerçekleştiriyor. ilk miner da tahmin ettiğiniz üzere yine satoshi nakamoto'dur.

aslında bana göre 2006 yılında başladığı bitcoin projesini 2007 yılında şekil alınca, 2008 yılında "yaklaşık 2007 yılından beri üzerinde çalışıyorum" dediği hali ile 2008 ekimi ayın tam olarak 31'inde kirptografi mail grubuna attığı başlığı "bitcoin: a peer-to-peer electronic cash system" ve ekinde 9 sayfalık bitcoin.pdf bulunan bir e-mail ile duyuruyor.

bana göre 2006 çünkü 2007 - 2008 arası full-time bir yılda bitcoin kodlarını hem hesapladı hem yazdı ise bir yıllık sürede sanırım karşımızda dünya dışı bir dahi varlık var. çünkü ilk yayınladığı client sürümü de nerede ise hatasızdır. bugüne kadar bitcoin sisteminde veya client sürümünde bir bug bulunmamıştır.

ilk bitcoin client versiyonunu 2009 ocak ayında kendisi yayımlamıştır.

blockchain yani blok zincirinin ilk halkası olan genesis block yine satoshi nakamoto tarafından oluşturulmuş ve kendinden önce bir block bulunmadığı için özel bir teknik kullanılmıştır. bugün dahi ilk block oluşması için kullanılan veriler çözülememiştir.

ayrıca bu ilk genesis block'da "the times 03/jan/2009 chancellor on brink of second bailout for banks." notu yer alır. bu not the times dergisinin kapak fotoğrafında yer alan haber başlığıdır.

wei dai ve nick szabo'dan oldukça etkilendiği gözlemlenmektedir. buna rağmen aslında kriptografi grubundaki cyberphunk insanları kendisi ile dalga geçerken hal finney ciddiye almış iletişim kurmuş ve client programını indirerek destek olup ilk ödül olan 10 bitcoin sahibi olmuştur.

aynı zamanda 10.000 bitcoin karşılığında gerçek hayatta satın alınan şey papa john's markalı pizzadır. bildiğim kadarı ile tam bu yıllarda bitcoin kodundan değil p2p yapısından ve hash-rate oranı matematiksel hesaplamasından dolayı kötü niyetli bir grup yaklaşık 184 milyon bitcoin oluşturmayı ve p2p ağdaki tüm defterlere yazdırmayı başarmış ancak bu açık kısa sürede kapatılarak üretilen coinler de silinmiştir.

satoshi nakamoto 2010 yılında sourceforge üzerinde bulunan tüm bitcoin kodlarını gavin andresen'e teslim ederek web sitesini de bitcoin vakfına devrederek şu an bu yazının bulunduğu tarihe kadar ortadan kaybolmuş kısaca yok olup gitmiştir.

ardından ilk bitcoin'i duyurduğu satoshin@gmx.com e-mail adresi süresi dolup düştüğü için bir hacker tarafından tekrar register edilip kullanılmış ancak kısa sürede o olmadığı anlaşılmıştır. kendisinin maillerde kullandığı pgp anahtarı olmadığı için hemen bu farkedilmiştir.

satoshi'den sonra pek çok kişi o olduğunu söylemiştir. bunların hepsi de daha sonra o olmadıklarını açıklamışlardır. son günlerde gündem olan elon musk olabilir iddialarını elon musk twitter üzerinden cevaplamış ancak elon musk 2011 yılında haberi olduğunu, kendisi olmadığını beyan etmiştir. bana göre de elon musk ya da napster kurucusu olamaz.

satoshi'nin ne kadar mine ettiği ve ne kadar cüzdana sahip olduğu bilinmemekle birlikte ilk cüzdanlar ve ödül olan 50 bitcoin hala sapasağlam blockchain üzerinde durmaktadır ve hiç kullanılmamıştır.

bitcoin ilk anından itibaren tamamen açık kaynak kodlu olarak yayınlanmıştır. ayrıca hashcash ve ecash teknolojilerini satoshi sonuna kadar kullanmıştır. bu sayede proof-of-work ve double-spin sorularını ortadan kaldırmıştır.

bitcoin ve aynı zamanda blockchain ilk versiyonundan itibaren kusursuzdur. aynı zamanda başka bir versiyonu olmayan buna ihtiyaç bile duyulmayan ve kripto parayı anlatan 9 sayfalık bitcoin.pdf de eksiksizdir ve tek versiyondur. bir daha yenisi yayınlanmamıştır. 12 maddeden oluşmaktadır.

akademik çalışma olduğu için geri kalan detayları buraya yazmadım.

saygı ile anıyoruz.

iyimi.com ile ilgili istekler

biraz önce arkadaşıma siteyi tanıtırken aklımıza gelen ve neden olmasın dediğimiz, gelecekte yapılabilmesi mümkün bir isteği de buraya not düşelim. madem yazdıklarımızdan satoshi kazanıyoruz, madem profilimizde ne kadar kazandığımız görünüyor o zaman iyimi.com bize neden wallet hizmeti de sunmuyor? ve dahası üyeleri arasında kullanılan bir kripto para icat edip blockcahin benzeri altyapı kurarak tıpkı wcx gibi ufak tefek yatırımlar yapmıyoruz. bu da bir kenarda öneri olarak dursun, öneri ve istekler için satoshi vermezseniz ve bu başlık durursa iyi olur.

masterluc

bitcointalk'da forumda zaman zaman pek fazla yazan teknik analizci. yıllar boyunca tahmin kronolojisi şu şekilde gerçekleşmiştir.
http://bitcoinbitcoinnews.blogspot.com.tr/2017/08/legendary-bitcoin-trader-masterluc.html
bu adam ya satoshi yada derin bağlantıları olan biri belki de dünya'nın en şanslı insanlarından biridir.

iyimi.com

kullanıcı yorumları ile güçlenen ve yazarlarına dağıttıkları bitcoinler ile gönüllerde taht kuran sözlüktür kendileri. ilk kayıt olduğumda yazdığım saçma sapan girdileri önce okuyup sonra reddeden ama buna rağmen kullanıcılarını banlamayarak daha ayrıntılı içerikler yazmaya teşvik eden site. şu ana kadar gördüğüm en büyük eksik sitede reklam olmaması, her ne kadar kullanıcılar için iyi olsa da sözlük kurucularının iyimi.com' u daha fazla geliştirebilmesi için reklam gerekli. benim bu konuda ki önerim sitenin çok sırıtmayacak bir yerine dogecoin ya da litecoin gibi transfer ücretleri düşük olan altcoin' lerin adresini bırakmaları. bu şekilde sitede aradığını bulan kişilerin, sitenin daha da gelişmesi adına siteye destek olabilir. ayrıca internette ücretsiz altcoin kazanılabilen zilyon site var, buralardan elde ettiklerimizi yollarsak win-win durumu oluşur. sevgili sözlük bu fikrimi yabana atmayın derim *

iphone 6s

anneme rose goldunu aldığım efso telefondur. ben androidciydim. hala da öyleyim aslında. kurcalamayı widgetlemeyi falan seviyorum. ama 6s bence apple'ın çığır açan modeli. gerçi bana göre s serileri hep öyle oldu.

4s zamanının en seri telefonuydu. uzun bir süre öyle kaldı. sonra 5 geldi neredeyse fark yoktu. ekran ve tasarım değişti. daha güzel oldu. sonra 5s geldi o da zamanının efsanesi oldu. sonra 6 geldi yine tasarım değişikliği. neredeyse 5s ile fark yok. işlemci farkı var biraz daha stabil.

iphone 6'nın ilk büyük iphone olması sebebiyle sükse yaptı tabi. bence en güzelini yaptılar. sonra 6s geldi yine efsane oldu. 2 gb ram olması zaten ios için yıllarca idare etmesi demek. 6 ile arasında bariz performans farkı var. parmak izi sensörü falan çok daha başarılı. kameralar nitekim öyle. sonra 7 geldi çok fazla bir değişiklik olmalı bu sefer. tasarıma bir ekstra katmadılar neredeyse aynı. 4.7 kendini hemen hemen herkese kabul ettirdi. daha büyük isteyenler için plus var zaten.

yukarıda anlattıklarımın kısaca özeti, iphone alacaksanız s alın. apple düz serilerde performansa önem vermiyor. tasarım değiştirerek satıyor. sonra s modeliyle geliştirdiği tasarımı hem fiziksel, hem performans olarak sağlamlaştırıp satıyor. hatırlarsınız 6'larda bükülme sorunu vardı. 6s ile düşme testlerine bakın kasa aynı olmasına rağmen 6s daha sağlam. malzeme farkı var çünkü. performans zaten çizgi ötesi. uzun yıllar kullanılacak telefon. apple'ın en büyük terbiyesizliği bunu 32 gb olarak çıkarmaması 16 ve 64 sattı. resmen paran yoksa 16 al dedi. idare et dedi. oysa 32 ile herkes mutlu olabilirdi. 7 çıkınca 32 modelini çıkardı.

knox

samsung android'in veri güvenliği açığını kapatmak için yeni telefonlarında kuruluma hazır halde sunduğu mobil güvenlik sağlayıcısı knox resmen iyi ve kötü yanları arasında kullanıcıyı arafta bırakan, mükemmel ötesi program. özel resimlerinizi, uygulamalarınızı, notlarınızı bir kaç farklı parola seçeneği ile knox uygulaması içinde gizleyebilirsiniz. aktif ve hazır halde bulunan knox ile dilerseniz üyeliğinizi onaylayarak cihazın çalınma durumunda veya riskli bulduğunuz anlarda site üzerinden giriş yaparak telefonunuzu kitleye bilir veyahut sıfırlayabilirsiniz. tabi bu işlem 20 dk ortalama zamana yaymanız gerekmektedir. bir başka kötü haber site tamamiyle ingilizce. knox da kötü haberler bitmez iyi haberler gibi. bir başka sorun ise bende dahil olmak üzere şifrelediğiniz resimler zaman içinde eksilebiliyor iken telefonun çalışmasında anlam veremediğiniz işlemler (arka plandaki uygulamanın aktif halde olanla yer değiştirmesi) vb sıkıntıları, knox programını kullanmaya başlamanız ile fark edeceğiniz başlıca sorunlar. en önemlisi ise şifrelemeyi uygulamalar da kullanmanız ile beraber telefonunuz da var olan sorunlar dan dolayı garantiye yolladığınız da knox un kişisel kullanım hatası olarak geri göndermesi durumun da hiçbir hak ıdda edemeyecek olmanız. çünkü yüklü plan uygulamanın arka plan çalışmasına engel olmamalısınız. iyi olan yanlarında en önemlisi ise knox ile korumaya aldığınız resim, video türlerinin hack lenmeye karşı yeterince güçlü olması, daha güzel yani ise galeri veya dosyalarım klasörlerin de herhangibi delil bırakmaması. ios ile kıyaslaması yapılamayacağın dan bu konuya hiç girmeyi gerek görmüyorum ✋

geforce gtx 970

evimdeki bilgisayarda 1 adet evga firmasına ait olan 4gb superclock acx 2.0 versiyonuna sahip olduğum ekran kartı.

9xx serisi ilk çıktığı zamanlarda çok pahalıydı ama 10xx serisi çıkınca nispeten ucuzlamıştı. tabii bir de coil whine(bobin vızıltısı diyebiliriz) denen zımbırtı mevcuttu fiyatının ucuzlamasında.

şahsen ben coil whine'ı hiç dert etmedim. zira karta hiçbir zararı olmadığını 2 senelik deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim. ha sesi rahatsız eder mi diyorsanız coil whine karta yüklenince duyulabilen bir ses. zaten o sesten önce fanlar deli gibi çalışmaya başlayınca coil whine falan vız geliyor(kaldı ki ben kulaklık kullanıyorum ses mes hak getire).

performans olarak elbette üst segmentteki kartlarla boy ölçüşemez ama sizi asla yarı yolda da bırakmaz. pek çok aaa rated oyunları ultra olmasa da high/medium ayarlarda kasmadan oynarsınız. ki ben anti-aliasing hariç pek çok ayarı ultra'da 60+ fps'de rahat rahat oynuyorum. bu noktada hem kartın 4gb olması hem de 256bit bellek bant genişliğine sahip olması güncel oyunlarda bile oldukça efektif sonuçlar sağlıyor.

işlemci olarak ben amd fx 8350 kullanıyorum. çok kötü değil ama imkanınız varsa mutlaka intel işlemciyle birlikte kullanmaya çalışın. pişman olmazsınız.

linkedin

sattığınız/pazarladığınız ürüne bağlı olarak satış yapmak istediğiniz şirketlerdeki doğru kişilere ulaşabilmenizi sağlayarak süreci hızlandırabilen profesyonel sosyal ağ. her gün muhakkak bir kez girip haberlere, paylaşınlara göz atıyorum. sadece cv olarak kullanmak yerine içerik de üretirseniz güzel geri dönüşleri olabilmektedir.

bir sürü sektörden harika bir veri bankasına sahip olduğu için arada sektör özelinde raporlar da yayınlıyorlar doğrudan linkedin kaynaklı. onlar için bile takip etmekte fayda var.

bundan bağımsız olarak bir de lynda diye uzaktan kurslar alabileceğiniz mecrası mevcut. ilgilendiğiniz konunun uzmanları tarafından hazırlanmış kursları tamamlayarak sertifikaları profilinize ekleyebilrisiniz. belli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlamak için de güzel bir yöntem zira nedense linkedin'de herkes proje yöneticisi, içerik uzmanı, pazarlama üstadı... yetkinlik değilse de en azından o konuda baz seviyede bilgiye gerçekten sahip olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Toplam entry sayısı: 19

iyimi.com

bitcoin taleplerinizi, iyimi kullanıcısına bitcoin adresinizi özel mesajla bildirerek yapabilirsiniz. entryleriniz incelenip transfer gerçekleştirilecektir. bir ödeme talep formu da hazırlıyoruz böylelikle daha pratik ve hızlı şekilde transferler yapılabilecektir.

edit: artık ödeme eşiğini geçen üyeler porfil sayfasında görünecek talep butonuna basarak biriken bitcoinlerini talep edebilir.

olan biten

yeni bitcoin kampanyası yolda!
başarılı bir kampanya döneminin ardından yeni bir kampanya hazırlığındayız. birinci kampanyadan edindiğimiz deneyimleri, aldığımız eleştirileri ve gerçekleşen verileri dikkate alarak yeni bir kampanya üzerinde çalıştığımızı bildirmek isteriz.

aynı zamanda site altyapısını bitcoin kampanyasına uyumlu hale getirmek için aşağıdaki değişiklikleri yapıyoruz:

* kazançlar anlık olarak yazarların profil sayfasında görülecek (sadece yazar görebilir).
* aldığınız tüm ödemeler profil sayfanızda ayrı bir bölümde listelenecek (sadece yazar görebilir).
* ödeme talepleri de artık profil sayfanız üzerinden yapılacak.

bizi takipte kalın.

olan biten

sevgili ve saygıdeğer yazarlar,
bundan böyle sözlükle ilgili önemli gelişmeleri bu başlıktan paylaşacağız.

şu an itibariyle tüm bitcoin transfer talepleri karşılanmış durumda. yazarlara özel mesajla bilgilendirme yapıldı.

ancak bitcoin ağındaki bir teknik sorundan ötürü transferler saatleri/günleri bulabiliyor. bunun sebebi bitcoin cash isimli bir altcoin'in bitcoin'in yerini almak için başlattığı atak diyebiliriz. bitcoin cash'in fiyatının artması ve madenciler için zorluk derecesinin daha düşük olması (daha karlı hale gelmesi), bitcoin'in hash gücünün azalmasına dolayısıyla doğrulanmamış işlemlerin artmasına ve transfer sürelerinin uzamasına neden oldu. eğer hala size ulaşmamış bitconler varsa nedeni budur.

transferler için endişelenecek bir durum olmadığını bu sonunun geçici olduğunu söyleyebiliriz. işlemin doğrulanıp doğrulanmadığını, hangi ödemenin ulaşıp ulaşmadığını görebilmekteyiz. bunun için ayrıca bize yazmanıza gerek yoktur.

olan biten

sevgili ve saygıdeğer yazarlarımız,
sözlüğümüz bu gün itibariyle 1. ayını doldurmuş bulunuyor, başarılı bir kampanya döneminin ardından birinci bitcoin kampanyamız (19.11.2017 00:10 tarihi ve #5189 entry numarası itibariyle) sona ermiştir. çok kısa sürede çok hızlı bir büyüme ile 500 yazar, 2000 başlık ve 4900 entry sayısına ulaşmış bulunuyoruz. sizlerin de desteğiyle hızla büyümeye devam ediyoruz. şu ana kadar girilen entrylerden onaylananlar ve ödemeye hak kazananların ödemeleri yarın gün içinde tamamlanacak olup herhangi bir hak kaybı yaşanmayacaktır.

ödeme taleplerinizi https://www.iyimi.com/uye/defterdar.html @defterdar rumuzlu üyeye bitcoin adresinizi göndererek yapabilirsiniz. eğer daha önce iyimi kullanıcısına ödeme talebi yaptıysanız tekrardan ödeme talebinde bulunmayınız.

bu güne kadar sizlerden çeşitli kanallarla olumlu olumsuz birçok görüş ve öneri aldık. hepsini dikkate alıyoruz ve bunlarla ilgili çeşitli altyapı değişiklikleri gerçekleştireceğiz. aynı zamanda daha verimli, kaliteli içeriği ön plana çıkaracak ve yazarlarını daha fazla ödüllendirecek bazı değişiklikler planlıyoruz.

bu ana kadarki katkılarından dolayı tüm yazarlarımıza teşekkür ederiz. daha iyi bir sözlüğü beraber kurabilmek, daha kaliteli içeriği beraber üretebilmek ve yeni kampanyalara olanak sağlayabilmek için katkılarınızın devamı önemlidir.

tekrar teşekkürler.

not: 26/11/2017 tarihine kadar talep edilmeyen bitcoinler geçerliliğini yitirecektir.

iyimi.com

sözlükle ilgili duyurulardan anında haberdar olmak telegram kanalımıza bekleriz: https://t.me/iyimicom

olan biten

sevgili ve saygıdeğer yazarlar,
bundan böyle sözlükle ilgili önemli gelişmeleri bu başlıktan paylaşacağız.

şu an itibariyle tüm bitcoin transfer talepleri karşılanmış durumda. yazarlara özel mesajla bilgilendirme yapıldı.

ancak bitcoin ağındaki bir teknik sorundan ötürü transferler saatleri/günleri bulabiliyor. bunun sebebi bitcoin cash isimli bir altcoin'in bitcoin'in yerini almak için başlattığı atak diyebiliriz. bitcoin cash'in fiyatının artması ve madenciler için zorluk derecesinin daha düşük olması (daha karlı hale gelmesi), bitcoin'in hash gücünün azalmasına dolayısıyla doğrulanmamış işlemlerin artmasına ve transfer sürelerinin uzamasına neden oldu. eğer hala size ulaşmamış bitconler varsa nedeni budur.

transferler için endişelenecek bir durum olmadığını bu sonunun geçici olduğunu söyleyebiliriz. işlemin doğrulanıp doğrulanmadığını, hangi ödemenin ulaşıp ulaşmadığını görebilmekteyiz. bunun için ayrıca bize yazmanıza gerek yoktur.

olan biten

yeni bitcoin kampanyası yolda!
başarılı bir kampanya döneminin ardından yeni bir kampanya hazırlığındayız. birinci kampanyadan edindiğimiz deneyimleri, aldığımız eleştirileri ve gerçekleşen verileri dikkate alarak yeni bir kampanya üzerinde çalıştığımızı bildirmek isteriz.

aynı zamanda site altyapısını bitcoin kampanyasına uyumlu hale getirmek için aşağıdaki değişiklikleri yapıyoruz:

* kazançlar anlık olarak yazarların profil sayfasında görülecek (sadece yazar görebilir).
* aldığınız tüm ödemeler profil sayfanızda ayrı bir bölümde listelenecek (sadece yazar görebilir).
* ödeme talepleri de artık profil sayfanız üzerinden yapılacak.

bizi takipte kalın.

iyimi.com

bitcoin taleplerinizi, iyimi kullanıcısına bitcoin adresinizi özel mesajla bildirerek yapabilirsiniz. entryleriniz incelenip transfer gerçekleştirilecektir. bir ödeme talep formu da hazırlıyoruz böylelikle daha pratik ve hızlı şekilde transferler yapılabilecektir.

edit: artık ödeme eşiğini geçen üyeler porfil sayfasında görünecek talep butonuna basarak biriken bitcoinlerini talep edebilir.

olan biten

sevgili ve saygıdeğer yazarlarımız,
sözlüğümüz bu gün itibariyle 1. ayını doldurmuş bulunuyor, başarılı bir kampanya döneminin ardından birinci bitcoin kampanyamız (19.11.2017 00:10 tarihi ve #5189 entry numarası itibariyle) sona ermiştir. çok kısa sürede çok hızlı bir büyüme ile 500 yazar, 2000 başlık ve 4900 entry sayısına ulaşmış bulunuyoruz. sizlerin de desteğiyle hızla büyümeye devam ediyoruz. şu ana kadar girilen entrylerden onaylananlar ve ödemeye hak kazananların ödemeleri yarın gün içinde tamamlanacak olup herhangi bir hak kaybı yaşanmayacaktır.

ödeme taleplerinizi https://www.iyimi.com/uye/defterdar.html @defterdar rumuzlu üyeye bitcoin adresinizi göndererek yapabilirsiniz. eğer daha önce iyimi kullanıcısına ödeme talebi yaptıysanız tekrardan ödeme talebinde bulunmayınız.

bu güne kadar sizlerden çeşitli kanallarla olumlu olumsuz birçok görüş ve öneri aldık. hepsini dikkate alıyoruz ve bunlarla ilgili çeşitli altyapı değişiklikleri gerçekleştireceğiz. aynı zamanda daha verimli, kaliteli içeriği ön plana çıkaracak ve yazarlarını daha fazla ödüllendirecek bazı değişiklikler planlıyoruz.

bu ana kadarki katkılarından dolayı tüm yazarlarımıza teşekkür ederiz. daha iyi bir sözlüğü beraber kurabilmek, daha kaliteli içeriği beraber üretebilmek ve yeni kampanyalara olanak sağlayabilmek için katkılarınızın devamı önemlidir.

tekrar teşekkürler.

not: 26/11/2017 tarihine kadar talep edilmeyen bitcoinler geçerliliğini yitirecektir.

bitcoin kampanyası hakkında

olan biten

yeni bitcoin kampanyası yolda!
başarılı bir kampanya döneminin ardından yeni bir kampanya hazırlığındayız. birinci kampanyadan edindiğimiz deneyimleri, aldığımız eleştirileri ve gerçekleşen verileri dikkate alarak yeni bir kampanya üzerinde çalıştığımızı bildirmek isteriz.

aynı zamanda site altyapısını bitcoin kampanyasına uyumlu hale getirmek için aşağıdaki değişiklikleri yapıyoruz:

* kazançlar anlık olarak yazarların profil sayfasında görülecek (sadece yazar görebilir).
* aldığınız tüm ödemeler profil sayfanızda ayrı bir bölümde listelenecek (sadece yazar görebilir).
* ödeme talepleri de artık profil sayfanız üzerinden yapılacak.

bizi takipte kalın.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler