esra marka

Durum: 91 - 0 - 0 - 0 - 30.03.2018 20:22

Puan: 146 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 2.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 10

zcash

şu sıralar 185 dolares'e kadar düşmüş olan coin. oysa ne hayallerimiz vardı ocak ayında 1000 dolares olduğunda. 63bin dolara çıkacak diye pump da yapmışlardı hikaye oldu.

nexpara

bu da coin değil bir erc20 token'dır. token'lara para yatırılması ancak bahsedilen işe ikna olunursa ve dev team'e güvenilirse mümkün olabilir ki bizim memlekette nerede öyle token nerede öyle dev team.

tv8

yemekteyiz dışında izlenecek bir programı olmayan kanal. ilk ona soktuğu yemekteyiz ve yarışma programı dışında bir yapımı yok. döndürüp döndürüp aynı adamları survivor gibi kalitesiz bir yarışmada koşturuyorlar. işini garibi de millet bunu izliyor.

no coin

çok yararlı bir chrome uzantısı. artık bazı siteler sizin izniniz olmadan cpu ya da gpu'nuzu kullanarak coin mining yapıyorlar. işte bu uzantı bu üçkağıt mining'i önlemeye yarıyor.

ntv

nergis tv adıyla başlayıp kendine "en ti vi" diyen, tartışma programları bir zamanlar efsane olan şimdi ise pasifleşmiş haber kanalı. bir ara tamamen kapatılması bile düşünülmüştü. haber kanallarının babası olması nedeniyle yaşaması önemlidir.

iota

an itibariyle 1.6 dolar bir tanesi. aldım mı aldım tabii küçük miktar ama bunun dev team'ına hiç güvenmiyorum. bir cüzdan bile geliştirememiş mal bir dev team kadrosu mevcut. eğer balon haberlere ayırdıkları vakti adam gibi bir altyapı kurmaya ayırsalardı bitcoin'in çöktüğü bu günlerde 10 dolara gelmesi işten bile değildi. zira farklı bir sistem vadeden tek coin bu idi.

42-coin

bitcoin 8bin dolarda gezerken bu malcoin 60bin dolares olmuş. tamamen sazan.avi

swiftdemand

dünyada fakirliği ortadan kaldırmak için hiçbir işe yaramayan ve sadece kendi sitesinde geçerli olan sanal parayı verdiğini söyleyen site. insanlara yakında verilmesi düşünülen "vatandaşlık parası" gibi. işe yarar mı? hayır. borsada işlem görmeyen veya para yatırılmayan hiçbir coin ya da proje değer kazanamaz. sallayın gitsin.

actioncoin.io

tamamen vakit kaybı. kendi sitesinde dashboard'ı olan ve hiçbir borsada işlem görmeyen swiftdemand gibi saçma sapan shitcoin'lere prim vermemek gerek.

iota

22000 satoshilerde kaldı. neden mi? geliştiren takımın vizyonsuzluğundan. yalan haberlerle ortalığı hareketlendirip adamakıllı bir cüzdan bile oluşturamamalarından.
  • /
  • 10

coingecko

çok başarılı bir kripto para istatistik sitesi. herhangi bir coin almadan önce bu sitenin chart sayfasına göz atarak kar zarar hesaplaması yapabilirsiniz. bu sitedeki değerler o kadar gerçekçi ki örneğin bitcoin cash için developer kısmında %60 gösteriyor ve bu oran oldukça doğru çünkü %90 olduğunda bitcoin cash 15.000$ görebilir.

aynı zamanda dash için hızlı yükselişi de bu site vermişti.

https://www.coingecko.com

bitcoin

bitcoin'in yani o satoshi nakamato abinin de 2007 yılında kodladığı 2008 yılında bitcoin.pdf ile duyurduğu ve logosunu resmi web sitesini resmi forum sayfasını kurduğu kripto paranın saadet zinciri olduğunu kimse söylemedi, söyleyemez.

şu söylenebilir, satoshi nakamato için nobel ödülü vermek dahi azdır. kendisi gelmiş geçmiş son yüzyılın en iyi matematikçilerinden biridir. resmen bir dahidir. şahsen ben kendisi ile bir deha mailleşmiş olmakla birlikte hayatımda en çok merak ettiğim kişilerin başındadır.

icat ettiği bitcoin sisteminin yanlış hatırlamıyorsam 0.11 versiyonu hala usb bellekte durur. bazen de sanal makine üzerinde kendi kendine açık hatta belki bilmezsiniz generate bitcoin tuşu seçili durur. gerçi bugünlerde generate etmek hem de sanal windows üzerinde komik olabilir ama bu benim satoshi'nin dehasına saygımdan dolayıdır.

buraya kadar herhangi bir sorun yok bitcoin ile ilgili hatta daha fazlası var. yazmaya kalksam entry amacından çıkar. kısaca satoshi nakamato araştırın bitcoin kodlarına blockchain yapısına bakın ve her zaman her yerde bitcoin ile ödemeyi teklif edin ısrar edin ve savunun. çünkü son yüzyılın hatta endüstrinin dahi değişeceği bir buluşun cüzdanınızdaki bitcoin ile sahibi ve destekçisiniz.

saadet zinciri kısmı ise şöyle şimdi mega holdings gibi ismi aklıma gelmeyen sayısız zincir yapılar vardı. bunların hepsi de battı ve para yatıranlar parasını kaptırmış oldular. işte bu insanlar hala var. kripto para dünyasındaki bu kontrolsüzlüğü keşfettiler ve ilk etapta kendileri gıdım gıdım yatırım yaptılar. sonra bir anda değerini yükselterek şu anda size yüksek değerden aldıklarını satarak sadece ellerindeki gerçek parayı katlamış oldular. bunu türkiye özelinde düşünmek kesin olarak yanlış olur. bu saadet zincirleri dünyanın her yerinde vardı her zaman olacak.

bakın çok net söylüyorum para ile para alıyorsanız ve bunun değerleneceğini düşünerek fiziksel paranın yerini alacak sanal paranın varlığından faydalanıyorsanız siz de saadet zincirinin bir parçası olmuş oluyorsunuz. yaptığınız şey bitcoin harcamak veya birşey satın almak değil bir yerde fazla ödemiş olan insanın fazla ödediğini elinden almış olmanızdır. faiz ile kredi veren bankadan veya tefeciden bir farkınız kalmıyor. oturup düşünün bana hak vereceksiniz.

bitcoin ile markette alışveriş yapmıyorsunuz uçak bileti almıyorsunuz ya da çocuğunuza yiyecek almıyorsunuz bir akşam yemeği yemiyorsunuz veya arabanıza benzin koymuyorsunuz ya da tatilde planladığınız otelin masrafını ödemiyorsunuz.

diyelim ki 1000 btc paranız var ve bugünün şartları ile onu 18.000.000$ olarak harcayamıyorsanız ortada kesin olarak bir sıkıntı vardır. işte bu sıkıntı saadet zinciri etkisidir. mining ederek elde ettiğinizi yükseldiğinde ve insanlar akın ettiğinde yüksekten satmış olabilirsiniz veya ucuza aldığınız kripto paraları yine insanlar ilgi gösterdi diye yüksekten satmış olabilirsiniz ancak hala birşeyler satın almak için tekrar fiziksel paraya dönüyorsanız ortada net bir sıkıntı var demektir.

bakın satoshi aslında bunu da düşündü iyi niyetli miydi emin değilim ama insanlar evinde kendi parasını da üretebilsinler dedi ve bir block arasına bulmaca sıkıştırdı. biraz ilgilenince harcayabileceğiniz ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz bitcoinleriniz olsun istiyordu.

ancak şu an 18.000.000 hash rate açıklamasını kimse yapamaz. peki satoshi ne demişti bitcoin.pdf dosyasında, bu bir matematiktir ve matematik kesin ve basittir. hash gücünün yüzde elli oranından fazlası tüm blockchain yapısını değiştirebilir. yani 18.000.000 hash rate oranının yarısından fazlasının güvende olmasını sağlamadı iseniz dilerse 1.000.000 bitcoin sahibi olun tehlikedesiniz. eğer bana 11.000.000 hash rate sağlarsanız size bunu ispat edebilirim.

işte bu özünde bitcoin yani kripto paranın hesaplanmamış belki de hesaplanmış ancak ne düşünülmüş bilemem zaafiyetidir. bu zaafiyet karşısında hep paranız tehlikededir.

bir de banka örneği verilmiş kredi kartı örneği mesela kredi kartında olay bu değildir harcama limitiniz ve her ayın belirli günü ödeme tutarınız ödeyemediğinizde kartınızın iptali ve borcunuzun taksitlendirilmesi veya bir gelirinizden miktar miktar tahsil edilmesi sağlanmaktadır. bir daha kolay kolay da kart alamazsınız.

bitcoin dünyasında güven yoktur. satoshi nakamato zeki adam belki bu günleri gördü ve bir planı vardı belki de ben yaptım gerisi ilgilendirmez dedi ve çekti gitti. belki de tek kişi değildi ve arkada ciddi bir güç dünyadaki tüm insanlardan nakit parayı nasıl toplarım dedi ve beş yıllık plan yaptı faaliyete geçirdi bu bilinmez.

ama şu bir gerçek hala bir çay içerken satoshi vermiyorsanız marketten bitcoin ile harcama yapamıyorsanız para ile kripto para satın alıp tekrar ihtiyacınız olduğunda kripto parayı fiziksel paraya tekrar çeviriyorsanız ortada bir sorun vardır ve bu sorun şu anda bilinen bir sorundur yani saadet zinciri.

bu zinciri blockchain bitcoin veya satoshi nakamato kurmadı yani o da kesin değil ama bana göre kurmadı bu saadet zincirini bitcoin'i yatırım aracına çevirerek size hayal satanlar kurdular.

11.000.000 hash rate gücü elimde olduğunda hepinizin kazandığı bitcoin artık benimdir. 21.000.000 bitcoin üretildiğinde ise belki biz görmeyiz ama yatırdığınız tüm paralar o çabalar ve harcadığınız enerji ve zaman tekrar 100$ edecektir bilinmez.

matematik denen bir gerçek var, ben yalan söyleyebilirim ama matematik asla yanılmaz. oturun hesaplayın.

Toplam entry sayısı: 91

yoosee

ios ve android işletim sistemli telefonlardan indirilebilen kamera izleme ve takip uygulaması. yyp2p'nin kardeşi olan bu uygulama kesinlikle diğerine göre tercih edilmelidir. tecrübe ile sabittir ki, diğer uygulama kesinlikle stabil değildir. kaydettiğiniz kameralar başka bir telefon ve tabletten girildiğinde eklenmemiş olarak görülür veya silinebilir. yoosee'de ise bunu kesinlikle yaşamazsınız. program açılışının ardından bütün cihazlarınızı tarar ve ekrana getirir. bağlantıdan kopma da yaşamazsınız. şu an için piyasada bulunan en kaliteli ve stabil bedava kamera takip yazılımıdır.

stellar lumens

bir altcoin.

öncelikle bazı yanlışları düzeltelim bu coinle ilgili. toplam piyasaya sunulacak coin sayısı 103 milyon değil, 103 milyar adettir. şu anda dolaşımda 17 milyar adet mevcuttur. anlık % 20 pump yemiştir ve piyasa değeri şu an itibariyle 0.00001414 btc'dir. bunları basit bir google araması ile bulabilirsiniz. peki, hangi bilgileri bulamazsınız. aşağıdakileri:

bu coin ripple'a bazı yönlerden benzer. mesela madenciliği yapılamaz, piyasaya ne sunulursa o kullanılır. ripple gibi development team'de esas meblağ bulunur ve bu takım arada sosyal medyayı kullanarak bol bol spekülatif haber yayar; böylelikle siz ister kızın ister kızmayın pekala da manipülatif ve spekülatif pump-dump yapılır.

ripple'dan üstünlüğü ise decentralized olmasıdır. ripple'da bu özellik yoktur.

şöyle bir düşünelim, bu coin 1 dolar olur mu? olursa piyasa hacmi 103 milyar dolar olur. şu an için imkansızdır. 500 milyarlık bir piyasada bu nasıl mümkün olabilir? ha, ileride piyasa 1-2 trilyon dolara çıkar o zaman olabilir.

hodl edilir mi, ben sadece pump-dump dönemlerinde değerlendiririm. onun haricinde uzun dönem elimde tutmayı uygun görmem ama karar tabii ki sizin a dostlar.

ethereum classic

şu andaki değeri 0.001757 btc olan etherum'un babası coin. her an balinalar buna hücum edebilir ki coin piyasasında buna "pump" diyoruz. değerlendirilmesi gereken zamanlar bu günler.

electroneum

ingiltere orijinli bir altcoin. telefonla bile madenciliği yapılabileceği iddiası ise asılsızdır. zira telefonla bile madenciliği yapılabilen bir coin bir shitcoin ya da en fazla "bytecoin" olmaya adaydır. şu andaki değeri 0.00000318 btc'dir ama bu piyasayı takip etme niyetinde olanların bu değeri önemsemeden az da olsa electroneum'a pay ayırmaları gerekir. zira şu anda 4 milyar adedi bulunan bu coinin halihazırdaki değeri aşağıdaki durumlarda "pump" yiyebilir:

1. stabil bir cüzdanın işlevselleşmesi
2. madenciliğinin stabilleşmesi
3. spekülatif ya da gerçek anlaşma haberleri
4. büyük bir "balina"nın bu coini sosyal medyada övmesi

şahsen bu coini çok düşükken toplayıp 800 satoshilerde satış yaptım. şu andaki değeri ise yukarıda yazdığım stabilitenin bile elde edilememesine rağmen geldiği bir aşama. bu haberlerden herhangi birinin gerçekleşmesi halinde değerinin çok daha yukarı katlanması pekala mümkündür.

cardano

sadece 1 hafta içinde değeri 722 satoshi'den 2720 satoshi'lere gelmiş bir altcoin. sıkıntı şu ki, bu coin madenciliği olmayan bir coin. piyasada 31 milyar adet var. altcoin piyasasını biraz özetleyerek, şunlara dikkat edilmesini şahsi tecrübelerime dayanarak tavsiye ederim:

1. madenciliği olan coinler her zaman değerlidir. madencilik, bir coin'e zaman, materyal ve elektrik harcanmasını gerektirir. bu nedenle bu coinler maliyetleri gereği "değerli"dir.

2. toplam dağıtım adedi "milyar"ı bulan bir coinin "milyon" adedindeki bir coini değer olarak yakalaması çok ama çok zordur. "milyar" adedindeki bir coinin 1 dolar olması bile o coinin marketini milyar dolar seviyesine çeker ki toplam hacmi 500 milyara ulaşmış bir piyasada bu coini söz sahibi ilk 20 coinden biri yapar bu durum.

3. yeni bir teknoloji sunan ya da sistem entegrasyonu sağlayan coin "beta" sürümünde bile olsa değerlenir. örnek: iota

peki, cardano bize bunlardan hangisini veriyor. şahsi görüşüm: hiçbirini. ben bunu pump-dump dönemlerinde alır satarım. onun dışında uzun vadeli yatırımı şahsi olarak düşünmem. dediklerimi editlemem gerekirse ileride büyük bir keyifle editlerim o da ayrı.

yoosee

ios ve android işletim sistemli telefonlardan indirilebilen kamera izleme ve takip uygulaması. yyp2p'nin kardeşi olan bu uygulama kesinlikle diğerine göre tercih edilmelidir. tecrübe ile sabittir ki, diğer uygulama kesinlikle stabil değildir. kaydettiğiniz kameralar başka bir telefon ve tabletten girildiğinde eklenmemiş olarak görülür veya silinebilir. yoosee'de ise bunu kesinlikle yaşamazsınız. program açılışının ardından bütün cihazlarınızı tarar ve ekrana getirir. bağlantıdan kopma da yaşamazsınız. şu an için piyasada bulunan en kaliteli ve stabil bedava kamera takip yazılımıdır.

iota

hemen hemen bütün altcoinlerin pump yaptığı dönemde çıkış yapamadı. bitcoin düşerken her an sürpriz yapabilir gibi duruyor. iota için daima hodl diyorum. özellikle bu günlerde 23000 civarı gezinirken aldım ve 30000'leri bekliyorum ki 47000 satoshiyi gördü bu coin.

bitcoin

tamamen spekülasyon üzerinden yürüyen bir piyasanın baş aktörü. bitcoin'i yatırım aracı olarak gören varsa, 20 bin dolarlardan 9000'lere düşüşünü ve şimdi 11 bine çıkışını izlesin. bitcoin tamamen bir manipülatif kumardır. bu kumarda altın gibi alıp kenara atayım derseniz yıllar sonra baktığınızda hiçbir şey bulamayabilirsiniz elinizde. kısa vade oynamak kar ettirebilir.

42-coin

dünyanın en mal coini. sadece 42 tane olan bir paranın nasıl bir piyasası olabilir. 1 tanesinin değeri an itibari ile 72 bin 600 dolar. ancak 2016 temmuz'un sadece 22 dolar imiş. boş iş. alan bir-iki mal olursa diye ellerinde tutuyorlar anlaşılan.

netflix

türkiye ayağı halen film arşivi açısından yetersizdir. aylardır üyeliğimi tutmamın tek nedeni star trek discovery ve house of cards dizileri. bunun dışında izlenebilecek hiçbir şey bulamıyorum maalesef. neden mi anlatayım.

1. yeni film kesinlikle çok nadir ekleniyor, aynı filmlerin sürekli afişleri değişiyor. afişleri değişince herhalde yeni film eklendi sanıyoruz zannediyorlar. aylardır belki üç defa "green lantern" filminin afişi değişti.

2. eski filmlere kesinlikle türkçe dublaj gelmiyor. bari bunu yapın da millet izleyemediği filmi dublaj sayesinde izlesin; buna bile uğraşmıyorlar.

3. house of cards gibi dizilerin en son sezonları yok. gerçi olsa da zaten kevin amcanın hali belli, dizi yan yattı çamura battı adeta.

kısacası enpara.com indiriminin bitmesi ile birlikte ben de netflix'e veda edeceğim yıl sonu itibariyle. her sabrın sonu selamet olmuyormuş demekki.

42-coin

bitcoin 8bin dolarda gezerken bu malcoin 60bin dolares olmuş. tamamen sazan.avi
Henüz takip ettiği biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler