firstcrack

Durum: 14 - 0 - 0 - 0 - 09.11.2017 18:41

Puan: 18 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 2

toshiba canvio basic 1 tb 2.5''

oldukça uzun zamandır sorunsuz kullandığım harddisk. çözemediğim bir şekilde kendini makul olandan daha kısa bir sürede kapatıyor ve tekrar çalışması için dönmeye başlaması gerekiyor. özellikle yüksek kalitede filmleri harddiskten oynattığımda 30-40 saniyelik bir pause'da bile takılmalara neden olabiliyor.

usb 3.0 destekleyen portlara takıldığında inanılmaz hızlı çalışıyor. bu yukarıda bahsettiğim sorunu usb 3.0'da test etme fırsatı bulamadım. bulursam bu entryyi düzenlerim.

digitech rp90 elektro gitar prosesörü

çok fazla özelliğe ve fonksiyona sahip, anakartı yıllarca sorunsuz çalışan ancak butonları kısa sürede iflas eden ses efekt aleti.

pedal vasıtasıyla hemen hemen üzerinde bulunan her özellik kontrol edilebiliyor. gerçek bir wah pedalı hissiyatını vermese de pratik yaparken kesinlikle keyif alarak kullanabileceğiniz, hatta güvenip sahneye çıkabileceğiniz bir alettir.

analoğun kalitesine hiçbir dijital ulaşamaz zaten ama keşke bu cihazın ömrünü butonlarının ömrü ile bu kadar sınırlamasalarmış. eğer elektronikten birazcık anlıyorsanız kendiniz tamir edip yıllarca kullanabilirsiniz.

boston ga15r elektro gitar amfisi

10 yılı aşkın süredir bir şekilde kullandığım elektro gitar amfisi.

ses çıkışı oldukça kuvvetli ancak built-in distortion kalitesi biraz zayıf kalıyor. kalitesi tabi ki büyük markalarla kıyaslanamaz ancak başlangıç için yüksek ses veren bir çözüm aranıyorsa faydalı olabilir.

fazla büyük bir aktif hoparlör olarak da değerlendirebilirsiniz.

logitech unifier

logitech'in tüm cihazlarını tek bir usbden bağlamayı sağlayan teknolojisi. birden fazla logitech cihazınız varsa hepsini tek aparat üzerinden bilgisayarınıza bağlayabiliyorsunuz. usb portlarınız boş kalıyor.

üzücü yanı f710*'u desteklememesi.

logitech m525

bu entryleri yazarken kullandığım emektar mouse'um.
çözünürlüğü oldukça iyi. mousepad olmadan bile güzel çalışıyor. tutuşu palm gripten ziyade claw grip'e daha yatkın. pil ömrü oldukça iyi 2 adet aa pil ile çalışıyor ancak bu nedenle biraz ağır. mouse çarkı havada süzülüyormuş gibi dönüyor. web sitesi scrollunda oldukça başarılı ancak oyunlarda geri bildirim alamadığınız için çark pek kullanışlı olmuyor. ayrıca çarkı sağa sola iterek web sitelerinde ileri geri yapabiliyorsunuz. oyunlarda da sanırım bu fonksiyon tuşu olarak atanabilir.

logitech unifier ile birlikte gelmesi ve desteklemesi önemli artılarından.

steam

koleksiyoner değilseniz fiziksel kopya sahibi olmayı bitiren platform. oyunlarınız asla kaybolmaz. istediğiniz oyunları indirim zamanı oldukça ucuza alabilirsiniz. gerekli yazılımları (c++, visual vs.) otomatik yükler ve bütün savelerinizi cloudda depolayarak kaybolmalarını engeller.

başarımlar da ayrı bir tat katıyor tabi.

siemens toast sense ızgaralı tost makinesi

elektrikli, tost yapmaya yarayan küçük ev aleti.

her iki yüzü için ayrı ayrı kontrol düğmelerinin bulunmasıyla oldukça kullanışlı, şeritli plakaları çıkartılıp kolayca yıkanabilen ve ters takılarak düz yüzeyi kullanılabilen alet. kapakları 180 derece açılıp kocaman bir ızgara olmasına imkan veriyor. şeritli yüzünün kenarlarında yağın akması için birer oluk mevcut ve bu oluklardan yağın akacağı kaplarla birlikte geliyor. muadili cihazların açma kapama düğmesinin bile olmadığını göz önüne alırsak oldukça kaliteli bir seçenek.

plakaları bulaşık makinesinde yıkanabiliyor sanırım ama emin değilim.

braun cruzer 6 beard and head

su ile yıkanabilen ancak yıkama sonrası kurumasının beklenmesi yağlanması ve sonra şarj edilmesi gereken traş makinesi.
0 traşı zaten başarılı değil, bir makineden jilet kalitesinde 0 traş beklemesek de bir makine için de oldukça zayıf. düzeltme kısaltma işleminde de pek kullanışlı değil. aynı yerden 5-6 kez geçmeden ayarlanan uzunluğa getirmiyor. ayar tarağı çok stabil gelmedi, biraz fazla bastırıversem uzunluğu değişecek veya kırılacakmış gibi geliyor. şarjı bir traşa ucu ucuna yetiyor veya yetmiyor. şarj kablosu çok sıkı oturmadığı için prizde kullanımında bir el ile sürekli kablosunu yerinde tutmak gerekiyor ve rahat değil.

tavsiye etmiyorum. ayrıca yeni fiyatını gördüm şu an. mahalle berberinizle konuşun, bu parayı verecekseniz zaten size çok daha kaliteli profesyonel makineler ayarlar.

cookplus retro popcorn rhp 310

sıcak hava yoluyla yağsız mısır patlatmaya yarayan küçük ev aleti.

patlamaya uygun cinsten mısır kullanıldığında mükemmel sonuç veriyor, uygun olmayan mısırlarda biraz uzun sürse, bir iki kez patlamışları alıp patlamayanları çevirmeye devam etmek gerekse de yenilebilir patlamış mısır elde ediliyor.

ben asıl kahve kavurmak için almıştım ancak bu işlem için (piyasadaki bütün mısır patlatma aletleri gibi) ısıtıcısı fazla güçlü, hava pompası ise biraz yetersiz kalıyor. elektrikçide bir iki modifikasyon yaptırarak bu sorunlar çözülebilir ama yaptırmadığım için bilemiyorum. onun dışında retro görüntüsü gerçekten çok hoş.

samsung 11300 mah taşınabilir batarya

samsungun taşınabilir bataryası. 11.300 mah çoğu telefonu iki kez doldurmaya rahat rahat yetiyor. şarj hızlı fast charge özelliği olan prizli şarjlar kadar yüksek olmasa da kesinlikle bir power bank için yavaş değil. bir arkadaşımınki 22 aylık çok çok yoğun kullanım sonrası bozuldu ancak servisi 2 gün içerisinde değişimine onay verdi. *

iki güç çıkışı var, biri micro usb diğeri normal usb. güç girişi microusb, samsung telefonunuz varsa onun şarj aletini kullanmanız öneriliyor. iki güç çıkışını aynı anda kullanamamız önemli bir eksi. bir de 11.300lük olması nedeniyle boyutları fazla büyük. samsung'un yeni amiral gemisi samsung galaxy s8 ile usb type c'ye geçmesi nedeniyle benim için kullanışlılığı birazcık azaldı. telefonla birlikte micro usb to type c adaptörü geliyor, küçük kullanışlı da bir parça ancak bunu sürekli power bank ile taşımak zorunda olmak rahatsız edici. takılı kalsa aletin kompakt yapısını bozuyor, ayrı taşınsa kaybolma riski var. yeni ürünlerinde usb type c çıkışı sunarlarsa bunun ömrü dolduğunda düşünebilirim.
  • /
  • 2
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 14

hp laserjet p1102w

hp'nin lazer yazıcıları arasında alt seviyelerin bir ağa bağlanarak wireless kullanım imkanı sağlayan modeli. kurulumunu içinde gelen cd'yi adım adım takip ederek kolayca kendiniz yapabilirsiniz. genel bilgisayar bilgisi yeterlidir.

ev kullanımı için her kullanımdan önce düğmesine basarak açmanız gerekiyor çünkü bir kez açıldıktan sonra bir süre aktif kalıyor ama en geç 6 saat hiçbir işlem yapılmazsa kendini tamamen kapatıyor. küçük-orta ofisler için çok uygun olabilir. zaten görece olarak sık aralıklarla çıktı alınacağı için sabah bir kere açılsa akşama kadar aktif kalır.

alt seviye bir yazıcı olduğu için arkalı önlü yazdırma özelliği "el ile" tabir edilen yazdırmanın yarısına gelince sizin gidip çıkmış kağıtları tekrar tepsiye koyup bilgisayara dönüp bir butona basmanızla arka sayfaları yazdırması şeklinde oluyor. sürekli arkalı önlü çıktılar alıyorsanız pek kullanışlı olmayabilir. ama birkaç bilgisayarın arada sırada tek sayfalık çıktılar aldığı işletmelerde ofisinizin wireless ağına bağlayıp bütün bilgisayarlardan çıktı almanızı sağlayacak bir çözüm olarak faydalı olabilir.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler