affkod

Durum: 6 - 0 - 0 - 0 - 06.12.2017 23:57

Puan: 6 - Rütbe:

1 yıl önce kayıt oldu - 2.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!

turkcell

başka bir kullanıcının faturamı ödemesine izin veren, üzerine aynı faturayı benden de tahsil eden operatör. anlamadığım şey nasıl bir sistemleri varsa aynı faturayı iki kere tahsil edebiliyor.

diğer kullanıcı durumu fark edip itiraz edince de hali hazırda iki kez tahsil edilmiş fatura bana tekrar kesiliyor. turkcellle bütün ilişkimi kesmek için sabırsızlanıyorum.

affiliate marketing

e-ticaret sitelerinin yaptığı satışlara aracılık etmek ve yapılan satışlar üzerinden komisyon ya da pay almak için kullanılan bir kazanç modelidir. reklamverenin isteğine göre form doldurma, indirme, satış ya da üyelik sayısı üzerinden ücretlendirilir. şahsımca en mantıklısı satış başına ücretlendirmedir.

bitcoin

sierrahash.com'un büyük vurgun yaptığı para birimi. neyse ki biriken coinlerimi patlamadan cüzdana aktarmıştım.

demand side platform

reklamverenlerin anlık olarak reklam alanı satın almak için kullandıkları platform. global anlamda en büyük örnekleri google doubleclick, appnexus ve mydsp'dir.

reklamverenler platform üzerinde ülke, cihaz, operatör, tarayıcı veya dil seçimi yaparak hedef kitlelerine ulaşmaya çalışır.

real time bidding

reklamverenlerin hedeflerine uygun reklam alanlarını satın almak amacıyla açık arttırmaya girdiği ihaleler.

sistem, internet kullanıcılarından çerez toplayarak hedefleme yapmayı baz alır.

programatik reklamcılık

milisaniyeler içinde hangi reklamı, hangi platformda yayınlanacağına karar veren bir protokol kullanmasıyla, diğer modellerden daha avantajlı olan model.

programatik olmayan reklamcılık modellerinde, reklamveren ile yayıncının bir araya gelmesi uzun zaman alır.

reklam alım ve satım sürecinin insan yerine programlar aracılığıyla yapıldığı reklamcılık modeli. affiliate marketing denilen reklamcılık modelinde hangi reklamın nerede yayınlanacağına insanlar manuel olarak karar verirken, programatik reklamcılıkta buna kodlar karar verir.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 6

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler