uyap

ulusal yargı ağı projesinin kısaltması olan sistem özellikle adliyelerde, cezaevlerinde ve benzer kurumlarda iletişimin sağlanması, işlemlerin yürütülmesi için kullanılan sistemdir. türk mühendisler tarafından yazılmış, ciddi boyutlu server ve ağ trafiğine sahip, türkiye tarihinin en büyük ve kapsamlı online projesidir. bir çok ülkenin örnek alarak benzer sistemler yazmışlığı olmakla, her sıkıntısına rağmen vazgeçilmez bir sistemdir. yazanın ellerine sağlık.
türkiye' de yargı alanında bir devrim yapan, fiziki evrak işini bitirmeyi amaçlamış. adalet bakanlığı ve bağlı kuruluşların arasındaki koordinasyonu sağlayan. dökümanları edirne' den kars' a saniyeler içinde gönderen sistem. türkiyede veri akışının kesilmemesi için 2 tane merkezi bulunan ve oldukça güvenli bir sistemdir. sisteme sadece adalet ağı bilgisayarlarından ulaşılabilir ve dış saldırılara tamamen kapalıdır. her geçen gün güncellemelerle modern çağa ayak uydurabilen, türkiyemizin en büyük projelerinden biridir.
maalesef haftada en az 1-2 kez kesintiye sebebiyet vererek uyap üzerinden süreli işi olan ilgilileri küçük çaplı kalp krizlerine sevk eden sistemdir. özellikle barokart üzerinden ödeme işlemleri barokarttan kaynaklanan sıkıntılar nedeniyle sık sık kesilir ve süreli işleri yapmadan önce sıkça dua ettirir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler