hllcyln

Durum: 118 - 0 - 0 - 0 - 18.11.2018 09:08

Puan: 170 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 12

amazon türkiye

amazonfashion başlığı altında moda kategorisi de eklenmiştir. yaptığım 3 alışverişimden ikisi sorunsuz gerçekleşirken son alışverişimde aldığım laptop klavyesi uyumsuz gönderildi. (satıcı amazon değildi) hatta satıcının iade taleplerime ısrarla cevap vermeyip paranın üzerine yatmaya çalışması neticesinde amazon ile iletişime geçtim satıcı paramı iade etmezse kendilerinin iade edeceklerini belirttiler. şimdilik gayet memnunum, 23 kasım black friday'de muhtemel yapılacak indirimleri bekliyorum.

google authenticator

güvenlik açısından can simididir, authenticator kodunu kesinlikle kaybetmemek, saklamak tüm yatırımlarınızın geleceği açısından çok önem taşır, neredeyse tüm kripto yatırım platformlarında kullanabiliyorsunuz ve sms kodu gibi, veya blizzardın authenticatoru ile aynı mantıkta çalışır, ekrandaki kod belirli bir süre için geçerlidir ve o sürede girilmezse şifre yenilenir.

coinmarketcap.com

sanal para yatırımı olan veya ilgilenenler için kısayollarda bulunması gereken site, piyasadaki neredeyse tüm coinlerin hem dolar hem btc karşılığı değerlerini görebilir, grafiklerini inceleyebilirsiniz ancak en kısa grafık süresi son 24 saattir ve grafik üzerinde indicator açamıyorsunuz.

nxt

bugün poloniex üzerinden bir miktar aldığım coindir, gelecekte son zamanlardaki gibi katlanarak artmasını umut etmekteyim ancak bu platform risklidir ve risk alabilecek durumda olmak gerekir, dolayısı ile yatırım tavsiyesi değildir.

bitminer

bu tür sitelerin çoğu, ödeme yapanlar dahi aldıkları zamana değmeyen siteler. birçoğu captcha çözdürerek, reklam izleterek veya oyun oynatarak kullanıcılara satoshi kazandırıyorlar ancak biz bu işlemleri yaparken bilgisayarlarımızın işlemcilerini veya ekran kartlarını mining için kullanıp kullanıcıların sistemleri üzerinden kendilerinin çok daha fazla kazandırdıklarını düşünüyorum. ayrıca bu sitelerin pekala bilgilerimizi çalmaya çalışıyor da olabilir.
https://www.youtube.com/watch?v=Mw82rl4kyL4&index=1&list=PLpl-GGzRc59x6jXlT8aLPDZBsSstF_ahH

preev.com

çok sade ve çok kullanışlı bir para - sanal para çevirme sitesidir. para birimlerinin veya sanal para birimlerinin kısaltmasını yazarak da arama yapabilirsiniz, her sanal parayı şimdilik çevirmiyor ama ileride ekleyeceklerdir diye düşünüyorum. kısayollarımda bulunmaktadır ve kullanımı çok kolaydır.

(bkz:http://preev.com/)

genesis mining

nitcoin, litecoin, dash, monero, ethereum ve zcash madenciliği için kontrat satın alıp ödemenizi haftalık olarak alabileceğiniz, 6-7 ayda yatırımını çıkardığına dair videolar izlediğim bir bulut madenciliği sitesidir. kayıt olup yatırım yapmayı düşünen arkadaşlar için peşinen söyleyeyim, yatırım tavsiyesi değildir.
https://www.genesis-mining.com

exodus wallet

bitcoin, ethereum, dash, litecoin dışında 14 tane daha altcoin destekleyen, coinleri cüzdan içinde takas etme seçeneği kullanımı rahat, arayüzü güzel bir desktop wallet uygulamasıdır.kullanıyorum, memnunum ancak yine de güvenlik açısından bir paperwallet değildir. twitter'da kendilerine 2fa güvenlik özelliğinin ne zaman geleceğini sordum ve bu konuda çalışmaları olduğunu söylediler.

https://www.exodus.io/

bitcoin gold

en önemli olayı bölünme sırasında elinde bitcoin bulunan insanlara ek getiri yapmasıdır. bir bitcoin cash olacağını düşünmemekteyim. ytd.

ripple

türk borsalarından almak an itibarı ile mümkün değildir, ben poloniex isimli borsadan alım yapmaktayım, diğer birçok coin ile ilgili beklenti veya fikir sahibi olmama rağmen ripple geleceği konusunda hiçbir fikrim yok açıkçası, ne olduğu, ne olacağı (değer açısından) hiç belli olmayan bir coin.
  • /
  • 12

koineks.com

yeni açılmış, umut veren dijital para borsası.

7/24 yatırım ve çekim yapmaya olanak vermesi, 11 banka ile anlaşmalı olmaları. kurumsal banka hesapları kullanmaları oldukça güven verici ve tercih sebebidir.

eth, ltc, dash, doge marketleri mevcut. bu bakımdan türkiyede ilkler.

site henüz oldukça ham ve eksikleri var. ancak son bir ayda defalarca kez yatırım ve çekim yaptım sorunla karşılaşmadım.

coin çekimimde bir süre gecikme yaşandığında durumu telafi etmek için %10 ekleme yaparak durumu telafi ettiler.

oldukça çözüm odaklı ve iyi niyetli destek servisleri var.

hacimleri ise başlangıç için oldukça yeterli. umarım bu çizgilerini bozmadan devam ederler.

Toplam entry sayısı: 118

ethereum

son günlerde düşüşte ancak geleceğinin parlak olduğunu düşünmekteyim, ekonomist tahminleri ne derece doğru olur bilemem ama 3 - 4 yıla 1000 dolar seviyesine geleceği tahmin edilmekte. en güçlü bitcoin alternatifidir.

koineks.com

diğerlerini bırakıp kendisine geçiş yaptığım borsadır. öncelikle türkiye'den bir borsa arıyordum ve sadece bitcoin değil, altcoinlerden de oluşan bir sepet olarak yatırım yapmak istiyordum, kendisine geçiş yaptım ve gayet memnunum. eth dışında altcoin almak için türkiye'de kendileri tek seçenek. komisyon oranları türkiye'deki 4 borsa arasından en düşük olanı. işlem hacmi de en düşük olan borsa koineks ama altcoin seçeneklerini de artırıp böyle kaliteli bir şekilde devam ederlerse yakın zamanda insanların bu borsaya geçiş yapacağını düşünmekteyim.

bitcoin

dijital para birimi. değeri kasım 2016'da 739 dolar iken kasım 2017'de an itibarı ile 7200 doları görmüştür. türkiye'de alım satım yapabileceğiniz 4 adet borsası bulunmaktadır. komisyonları en düşük olan ise şu an koineks.com'dur. ancak örneğin paribu'da 0.0005btc olan btc çekim ücreti koineks'te 0.0006btc'dir.

google chrome

bundan yaklasik 10 yıl öncesinde kullanmaya başladım, geçenlerde tekrar firefox yükledim ve 10 dakika içinde sildim, kisayollarina, kullanım kolaylığı açısından o kadar alışmışım ki alternatifine bakmaya bile zaman ayırmadim. kısacası çok kullanışlı, hele de gmail, youtube gibi diğer google ürünlerini kullanan insanlar ve farklı işletim sistemi de olsa senkronizasyon sağlayabilmesi açısından. windows tan açtığım sekmeyi ios ipadimde ve android telefonumda görebilmek bence mükemmel.

vergecoin

iyimi.com ve mefhumu muhtelif isimli yazar sayesinde öğrendiğim, yaklaşık 2000 adet olan sanal para biriminden biri, bunlara birimi ile işlem yapabilmek an itibari ile türk coin borsaları ile mümkün değildir, islem yapabilmek için araştırılıp hangi borsada işlem görüyorsa oradan hesap açmak gerekli, tabi ki yatırım tavsiyesi değildir.
Henüz takip ettiği biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler