contigo

Durum: 132 - 0 - 0 - 0 - 29.11.2017 15:48

Puan: 161 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 14

mevzuat.gov.tr

kazancı üyeliği bulunan ve kazancı kullanan bünyelerin geçiş yapmakta zorluk yaşadığı, gov.tr uzantısından da anlaşıldığı üzere devlet tarafından hazırlanan ve güncel mevzuat yani kanun, yönetmelik vb. metinlerine ulaşabileceğiniz bir internet sitesidir.

herhangi bir üyelik gerektirmemekle birlikte herkesin kullanımına açık ve tamamen ücretsizdir. türkiye cumhuriyeti tarihindeki tüm yasal mevzuat örneklerine ulaşabileceğiniz bir veri bankasıdır.

skype

kötüleyenlerin günün birinde, er ya da geç çarpılacağı programdır.
uzakları yakına getiren, iş görüşmelerinden aile toplantılarına, proje çalışmalarından mesleki işlere kadar bir çok farklı kulvarda daha whatsapp facebook factime görüntülü konuşma yapmıyorken görüntülü ve sesli konuşma özelliği sunmaktaydı.

belki öncesinde gelen msn mesenger'in bu özellikleri gelişmesinde çok faydalı olmuştur bilinmez ama, gerek dünya çapındaki yaygınlığı gerek kullanım kalitesi whatsappla kıyas bile olmamalıdır. bugüne kadar skype üzerinden yüzlerce resmi ve gayri resmi görüşme gerçekleştiren biri olarak 3-5 arkadaş dışında whatsapptan kimse ile görüşmeyen benim, vazgeçilmezimdir.

hangi şirket iş görüşmesi için, veya toplantıları için whatsaap üzerinden görüşelim der yahu, hayret bir şey. uzun lafın kısası, kendinden önce gelene msn messenger'in koltuğunu alan, ve bu koltuğu whatsapp veya facebook'a kaptırmayan babalar babası uygulama/yazılım/program

çiçek sepeti

cep telefonunuzu alan çiçeksepeti.com'un en olur olmadık dönemlerde mesaj atması çok meşhurdur. özellikle bir zamanlar gönderi yaptığınız özel günlerin yıldönümlerinde mesaj atarak, indirim kuponu vererek ve hatta arayarak "efendm geçen sene bugün xxxxx hanım'a kutlama çiçeği göndermişsiniz. bu sene de göndermek isterseniz size %20 indirim gibi saçmalamaları evlere şenliktir.

bunu dışında iyi firma. ama taciz maillerini ve mesajlarını önlemek için iletişim izinlerini kısıtlamak şart. istanbulun en ücra semtleri(başakşehir, esenyurt, tuzla, pendik) başta olmak üzere bir çok semt ve ilçesine çiçek gönderen beni ne hafta içi ne de haftasonu henüz hiç mağdur etmemişlerdi. bu nedenle hala güvenerek ve severek kullanırım. muadillerine göre yaygın teslim ve bayi ayı bu tercihimin sebebi olsa da ürünleri de diğer benzerlerine göre nispeten kalitelidir.

columbia

fiyat kalite bakımından türkiye fiyatları dikkate alındığında maalesef başarısız olsa da, özellikle yurtdışı ve amazon fiyatları bakımından belki de emsalleri arasında en iyi markadır. özellikle ayakkabıları için geliştirdiği omni-heat teknolojisi, ve termal iç yapılı montlarının kalitesi tarışılmazdır.

termal montları için ayrı bir parantez açmak gerekirse, o kadar ince olmasına karşın, termal teknolojisi sayesinde -10 dereceye kadar sıcaklığı muhafaza eden montları gerek kapladığı yer, gerek hafiflik gerekse de kalitesi ile farklılaşır. türkiye fiyatları hemen hemen +1000 tl civarında olsa da yurtdışı fiyatları yarı yarıyadır.
omni-heat teknolojisine sahip, su geçirmeme garantisi ile sunulan ayakkabıları ile düşünülmeden alınabilinir. tabi onlar için de türkiye fiyatları +700 lira iken -100 euro bedel ile türkiye dışından alınması olasıdır.

uyap

maalesef haftada en az 1-2 kez kesintiye sebebiyet vererek uyap üzerinden süreli işi olan ilgilileri küçük çaplı kalp krizlerine sevk eden sistemdir. özellikle barokart üzerinden ödeme işlemleri barokarttan kaynaklanan sıkıntılar nedeniyle sık sık kesilir ve süreli işleri yapmadan önce sıkça dua ettirir.

vestel mix & go

bazı vestel mağazalarında 99 tl'ye satılan renk renk minik kişisel mikserdir.
vestele karşı olan önyargıma ve tahamülsüzlüğüme rağmen inanılmaz kullanışlı bir o kadar da başarılı bir üründür.

sabah çıkmadan iki fıs yapıp süper meyve içecekleri hazırlanabilir, süt ve yulah koyarak pratik bir o kadar da besleyici kahvaltılar hatta öğünler hazırlayabilirsiniz.
özellikle detoks için çok faydalı olabileceğini düşünüyorum. internette de çok çeşitli tarifler var. bugüne kadar kullandığım en başarılı minik mutfak aletlerinden biri, alın mutlaka, pişman olmazsınız. haa vestel olması hep bir - olacak. o ayrı. ama ürün çok güzel.

bitcoin cash

kaybettiğiniz zaman üzüleceğiniz miktarda para ile girmemeniz gereken iştir. öyle 1000-2000 lira ile gireyim, zengin olayım hayalleri ile girerseniz üzülürsünüz. bitcoin stabil değildir. düşüleri olur, çıkışları olur, panikleyip düştüğünde satarsanız kaybedersiniz. bitcoin cash de böyledir. kolay yoldan köşeyi dönmek, zengin olmak kolay olsa, tüm dünya zengin olurdu. unutmayın ki tek akıllı siz değilsiniz. 3-5 kuruş para kazanıp, zengin olacağım, oturduğum yerden bitcoin beni zengin edecek diye düşünürseniz yaya kalırsınız. bitcoin cash de böyledir. stabil değildir.

kaybedeceğiniz zaman üzülmeyeceğiniz bir para ile girdiğinizde ve her düştüğünde panikleyip satma girişiminde bulunmayacaksanız kenarda dursun diye alacaksanız tamam, ama aksi halde uzak durun.

middle earth shadow of war

oyunun adı middle earth ile başlar.

orta dünya ve yüzüklerin efendisi hayranları için başkaca bir şey söylemeye gerek yoktur. hikayesi ve grafikleri yetersiz bile olsa ki değildir, mutlaka her lotr hayranının oynaması gereken bir şans vermesi gereken oyundur. çok bağlayıcı ve sarıcı değildir. ama yüzüklerin efendisi hatırına muhakkak denenmesi lazım.

happn

tinder'in arkasından bu yoldan yürüyen hemen hemen hepsi dandik olan dating uygulamalarının bir benzeridir. telefonda kapladığı alana yazıktır. hemen hemen tüm dating uygulamaları gibi vasıfsız, amaçsız, kalitesiz bir mecradır.
çok gömdüm biliyorum ama indirilmemesi gereken, inmiş ise silinmesi gerekendir. buradan dolandırıcıdan başkası çıkması zor gibi.

level

en iyi olmasının yanında bu toprakların oyun ve bilişim magazininin atası olan dergisidir. öncüsüdür. senelerce severek okuduğumuz ve takip ettiğimiz bu güzel dergi zaman içinde gerek kadro değişimi olsun gerek yayınlarındaki kalitenin düşüşü olsun okunulurluğunu kaybetmiştir. tabi buna internet ortamında yapılan yayınların ve dağıtılan demoların da etkisi çok olmuştur.
  • /
  • 14

olan biten

sevgili ve saygıdeğer yazarlar,
bundan böyle sözlükle ilgili önemli gelişmeleri bu başlıktan paylaşacağız.

şu an itibariyle tüm bitcoin transfer talepleri karşılanmış durumda. yazarlara özel mesajla bilgilendirme yapıldı.

ancak bitcoin ağındaki bir teknik sorundan ötürü transferler saatleri/günleri bulabiliyor. bunun sebebi bitcoin cash isimli bir altcoin'in bitcoin'in yerini almak için başlattığı atak diyebiliriz. bitcoin cash'in fiyatının artması ve madenciler için zorluk derecesinin daha düşük olması (daha karlı hale gelmesi), bitcoin'in hash gücünün azalmasına dolayısıyla doğrulanmamış işlemlerin artmasına ve transfer sürelerinin uzamasına neden oldu. eğer hala size ulaşmamış bitconler varsa nedeni budur.

transferler için endişelenecek bir durum olmadığını bu sonunun geçici olduğunu söyleyebiliriz. işlemin doğrulanıp doğrulanmadığını, hangi ödemenin ulaşıp ulaşmadığını görebilmekteyiz. bunun için ayrıca bize yazmanıza gerek yoktur.

iyimi.com

bitcoin taleplerinizi, iyimi kullanıcısına bitcoin adresinizi özel mesajla bildirerek yapabilirsiniz. entryleriniz incelenip transfer gerçekleştirilecektir. bir ödeme talep formu da hazırlıyoruz böylelikle daha pratik ve hızlı şekilde transferler yapılabilecektir.

edit: artık ödeme eşiğini geçen üyeler porfil sayfasında görünecek talep butonuna basarak biriken bitcoinlerini talep edebilir.

Toplam entry sayısı: 132

vivino

inanılmaz güzel bir mobil uygulamadır.

şarap üstüne kurulan program yemek uygulamaları restaurant uygulamaları gibi çalışır.
ancak bir farkla istediğiniz şarabı telefonunuzun kamerasına okuttuğunuzda databaseinde yer alan şaraplar ile eşleştirerek resmini çektiğiniz şarap için 5 üzerinden puanlama ve kullanıcı yorumlarını size gösterir. türkiyede satılan hemen hemen her şarap için yorum bulmanız mümkün iken, yurt dışında popüler olan şaraplara deyinmiyorum bile.

şarap tecrübesi zayıf olan bünyelerin kötü sürpriz yaşamasına son veren bir uygulamadır.

turnitin.com

tez yazan ödev sunan öğrencilerin korkulu ruyası.

net.

özellikle akademik çalışmalarda hazırlanan makalenin, tezin, ödevin intihal olup olmadığının kontrolü için denetimine tutulduğu ücretli ve üyelik esasına göre çalışan web sayfasıdır. yazdığınız akademik eserin daha önceden yayınlanmış eser ve kitaplar ile internette yer alan materyaller ile ne kadar benzer olduğunu kıyaslayan buna göre çeşitli yüzdeler verilen ve belirli bir yüzdenin üzerinde çıkarsanız çakmanıza sebebiyet veren web sayfasıdır.

bir çok üniversitenin üyeliği öğrencilerine kullandırma yönünde olup, akademik çalışma yapan öğrencilerin çalışmalarını teslimden önce kontrol etme imkanı varken, buna girmeden hazırlanan bir çalışmayı doğrudan teslim etmek ne denli akıllı mantıklı bir harekettir düşünmek, sorgulamak gerekir.

iyimi.com

4 yıllık ekşisözlük yazarlığından sonra geçiş yaptığım oluşum. bitcoinleri de vaadettiği şekilde göndermesi gerçekten şaşırtıcı ve sevindirici. bir umut deneylim dedim ve şak diye yolladılar vaaddettikleri tutarları. ekşi'de maaşlar dolarla yatmıyor ama iyimi'de maaşlar bitcoin ile yatıyor. tişikkirlir sipirmin

hack

-----işbu entry genel bilgi içermekte olup herhangi bir şekilde hukuki tavsiye niteliğinde değildir. her olayın kendi özelliklerine göre değerlendirilmesi gerekmektedir ----

aynı zamanda bir çok farklı suç ile birlikte de vücut bulmaktadır. örneğin dolandırıcılık faaliyetinin hacklanen banka hesapları aracılığı ile gerçekleşmesi durumunda dolandıcılık fiilinin banka ve ödeme araçlarının araç olarak kullanılması ile işlenmesi neticesinde suçun nitelikli hali oluşabilecektir.

-----işbu entry genel bilgi içermekte olup herhangi bir şekilde hukuki tavsiye niteliğinde değildir. her olayın kendi özelliklerine göre değerlendirilmesi gerekmektedir ----

mırc

icq ile birlikte chat dünyasnın atası, yaratıcısı, popülerleştiricisi olmuştur. 95 ve sonraki dönemde özellikle msn messenger ortaya çıkıp yaygınlaşana kadar hüküm süren yazılımdır.
khaled mardam-bey tarafından geliştirilmiştir. o dönemin gençleri, bilgisayar ve 146internet ile yeni tanışan gençler için muazzam bir program olmuştur.

paribu.com

btc yatırma işlemleri için 0.001 tutarında minimum sınır uygulayan bunun altında gelen transferleri hesabınıza geçmediği gibi gönderene de iade etmeyen sanal borsadır. ne olursa olsun, yanlış olduğu görüşündeyim.

turnitin.com

tez yazan ödev sunan öğrencilerin korkulu ruyası.

net.

özellikle akademik çalışmalarda hazırlanan makalenin, tezin, ödevin intihal olup olmadığının kontrolü için denetimine tutulduğu ücretli ve üyelik esasına göre çalışan web sayfasıdır. yazdığınız akademik eserin daha önceden yayınlanmış eser ve kitaplar ile internette yer alan materyaller ile ne kadar benzer olduğunu kıyaslayan buna göre çeşitli yüzdeler verilen ve belirli bir yüzdenin üzerinde çıkarsanız çakmanıza sebebiyet veren web sayfasıdır.

bir çok üniversitenin üyeliği öğrencilerine kullandırma yönünde olup, akademik çalışma yapan öğrencilerin çalışmalarını teslimden önce kontrol etme imkanı varken, buna girmeden hazırlanan bir çalışmayı doğrudan teslim etmek ne denli akıllı mantıklı bir harekettir düşünmek, sorgulamak gerekir.

turkcell

10 senelik birliktelik üzerine vodafon'a geçerek dünya varmış dediğim operatördür. her operatör gibi turkcellde eski müşterilerine kampanya yapmaktansa hat taşıma, yeni hat vb. kampanyalar ile gelenlere daha iyi imkanlar sunmaktadır evet ama fiyat performans olarak özellikle red avantajları olarak vodafonun gerisinde kalmaktadır. özellikle taahhüt vb. durumları olmayanların bir gözden geçirmesi iyi olur.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler