herakles

Durum: 39 - 0 - 0 - 0 - 19.12.2017 13:27

Puan: 19 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 2.Nesil Çaylak

kafa zehir, yürek mangal.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 4

miracast

henüz emekleme çağında olan güzel teknoloji. telefon ekranında ki görüntüyü varsa ses ile birlikte wi-fi ağı üzerinden olduğu gibi tv ye aktarmaya imkan verir. görüntü ve ses telefonunuzda sıkıştırılarak gönderildiği için kalite düşüktür ve lag sorunu vardır. akıcı bir oyun oynayamazsınız, media player olarak kullanımı ise görüntü ve sesteki kalite farkı yüzünden tatmin edici değil. peki ne işe yarar bu teknoloji derseniz, telefonunuz ile çektiğiniz fotoğraf ve videoları hızlıca izleyebilirsiniz. televizyonunuzun kendisinde bu özellik olmasada harici adaptörler vasıtası ile aptal cihazınızı bir anda gayet akıllı bir tv ye dönüştürebilirsiniz.

max payne

intikam peşinde oradan oraya savrulan, bağrı yanık,polis abimiz.

bu abimiz bir gün işinden evine döndüğünde karısını ve kundaktaki bebeğini öldürülmüş olarak bulur. oradaki katilleri öldürdükten sonra gözü duvardaki v işaretine gözü takılır. bu, büyük uyuşturucu çetesi valkyr'ın simgesidir.

max, can yoldaşı alex ile buluşmak için metro istasyonuna gider. burada çete liderlerini temizler ve alex ile buluşur fakat alex öldürülür. max abimizin peşinde artık hem new york polisi hem de valkyr çetesi vardır.

ragna rock adlı klübe giden max, burada da temizlik yapar ve jack lupino adında bir uyuşturucu karterinin varlığını öğrenir. uzun bir kovalamacanın ardından max, adamı kıstırır ve sorguladıktan sonra öldürür.

bir süre sonra max, valkyr çetesinin liderinin ultra güvenlikli bir gökdelende olduğunu öğrenir. gökdelene dalar. katları tek tek çıkar bazen de asansörü kullanır. burada yoğun çatışmalar olsa da max gökdelenin tepesine ulaşır. çete lideri kadın ise helikopterle kaçmayı planlamaktadır. max, m73 bombaatar silahını çekip direkleri helikopterin üzerine düşürür. helikopter yere çakılır ve çete lideri ölür. ardından max, new york polisine teslim olur.

oyundaki en müthiş sözlerden biri de şudur: a cold day in the hell.

burada max, yaşadığı acıları ve içinde bulunduğu durumu cehenneme benzetirken new york'ta kışın sert geçmesine de atıfta bulunmuştur.

wps office

yer yer microsoft office’in eksikliğinin hissedildiği durumlarda gnu/linux kullanıcıları için adeta ilaç gibidir. sunduğu geniş font desteği, göze hoş gelen kullanıcı arayüzü ve libreoffice ve apache openoffice.org’e nazaran ms office dosya formatları “.doc, .docx, .ppt, .pptx vb.” ile tercih sebebidir.

not: kanaatimce yegane eksik kaldığı nokta “açık dosya” formatlarına destek sunmayışıdır. buna gerekçe olarak ise mevcut kaynakları ana kullanıcı kitlesinin ihtiyaçları doğrultusunda en iyi şekilde değerlendirmek olduğunu söylemektedir geliştirici ekibi.

nicola tesla

kablosuz elektrik akımının mucidi olduğu biliniyor ancak a.b.d'nin bu icata el koyduğu ve kendi askeri bünyesinde kullandığı söylenir.

wardenclyffe tower adında bir kule yaptırmıştır, bu kuleyle elektrik yoluyla zeplinlere kablosuz mesaj yollamak gibi işleri yapmayı amaçlamıştır. aynı zamanda yapay yıldırım üretmeyi başarmıştır. yapım aşamasında belirlenen maliyetin oldukça üzerine çıktığı için wardenclyffe tower'a sponsor olan iş adamları beklediklerini alamadıklarını öne sürerek ve artan maliyetlerden de dolayı wardenclyfee tower'ı yıkıp, parçalarını satmayı yeğlemişlerdir.

nikola tesla'nın babası aydın bir papazdır, abisiyse ufak yaşlarda ölmüştür. abisinin ölümü nikola tesla için her zaman bir travma olmuştur. laubali insan ilişkilerinden hoşlanmayan, dengeli, mesafeli bir karakteri vardır. bir ara new york'a thomas edison'un yanına mühendis olarak çalışmak üzere büyük umutlarla gelmiştir ancak edison onun için büyük bir hayal kırıklığı olmuştur. edison'un insanların icatlarını kendi icatlarıymış gibi gösterdiğini söyler. bir otel odasında, yalnız bir adam olarak hayata gözlerini yummuştur.

nvidia geforce gtx 1070ti

gtx 1070 ile rx 480'i karşılaştırmak son derece gereksiz. bu iki kart da farklı çözünürlüklere hitap ediyor. nvidia gtx 1070'i tanıtırken 2k oyun performansı için kullanılması gerektiğini bizzat açıkladı. 1080p için ise gtx 1060'ı tanıttı. amd ise gtx 1060'a rakip olarak rx 480'i piyasaya sürdü. bu kart bir hayli başarılı performans sergiledi. onlarca benchmark izledim, rx 480'i net bir şekilde zorlayan ve 1080p ultra ayarlarda 40 fps civarı performans aldığı tek oyun gördüm, o da ghost recon: wildlands. bu oyun haricinde rx 480'in çok da zorlandığı bir oyun göremedim. şimdi bakıyorum da yorumlara birisi gelmiş insanlarla dalga geçerek gtx 1070'i savunuyor. bildiğiniz dalga geçmeye çabalamış. toplum olarak farklı markalara ait iki farklı segmentteki ürünün karşılaştırılması kadar saçma bir şey olmadığını bir türlü öğrenemedik.

kaspersky internet security

gelişmiş bir güvenlik programı. anti-virus ve firewall'a ek olarak safe money, virtual keyboard gibi özellikleri de var. firewall'da program bazında ayarlama yapıp "şu binary sadece şu subnet'lere erişebilsin, şu portlardan çalışsın" diyebiliyorsunuz.

uzun süredir kullanıyor olmakla birlikte son 4-5 yıldır her sene lisans satın alıyorum. şimdiye kadar ne bir kasma sorunu ne de "arkadaşın usb'sini taktım virüs girdi :(" olayına rastladım. lisansı pahalı olsa da değer bence.

istediğiniz zaman zart diye "exit" diyerek kapatabiliyorsunuz. diğer yazılımlardaki gibi kapat düğmesi arama derdi yok (ki çoğu bu özelliği gizliyor). aygıt takıp çıkarma dışında popup çıkarıp "bugün bilgisayarını taradın mı?" diye sormuyor. çalıştıgını hissettirmiyor bile.

kısacası, on numara yazılımdır. formattan sonra ilk olarak kurulması gereken programdır.

ferrari f458 italia

2009-2015 yılları arasında üretilen, halefi ferrari 488 gtb ve selefi ferrari f430 olan ferrari modeli. 360 ve 430 gibi pininfarina tarafından dizayn edilmiştir. sanırım ferrari'nin ürettiği son atmosferik 8 silindirli model olarak kalacaktır (selefi 488 3,9lt v8 çift turboludur). ayrıca klasik manuel vites vites seçeneği sunmadığı ilk ana modelidir. şanzımanı 7 ileri çift kavrama getrag şanzımandır.

teknik veriler: f430'a göre 0,2lt daha hacimli motor (4,3lt-4,5lt), 80hp daha fazla beygir gücüne (490hp-570hp) ve 75 nm daha fazla torka (540nm-465nm) sahiptir. bu değerlerin desteği ile 0-100km hızlanmasını ise 0,7sn daha hızlı (3.7sn-3.0sn) gerçekleştirmektedir.

microsoft excel

cv'lerde iyi derecede bilindiği iddia edilen, ucu bucağı olmayan program. halbuki bunu iyi derecede biliyorsan zaten yazılımcısın demektir. zira o vba dünyasına bir dalıp, saatlerce vakit harcanan her işlemin ufacık bi kodla kısalması yok mu, şimdi anlıyorum programcıların neden yazılımdan zevk aldıklarını. insan kendini everestin tepesine çıkmış gibi hissediyor. 10 saat sürecek bir işlemi 1 dakikaya indirgiyorsun. bu mucize değil de nedir.

general mobile

az miktarda modeli olması hoşuma giden marka. evet piyasada eski modelleri vs. var ama aktif olarak sattıkları 3 model var şuan. ayrıca telefona kredi kartsız taksit de yapıyorlar. servis konusunda da kendilerini geliştiriyorlar diye biliyorum. ama şu var android one konusunda (düzenli güncelleme almak) kesinlikle disiplinli olmalılar. neden?

gerek servis, gerek taksit, gerek saf android gerek piyasası olan bir telefon olmasından dolayı şuan elimdeki telefon bozulsa gider gm 5 alırım. elimdeki telefon iphone se bu arada. yani kalite olarak dağlar kadar fark olmasına rağmen gm 5 alırım. bunun alternatifi olarak xiaomi redmi 4x var. özellik olarak gm 5’ten iyi ama şu var birincisi az bir fiyat farkı, ikincisi taksit olayı, üçüncü saf android, dördüncüsü ise servis olayı. nedeni nedir bilemem ama gm servis konusunda bana güven veriyor. işte bu sebeplerden dolayı gm piyasadan silinmek istemiyorsa şu maddelere dikkat etmeli:

1)salak saçma ve bol sayıda telefon çıkarmak yerine 2-3 tane telefonla yoluna devam etmeli. hatta 2 tane model bile yeterli. biri gm 6 biri gm 6 plus gibi. bu konuda şuan iyi zaten. bi’ aralar cıvıtmışlardı ama. telefon alacak adam gidip çok kafası karışmadan modeli seçebilmeli.

2) düzenli güncelleme dağıtmak. saf android ve güncelleme konusu ile geniş bir kitleye hitap edeceklerdir eminim.

3) taksit olayı kesinlikle devam etmeli. eminim bir çok kişi bu yüzden tercih ediyor ama reklamları çok az. ben yeni duydum bu olayı mesela.

4) servis konusunda biraz fedakar olmalılar. servisi iyi diye birkaç kez nam salsa bile güven kazanır. ki benim bildiğim kadarıyla bu konuda gayretliler.

5) fiyat konusunda kesinlike her zaman makul olmalılar. kalite algısını değiştirmek için tutup da üst düzey telefon çıkarmaya çalışmak onları bitirir. bizim milletimiz karizmaya çok önem verir. gm markası herkesin gözünde ucuz telefon markası. bunun da hakkını veriyor zaten. bu politikaya devam etmeliler. kendilerine başarılar diliyorum.

itools

mac kullanıcıları için de olan zamazingo;

şuradan çincesi indirilir: http://www.itools.hk/…ms/index.php?a=webpage&pid=11

şuradan da türkçe yama: http://www.fileserve.com/file/cbxwwgx/contents.zip

önce itools kurulur, sonra finder/uygulamalar/itools üzerine sağ tıklayıp paket içeriğini göster(show package content) denilir, sonra da indirdiğimiz arşivi açıp içinden çıkan klasörü content klasörünün olduğu yere kopyalayıp dosyaları değiştir denilir. tabii ki bu content dosyasının değişebilmesi için itools un kapanmış olması lazım. ayrıca yamayı yaptıktan sonra açtığında yenisi çıktı güncelleme yapın diye yazı çıkacaktır aldırış etmeyiniz.
  • /
  • 4

turnitin.com

tez yazan ödev sunan öğrencilerin korkulu ruyası.

net.

özellikle akademik çalışmalarda hazırlanan makalenin, tezin, ödevin intihal olup olmadığının kontrolü için denetimine tutulduğu ücretli ve üyelik esasına göre çalışan web sayfasıdır. yazdığınız akademik eserin daha önceden yayınlanmış eser ve kitaplar ile internette yer alan materyaller ile ne kadar benzer olduğunu kıyaslayan buna göre çeşitli yüzdeler verilen ve belirli bir yüzdenin üzerinde çıkarsanız çakmanıza sebebiyet veren web sayfasıdır.

bir çok üniversitenin üyeliği öğrencilerine kullandırma yönünde olup, akademik çalışma yapan öğrencilerin çalışmalarını teslimden önce kontrol etme imkanı varken, buna girmeden hazırlanan bir çalışmayı doğrudan teslim etmek ne denli akıllı mantıklı bir harekettir düşünmek, sorgulamak gerekir.

Toplam entry sayısı: 39

lancia

logosunda aracın ismi,flaması ve direksiyon simidi mevcuttur..logodaki bu tabandan üst göruntuye kadar (taban da direksiyon simidi,üstüne flama,flamanın içinede lancia yazısı) olan kısımda markayı,motorsporlarını ve otomobili temsil ediyor...
bu logo, o dönemlerde italyanın soylu insanlarından olan kont biscaretti tarafından tasarlanmış...daha sonra 1906 yılında vincenzo lancianın kurdugu bu firmanın offical logosu haline gelmiş...

bilyoner.com

türk bahis siteleri içerisinde en güveniliri ve altyapısı en düzgün olanı denilebilir. üye olmak için kimlik bilgilerinden bazılarını girmek gerekmektedir, sebebi ise 18 yaşını doldurulduğundan emin olmak zorunluluğudur. menüleri kolay ve anlaşılırdır. oranları ne yazık ki türkiye'deki diğer vahim bahis sitelerinde olduğu gibi yurtdışındaki bahis sitelerine göre oldukça düşüktür. her maçın tek maç olmaması, düşük oranlar, maç sırasında bahis yapamama, kısıtlı bahis imkanları kullanıcıların başlıca illegal bahis sitelerini tercih etmesine sebep olmuştur. yasal olan sitelerden en tercih edilebilir olanı bilyoner.com'dur denebilir.

iphone 6s

son gelen ios 11 güncellemesinden sonra telefonu değiştirmek durumda kaldım. telefonu oldukça aktif kullanıyorum gün içinde navigasyon, spotify, whatsapp vs. artık bu standart kullanımlarımı oldukça yavaşlatmaya başlamıştı. bir uygulamanın açılması kapanması, uygulamalar arası geçişler vs. sinir bozucu derecede yavaşladı. ama şaşırmadım apple'ın bunu bilerek yaptığını düşünüyorum. telefonumu en sonunda değiştirerek android e geçerek rahat bir nefes aldım.

bilyoner.com

para cekme yatirma konusunda en ufak bir problem cikarmiyorlar. para aninda hesaba yatiyor. hem bilyoner hesabi icin hem de banka hesabi icin. diger sitelerde para yatirma isi cok uzayip insani biktirabiliyor. bu da sitenin guvenirliligini arttiriyor dogal olarak. para yatirma cekme farki elbette var neye dayanarak bunu soyledin anlamiyorum. yeterince kullanmadigindan olsa gerek.

microsoft excel

cv'lerde iyi derecede bilindiği iddia edilen, ucu bucağı olmayan program. halbuki bunu iyi derecede biliyorsan zaten yazılımcısın demektir. zira o vba dünyasına bir dalıp, saatlerce vakit harcanan her işlemin ufacık bi kodla kısalması yok mu, şimdi anlıyorum programcıların neden yazılımdan zevk aldıklarını. insan kendini everestin tepesine çıkmış gibi hissediyor. 10 saat sürecek bir işlemi 1 dakikaya indirgiyorsun. bu mucize değil de nedir.

general mobile

az miktarda modeli olması hoşuma giden marka. evet piyasada eski modelleri vs. var ama aktif olarak sattıkları 3 model var şuan. ayrıca telefona kredi kartsız taksit de yapıyorlar. servis konusunda da kendilerini geliştiriyorlar diye biliyorum. ama şu var android one konusunda (düzenli güncelleme almak) kesinlikle disiplinli olmalılar. neden?

gerek servis, gerek taksit, gerek saf android gerek piyasası olan bir telefon olmasından dolayı şuan elimdeki telefon bozulsa gider gm 5 alırım. elimdeki telefon iphone se bu arada. yani kalite olarak dağlar kadar fark olmasına rağmen gm 5 alırım. bunun alternatifi olarak xiaomi redmi 4x var. özellik olarak gm 5’ten iyi ama şu var birincisi az bir fiyat farkı, ikincisi taksit olayı, üçüncü saf android, dördüncüsü ise servis olayı. nedeni nedir bilemem ama gm servis konusunda bana güven veriyor. işte bu sebeplerden dolayı gm piyasadan silinmek istemiyorsa şu maddelere dikkat etmeli:

1)salak saçma ve bol sayıda telefon çıkarmak yerine 2-3 tane telefonla yoluna devam etmeli. hatta 2 tane model bile yeterli. biri gm 6 biri gm 6 plus gibi. bu konuda şuan iyi zaten. bi’ aralar cıvıtmışlardı ama. telefon alacak adam gidip çok kafası karışmadan modeli seçebilmeli.

2) düzenli güncelleme dağıtmak. saf android ve güncelleme konusu ile geniş bir kitleye hitap edeceklerdir eminim.

3) taksit olayı kesinlikle devam etmeli. eminim bir çok kişi bu yüzden tercih ediyor ama reklamları çok az. ben yeni duydum bu olayı mesela.

4) servis konusunda biraz fedakar olmalılar. servisi iyi diye birkaç kez nam salsa bile güven kazanır. ki benim bildiğim kadarıyla bu konuda gayretliler.

5) fiyat konusunda kesinlike her zaman makul olmalılar. kalite algısını değiştirmek için tutup da üst düzey telefon çıkarmaya çalışmak onları bitirir. bizim milletimiz karizmaya çok önem verir. gm markası herkesin gözünde ucuz telefon markası. bunun da hakkını veriyor zaten. bu politikaya devam etmeliler. kendilerine başarılar diliyorum.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler