awake

Durum: 117 - 117 - 5 - 0 - 11.12.2017 12:17

Puan: 146 - Rütbe:

1 ay önce kayıt oldu - 1.Nesil Moderatör

Değişen dünya düzeninde girişimci.
  • /
  • 12

toyota corolla

toyota'nın dünyada en çok satış rakamına ulaştığı modeli. özellikle abd'de çok satılan bu modeli, araç bakım ve tamir masraflarından sıkılmış kitle tercih ediyor. toyota uzun ömürlülüğü ve sağlamlığı konusunda kendini kanıtlamış bir markadır.

türkiye'de neden başarılı satış rakamları elde edemediği konusuna gelirsek soğuk uzakdoğu tasarımı, donanım kıtlılığı ve verimsiz motorlar. bu konularda toyota, türkiye için özel hamleler yaparsa pazardan hakettiği payı alacaktır.

 resim

whatsapp web

genellikle işyerlerinde, haber bültenlerinin whatsapp ihbar hatlarında işlevsel olması nedeniyle kullanılır. mobilden daha hızlı işlemler yapmanıza olanak sağlar. iş nedeniyle 1 haftalık süreçte kullandım ve sorun yaşamadım. bireysel kullanıcıların whatsapp web ile arası olacağını düşünmüyorum. ihtiyacı olanlar için güzel düşünülmüştür.

iphone

özgün olmayı başarabilen markadır. bu özgünlük sayesinde marka algısı yaratmayı başarmıştır. piyasa şartlarına göre fiyat/performans oranı düşük olduğu için tercih etmiyorum.

aldığım ürünlerde aradığım en büyük özellikler: sağlamlığı ve uzun ömürlülüğü. apple ile iphone 5 aracılığıyla ilk kez tanışmıştım. ilk zamanlar her ne kadar sizi özel hissettirip farklı bir deneyim sunsa da ilerleyen zamanlarda bu telefonu kullanmak eziyete dönüştü. telefon birden fazla işleme hiç gelemiyor, performans sorunu yaşıyordu. şarjı da aynı şekilde dayanmıyordu. bataryasının şişmesi nedeniyle 2 kez garanti kapsamında telefonum değiştirildi. değişmeyen tek şey performans sorunu baki kaldı.

yaşadığım deneyimden sonra apple'a soğuk yaklaşmaya başladım.

shitcoin

her ne kadar bu tabir kullanılsa da; coinler yatırımcısına al-sat yoluyla büyük paralar kazandırmıştır. gelecekleri konusunda endişeniz olabilir fakat bu bir kaç aylık süreçte kâr bırakmayacağı anlamına gelmez.

eğer geleceği olan bir coin arayıp uzun vadeli yatırım düşünüyorsanız bunları es geçerek inandığınız proje üzerine yatırım yapmalısınız.

ford mustang

abd'de $25.000'dan başlayan fiyatlarla satılan ford otomobilidir. ilk kez 9 mart 1964 tarihinde ortaya çıkmıştır. ford'un bu köklü modelinin neden eski kasalarının daha çok sevildiğini anlatmaya çalışırsak rakamlar üzerinden gidebiliriz.

modelin çıkış yaptığı ilk beş senedeki satış rakamları;

1964 121,538
1965 559,451
1966 607,568
1967 472,121
1968 317,404

yakın zamandaki beş senede ise;

2011 70,438
2012 82,995
2013 77,186
2014 82,635
2015 122,349

bu rakamlara bakarak yeni kasalara elbette çöp diyemeyiz ancak eskisine nazaran çok alt seviyede ve daha fabrikasyon bir havası var.

 resim

 resim

 resim

 resim

seat ibiza

vag grubu çatısı altında, adını ibiza adasından alan ispanyol otomobilidir.

yenilenen kasasıyla iç hacim ve bagajda gözle görülür ferahlık yaşamıştır. bunun yanında iç ve dış mekanda yeni bir görünüme sahip olmuştur. yeni hatlarıyla ibiza artık göze daha iyi hitap ediyor.

1.0 turbo benzinli seçeneğinde hem ekonomi hemde tatmin olacağınız performansı veriyor.

yeni kasayla birlikte gelen tüm bu gelişmelerin yanında eski kasaya nazaran düşen malzeme kalitesi ve yükselen fiyatlar can sıkıyor.

 resim

dacia

bazı otomobillerinin avrupa'da direkt olarak renault logosu altında satıldığı romen asıllı otomobil markası. ucuz maliyet de araç üretme amacıyla var olmuştur. gelişmekte olan veya gelişmemiş ülkelerde çok satıldığı kanısı yanlıştır. dacia avrupa'da ciddi satış rakamlarına ulaşmıştır.

dacia artık maliyetleri biraz arttırarak daha göze hitap eden araçlar üretmeye çalışıyor. güvenlik ve konfor konularında biraz kendini geliştirip fiyatları aynı tutabilirse her kesimden insanlar tarafından tercih edilebilir.

 resim

puhutv

fi dizisiyle kendisini tanıtmış olan site. dizileri rtük engelinden kurtararak, ücretsiz biçimde yayınlar. bunun yanında tv dizilerinin tüm bölümlerini yine bu sitede bulabilirsiniz.

tv'den siteye giriş yapıp dizi izlemeye çalıştığımda bir kaç dakika sonra dizi kendini kapatıyor. video oynatıcılarında bir kaç problem bulunuyor. yine bilgisayardan giriş yaptığımda bir kaç defa diziyi durduğumda diziyi komple başa aldığı olmuştu.

bir kaç ufak sorun dışında ücretsiz olarak faydalandığım internet sitesi. özgün dizi projelerini merakla bekliyoruz.

samsung e250

bir zamanlar türkiye'de büyük bir furya estirmiş koreli telefon. tasarım her ne kadar göreceli olsada zamanına göre hiç fena değildi.

 resim

bmw x6

kendine has çizgileri olan x6'yı fantastik bir bmw modeli olarak buluyorum. tasarım konusunda x6'yı başarısız olarak nitelendiriyorum.

gerek tasarım, gerek performans ve donanımlarıyla hangi kesime hitap ettiği kestirilemeyen lüks bmw modeli.

 resim
  • /
  • 12

olan biten

ulusa sesleniş;

sayın yazarlarımız, sözlüğümüz bildiğiniz üzere çok çok yeni bir sözlük. henüz açılalı 2 ay bile olmadı, bu kısa zamanda birçok değerli yazar, değerli bilgiler ve tecrübeler içeren entry'leriyle bize çok şey kattılar. gelinen noktada başlıklar ve entry içerikleri konusunda bazı noktalara dikkatinizi çekmek isterim.

öncelikle sözlüğümüz ekşi veya diğer sözlükler gibi bir tanım sözlüğü değildir. kullanıcıların ürünler hakkında yorumlarını yazdıkları, geniş bir kullanıcı deneyimini okurlara bir arada sunabilmeyi hedefleyen bir sözlüktür. dolayısıyla başlığı açılan şeyin ne olduğunu tanımlamaktan çok onunla ilgili varsa tecrübelerinizi yazmalısınız. bir cep telefonunun veya led tv'nin teknik özellikleri, boyutu, ekran çözünürlüğü, kapasitesi v.s. arandığında yüzlerce kaynaktan öğrenilebilir fakat deneyim öyle değildir. o sebeple "128 gb hafızası olan" yazmak yerine o hafızanın yeterli olup olmamasıyla ilgili bir şeyler yazmalı veya "çok harika bir cep telefonu" yazmak yerine onun neden harika olduğunu anlatmalısınız. eğer başlıkla ilgili tecrübeniz veya yeterli bilginiz yoksa entry yazmamalısınız.

diğer konu, güncel olmayan ve site konseptine uymayan konulardaki başlık ve entryler. örneğin icq, windows 95, windows 98, napster gibi tarih olmuş başlıklar ve başlığa yazılan entryler kullanıcı deneyimi açısından artık okura bir şey sunamazlar. dolayısıyla böylesi entry ve başlıkları tercih etmiyoruz.

bir diğer konu son zamanlarda aşırı artan kripto para başlıkları. sanal paralarla ilgili başlıklarda özellikle faucet tabir edilen sitelerin, bitcoin kazandırdığı iddia edilen ponzi olabilecek sitelerin başlıkları silinecektir. bununla birlikte refli (refferal, referans, affiliate v.s.) link paylaşımı yasaktır. rastlandığı taktirde silinecektir.

başlıkların teknoloji ile alakalı olmasını tercih ediyoruz, ucundan da olsa teknolojiyle ilgili tüm başlık ve entryleri sitede tutuyoruz, silmiyoruz. sizlerden birçok farklı konuda kategori eklenmesi talepleri geldi. temelde bu isteği anlayışla karşılayabiliyoruz ama sitemizin konsepti teknolojik ürünler, belki ileride farklı kategoriler eklemeyi düşünebiliriz ama şu aşamada bu şekilde devam etmenin daha doğru olduğunu düşünüyoruz. makyaj malzemesi, sinema filmi, oyun konsolu, kitap gibi çok farklı konularda içeriklerin bir arada olmasındansa belli bir ilgi alanı etrafında içerik üretiliyor olması, sitenin kategorik olarak konumlandırılmasını kolaylaştıracaktır.

son olarak, bitcoin ödülü yazarları kaliteli içerik yazma konusunda motive etmek ve küçük de olsa bir ödül verebilmek amacıyla düşünüldü. dolayısıyla bunu sadece para kazanmak amacıyla yaparak ve ardı ardına kısa ve içeriksiz entyler girerek sistemi suistimal etmemelisiniz. bu konuda iyi niyetimizin karşılıklı olduğunu düşünüyoruz. bu anlamda artık kısa içerikler konusunda daha hassas olacağımızı bildirmek isteriz. ek olarak belirtmek isteriz ki entry satoshi değeri; içerik uzunluğu, fayda ve kalitesi gibi kriterlere göre belirleniyor. tabii ki metni uzatmak için "laf kalabalığı" yapmak entry kalitesini düşüreceğinden sırf uzun diye bir entry'e yüksek satoshi vermiyoruz.

not: sitemizde 18 farklı tema mevcut, mevcut temayı beğenmeyenler kendi profil sayfalarının en üstünde bulunan profil ayarlarına giderek tema seçimi yapabilirler. gece modu için "solar" isimli temayı deneyebilirsiniz.

sayılar ve sevgiler.

olan biten

@traldonia rumuzlu yazarımızın önerisi üzerine birinci kampanya bitimiyle ikinci kampanya başlangıcı arasında yazılmış (entry no #5189 ile #5663 arasındaki) 473 adet entry'nin (uzunluğuna ve içeriğine bakılmaksızın) her biri için 500 satoshi ödül yazar hesaplarına yansıtılmıştır.
ilgili entry: https://www.iyimi.com/iyimi-com.html?entry_id=6003

olan biten

ikinci bitcoin kampanyası başladı!

sitemizin çıkış noktası ve asıl amacı ürünler hakkında doğru ve tarafısız yorumların bulunduğu bir platform olabilmek.bunu yaparken de içeriği oluşturan yazarları bitcoin ödülüyle motive etmenin iyi bir model olacağını düşündük. sitenin tanıtımı için diğer mecralarda reklam harcamaları yapmak yerine bir bitcoin bütçesi oluşturup bunu yazarlarımızla paylaştık.

ancak ödülün çok yüksek olması (önceki kampanyadaki gibi) ve entry girme hızının logaritmik artması (ilk 25 günde girilen entry kadarının son 2 günde girilmesi) bu işin sürdürülebilir olmasını engelledi. bu nedenle ödül miktarını bir miktar düşürerek daha uzun süre, daha fazla yazarı, ürettiği kaliteli içerikten dolayı ödüllendirebiliyor olacağız.

yeni kampanya koşulları şu şekilde:
* her entry size 250, 500 veya 1200 satoshi kazandıracak.
* verilecek satoshi miktarı entry içerik kalitesine göre yönetim tarafından belirlenecek.
* hangi entry'nizin kaç puan aldığını profil sayfanızın altında entryler bölümünde görebilirsiniz.
* ödeme eşiği 60,000 satoshi'dir. ödeme eşiğine ulaşan yazarların profillerinde ödeme talep butonu görünür, ödeme talepleri bu şekilde yapılır.
* ödeme eşiğine ne kadar kaldığını profil sayfanızdaki ilerleme çubuğundan takip edebilirsiniz.
* kazançlarınızı ve güncel bakiyenizi profil sayfanızdan takip edebilirsiniz.
* ödeme aldıysanız detayını profil sayfanızın alt kısmındaki ödeme sekmesinden görebilirsiniz.
* kampanya bitimi olan biten başlığından duyurulacak, duyuruya kadar kazanılmış entryler için bitcoin gönderilecek, herhangi bir hak kaybı yaşanmayacaktır.
* bitcoin kampanyasını suistimal eden yazarlar (kopya içerikler, birden fazla yazar hesabı, otomasyon yazılımları v.s.) engellenirler ve kendilerine bitcoin gönderilmez.
*tüm entryler moderasyon tarafından incelenir ve uygun görülen entryler onaylanır. onaylanan entry'ler size bitcoin kazandırır.

başlıklarla ilgili küçük bir kural değişikliği yaptık, artık ürün adından ne olduğu anlaşılamıyorsa, ek olarak ürünün ne olduğu da yazılacak (tost makinesi, kulaklık, buzdolabı gibi) . istisnai olarak, genel kabul görmüş ve yaygın olarak bilinen şeyler için bu kural uygulanmayabilir.

çaylak onayı için gereken entry sayısını 10'dan 5'e indirdik, onaylı 5 entry'si olan çaylaklar yazar yapılacak. içerik olarak yetersiz olan çaylak entryler'i taslaklara gönderilecek ve düzeltilip yollanması beklenecek.

"sanal para", "ses ve görüntü sistemleri", "yazılım / oyun", "giyilebilir teknoloji" adında 4 yeni kategori daha ekledik.

bol kazançlar.

not: bu entry'den (#5663 nolu ve 28.11.2017 21:44 tarihli) itibaren yeni entryler kampanya dahilinde değerlendirilecek ve satoshi kazanacaktır.

olan biten

yeni bitcoin kampanyası yolda!
başarılı bir kampanya döneminin ardından yeni bir kampanya hazırlığındayız. birinci kampanyadan edindiğimiz deneyimleri, aldığımız eleştirileri ve gerçekleşen verileri dikkate alarak yeni bir kampanya üzerinde çalıştığımızı bildirmek isteriz.

aynı zamanda site altyapısını bitcoin kampanyasına uyumlu hale getirmek için aşağıdaki değişiklikleri yapıyoruz:

* kazançlar anlık olarak yazarların profil sayfasında görülecek (sadece yazar görebilir).
* aldığınız tüm ödemeler profil sayfanızda ayrı bir bölümde listelenecek (sadece yazar görebilir).
* ödeme talepleri de artık profil sayfanız üzerinden yapılacak.

bizi takipte kalın.

olan biten

sevgili ve saygıdeğer yazarlarımız,
sözlüğümüz bu gün itibariyle 1. ayını doldurmuş bulunuyor, başarılı bir kampanya döneminin ardından birinci bitcoin kampanyamız (19.11.2017 00:10 tarihi ve #5189 entry numarası itibariyle) sona ermiştir. çok kısa sürede çok hızlı bir büyüme ile 500 yazar, 2000 başlık ve 4900 entry sayısına ulaşmış bulunuyoruz. sizlerin de desteğiyle hızla büyümeye devam ediyoruz. şu ana kadar girilen entrylerden onaylananlar ve ödemeye hak kazananların ödemeleri yarın gün içinde tamamlanacak olup herhangi bir hak kaybı yaşanmayacaktır.

ödeme taleplerinizi https://www.iyimi.com/uye/defterdar.html @defterdar rumuzlu üyeye bitcoin adresinizi göndererek yapabilirsiniz. eğer daha önce iyimi kullanıcısına ödeme talebi yaptıysanız tekrardan ödeme talebinde bulunmayınız.

bu güne kadar sizlerden çeşitli kanallarla olumlu olumsuz birçok görüş ve öneri aldık. hepsini dikkate alıyoruz ve bunlarla ilgili çeşitli altyapı değişiklikleri gerçekleştireceğiz. aynı zamanda daha verimli, kaliteli içeriği ön plana çıkaracak ve yazarlarını daha fazla ödüllendirecek bazı değişiklikler planlıyoruz.

bu ana kadarki katkılarından dolayı tüm yazarlarımıza teşekkür ederiz. daha iyi bir sözlüğü beraber kurabilmek, daha kaliteli içeriği beraber üretebilmek ve yeni kampanyalara olanak sağlayabilmek için katkılarınızın devamı önemlidir.

tekrar teşekkürler.

not: 26/11/2017 tarihine kadar talep edilmeyen bitcoinler geçerliliğini yitirecektir.

Toplam entry sayısı: 117

iyimi.com

kesinlikle potasiyeli olan bir site. yazarlarına bitcoin dağıtan ilk yerli sözlüktür. iyimi.com'un gelecekte yeri olduğunu gösterir bize. bitcoin olayı sayesinde dünyadan haberi olan, araştırmacı yazarlar kazanmıştır.

yemeksepeti.com

5 yıldır üyesi olduğum, yemek sepeti tarafından zümrüt üye olarak onurlandırıldığım fakat hiçbir yararını göremediğim yemek sipariş etme sitesidir. verdiğim yüzlerce siparişten yüksek komisyonlar almasına rağmen "alın bu yemekte bizden olsun dememiştir." artık siparişlerimi telefonla veriyorum.

peugeot

fransız otomobil üreticisi. 1810 yılında el aletleri üretmeye başlamıştır. 1890 yılından beri otomobil üretiyordur. psa(psa peugeot citroën) bünyesindedir.

ülkemize gelen modellerinde bulunan 1.6 hdi dizel motorları tüketim açısından rakiplerini elemektir. ayrıca performans konusundada sizi memnun eder. iddialı tasarımların yerini yavaş yavaş herkesin beğenebileceği klasik tasarımlara bırakıyordur. markanın şuanki sorunları: malzeme kalitesi, otomatik vites ve kötü marka algısı olarak görüyorum. son modellerinde bu algıyı yavaş yavaş kırmaya başlasada, pejo'nun önünde uzun bir yol vardır.

elektrikli otomobil trenini kaçırırsa belkide 20-30 yıl sonra göremeyeceğimiz otomobil markası olacaktır.

bitcoin gold

102.45% artış göstererek $255.24 seviyesine çıkmıştır. bitcoin'i böleceği konusunda senaryolar yazılan coin.

onedio.com

hiç sevmediğim içerikleri olan site. her ne kadar sevmesemde merak uyandırdığı için istemeyerekte olsa zaman geçiriyorum. popülizmin türkiye'de ki önemli bir yansımalarıdır zira.

tüm bunları geçersek, site tasarımları gayet sıradandır. menülerinide işlevsiz buluyorum. bütçelerine göre küçük işler yapıyorlar.

freebitco.in

zamanınızı bu tarz bir sitede öldürmek yerine yazılım öğrenmeye çalışsanız daha yararlı bir insan olabilirsiniz. vereceği üç beş satoshi için uğraşır durursunuz. kazansanızda en sonunda hepsini kaybedersiniz. ayriyetten bildirim sesleride insanı kendisine çeker. aman kaptırmayın kendinizi.

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler