delirium

Durum: 4 - 0 - 0 - 0 - 18.11.2017 12:05

Puan: 4 - Rütbe:

1 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!

harinezumi

pırıl pırıl fotoğraflar, derinlik ayarları, gözenekleri bile inceleyebileceğiniz netlikler sağlamayan, ışığı bile ayarlamanıza izin vermeyen, son derece şirin görünen, minicik bir dijital fotoğraf makinesi ve kamera. genellikle zumi ismiyle anılıyor. 8 mm havası taşıyan videolar çekebiliyorsunuz. iyi ışık alan bir yerdeyseniz, kendi kendine ışık oyunları yapıp görüntüyü sanatsal bir kareye çevirebiliyor. fotoğraf kalitesi ancak 3 megapiksel ancak macro çekebilme kapasitesine sahip. içinde 2 gb büyüklüğünde bir microsd kart yer alıyor ve bir adet cr2 pille çalışıyor. elbette japonlar yapmış. şu sıralar amazon'dan alınabiliyor. benimki gümrüğe takılmıştı ve adamlar aletin bir fotoğraf makinesi olduğuna inanmakta biraz zorlanmıştı.

altus al 191 e

arçelik'in alt marka olarak ürettiği altus'un çamaşır makinesi modellerinden biri. ekonomik ve kullanışlı bir seçenek ama çevreci ürünleri tercih edenler için a enerji sınıfıyla biraz yetersiz kalabilir. toplam 16 programa sahip ama pek şaşalı bir makine değil, sadece çamaşır yıkıyor, bunu da elbette bir miele gibi yapmıyor (kaldı ki o kadarını arçelik de yapamıyor).

altus, çamaşır makineleri için genellikle 3 yıl garanti veriyor. benimki 6. yılında ilk arızasını çıkardı ancak henüz servis çağıramadığım için 30 dakikalık programda sorunsuz çalışmaya devam ediyor. bu makineleri tamir etmek için arçelik servisi geliyor.

ono

kategori seçiminde aklımı karıştıran, "beyaz eşya olarak mı tanımlasam? keşke donanım kategorisi olsaydı." diye düşündüğüm yeni nesil 3d yazıcı. kickstarter'da başlatılan kampanya 20 nisan 2016'da, 16,180 destekçinin 2,321,811$ bağışıyla sona ermiş, aletin durumu hakkındaki son güncelleme de 20 eylül 2017'de yapılmış. hâlâ çözemedikleri sorunlar bulunuyor.

ono, yüksekliği dışında telefon boyutlarında olan bir 3d yazıcı ve 99$'a piyasaya sunulması planlanıyor. https://www.kickstarter.com/projects/olo3d/olo-the-first-ever-smartphone-3d-printer/description bu sayfadaki videoda da göreceğiniz üzere bilgisayarda tasarladığınız bir araba ya da telefonunuza gelen üç boyutlu bir tasarım, telefon arayüzü sayesinde alete iletiliyor ve vızır vızır yazdırılıp objeye dönüşüyor.

aletin kendisi 99$ olsa da baskı için kullanılan farklı renklerde sıvılar ve kullanılabilecek kalıplarla fiyat biraz şişiyor ama olacak o kadar elbette. kompakt boyutları ve görünüşe bakılırsa hayli kolay olan kullanımı sayesinde teknolojik aletlere ilgi duyanların (mesela 3doodler alanların) yeni oyuncağı olmaya aday.

bigumigu.com

reklamcılık ve yaratıcılık odaklı, "yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı" sloganlı bir web sitesi. özellikle sektörel iş ilanları konusunda öne çıkmakla birlikte, türkiye'den ve dünyadan kayda değer reklam kampanyalarını düzenli olarak aktarıyor, kristal elma ve sxsw gibi etkinliklerden canlı yayınlar yaparak sektör çalışanlarını besliyorlar. son olarak robot sophia'ya nazar boncuğu takmışlar.
https://bigumigu.com/haber/robot-sophiaya-nazar-boncugu-taktik-web-summit-2017/
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 4

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler