hidrox

Durum: 5 - 0 - 0 - 0 - 01.12.2017 17:43

Puan: 5 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 2.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!

hackerrank.com

competitive programming için çok güzel bir çalışma sitesi. yeterli yetkinliği olan arkadaşlar için bir tavsiye : contest hazırlayacaksanız şiddetle bu siteyi öneririm. çünkü en çok parayı bu site veriyor.

competitive programming

türkçe olarak tam bir karşılığı olmasa da translate çevirisiyle rekabetçi programlama diyebiliriz. genelde belli bir süre içersinde size verilen soruları bilgisayar ortamında kod yazarak çözmeniz gerekir.

en meşhur competitive programming dilleri : c++, java ve python'dur.

en meşhur competitive programming websiteleri: codeforces.com , topcoder.com , codechef.com , hackerrank.com olarak sayabiliriz.

codeigniter

php için en popüler ve gayet kullanışlı framework. temel amacı kodların karışık ve düzensiz olmasını engellemek, mvc(model-view-controller) düzenine uygun hale getirmektir.

bu framework sayesinde aynı web projesi üzerinde codeigniter bilen 100 kişi ile de 1000 kişi ile de çalışma imkanı tanımaktadır.

codeforces.com

acm/ıcpc sınavlarına hazırlık için 2010 yılında kurulmuş olan en kapsamlı competitive programming websitelerinden biridir.

ne kadar temel amaç acm olsa da bir çok yazılım şirketi mülakat sırasında buradaki soruların tarzına benzer sorular sormaktadır.

kendinizi geliştirirken ortalama haftada 1 olan online contestlere girerek dünya'da ve türkiye'de sıralamanızı görebilirsiniz.

digital ocean

en beğendiğim vps sağlayıcı şirketlerinden biridir. kaliteli hizmeti ve canlı desteği vardır hem de bu hizmetleri aylık 5 dolardan başlayan çok uygun fiyatlara vermektedirler.

github education pack'e sahipseniz 50 dolarlık hediye çeki veriyorlar yani en ucuz paketten 10 aylık ücretsiz hizmet alabiliyorsunuz.
github education pack için : https://education.github.com/pack
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 5

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler