bobifrs

Durum: 236 - 0 - 0 - 0 - 14.12.2017 15:34

Puan: 294 - Rütbe: ★★

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Moderatör

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 24

bistcoin

üzerinde çalışılmaya başlanıldığı söylenen yerli kripto paramız. borsa istanbul yönetim kurulu başkanı ve varlık fonu başkan vekili himmet karadağ bugün yaptığı açıklama ile borsa istanbul'un nihayetinde kendi kripto para birimi üzerinde çalışmaya başladığını söyledi. önceden merkez bankası tarafından kripto paraları araştırma komisyonu kurulacağı da açıklanmıştı. bistcoin pek muhtemel olarak 2018 yılı içinde işlemlerine başlayacaktır.

turkcell faturalı hat

eğer faturalı hat alınacaksa turkcell websitesinden ya da mobil uygulamaları üzerinden değil de herhangi bir turkcell şubesinden ya da turkcell paketleri sunan bir telefoncudan paket almakta fayda var. 5 yıllık kullanıcısı olarak hep boşluğuma ve dalgınlıgıma geldi mobil üzerinden yıllık sözleşmemi yeniledim ama benim 70 tl ödediğim paketin şubelerinde 40-50 tl lere sunulduğunu görünce çok sinir olmuştum. bir de o kadar müşteri aidiyeti diyorlar ama sizi kazıklamak için de onca takla atıyorlar. neyse şurada kontratımın bitmesine 3 ay kaldı bu defa ya vodafone'a geçeceğim ya da şubeden aynı tarife mi daha ucuza yenileteceğim.

eganba.com

güzel bir online kitap alışveriş sitesi. idefix, d&r, babil ve kitapyurduna güzel bir alternatif oluşturmakla birlikte diğer online kitapçılara göre biraz daha butik kalabilmektedir. fakat buna rağmen kitapyurdu kalitesinde güzel indirimler sunan, kargolama sürecinde sıkıntı çıkarmayan ve oluşan sorunlarda gayet yardımcı olan bir internet sitesi. idefix ve d&r sorunlarından bunalanlar ve babil ile kitapyurduna alternatif arayan kitap severler için güzel bir alternatif olabilir.

half-life

sierra ve valve stüdyolarının tarihlerinde yaptıkları en iyi iş ve gelmiş geçmiş en kült oyunlardan biridir. yıllarca beklenen süreçten sonra half life 2 çıkmış ve half life'ın o sadık orijinal hikayesine aşina multiplayer delisi kemik kitlesini hayran bırakmıştır. yine de half life'ın kendi başına yarattığı o multiplayer kapışma çılgınlığını yaşatamamıştır. şimdi 3. oyun söylentisi ve haberleri dolanıyor bakalım altından neler çıkacak.

bkm express

bitaksi, getir, kapgel gibi uygulamalarda ve pek çok online kitapçıda bkm üzerinden yapılan ödemelerde indirim ve kampanyalar oluyor. sadece kampanyalardan yararlanarak arada ödediğiniz komisyonu amorti edebilirsiniz. kullanması da oldukça kolay.

8tracks

spotify'dan önce oldukça fazla kullandığım kullanışlı ve yeni müzikler keşfetmenize olanak sağlayan güzel bir uygulama. uygulamanın en güzel tarafı ise farklı türlere ve moodlara göre birleşim yapıp ona uygun playlistler önünüze getirmesi. mesela mutlu ve hareketli pop şarkıları dinlemek istiyorsunuz o zaman happy + pop kombinasyonunu seçip ona göre playlist tavsiyeleri alıyorsunuz ya da sonbahar modunda jazz dinlemek istiyorsunuz bunun için de sonbahar + jazz kombinasyonunu giriyorsunuz. uygulama içerisinde bulunan etiketler ve kelimelerle istediğiniz gibi kombinasyon yapıp playlist alabilir ve yeni müzikleri keşfedebilirsiniz. tabi spotify'dan ve gelişmiş öneri listesinden sonra ne kadar doyurucu olur o da size kalmış.

runtastic

düzenli olarak koşu yapan, bisiklet süren ve spor yapanlar için kullanılabilecek en iyi günlük performans ve istatistik takibi yapabileceğiniz uygulamalardan biri. uyarı sistemi olduğu gibi belirli bir adım ya da mesafede hedef koyma, sizi o hedefe götürmek için uygulama içi push notificationlar gönderiyor. ayrıca günlük, aylık, haftalık ve yıllık geçmiş istatistiklerinizi verilerinizi ve performansınızı da rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. ayrıca sosyal medya hesaplarıyla da entegre bir şekilde çalıştığı için performans göstergelerinizi diğer platformlarda paylaşmanıza da imkan veriyor.

blockchain.info

en güvenilir ve en kullanışlı wallet olmasının yanında sorunlar da yaşanmıyor değil. özellikle yurtdışı base bir wallet olduğunu düşünürseniz sorunlarınız karşısında her zaman ve her an bir yetkili bulabilme sıkıntısı yaşayabileceğinizi düşünmeyin. ama yine de kriptolarınızı saklayabileceğiniz en iyi alternatiflerden biri.buradaki bitcoinlerinizle yurtdışı borsalarında işlem yapıp rahatlıkla transfer yapabilirsiniz.

iphone 6s

apple genelde s serilerini discountinue etmeden üretimine devam ediyordu. 4 - 4s - 5 - 5s modellerinde hep s modeli çıktıktan sonra diğer modeli discountinue olarak üretimden kaldırıyordu. hatta 5s çıktığında 5 raftan kaldırılıp 4s'in üretimine devam edilmişti. iphone 6 sonrası bu politikasını bırakarak artık son çıkardığı 4 modelin üretimine devam etme yoluna gitti. 6s bu yüzden hala üretimine devam edilmekte. aynı zamanda apple'ın işlemci hızında da büyük bir değişikliğe giderek çift çekirdek getirdiği modeli olmuştur. tahminim sanırım bir sonraki seri satışa sunulduktan sonra üretimine son verilecektir.

ogame

zamanında travian ile birlikte en çok oynanan web browser oyunlarından bir tanesiydi. yine travian'da nasıl ordu kurup gittikçe büyüyerek topraklarını genişletme ve topraklarına sahip çıkma yapılıyorsa bunda da uzayda uzay filosu yapıp genişleme ve yeni yerler fethetme şeklinde oyun devam ediyordu. bir ara nedense oynanma kolaylığı ve basit arayüzleri sayesinde bu web tabanlı oyunlar oldukça popüler olmuştu sanırım bunlar arasında en çok ilgili hak edecek oyunlardan bir tanesi de ogame'di.
  • /
  • 24
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 236

ar-ge

başarılı bir ar-ge için organizasyonun vizyonu çok önemlidir. ar-ge alanında ayrılmış opex bütçelerinin kurumun misyonu ve vizyonuyla doğru orantılı olmasının yanında kurumun innovatif kimliği de ar-ge yatırımlarına ve faaliyetlerine doğrudan etki etmektedir. kısacası innovasyon, kurum vizyonu, operasyonel bütçe, sürdürülebilirlik gibi bir çok etken başarılı bir ar-ge oluşturulması için önemli dinamiklerdir.

flipboard

farklı haber kaynaklarını, siteler, blogları, sayfaları kişiselleştirerek uygulama üzerinde ekleyerek size hap bilgi şeklinde nokta atışı yaparak haberlerinizi önünüze sunan başarılı bir uygulama. böylece kısa sürede en önemli başlıkları ve haberleri alma imkanına kavuşabiliyorsunuz. ülkemizden çıkan bir diğer yerli alternatifi için (bkz:bundle)

western digital my passport ultra

piyasadaki samsung'tan sonra en iyi taşınabilir portatif harici diskleri üreten western dijital'in en güzel ürünlerinden biri. yüksek aktarım hızı sayesinde çok iyi sonuçlar alabiliyorsunuz. ayrıca dayanıklılık ve kullanım ömrü olarak da hiç sıkıntı çıkarmıyor.

remington cı6325 25 mm saç maşası

doğal bukleler yaratmak için evde rahatlıkla ve kısa sürede iyi sonuçlar alabileceğiniz, muadilleri arasındaki en iyi saç maşası. ısı ayarı ve maksimum ısı ayarlama özelliği sayesinde saçınıza uygun en iyi sonucu alabiliyorsunuz. dijital ısı göstergesi, dönebilen tutucu, sabit ısı ayarı gibi birçok özelliğiyle kullanım kolaylığı sağlıyor. fiyatı yüksek olsa da evladiyelik olarak kullanabileceğiniz bir ürün.

ted.com

kendi alanında ya da belirli bir konu hakkında uzman kişilerin, ünlülerin, fenomenlerin, önemli kişiliklerin, bilim adamlarının, siyasetçilerin vb. kendilerine tanınmış olan 15-20 dk. gibi bir süre boyunca belirledikleri konu hakkında konuşma yaptıkları ted talks videolarını bulabileceğiniz resmi sitesi. aklınıza gelebilecek her konu hakkında mutlaka bir video bulabileceğiniz zengin arşivini de zengin dil seçeneğiyle altyazılı olarak takip edebilirsiniz.

bitcoin

son zamanlarda herkesin dikkatini çeken ve bünyesindeki işlem hacminin her geçen gün arttığı kripto para piyasasının öncü para birimi. geçtiğimiz bir yılda 10 kat değerlendiğini ve değerini sürekli yükselttiğinden yola çıkarsak küresel çapta ekonomiye etki edeceğe benziyor. zaten ülkemizde merkez bankası tarafından da kripto paraların takibe alınması ve kripto paralar hakkında yön çizilmesi açısından bir komisyon kurulacağı gündeme getirilmişti. aralık ayında da japonya kendi kripto parası olan jcoin'i dolaşıma sunacağını açıklamıştı.

columbia

sosyal medyada ortaya çıkan seyahat gezginlerine ve fenomenlerine en çok sponsor olan firmaların başında geliyor. mesela north face daha kaliteli ürünler üretmesine rağmen sosyal medyayı ve pr çalışmalarını columbia gibi yürütemiyor. ama ne olursa olsun iki firma canon ve nikon gibi birbirlerine üstünlük sağlayamayacak kaliteli ürünleri üretmektedir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler