besiktas

Durum: 74 - 0 - 0 - 0 - 23.01.2018 10:38

Puan: 128 - Rütbe:

4 ay önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 8

gigaset dect telefon a120

gigaset firmasının ürettiği ve beyaz rengini kullandığım, özellikle ofis içi kullanım için hayat kurtarıcı özelliklere sahip dect telefon modeli. iç mekanda istasyonundan 50 metre, dış mekanda 250 metreye kadar çekim gücüyle çok kullanışı, ofis telefonunuzu rahatlıkla yanınızda taşımanıza olanak sağlayan cihaz. cihaz arayan numarayı gösteriyor ve alarm gibi bir özelliği de var. piyasadan 80-100 tl arası bir fiyata satın alabilirsiniz.

toy blast

peak games firmasının, candy crush saga' dan sıkılanlara ilaç gibi gelecek ve çok daha keyifli olan mobil uygulaması. oyunun mantığı yan yana duran aynı renkteki iki adet küpün üstüne dokunarak yok etmek ve sistemin verdiği görevleri tamamlamak. candy crush sagada olduğu gibi saniyelerce animasyonların bitmesini beklemeden, hızlıca oynayarak çok güzel zaman geçirebiliyorsunuz. oyun bonus verme konusunda da bir hayli bonkör. 3 günde bir düzenlediği yarışmalarla, kolaydan zora doğru götürerek hem oyunun oynanabilirliğini arttırıyor hem de çok güzel zaman geçiyor. özellikle yolculuk sırasında ilaç gibi geliyor. oyunun tek dezavantajı 5 hakkınızın dolmasını beklerken, her bir hak için yarım saat beklemenin gerekmesi. hepinize iyi oyunlar.

tron

toplamda 100 000 000 000 üretilmiş bir tokene nasıl oluyorda insanlar yatırım yapıyor anlamış değilim. sürekli aliexpress ile anlaşacağı söyleniyor ama bu konuda atılmış somut bir adım hala yok. yatırımı olan arkadaşların bu tokenden voltalitesi sebebiyle uzak durmalarını tavsiye ediyorum, sürekli manipule ediliyor 1 haftada 10 kat artıp artdından 4 kat düşebiliyor. dikkat etmek lazım.

bitcoin

lightning network sayesinde hantal ve pahalı yapısından kurtulup, ucuz ve hızlı bir hale gelecek kripto para birimidir. önceden 0,001 btc lik bir alışveriş yapacaksanız, hemen hemen bu miktarın yarı oranında fee ödemeniz gerekecekti, denemeleri yapılan lightning network sayesinde bu ücret 30 40 satoshi gibi rakamlara düşecek. denemeler başarıya ulaşırda lightning network bitcoine entegre edilirse, piyasada ki bir çok altcoinin özellikle ripple' ın tarihin tozlu sayfalarına karışacağını düşünüyorum.

google authenticator

binance de çalışmadığı söylenmiş, açıklık getirelim ülkemizde kış saati uygulaması kaldırıldığından dolayı 1 saat ileriden gitmekteyiz, uygulamayı dünyada kış saat başlamadan önce indirmiş olanların o tarihlerde barkod ile okuttuğu kodlar çalışmakta iken, şu an okuttukları kodlar neredeyse hiç bir sitede çalışmamakta. bunu çözmenin bir yolu var ancak öncesinde sizi uyarayım bunu yaptığınızda bu kodla giriş yaptığınız uygulamalar çalışmayabilir. sorunun çözümü ise uygulamayı açıp, kodlar için zaman düzeltme kısmına tıklamak, bunu yaptığınızda sorununuz tamamen çözülecek, ancak var olan şifrelerinizi uygulamaya tekrar tanıtmanız gerekmekte.

zynga

peak games isimli türk firmasının tasarladığı board oyunlarını 100 milyon dolara satın almıştır ve bir anlamda türkiye pazarına girmiştir.

kucoin

bir ethereum tokenidir, ilk çıktığında değeri 10000 satoshi olmasına rağmen şimdilerde 4000 küsür satoshilerde gezmektedir. kendisine ait borsası vardır ve kendisine https://www.kucoin.com adresinden ulaşılabilir. deneyimlerimi anlatmam gerekirse bu borsaya sistemin verdiği 5 kcs (kucoin) ile başladım sitede bir çok altcoin bulunuyor ve güvenlik için sadece google authenticator onayı yeterli oluyor, bunun dışında kimlik fotokopisi, pasaport filan istemiyorlar, böyle olunca kayıt olmak ve al-sat yapmak çok kolay oluyor, burada kafaya takılan tek şey yeterince güvenli mi? bunu zaman gösterir. özellikle yurtdışında ün yapmış poloniex, binance, gdax gibi sitelere göre hem kayıt olması kolay, hem de işlem yapmak. bu kadar sade ve kullanışlı bir site yaptıkları için çinlilere teşekkür etmek gerekiyor. sitede bana verilen 5 kcs' yi belli miktar arttırdıktan sonra koinim hesabıma sorunsuz olarak çektiğimi de söylemek isterim. sitenin tek kötü tarafı hacminin düşük olması ve bazı altcoinler de neredeyse on dakikada bir işlem yapılması. buraya bir miktar bitcoin gönderilerek deneme yaparsanız, pişman olmayacağınızı düşünüyorum.

bbtan

tek bir topla başlayıp, ekranın üst kısmındaki tuğlaları kırmaya çalıştığınız eğlenceli mobil oyun. eski atarilerde bulunan blok kırma oyunlarına benziyor ama burada top her zaman hareketli değil, top tam bir tur attıktan sonra aşağıya düşünce ikinci tur için açıyı ayarlayıp tekrar topu fırlatıyorsunuz, ayrıca ekranda beliren + simgesine dokundukça top sayınız artıyor. top sayınızın artması + simgesine bağlı olsada yukarıdaki tuğlalar her turda artıyor (tuğlaların üstünde rakamlar var, rakamlar artıyor). bu şekilde oyun ilerledikçe topların sayısı artıyor bununla beraber tuğlalar da artıyor. durum böyle olunca topun bir turluk hareketi saatleri bulabiliyor ( o kadar ilerleyeblirseniz). oyunda top seçebiliyorsunuz ama topları seçebilmek için kazanmanız gerekiyor ve tamamen random veriliyor toplar. en avantajlı top, çapı en küçük olan top. bu top tuğlaların arasından girerek üst kısımlara ilerleyebiliyor ve avantaj sağlıyor. oyun çok zevkli ama ilerledikçe çok zaman harcamanız gerekiyor. keyifli oynamalar.

a word

google play' de rastladığım ve sözcük bulma oyunları arasında en güzellerinden bir tanesi. bal peteği şeklinde dizilen harfleri birleştirerek anlamlı kelimeler çıkartmaya çalışıyorsunuz, tabi uygulamanın verdiği konu başlığına bağlı kalarak. yani rastgele kelimeler değil de uygulama sizden hangi kelimeyi istiyorsa onu girmek zorundasınız. kelimeleri türettiğiniz de hız bonusu, ard arda gibi puan bonusları var. aklınıza, yazacağınız kelime hakkında hiç bir şey gelmiyorsa, ipucu seçeneği de barındırmakta. tabi ipucu tükenen bir şey ve bittiğinde satın almanız gerekiyor ve oldukça pahalı. metroda, otobüste vakit öldürmek için güzel bir uygulama ve internet ihtiyacı olmadan da çalışabiliyor. keyifi oyunlar

xiaomi redmi 4a

bu gün a101 den 699 tl vererek aldığım telefon. yurtdışında ki fiyatına bakılınca ülkemizde fiyatı biraz pahalı, türkiye piyasasına göre ise fiyatı ucuz. telefonun menüsü çok sade ve kullanışlı, android işlemcisiyle geliyor ve 2 gb ram' a sahip. ayrıca dahili hafızası 32gb. bataryası 3000 küsür mah ve bu günlük kullanım için çok büyük bir avantaj ayrıca telefon çift sim kartlı ve televizyon kumandası olabiliyor. telefonun beğenmediğim yönü ise sim kart girişi için yan tarafından çıkan soket çok dandik ve takıp çıkartırken elinizde kalabilir. sim kart değişimini yaparken mümkün mertebe sakin bir ortamda ve masanın üstünde yapın. eliniz titriyorsa başka birisi taksın kartı. telefonu yaşlı birisi kullanacaksa yaşlı modu diye bir mod koymuşlar, sade olan menüler daha da sadeleşiyor. çinli kardeşlerimiz günlük kullanım için her nesile hitap edebilen ucuz bir telefon yapmışlar. buradan onları tebrik ediyorum. almak isteyen arkadaşlara tavsiye ediyorum. kvk garantisi ile geldiğinden dolayı türkiyede telefonla ilgili sıkıntı yaşarsanız, sıkıntılarla ilgilenecek bir muhattabınız da var.
  • /
  • 8

olan biten

ödemelerle ilgili duyuru;
bir süredir bitcoin ağında yaşanan transfer ücretlerinin yüksekliği ve transfer yavaşlığı sorunundan dolayı (masrafların, yapılacak ödeme miktarına yaklaşması sebebiyle) talep edilen ödemeleri gerçekleştirememiştik. şu an için bu sorunu, ödemeleri zcash ile yaparak aşacağız. neden zcash derseniz 2 sebebi var: birincisi transfer hızı ortalama 2,5 dakikadır, ikincisi neredeyse transfer masrafı yoktur.

ödeme eşiğini geçip ödeme talebi oluşturmuş (ödemesi işlemde olan) yazarların talepleri, yeni adresleriyle tekrar ödeme talebi oluşturabilmeleri için iptal edilmiştir. bu yazarlarımızın önce profil sayfalarından ödeme adresi olarak zcash adresinizi güncellemesi, sonrasında yeniden ödeme talebinde bulunması gereklidir. bu işlem aynı zamanda önceki ödeme talebinden sonra kazanılan satoshileri de hesaba katıp ödeyebilmemizi sağlayacaktır.

yeni ödeme talebinde bulunacak yazarlar da ödeme adresi olarak zcash adreslerini güncelledikten sonra ödeme talebinde bulunmalıdırlar.

ödemeler poloniex.com borsasında ödeme anındaki (ödeme talep anındaki değil) zec/btc kuru üzerinden kazanılan bitcoin miktarı karşılığı zcash'e çevrilerek yapılacaktır.

zcash şu anda heme hemen tüm büyük exchange'lerde mevcut olan bir coindir, aşağıda bazı yararlı linkler mevcuttur.

https://www.iyimi.com/zcash.html
https://coinmarketcap.com/currencies/zcash/
https://eksisozluk.com/zcash--5206997

olan biten

ulusa sesleniş;

sayın yazarlarımız, sözlüğümüz bildiğiniz üzere çok çok yeni bir sözlük. henüz açılalı 2 ay bile olmadı, bu kısa zamanda birçok değerli yazar, değerli bilgiler ve tecrübeler içeren entry'leriyle bize çok şey kattılar. gelinen noktada başlıklar ve entry içerikleri konusunda bazı noktalara dikkatinizi çekmek isterim.

öncelikle sözlüğümüz ekşi veya diğer sözlükler gibi bir tanım sözlüğü değildir. kullanıcıların ürünler hakkında yorumlarını yazdıkları, geniş bir kullanıcı deneyimini okurlara bir arada sunabilmeyi hedefleyen bir sözlüktür. dolayısıyla başlığı açılan şeyin ne olduğunu tanımlamaktan çok onunla ilgili varsa tecrübelerinizi yazmalısınız. bir cep telefonunun veya led tv'nin teknik özellikleri, boyutu, ekran çözünürlüğü, kapasitesi v.s. arandığında yüzlerce kaynaktan öğrenilebilir fakat deneyim öyle değildir. o sebeple "128 gb hafızası olan" yazmak yerine o hafızanın yeterli olup olmamasıyla ilgili bir şeyler yazmalı veya "çok harika bir cep telefonu" yazmak yerine onun neden harika olduğunu anlatmalısınız. eğer başlıkla ilgili tecrübeniz veya yeterli bilginiz yoksa entry yazmamalısınız.

diğer konu, güncel olmayan ve site konseptine uymayan konulardaki başlık ve entryler. örneğin icq, windows 95, windows 98, napster gibi tarih olmuş başlıklar ve başlığa yazılan entryler kullanıcı deneyimi açısından artık okura bir şey sunamazlar. dolayısıyla böylesi entry ve başlıkları tercih etmiyoruz.

bir diğer konu son zamanlarda aşırı artan kripto para başlıkları. sanal paralarla ilgili başlıklarda özellikle faucet tabir edilen sitelerin, bitcoin kazandırdığı iddia edilen ponzi olabilecek sitelerin başlıkları silinecektir. bununla birlikte refli (refferal, referans, affiliate v.s.) link paylaşımı yasaktır. rastlandığı taktirde silinecektir.

başlıkların teknoloji ile alakalı olmasını tercih ediyoruz, ucundan da olsa teknolojiyle ilgili tüm başlık ve entryleri sitede tutuyoruz, silmiyoruz. sizlerden birçok farklı konuda kategori eklenmesi talepleri geldi. temelde bu isteği anlayışla karşılayabiliyoruz ama sitemizin konsepti teknolojik ürünler, belki ileride farklı kategoriler eklemeyi düşünebiliriz ama şu aşamada bu şekilde devam etmenin daha doğru olduğunu düşünüyoruz. makyaj malzemesi, sinema filmi, oyun konsolu, kitap gibi çok farklı konularda içeriklerin bir arada olmasındansa belli bir ilgi alanı etrafında içerik üretiliyor olması, sitenin kategorik olarak konumlandırılmasını kolaylaştıracaktır.

son olarak, bitcoin ödülü yazarları kaliteli içerik yazma konusunda motive etmek ve küçük de olsa bir ödül verebilmek amacıyla düşünüldü. dolayısıyla bunu sadece para kazanmak amacıyla yaparak ve ardı ardına kısa ve içeriksiz entyler girerek sistemi suistimal etmemelisiniz. bu konuda iyi niyetimizin karşılıklı olduğunu düşünüyoruz. bu anlamda artık kısa içerikler konusunda daha hassas olacağımızı bildirmek isteriz. ek olarak belirtmek isteriz ki entry satoshi değeri; içerik uzunluğu, fayda ve kalitesi gibi kriterlere göre belirleniyor. tabii ki metni uzatmak için "laf kalabalığı" yapmak entry kalitesini düşüreceğinden sırf uzun diye bir entry'e yüksek satoshi vermiyoruz.

not: sitemizde 18 farklı tema mevcut, mevcut temayı beğenmeyenler kendi profil sayfalarının en üstünde bulunan profil ayarlarına giderek tema seçimi yapabilirler. gece modu için "solar" isimli temayı deneyebilirsiniz.

saygılar ve sevgiler.

super bitcoin

yeni bir fork coin'i geliyor adı super bitcoin 17 aralık 2017 498888. blokta gerçekleşmesi beklenen yeni fork coinidir. adı "super bitcoin" kısaltma adı ise sbtc'dir. tam adı super smart bitcoin olarak geçmektedir.

önümüzdeki 3-4 aylık süreçte super bitcoin ile beraber toplamda 4 yeni fork coin daha beklenmektedir. bir önce ki fork coin'leri olan (bkz:bitcoin cash) ve (bkz:bitcoin gold) airdrop olarak 1:1 ücretsiz gelmiş ve iyi kazandırmıştır. yatırımcılar artık fork'lara soğuk bakmıyor ve bitcoin dahada güçelenerek yoluna devam ediliyor.

17 aralıkta gerçekleşecek olan super bitcoin hakkında bilgi sahibi olmak için web sitesi http://supersmartbitcoin.com/

olan biten

@traldonia rumuzlu yazarımızın önerisi üzerine birinci kampanya bitimiyle ikinci kampanya başlangıcı arasında yazılmış (entry no #5189 ile #5663 arasındaki) 473 adet entry'nin (uzunluğuna ve içeriğine bakılmaksızın) her biri için 500 satoshi ödül yazar hesaplarına yansıtılmıştır.
ilgili entry: https://www.iyimi.com/iyimi-com.html?entry_id=6003

olan biten

ikinci bitcoin kampanyası başladı!

sitemizin çıkış noktası ve asıl amacı ürünler hakkında doğru ve tarafısız yorumların bulunduğu bir platform olabilmek.bunu yaparken de içeriği oluşturan yazarları bitcoin ödülüyle motive etmenin iyi bir model olacağını düşündük. sitenin tanıtımı için diğer mecralarda reklam harcamaları yapmak yerine bir bitcoin bütçesi oluşturup bunu yazarlarımızla paylaştık.

ancak ödülün çok yüksek olması (önceki kampanyadaki gibi) ve entry girme hızının logaritmik artması (ilk 25 günde girilen entry kadarının son 2 günde girilmesi) bu işin sürdürülebilir olmasını engelledi. bu nedenle ödül miktarını bir miktar düşürerek daha uzun süre, daha fazla yazarı, ürettiği kaliteli içerikten dolayı ödüllendirebiliyor olacağız.

yeni kampanya koşulları şu şekilde:
* her entry size 250, 500 veya 1200 satoshi kazandıracak.
* verilecek satoshi miktarı entry içerik kalitesine göre yönetim tarafından belirlenecek.
* hangi entry'nizin kaç puan aldığını profil sayfanızın altında entryler bölümünde görebilirsiniz.
* ödeme eşiği 60,000 satoshi'dir. ödeme eşiğine ulaşan yazarların profillerinde ödeme talep butonu görünür, ödeme talepleri bu şekilde yapılır.
* ödeme eşiğine ne kadar kaldığını profil sayfanızdaki ilerleme çubuğundan takip edebilirsiniz.
* kazançlarınızı ve güncel bakiyenizi profil sayfanızdan takip edebilirsiniz.
* ödeme aldıysanız detayını profil sayfanızın alt kısmındaki ödeme sekmesinden görebilirsiniz.
* kampanya bitimi olan biten başlığından duyurulacak, duyuruya kadar kazanılmış entryler için bitcoin gönderilecek, herhangi bir hak kaybı yaşanmayacaktır.
* bitcoin kampanyasını suistimal eden yazarlar (kopya içerikler, birden fazla yazar hesabı, otomasyon yazılımları v.s.) engellenirler ve kendilerine bitcoin gönderilmez.
*tüm entryler moderasyon tarafından incelenir ve uygun görülen entryler onaylanır. onaylanan entry'ler size bitcoin kazandırır.

başlıklarla ilgili küçük bir kural değişikliği yaptık, artık ürün adından ne olduğu anlaşılamıyorsa, ek olarak ürünün ne olduğu da yazılacak (tost makinesi, kulaklık, buzdolabı gibi) . istisnai olarak, genel kabul görmüş ve yaygın olarak bilinen şeyler için bu kural uygulanmayabilir.

çaylak onayı için gereken entry sayısını 10'dan 5'e indirdik, onaylı 5 entry'si olan çaylaklar yazar yapılacak. içerik olarak yetersiz olan çaylak entryler'i taslaklara gönderilecek ve düzeltilip yollanması beklenecek.

"sanal para", "ses ve görüntü sistemleri", "yazılım / oyun", "giyilebilir teknoloji" adında 4 yeni kategori daha ekledik.

bol kazançlar.

not: bu entry'den (#5663 nolu ve 28.11.2017 21:44 tarihli) itibaren yeni entryler kampanya dahilinde değerlendirilecek ve satoshi kazanacaktır.

fulscrn free

kimi telefonlarda veya bazı media oynatıcılarında film izlerken ekranın bir kısmında tuş takımını görürüz,görüntü tam anlamıyla tam ekran olmaz ya işte tam böyle bir sorundan muzdaripseniz sizin için çok faydalı bir uygulamadır.uygulamayı başlatıyoruz ve yukarda tam ekrana geçirmek için bir işaret çıkıyor,filmimizi açtıktan sonra ekranı kaydırıyoruz ve yukarda gözüken tuşa bastığımızda tuş takımlarındaki ışıkları kapatarak ekranın tamamını media oynatıcıya ayırıyor,böylelikle filmimizi daha büyük ekranda daha iyi bir şekilde izliyoruz.

olan biten

yeni bitcoin kampanyası yolda!
başarılı bir kampanya döneminin ardından yeni bir kampanya hazırlığındayız. birinci kampanyadan edindiğimiz deneyimleri, aldığımız eleştirileri ve gerçekleşen verileri dikkate alarak yeni bir kampanya üzerinde çalıştığımızı bildirmek isteriz.

aynı zamanda site altyapısını bitcoin kampanyasına uyumlu hale getirmek için aşağıdaki değişiklikleri yapıyoruz:

* kazançlar anlık olarak yazarların profil sayfasında görülecek (sadece yazar görebilir).
* aldığınız tüm ödemeler profil sayfanızda ayrı bir bölümde listelenecek (sadece yazar görebilir).
* ödeme talepleri de artık profil sayfanız üzerinden yapılacak.

bizi takipte kalın.

electronic arts

oyunlarını çok sevsem de dünyanın en aç gözlü oyun şirketlerinden biridir.size bir oyunu satar ancak sattıktan sonra üzerinizden yine para kazanmaya çalışır.bunu ise değişik şekillerde yapar.örneğin fifa da fut için kart satarak, star wars battlefront'ta karakter v.b. satarak.

son zamanlardaki en beğendiğim oyunları ise kesinlikle battlefield 1.adamlar bu oyunla resmen sicillerini temizlediler.

olan biten

sevgili ve saygıdeğer yazarlarımız,
sözlüğümüz bu gün itibariyle 1. ayını doldurmuş bulunuyor, başarılı bir kampanya döneminin ardından birinci bitcoin kampanyamız (19.11.2017 00:10 tarihi ve #5189 entry numarası itibariyle) sona ermiştir. çok kısa sürede çok hızlı bir büyüme ile 500 yazar, 2000 başlık ve 4900 entry sayısına ulaşmış bulunuyoruz. sizlerin de desteğiyle hızla büyümeye devam ediyoruz. şu ana kadar girilen entrylerden onaylananlar ve ödemeye hak kazananların ödemeleri yarın gün içinde tamamlanacak olup herhangi bir hak kaybı yaşanmayacaktır.

ödeme taleplerinizi https://www.iyimi.com/uye/defterdar.html @defterdar rumuzlu üyeye bitcoin adresinizi göndererek yapabilirsiniz. eğer daha önce iyimi kullanıcısına ödeme talebi yaptıysanız tekrardan ödeme talebinde bulunmayınız.

bu güne kadar sizlerden çeşitli kanallarla olumlu olumsuz birçok görüş ve öneri aldık. hepsini dikkate alıyoruz ve bunlarla ilgili çeşitli altyapı değişiklikleri gerçekleştireceğiz. aynı zamanda daha verimli, kaliteli içeriği ön plana çıkaracak ve yazarlarını daha fazla ödüllendirecek bazı değişiklikler planlıyoruz.

bu ana kadarki katkılarından dolayı tüm yazarlarımıza teşekkür ederiz. daha iyi bir sözlüğü beraber kurabilmek, daha kaliteli içeriği beraber üretebilmek ve yeni kampanyalara olanak sağlayabilmek için katkılarınızın devamı önemlidir.

tekrar teşekkürler.

not: 26/11/2017 tarihine kadar talep edilmeyen bitcoinler geçerliliğini yitirecektir.

turk.net

ttnet abonesiydim ve taşındıktan sonra yeni evin olduğu apartmanda ttnet fiber altyapısı olmadığını öğrendim. hemen yeni servis sağlayıcı arayışına başladım. sırf adil kullanım kotası saçmalığı yok diye ve ekşi sözlükteki methiyelerden etkilenerek bu şirkete abone olmaya karar verdim. hemen aradım mail adresime bilgiler geldi. doldurup kargoladım (15 lira kargoya verdim)
sonra hemen vdsl destekli bir modem aldım(bkz:asus dsl n16) (210 lira). sonra beklemeye başladım ve 2 gün sonra ttnet ten gelip eve telefon hattı çektiler. sonrasında türknetten ses çıkmayınca ben aradım ve apartman kutusuna hat çekileceği söylendi. benim haberim yokken hat çekilmiş. ancak kutuda benim adresime bir işaretleme yapılmamış o yüzden elektrikçi bile gelse bağlayamayacak şekilde bırakılmış. bunun üzerine arıza olarak kayıt aldılar. ancak günlerce gelmediler. bu süreçte her kanaldan derdimi anlatacak bir yetkili aradım ancak standart cevaplardan başka dönüş olmadı. dedikleri şey saha ekipleri için randevunuz belirlenince haber vereceğiz. yani kim bilir kaç haftaya. ben işimi internetle yapıyorum o yüzden hayati önemi var benim için. kaç hafta starbukslarda okulda işlerimi halletmeye çalıştım. bu sırada cep telefonumun internetinden kullandım sıkıştıkça (fatura 120 lira geldi). baktım olmuyor kapatma talimatı verdim. kullanmadığım interneti arıza biriminde 1 hafta çözecekler diye beklemem benim aptallığımdı.
kapatma talimatını verdikten sonra beni aradılar. yetkili biri olduğu belli olan şahıs bana ilk ay ücretsis yapalım yok başka kolaylıklar sağlayalım diye tavlamaya çalışsa da çok büyük kararlılıkla kapattırdım. (7 lira damga pul vergisi fatura olarak geldi).
toplam 300 lira gibi bir meblağ, hiç kullanamadığım üstüne sinir stres olduğum bu firma tarafından zarara uğradım. hukuksal olarak arayabileceğim bir ücret değil ancak gördüğüm herkese bu konuda tavsiyelerimi anlatırım. buraya da yazmış olayım. şikayet yazılan sitelere ve bu firmanın twitter adresine bakın lütfen.

uzak durunuz. müşteri ilişkileri yok, saha ekipleri yok bu hizmeti ttnet tarafından kiralıyorlar. onlar da geliyor bağlantıyı yapmıyor işaretlemeyi yapmıyor vs. ucuz etin yahnisi bu kadar olurmuş diyip bir bardak su içtim ve başka baş belası bir firmadan mecburen bağlantımı yaptım. şimdilik idare ediyoruz.

Toplam entry sayısı: 74

iyimi.com

kullanıcı yorumları ile güçlenen ve yazarlarına dağıttıkları bitcoinler ile gönüllerde taht kuran sözlüktür kendileri. ilk kayıt olduğumda yazdığım saçma sapan girdileri önce okuyup sonra reddeden ama buna rağmen kullanıcılarını banlamayarak daha ayrıntılı içerikler yazmaya teşvik eden site. şu ana kadar gördüğüm en büyük eksik sitede reklam olmaması, her ne kadar kullanıcılar için iyi olsa da sözlük kurucularının iyimi.com' u daha fazla geliştirebilmesi için reklam gerekli. benim bu konuda ki önerim sitenin çok sırıtmayacak bir yerine dogecoin ya da litecoin gibi transfer ücretleri düşük olan altcoin' lerin adresini bırakmaları. bu şekilde sitede aradığını bulan kişilerin, sitenin daha da gelişmesi adına siteye destek olabilir. ayrıca internette ücretsiz altcoin kazanılabilen zilyon site var, buralardan elde ettiklerimizi yollarsak win-win durumu oluşur. sevgili sözlük bu fikrimi yabana atmayın derim *

iyimi.com

kullanıcı yorumları ile güçlenen ve yazarlarına dağıttıkları bitcoinler ile gönüllerde taht kuran sözlüktür kendileri. ilk kayıt olduğumda yazdığım saçma sapan girdileri önce okuyup sonra reddeden ama buna rağmen kullanıcılarını banlamayarak daha ayrıntılı içerikler yazmaya teşvik eden site. şu ana kadar gördüğüm en büyük eksik sitede reklam olmaması, her ne kadar kullanıcılar için iyi olsa da sözlük kurucularının iyimi.com' u daha fazla geliştirebilmesi için reklam gerekli. benim bu konuda ki önerim sitenin çok sırıtmayacak bir yerine dogecoin ya da litecoin gibi transfer ücretleri düşük olan altcoin' lerin adresini bırakmaları. bu şekilde sitede aradığını bulan kişilerin, sitenin daha da gelişmesi adına siteye destek olabilir. ayrıca internette ücretsiz altcoin kazanılabilen zilyon site var, buralardan elde ettiklerimizi yollarsak win-win durumu oluşur. sevgili sözlük bu fikrimi yabana atmayın derim *

sorgulapp

teknolojinin gelişmesinin kötü yanlarından birisi olan site. bilgi güvenliği bu yüzden önemli. saçma sapan uygulamalara rehbere erişim izni verdiğinizde, bu uygulamalar rehberinizi kopyalıyor ve bir veritabanı oluşturuyor. sonrada bu tarz sitelere satarak hem para kazanıyor hem de sizin kimliğinizi ifşa ediyor. bunu engellemenin bir yolu da malesef yok. numaranızı 118 li servislerden kaldırabiliyorsunuz ama bu tarz sitelerde kalıyor. gerçekten çok korkutucu

sikayetvar.com

buraya herhangi bir şikayet yazıldığında, eğer ki şikayet ettiğiniz firma yeterince kurumsal ise sorununuz yüksek ihtimalle çözülüyor. çalıştığım devlet kurumunun kimlik kartlarını basan firma kartlarını denizbank özellikli gönderiyor ve adamları arayıp sormazsanız kimlik kartlarını göndermiyorlardı. bizde kurumca şikayetlerimizi denizbank' a ilettik ve adamlar ertesi gün işimizi çözdüler. türkiye gibi son kullanıcıya değer vermeyen firmaların bulunduğu bir ülkede şikayetvar.com gibi bir hizmetin olması muhteşem bir şey.

sierrahash.com

benimde ekşisözlükte görüp kayıt olduğum site, sitedeki arkadaşlardan ödeme alanlar var ve genel olarak kötülenmemiş. yalnız benim anlamadığım tek konu bitcoin kazanmak için tarayıcı sekmesinde açık olması gerekip gerekmediği. kayıt olmak bir kaç dakikanızı alıyor deneyin derim

crowdflower

hazırladıkları görevleri tamamladığınızda, görev başına kullanıcılara ücret ödeyen 2009 yılında kurulmuş şirket. örneğin clixsense, neobux tarzı sitelerde görev tamamlamak isterseniz siteler sizi crowdflower' a yönlendiriyor ve görevleri bu şekilde tamamlıyorsunuz.

qoinpro

günde 2 satoshi gibi yüksek! bir miktarı her gün cüzdanınıza ekleyen, eğer site patlamazsa torunlarınızın torunlarının belki zengin olabileceği bir sisteme sahip, hayal satıcı site. bu adamlar için millete referans olup kendinize güldürtmeyin derim.

sorgulapp

teknolojinin gelişmesinin kötü yanlarından birisi olan site. bilgi güvenliği bu yüzden önemli. saçma sapan uygulamalara rehbere erişim izni verdiğinizde, bu uygulamalar rehberinizi kopyalıyor ve bir veritabanı oluşturuyor. sonrada bu tarz sitelere satarak hem para kazanıyor hem de sizin kimliğinizi ifşa ediyor. bunu engellemenin bir yolu da malesef yok. numaranızı 118 li servislerden kaldırabiliyorsunuz ama bu tarz sitelerde kalıyor. gerçekten çok korkutucu

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler