civilce

Durum: 15 - 0 - 0 - 0 - 09.11.2017 19:59

Puan: 15 - Rütbe:

1 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 2

pls-tower

enerji nakil hattı ve telekomünikasyon direkleri ile şalt sahası yapılarının analiz ve tasarımda kullanılan amerika menşeili bir yazılımdır. yukarıda bahsettiğim yapılar için dikkate alınması gereken hemen hemen her şartname bu yazılımda mevcut (i.e. asce 10-15, cenelec, en 50341 vs.). her ne kadar kiriş (beam) elemanlar kullanarak bir yapı tasarlamaya çalışsanız da kafes yapıdaki yapıları (truss structure) analiz etmek ve tasarlamak üzere oluşturulduğundan yapıyı oluşturan eleamlarda meydana gelecek momentleri dikkate alamaz. bu konuda mühendis/kullanıcı dikkat etmelidir. dünya genelindde yukarıda bahsettiğim alanlarda çalışan kişi ve firmaların %95'i (programı yazanların iddiası) bu programı kullanmaktadır. yazılımı satın aldığınızda bir kilit (lock) verilir ve onunla çalışır. çoklu alımlarda indirim yapıldığını duydum.

dell precision 3510

şu an kullandığım diz üstü workstation. 2.6-ghz ıntel core i7-6820hq cpu 16 gb ram ve 256 gb ssd mevcut. inanılmaz bir performans. maalesef adaptör büyük. kendisi de 2.42 kg. fakat ağır analizler yapacaklara kesinlikle tavsiye edilir.

d'addario

klasik gitar sahibi olarak tercih ettiğim gitar teli markası. tercih etmemin temel sebebi çok bilinen bir marka olması ve fiyatı. ilk zamanlar ej45, ej46, ej49 vs. gibi modellerinin hangisi tercih edeceğimi anlamamıştım. yeni gitar çalanlar için bu modellerin aslında bir farkı yok. ne zaman ki kulaklar ses ayrımına varıyor o zaman daha soft bir ses istendiğinde ej45 ya da daha akustik bir ses istendiğinde ej49 alınmalı diyorsunuz.

chevrolet lacetti

düz vites 1.6 sx modeline 2 yıl öncesine kadar 5 yıl süre ile bindiğim araç. kesinlikle fiyat performans olarak çok iyi. üstelikte konfor olarak aynı paraya alacağınız avrupa menşeili bir çok araçtan dahaiyi. mesela 2004 modelinde 4 cam otomatik. üstelik iç genişliği tam bir aile arabası. teker sesini içeri almaması da ayrıca öenmli. chevrolet türkiye'den çekilmeseydi kesinlikle tercih etmeye devam ederdim.

iphone 7 plus

bildiğim kadarıyla iphone telefon serilerinde fiziksel home tuşunun konduğu son model. çevremde bir çok kişinin fotoğraf çekmekteki maharetinden dolayı tercih edip uzun şarj olma süresi (ios 11.1 sisteminde) yüzünden şikayet ettiği telefon. 64 gb hafızalı modelinin türkiye'de satılmıyor olması dezavantaj.

arzum ar1013

600 watt güce sahip blender seti. 750 ml kapasiteli doğrayıcı haznesi var. fiyatı müadili blender setleri ile aynı sayılır. sağlam bir cihaz. ambalajında buz kırma özelliği olduğunu gösteren fakat samimi satıcıların bu özelliğin aslında olmadığı ya da bekleneni karşılamadığı söylenen küçük ev aleti.

toshiba satellite p50 b11p

fiziksel olarak 15.6 inch ekrana ve 2.40 kg ağırlıa sahip. kaba bir adaptörü var. alacak olanlar aldıktan sonra taşıma esnasında pişman olabilirler. her ne kadar dayanıklı olsa da ısınma ve fan sesi problemi var. ssd olması hız açısından önemli. fakat toshiba'nın artık türkiye piyasasından çekilmesi ve sadece 1 tane teknik servisinin kalması alacak olanlara uyarımdır. üstelik teknik servis kalitesi de çok düşük.

king p-315 r çaymatik

2200 watt güce, 1.8 litre kettle 1.2 litre de demlik kapasitesine sahip çaymatik. fiyat performans olarak başarılı. kasım 2017 itibari ile 180-190 tl civarında. bence estetik olarakta iyi bir tasarıma sahip. 360 derece dönen tabanı ergonomi açısından gayet iyi.

toyota corolla

2 yıldır benzinli otomatik vites advanced modele sahibim. hemen hemen her japon aracındaki güven veren sağlamlık mevcut. 7 ileri vites olması bir önceki versiyonundaki 4 ileri vitese oranla yakıt tüketimini azaltmıştır diye düşünülebilir. fakat şehir içi hala 8.9lt/100km gostermektedir. yol sesini aracın içinde biraz da olsa duymanız rahatsız edici. bir de benden başka kullanan arkadaşlarıma göre hızlanması ve çekişi yeterli degil. ayruca dizel modelini deneme sürüsünde kullanmistim. yaklasik 88 hp olmasi o arac icin kesinlikle yeterli görünmüyor. ayrica dizel modelinde vites geçişlerini rahatlıkla hissediyorsunuz.

lg 49uj630v

ultra hd 4k televizyon. dahili uydu alıcılı. zaten artık dahili olmayan kalmadı. estetik olarak bence ayak kısmı olmamış. 60 fps olması gayet iyi. insan göz sağlığı için 45 fps den aşağısının zararlı olduğunu okumuştum. 4k olunca da 60 fps gayet uygun olmuş.
  • /
  • 2
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 15

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler