aren

Durum: 41 - 0 - 0 - 0 - 02.01.2018 00:20

Puan: 44 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 2.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 5

vestel buhar kazanlı ütü 2000

yıllardan beri kullandığımız ütüden artık yeteri kadar verim alamaz olunca yeni bir ütü almaya karar verdim. çevremdekiler buhar kazanlı ütü almamı tavsiye etti. aslında ben buhar kazanlı almayı düşünmüyordum. sanki bana çok kalabalık ve gereksiz gibi geliyordu.

internetten araştırdım. en uygun vestel press serisi 2000 buhar kazanlı ütü hoşuma gitti. yorumları okudum, hiç olumsuz bir yorum yoktu. gittigidiyor.com dan 150 tl ye sipariş verdim. 2 gün içinde geldi. ilk denememizde tek kelime ile süperdi. sürekli olarak buhar veriyor, su kaçırdı derdi yok. kazana 0.75 lt su koyabiliyorsunuz ve su bitinceye kadar sürekli buharlı ütü yapılabiliyor. ayrıca buhar yoğunluğunu azaltıp çoğaltabilirsiniz. ütüyü fişe takıp buhar kazanının hazır olması 5-6 dakikayı bulmaktadır.

sonuç olarak hem fiyatıyla, hem performasıyla hemde yerli malı bir ürün olmasıyla benden ve eşimden tam not aldı. tavsiye ederim.

drone

drone artık hayatımızda birçok yerde kullanılmaktadır. hobi olarak, nişan, düğün, konser gibi organizasyonlarda veya güvenlik amaçlı kullanılmaktadır. üzerine takılan kameralarla yüksekten kuşbakışı görüntü almak için ideal bir araçtır.

profosyonel orta düzeyde bir dronun fiyatı 8-10 bin tl civarındadır. ancak fiyat üzerine takılan kameraların kalitesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. özellikle gece görüş özelliği olan bir kamera takıldığında kameranın kalitesine de bağlı olarak 90-100 bin tl gibi fiyatları bulmaktadır.

geçenlerde çalıştığım işyerinde arkadaş kullandığı dronu denize düşürdü, neyse ki üzerinde gece görüş kamerası takılı değildi. arkadaşın anlattığına göre bir anda şarjı düşük seviyelere gelmiş ve kontrolden çıkarak düşmüş. tabi suya düştüğü için bulunamadı. böyle talihsiz bir kaza ile verdiğiniz o kadar para boşa da gidebilir.

hepsiburada.com

hepsiburada.com uzun süreden beri kullandığım online alış veriş sitesi. şimdiye kadar hiçbir problem yaşamadım.

bu sitenin en güzel tarafı aldığınız ürünün bedeli satıcıya hemen aktarılmaz. ürün sizin elinize geçtikten sonra onay verirseniz ürün bedeli satıcıya ödenir. ama tabi onay için belli bir süre var, o süre içinde ödemeye ya onay vermeniz lazım yada bir sorun olduğunu hepsiburda.com üzerinden bildirmeniz gerekir.

özlellikle iade konusunda şimdiye kadar hiç problem yaşamadım. satıcıya kalsa mutlaka zorluk çıkartırlar. ama arada hepsiburda olduğu için ve para sitede tutulduğu için iadelerde problem yaşamıyorsunuz. ayrıca şunu da belirtmekte fayda var, iadelerde kargo ücreti ödemiyorsunuz. ayrıca fiyatlarda piyasaya göre daha uygun. özellikle gidip mağazalardan almaktansa zaten internet sitelerini tercih ederim. çünkü istediğim gibi fiyatlarını ve özelliklerini araştırabiliyorum. mağazalardaki satıcılar gibi birkaç birşey sorunca burun kıvırmıyorlar :) ... onun için hepsiburada.com dan alıyorum beğenmezsem iade ediyorum.

şunu da belirteyim sadece hepsiburda.com değil diğer alış veriş sitelerini de kullanıyorum, hangisi uygunsa....

google maps

google maps bilmediğim yerlere giderken en çok kullandığım programdır. bir yere gideceksem ve eğer buraya daha önce gitmediysem mutlaka google maps dan bakarım. google maps den gideceğim yeri öncelikle harita üzerinden bakıyorum ve ona göre planlama yapıyorum. az daha detaylara girdiğinzde haritanın yanı sıra yazılı olarak da gideceğiniz yeri kavşak, yol ayrımı, sokak vb. bazında anlatmaktadır.

özellikle şehirler arası seyehat edcekseniz google maps çok işinize yarar. şehiriçinde o kadar kullanışlı olmayabilir. şehiriçlerinde navigasyon kullanmanızı öneririm. geçen yıllarda tatile istanbul-denizli-burdur-antalya-mersin-ankara ya gidecektim. tüm yolları google maps den yararlanarak gittim. özellikle hangi yol daha kısa veya daha çabuk gideceğiniz konusunda yararlı bilgiler alınabilir.

microsoft excel

microsoft excel ofis programlarından bir tanesidir. world, power point ve excell ayrılmaz üçlüdür. ofis işlerinde çalışanlar bunları mutlaka bilmelidir. özellikle excell bilmek insanın sadece ofis işlemlerinde değil hayatının birçok yerinde de çok işine yarayacaktır. en basitinden evin gelir giderleri bile excell de yapılacak basit bir program ile çok kolay takip edilebilir. bunu yapmak için bazı basit formülleri bilmek gerekir. düz yazı yazmak için de kullanılabilir ama onun için en güzel program world programıdır.

bitminer

bitminer sitesi scam yani dolandırıcı bir site. bunun gibi birçok site var. işte saat başı tıklama yapınca btc kazanacaksın diye vaat ederler. belki önce bir kere ödeme yaparlar. daha sonra şu kadar btc yatırırsan daha fazla btc kazanırsın derler. ama bir gün bir bakmışsın site kapanmış. yada açık ama çekim talebi beklemede yazar. size tavsiyem kesinlikle para yatırmayın. para yatırmadan kazanabilirseniz ve ödeme yaparsa kardır.

aliexpress

aliexpress, çin merkezli bir alış veriş sitesi. bu site hemen hemen bütün dünyada faaliyet göstermektedir. aliexpress ile internet üzerinden güvenle alış veriş yapılabilir. ben birçok alış veriş yaptım hiç problem yaşamadım.

ödemeyi kredi kartı başta olmak üzere birçok ödeme cüzdanı kullanarak yapabilirsiniz. ben sanal kredi kartı kullanmanızı tavsiye ederim. sipariş verirken hızlı ve yavaş kargo seçenekleri var. hızlı kargoyu seçerseniz extra ücret ödemeniz gerekir. normal kargo genelde ücretsizdir ama ulaşması 30-40 günü bulabilir. bu süre sonunda ürün elinize geçmezse ücret iadesi yada yeni ürün isteyebilirsiniz. yani ödeme yapmazsınız.

müşteri hizmetleri çok iyidir hatta şimdiye kadar gördüğüm en iyi müşteri hizmetleri var, mail ile dönüş yaparlar. hatta ben bir alışverişimde ürüne düşük puan verdim, mail ile neden düşük puan verdiğimi sordular.

şunu söylemek gerekir ki, fiyatlar artık eskisi kadar uygun değil. çünkü dolar kurunun artması ile birlikte fiyatlarda artmış oldu. zamanınız varsa kampanyaları takip ederek yada birden fazla ürün siparişi vererek (aynı kargoda) ürün satın alabilirsiniz.

papara

papara, türk ödeme cüzdanı. birçok banka ile anlaşması var. bu nedenle hafta sonu veya tatil günleri bile para gönderebilirsiniz/çekebilirsiniz. para yatırmada ücret alınmıyor. ancak para çekimlerinde işlem başına 1 tl ücret alınıyor. onun için mümkün olduğu kadar paranız birikince çekmekte fayda var. çünkü 10 tl çeksen de, 1000 tl çeksen de 1 tl işlem ücreti alıyor.

üye olduktan sonra kimlik bilgileriniz ile hesabınızı onaylatabilirsiniz. hesabınızı onaylatmak için kimlik fotografını yüklemeniz gerekmektedir. hesabınız onaysız ise 750 tl işlem sınırı vardır. hesabınızı onaylattıktan sonra işlem limiti 50.000 tl ye çıkmaktadır.

para yatırırken işlem yoğunluğuna bağlı olarak papara hesabınızda görünmesi 1 saati bulmaktadır. yalnız para çekerken banka hesabınıza birkaç dakikada paranız geçmektedir.
yalnız sakın müşteri hizmetlerini aramayın. ulaşamazsınız zaten. saatlerce müzik dinlersiniz. zaten bu gibi firmalar daha çok bilgisayar programı üzerinden faaliyet gösterirler. sürekli müşteri hizmetleri verecek personel çalıştırmazlar.

computta

computta ile bilgisayarınıza indireceğiniz bir program ile btc kazıyorsunuz. btc üretmek için öncelikle computta ya üye olmanız gerekiyor. üye olduktan sonra site üzerinden bilgisayarınıza bir program indirmeniz gerekiyor. bu programı çalıştırınca btc üretmeye başlıyorsunuz.

şimdi gelelim bakalım bir günde ne kadar btc ürettiğimize. ben computta ya üye oldum ve programı çalıştırdım. burada btc kazanmak için bilgisayarınızın özellikle ekran kartının özelliği çok önemlidir. eğer ekran kartı düşük bir bilgisayar ise btc kazanmanız çok az olacaktır ki o da bilgisayarı çalıştırdığınıza değmez. benim ki öyle oldu. bir kaç gün bilgisayarı çalıştırdım. bilgisayar öyle bir performans ile çalışıyor ki, sanırsınız bilgisayar uçacak. çok aşırı derecede ısınıyor, fan hiç susmuyor ama kazanç çok düşük. tabi benim bilgisayar için....

elektrik parasını çıkartabileceğiniz ve bilgisayarınızın yıpranmasını kendiniz hesap etmenizde fayda var.

letgo

letgo özellikle ikinci el eşyaların satılması için çok güzel bir uygulama. evde bulunan artık kullanmayacağınız eşyaları çöpe atmak yerine letgo ya koyarak satabilirsiniz. tabi ürün ve fiyat dengesini iyi ayarlamanız lazım. bazı kullanıcılar gibi ikinci el eşyaya sıfır eşya fiyatı isterseniz satılmaz.

ben evde bulunan oğlumun büyüdüğü için kullanmadığım çocuk arabası, salıncak gibi eşyalarını letgoda sattım. hatta artık kullanmadığım koşu bandını da sattım.

özellikle letgo nun arama yaparken bulunduğunuz noktadan belli bir km mesafeye kadar arama yapabilme özelliği çok yararlı olmaktadır. bu programın bir güzel tarafı da ikinci el eşyaların değerlendirilmesidir. alıcı için mağazaya dünya kadar para vermeden ihtiyacını temin etme şansı verdiği gibi, satıcıya ise çöpe atmaktansa az da olsa paraya çevirme imkanı vermektedir.
  • /
  • 5
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 41

ponzi

yukarıda arkadaşın birisi çiftlikbank'a ponzi demişti. adamlar konya'da dev bir çiftlik kurmayı planlıyorlar. burada et ve süt üretimi yapacaklarmış. hatta bu çiftlik türkiye'nin 1. büyüklükte, dünyanın 11. büyüklükteki bir tesis olacakmış. şu anda bütün ulusal kanallarda reklam ve tanıtımlarına devam etmektedirler.

ytd (yatırım tavsiyesi değildir)

renault symbol

renault symbol. renault'un türk milletini kazıkladığı hem de çok iyi kazıkladığı bir otomobil. güvenlik ve konfor olarak çok kötü bir araba. virajlara girdiğinizde araba içerisinde kendi dengenizi iyi kurmazsanız yan cama yapışma ihtimaliniz yüksek. viraj ile birlikte arabada yatıyor kısacası.

iyi taraflarına bakarsak, en önce yakıtı çok ekonomik. renault un diğer otomobilleri gibi bu da yakıt konusunda oldukça tasarruflu. piyasada bulunan en az yakan araçlardandır. bir diğer olumlu yönü ise her yerde tamirci bulursunuz. (hatta yoldan geçen herhangi birisi bile tamir edebilir :) ) çünkü herhangi elektronik aksam hemen hemen yok gibi.

bir diğer olumlu yönü de hala ikinci el piyasasının çok olması, piyasada peynir ekmek gibi symbol satılmaktadır. ve parası da öyle ucuz da değildir. yedek parçasının ucuz olduğunu da unutmamak gerekir.

drone

dronlar yani insansız hava araçları geleceğin taşımacılık araçları olma yolunda hızla ilerlemektedir. günümüzde insanları taşıyabilecek dronlar yapmak için çalışmalar yapılmaktadır. hatta geçenlerde bir yerde görmüştüm prototipini yapmışlardı.

dronlarda insan ve malzeme taşımak şuanki teknoloji ile mümkün gözükmektedir. ancak buradaki en büyük sorun kontroler sorunudur. bilindiği gibi şuanda havadaki tüm uçan araçlar yerden kontrolerler tarafından izlenmektedir. düşünsenize dronlar yaygınlaşıp kullanılmaya başlandığında bunların hangisini kontrol edeceksiniz......

ponzi

yukarıda arkadaşın birisi çiftlikbank'a ponzi demişti. adamlar konya'da dev bir çiftlik kurmayı planlıyorlar. burada et ve süt üretimi yapacaklarmış. hatta bu çiftlik türkiye'nin 1. büyüklükte, dünyanın 11. büyüklükteki bir tesis olacakmış. şu anda bütün ulusal kanallarda reklam ve tanıtımlarına devam etmektedirler.

ytd (yatırım tavsiyesi değildir)

ponzi

çiftlikbank'a ponzi demek yanlış olur. çünkü adamlar reel yatırımlar yapmaktadır. bugün birçok yerde çiftlikleri var. ayrıca türkiye'nin birçok ilinde bayilik olarak şarküteriler açmaktadır. ponzilerde gerçek yatırım olmaz, üyelerden gelen paraları diğer üyelere dağıtırlar, üye toplamak için üye getirenlere yüksek para verirler, yani network yaparlar. tabi sonra da bir gün topuk....
ayrıca çitlikbankta network kazancı da yoktur.

renault symbol

renault symbol. renault'un türk milletini kazıkladığı hem de çok iyi kazıkladığı bir otomobil. güvenlik ve konfor olarak çok kötü bir araba. virajlara girdiğinizde araba içerisinde kendi dengenizi iyi kurmazsanız yan cama yapışma ihtimaliniz yüksek. viraj ile birlikte arabada yatıyor kısacası.

iyi taraflarına bakarsak, en önce yakıtı çok ekonomik. renault un diğer otomobilleri gibi bu da yakıt konusunda oldukça tasarruflu. piyasada bulunan en az yakan araçlardandır. bir diğer olumlu yönü ise her yerde tamirci bulursunuz. (hatta yoldan geçen herhangi birisi bile tamir edebilir :) ) çünkü herhangi elektronik aksam hemen hemen yok gibi.

bir diğer olumlu yönü de hala ikinci el piyasasının çok olması, piyasada peynir ekmek gibi symbol satılmaktadır. ve parası da öyle ucuz da değildir. yedek parçasının ucuz olduğunu da unutmamak gerekir.
Henüz takip ettiği biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler