demir

Durum: 36 - 0 - 0 - 0 - 20.01.2018 01:23

Puan: 36 - Rütbe:

1 yıl önce kayıt oldu - 2.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 4

ferrari f488 gtb

ferrari'nin f458 italia yerine geliştirdiği v8 motorlu modeli. 3.9lt motor 670 hp güç üretmekte, bu güç de aracı, 3 saniye içinde 0-100 km/h hızlanmasını tamamlayabilecek şekilde çalıştırmaktadır. eski benzin canavarlarının aksine, 11.4 lt/100 km fabrika verisi bir yakıt tüketimine sahiptir.

ferrari la ferrari

ferrari özel serilerinin güncel tarihteki son üyesi. 6.2 lt, 800 hp bir v12 ve 163 hp elektrik motoru mevcuttur. canlı görmüş biri olarak söylüyorum, bence sanat eseridir. fxx-k adlı deneysel bir özel serisi daha vardır ki bu araç, özellikleri nedeniyle yollara çıkamaz. o da sınırlı ve numaralı olarak üretilmiştir. ayrıca aperta isimli, hard top bir varyantı daha vardır.

ferrari f50

özel seri ferrari'lerin, f40 sonrası ve ferrari'nin 50. yılı şerefine üretilen modeli. 349 adet üretilmiştir (bir tanesi istanbul'daydı bir ara, maslak oto sanayi'de servisleri varken görmüştüm.) 4.7 lt, 513 hp gücünde bir v12'ye sahiptir. döneminde, formula 1 otomobillerine en yakın sürüş hissi veren otomobil olduğu söylenmektedir.

herhangi bir elektronik sürüş desteği ve ses sistemi yoktur. ancak bir belgeselde izlediğim kadarıyla, her araç uydu bağlantısıyla izlenmekte, gerektiği zamanlarda araca elektronik olarak müdahale edilmektedir ki bu son derece uçuk bir durumdur bence.

ferrari f40

ferrari özel serilerinin, 288 gto'dan sonra gelen ve tasarımında, bu modelden esintiler taşıyan üyesi. enzo ferrari'nin; '' mühendislerime, dünyanın en iyi spor otomobilini üretmelerini söyledim ve şimdi onun yanında duruyorum.'' şeklinde tanıttığı ve fiili olarak, tasarım sürecinde yer aldığı son ferrari modelidir.

2.9 lt çift turbo v8 motora sahiptir. ferrari tarafından 478 hp gücünde olduğu belirtilmiştir. toplamda 1.311 adet üretilmiştir. ilki diego armandao maradona'ya armağan edilmiştir.

ferrari 288 gto

ferrari'nin en üst sınıf sınırlı üretim serilerinin ilki kabul edilen, 308 gtb platformu üzerine tasarlanan, 1984 model spor otomobil modeli. araçta 2.8 lt çift turbo bir v8 motor görev yapmaktadır. toplamda 272 adet üretilmiştir. dönemi için son derece estetik ve agresif bir tasarımı ve sesi mevcuttur.

lamborghini

efsane olarak değil, gerçekten traktör üreterek sanayi olayına giren ferrucio lamborghini'nin kurduğu otomobil markası (ilginç bir biçimde kırklareli iğneada'da bir tanesini görmüştüm). espada, countach, diablo, murcielago, aventador, gallardo, huracan isimli seri modelleri olduğu gibi, sesto elemento, veneno gibi sınırlı üretim modelleri de mevcuttur. hatta bir ara estoque isimli bir 4 kapı modeli tanıtmışlardı. marka genellikle araçlarında, 10 veya 12 silindirli atmosferik motorlar kullanır.

yakın tarihte urus isimli 4x4 modelinin tanıtımını yapmışlardır. ancak genel kanının aksine bu model, ürettikleri ilk 4x4 değildir. ilk model 1986 yılında üretime giren lm002'dir. hatta bu araçtan türkiye'de bir adet olduğuna dair rivayetler vardır.

iki kez sürücü koltuğuna oturma şansına eriştiğim diablo ise - belki de bu samimiyetimden dolayı - favori modelimdir.

space navigator

özellikle üç boyutlu modelleme işleri yaparken, kullanıcının 3 eksenli uzayda rahatlıkla yönlendirme yapabilmesine yarayan cihaz. temel modelleri olduğu gibi gelişmiş ve kapsamlı modelleri de mevcuttur. özellikle 3d connexion firması bu alanda isim yapmıştır. zaten ürünün adı da bu firmadan gelmektedir.

logitech wireless trackball m570

alışana kadar biraz zorlayan, ancak alıştıktan sonra oldukça keyifli bir kullanım sağlayan kablosuz mouse. normal mouse ebatlarına göre iridir. çünkü bu arkadaş kullanım sırasında yerinden kımıldamamaktadır. geriye doğru sarkan gövdesi, bileğin tam altını doldurarak ergonomi sağlar. ayrıca büyük ebatları nedeniyle parmaklar rahat rahat yayılarak kullanılmaktadır.

faal olan tek parmak, başparmaktır. alıştıktan sonra, özellikle 3d program kullanıcıları için oldukça rahat bir kullanımı vardır.

ziiiro

oldukça sıradışı tasarımları olan, analog ve dijital kol saati markası. hong kong merkezli firma, 2009 yılından beri saat üretmekte. modellerine seçtikleri renkler ve isimler konularında da da ayrıca takdir edilesi bir yaklaşımları var. eclipse, lunar, solaris, saturn, celeste, gravity, orbit, aurora, mercury, proton, eon, ion ve titan adlı modelleri mevcut.

özellikle saturn isimli modelini alınacak saatler listeme eklemiş bulunuyorum.

ford ranger

form markasının giriş seviye pick up modeli. bir dönem amerika'da da satılmış, sonrasında yerini f serisine bırakmıştır. 2019 yılı itibariyle tekrar anavatanına döneceği konuşulmaktadır. güncel olarak xlt ve wildtrak modellerini trafikte görmek mümkündür. xt versiyonu son modelde üretilmemiştir.

özellikle wildtrak modeli dikkat çekicidir. 6 silindir 3.2 lt bir motora sahip olan model 200hp gün ve 470 n/m tork üretebilmekte olup, bir önceki modelde 12 lt/100km olan yakıt tüketimini, yaklaşık 7lt/100km değerlerine indirmeyi başaran bir yakıt teknolojisine sahip ve 4 tekerlekten çekişli bir modeldir.
  • /
  • 4
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 36

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler