hasbelkader

Durum: 71 - 0 - 0 - 0 - 26.12.2017 08:58

Puan: 121 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 8

shazam

ismini bilmediğiniz müzikleri, şarkıları arayıp bulan program. radyoda vs beğendiğiniz bir şarkıyı tekrar dinlemek istediğinizde ismini bilmiyorsanız sizin için bulup listesine ekliyor. daha sonra dönüp bakabiliyorsunuz.

internetiniz olmadığı zamanlarda dinlettiğinizde daha sonra bulmak için o kaydı da saklıyor. bu da telefonunuzun çekmediği yada internetinizin olmadığı zamanlar için kullanışlı olmuş.

bir de arkaplanda sürekli çalışıp her duyduğunu kaydettiği bir özelliği var ancak ben pek kullanmadım çünkü pil ömrünü kötü yönde etkilecektir diye düşünüyorum. yoksa arabada radyo dinlerken açıp herşeyi buldurmak da güzel olabilir.

fifa 17

fifa 2017' yi journey yani yolculuk modunda oynuyorum. çok zevkli bir bölüm. 5-6 sene önce yine bu modu peste oynuyordum. o zaman da hoşuma giden bir bölümdü ama şuan çok gelişmiş ve inanılmaz güzel olmuş.

journey modda tek bir oyuncuyu geliştiriyorsunuz. isterseniz sadece oyuncuyu yönetip diğer takımı otomatik oynatabiliyorsunuz. isterseniz de bütün takımı oynatarak kendi oyuncunuza hamleler yaratabiliyorsunuz. antremanları yaparak oyuncunun gelişimini sağlıyorsunuz. ayrıca antremanlarda ve maçlarda gösterdiğiniz başarı ilk 11e girip giremeyeceğinizi belirliyor.

bunların yanı sıra sosyal medya takipçileriniz var. medyaya verdiğiniz demeçler teknik direktör ve takipçilerinizin size olan ilgilisini etkiliyor. daha fazla takipçi daha fazla sponsor demek. daha fazla meşhur olmanız demek.

sponsorluk anlaşmaları, takım anlaşmaları, maçlarda çok iyi iseniz röportajlar film tadında. çok başarılı.

türkçe dil desteği yok ancak altyazı desteği var. bu şekilde konuşmalara vereceğiniz cevaplar için de sorun yaşamıyorsunuz. benim çok beğendiğim bir oyun oldu. 2018i denemedim ancak o fiyatları çok buluyorsanız 2017i şuan 50 tl civarına bulabiliyorsunuz. buna da değiyor.

puhutv

özellikle sansürsüz içerikler yayınlamaları ile kalbimizi kazanmış platform. artık zevkle birşeyler izlenebiliyor. daha da kaliteli yapımlara ev sahipliği yapmasını diliyoruz.

beğenmediğim özelliği diziler hakkında yetersiz içerik bulundurmaları. dizinin yeni bölümünün ne zaman çıkacağını bile göremiyoruz. dizinin ne hakkında olduğu da yok. biraz daha metin içerikleri zengin olabilirdi.

efsane olmuş dizileri bulundurması, çözünürlüğü internet hızına göre ayarlayıp takılma olmaması güzel özelliklerindendir.

sürat kargo

iki gün önce n11den 5 ürün gittigidiyordan 1 ürün aldım. n11den aldıklarımdan
2 tanesi yurt içi
1 tanesi mng
2 tanesi sürat kargo
gitti gidiyordan aldığım ise aras kargo ile kargoya verilmiş.
bütün ürünler için dün akşam kargoya verilmiştir mesajı aldım.

şuan sürat kargo hariç bütün ürünlerim geldi. sürat kargodaki ürünlerim ise verildiği şubede yada verildiği ilin aktarmasında görünüyor.

diğerleri sırayla şöyle geldi:
yurtiçi
mng
aras
yurtiçi 2. kez

adres iş yeri adresi olduğu için kargolarda genelde sorun yaşanmadığını belirtmek isterim.

vestel venus 5530

eğer sürekli telefonla oynuyorsanız, oyunlar oynayayım bir sürü program arasında geçiş yapayım diyorsanız bu telefon sizi zorlayabilir. ancak anne babanız gibi arada facebooka giren, haber okuyan fotoğraf çeken kişiler için ideal telefon. ben anneme aldım gayet memnun. telefon kendi fiyat kategorisinde de iyi bir telefon. samsungun en iyi telefonuyla iphone ile kıyaslamanın doğru olmadığı bir gerçek. telefon venüsün ilk serilerine göre de oldukça iyi. gelişmeye açık olduğu için bu kategoride bir telefon alınacaksa yerli malı tercih edilebilir.

ps plus

ps plus 12 aylık 180 liraya satılıyor ancak arada sırada 140 tlye düşebiliyor. ps plustan ücretsiz indirdiğiniz bir oyunu ps plus üyeliğiniz olduğu sürece kullanabiliyorsunuz. üyelik bittiğinde kilitleniyor. genel olarak oyun alırken ekstra indirimler veriyor, sık oyun alan biriyseniz ps plusın fiyatını bile çıkarabilirsiniz. online oynamak için mecburi. ben 3 oyun almıştım. single player oyunları bitene kadar almayı düşünmüyorum. ilk ps4 aldığımda 14 gün deneme vermişlerdi. deneme sürümüyle oyun alırken ps plus indiriminden faydalanmıştım. 1 kez kullanmak için faydalanabiliyorsunuz bu deneme sürümünden.

ps store

ps storedan oyun aldığınızda diskle uğraşmadığınız için oyunlar arasında değişim çok kolay oluyor. kutulu oyunda diski değiştirmek gerekiyor. indirimlerden faydalanarak storedan oyun aldığınızda çok büyük kazanç sağlayabiliyorsunuz. her zaman daha ucuz demek değil tabi. ben fifa 2017yi 1 hafta önce internette 55 tlye kutulu aldığımda ps storeda 130 tl gibi birşeydi. ps plus indirimleri ve arada denk gelen özel indirimleri takip etmekte fayda var.

omron m3 comfort tansiyon ölçer

hemşirelerin kullandığı eski tip pompayla şişirilip steteskop ile dinlenen tansiyon aletlerine benzer bir mantıkla çalışan tansiyon ölçme aleti. kolunuza taktığınız bantı ölçme aleti kendi şişirip tansiyonunuzu dinliyor. size sadece tek bir tuşa basmak kalıyor. doktorlar da bu ürünü tavsiye ediyormuş son zamanlarda. ben de annem için almıştım 1 ay kadar önce. gayet memnun. sonuçlar hissettiğine benzer çıkıyor. yani başım döndü dediği zaman 12-8 çıkmıyor. daha önce kullandığımız bazı kötü ölçüm aletleri bu gibi sonuçlar verebilirken omrondan memnun kaldık. omronun farklı ürünleri model tansiyon aletleri mevcut ancak onları deneme fırsatımız olmadı. web sitesinden baktığım kadarıyla bir kaç ek özellikler var modeller arasında; ölçüm güvenilirliği ile ilgili değil değişiklikler. bu ürün iki kişi için 60 kadar ölçümü hafızasında tutabiliyor. takibi kolaylaştırması açısından bu da güzel bir özellik.

tuttur.com

tuttur.coma üye olduğunuzda sizi veri tabanına kaydediyor. üyelikten çıkmak istediğinizde çıkabiliyorsunuz ancak hiç bir şekilde veritabanından sildiremiyorsunuz. ben sildirmek istediğimde çok uğraştım konu en son savcılığa dilekçe verebilirsiniz aksi takdirde silemiyoruz denilerek kapatılmıştı.

veri tabanını hiç bir şekilde 3. kişilerle kurumlarla paylaşmadıklarını söylüyorlar. ancak ben şuan günde 50 tane bet mesajı alıyorum. ve herhangi başka bir iddaa platformunda üyeliğim yok, olmadı.

beni arayan bet şirketlerinden birine sormuştum, genelde açmıyorum ama açmış bulununca neden arıyorsunuz numarayı nerden alıyorsunuz diye. numaralar ortak bir veritabanında duruyor biz de oradan erişiyoruz demişlerdi. bu konuşma beni çok şüphelendiriyor.

başka biri yine konuşmada hiç mi ilgilenmiyorsunuz bet olaylarıyla yoksa sonradan mı bıraktınız diye sordu. tutturu saymayarak ilgilenmiyorum neden arıyorsunuz diye tepki göstermiştim. karşıdaki de bana insanlar bu işler legal olmadığı için başka numaralarla kayıt olabiliyor, sizinki de bu şekilde kayıt edilmiş olabilir demişti. legal değilse neden arıyorsun diye aklıma gelmemişti düşündükçe pişman oluyorum.

hepsiburada.com

bugüne kadar küçük bütçeli alışverişler haricinde 55 inch televizyon, derin dondurucu, msi laptop bilgisayar, ps4, kondisyon bisikleti ve pikap aldım. sadece son aldığım ürün olan pikapın mika bir kapağı vardı. kapağın arka kısmında ufak bir çatlak vardı. kargodan alınca görmedim evde farkettim. hepsiburadaya iade isteği açtım. geri gönderdim. param iade edildi, satıcısı hepsiburadaydı başka bir mağaza değildi. normalde 700 tl olan pikapı 530 tl gibi bir fiyata black friday zamanı almıştım. diğer ürünlerimde hiç bir sorun yaşamadım. bir çok ufak tefek alışverişim de oluyor. kargo fiyatı yoksa yada düşükse bir sürü şey alıyorum.
  • /
  • 8
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 71

turkcell tv plus

süperonline kapsamında türkcell tv plus üyeliğim vardı. kutu ile kullanılıyordu. satarken sürekli güncellenen filmlerden ve güncel filmlerin bir ay kadar sonra ücretsiz izlenebilmesinden bahsetmişlerdi. öyle birşey göremedim. en eski filmler bile kiralık. çok alakasız, kötü diyebileceğiniz filmler vardı ücretsiz. tv kanalları ise çok sınırlı.

gnçtrkcll kapsamındaki bir pakette de tv+ üyeliği + 5gb tv+ kullanım hakkı veriyorlardı. pek de kullandığım bir özellik değildi. ancak hakkımın otomatik tanımlanmış olması gerekiyor, çünkü türkcell web sitesinde bu şekilde lanse edilmiş.

bir dönem ev taşıma sebebiyle internet bağlantımı başka bir adrese taşıtmak istemiştim ancak fiber hat uygun olmadığı için adsl bağlanacaktı ve tv+ vs iptal olacaktı. bu taşıma sürecinde telefonumdaki tv+ ile film izlemiştim. telefonumda 5gb hakkım olması gerekirken kendi internet paketimin hepsi bitmişti tv+ sebebiyle.

bu karışıklığı türkcelle yazdığımda telefon hattına sadece bir tv+ hakkı tanımlanabileceği bu sebeple taşıma sürecinde iki tv+ hakkının da askıda olduğu söylendi.

bu bence tamamen saçmalık. iki kere hak tanımlıyorlar ancak biri iptal olunca ikisi de iptal oluyor. madem bir kere tanımlanabiliyor biri iptal olunca diğeri neden aktifleşmiyor. sonuçta yine biri aktif olarak devam etmiş olacak. ben süperonline iptal ettiğimde gnçtrkcll nasıl etkilenebiliyor, ne alakası var. normalde tv+ kutu aldığında tv+ web için neden ayrı ücret alınıyor. ben bu harcanan internetimi haksız olarak gördüğüm için geri yüklenmesini istemiştim. bunu da türlü bahanelerle reddettiler. müşteri memnuniyeti de bu kadar işliyor. şuan taahhütüm devam ediyor. bittiğinde alternatifleri düşüneceğim.

tuttur.com

tuttur.coma üye olduğunuzda sizi veri tabanına kaydediyor. üyelikten çıkmak istediğinizde çıkabiliyorsunuz ancak hiç bir şekilde veritabanından sildiremiyorsunuz. ben sildirmek istediğimde çok uğraştım konu en son savcılığa dilekçe verebilirsiniz aksi takdirde silemiyoruz denilerek kapatılmıştı.

veri tabanını hiç bir şekilde 3. kişilerle kurumlarla paylaşmadıklarını söylüyorlar. ancak ben şuan günde 50 tane bet mesajı alıyorum. ve herhangi başka bir iddaa platformunda üyeliğim yok, olmadı.

beni arayan bet şirketlerinden birine sormuştum, genelde açmıyorum ama açmış bulununca neden arıyorsunuz numarayı nerden alıyorsunuz diye. numaralar ortak bir veritabanında duruyor biz de oradan erişiyoruz demişlerdi. bu konuşma beni çok şüphelendiriyor.

başka biri yine konuşmada hiç mi ilgilenmiyorsunuz bet olaylarıyla yoksa sonradan mı bıraktınız diye sordu. tutturu saymayarak ilgilenmiyorum neden arıyorsunuz diye tepki göstermiştim. karşıdaki de bana insanlar bu işler legal olmadığı için başka numaralarla kayıt olabiliyor, sizinki de bu şekilde kayıt edilmiş olabilir demişti. legal değilse neden arıyorsun diye aklıma gelmemişti düşündükçe pişman oluyorum.

vikipedi

içerisinden bir çok konu hakkında genel bilgiler alınabilse de akademik konularda referans olarak gösterilmemesi gereken web sitesi. bazı öğrenci arkadaşlar böyle bir yanlışa düşüyor ne yazık ki. yanlış çünkü söylenildiği gibi bu sitedeki içerikler kullanıcılar tarafından oluşturulduğu için kesin bir kontrol mekanizmasına sahip değil.

notepad++

kullandığım en iyi yazı editörü. bir çok özelliği ile kullanımı oldukça kolay. dosya uzantısına göre renklendirmeleri çok iyi ve oldukça fazla uzantıyı destekliyor. çalışma anında bilgisayarınız kapanırsa yazdıklarınız kaybolmuyor ve bu hayat kurtarıcı olabiliyor.

youtube

netflix ile birlikte dial denilen teknolojiyi hayata geçiren şirket. dial ile telefonunuzdan açtığınız bir vidyoyu televizyona aktarmanız mümkün oluyor. birden fazla kullanıcının aynı anda bağlanması da destekleniyor. 2017 versiyonu itibariyle televizyon kapalıyken de vidyo gönderebiliyorsunuz. bu durumda televizyon kapalı durumdan açık duruma geçip youtube üzerinden istediğiniz vidyoyu açıyor. kumanda vs ile uğraşmıyorsunuz. sadece aynı internet hattına bağlı olmanız gerekiyor.

turkcell tv plus

süperonline kapsamında türkcell tv plus üyeliğim vardı. kutu ile kullanılıyordu. satarken sürekli güncellenen filmlerden ve güncel filmlerin bir ay kadar sonra ücretsiz izlenebilmesinden bahsetmişlerdi. öyle birşey göremedim. en eski filmler bile kiralık. çok alakasız, kötü diyebileceğiniz filmler vardı ücretsiz. tv kanalları ise çok sınırlı.

gnçtrkcll kapsamındaki bir pakette de tv+ üyeliği + 5gb tv+ kullanım hakkı veriyorlardı. pek de kullandığım bir özellik değildi. ancak hakkımın otomatik tanımlanmış olması gerekiyor, çünkü türkcell web sitesinde bu şekilde lanse edilmiş.

bir dönem ev taşıma sebebiyle internet bağlantımı başka bir adrese taşıtmak istemiştim ancak fiber hat uygun olmadığı için adsl bağlanacaktı ve tv+ vs iptal olacaktı. bu taşıma sürecinde telefonumdaki tv+ ile film izlemiştim. telefonumda 5gb hakkım olması gerekirken kendi internet paketimin hepsi bitmişti tv+ sebebiyle.

bu karışıklığı türkcelle yazdığımda telefon hattına sadece bir tv+ hakkı tanımlanabileceği bu sebeple taşıma sürecinde iki tv+ hakkının da askıda olduğu söylendi.

bu bence tamamen saçmalık. iki kere hak tanımlıyorlar ancak biri iptal olunca ikisi de iptal oluyor. madem bir kere tanımlanabiliyor biri iptal olunca diğeri neden aktifleşmiyor. sonuçta yine biri aktif olarak devam etmiş olacak. ben süperonline iptal ettiğimde gnçtrkcll nasıl etkilenebiliyor, ne alakası var. normalde tv+ kutu aldığında tv+ web için neden ayrı ücret alınıyor. ben bu harcanan internetimi haksız olarak gördüğüm için geri yüklenmesini istemiştim. bunu da türlü bahanelerle reddettiler. müşteri memnuniyeti de bu kadar işliyor. şuan taahhütüm devam ediyor. bittiğinde alternatifleri düşüneceğim.
Henüz takip ettiği biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler