utorrent

program ihtiyacınız olan programı, kitabı, filmi vs. dünyadaki kaynaklardan ve eşlerden parça parça indirmenize yarar. dosya indirmesi tamamlandıktan sonra aynı dosyayı arayan kullanıcılara bir kaynak olursunuz.
indirilen bazı programlarda lisans gerekmektedir, eğer ki lisansı satın almadıysanız deneme sürümünü kullanırsınız.
güncel ve yakın geçmişteki versiyonları reklam içerdiğinden eski versiyonları daha kullanışlıdır. mesela ben otomatik güncelleştirmeler kapalı bir şekilde, halen 2.2 versiyonunu kullanmaktayım. bana göre mucizevi bir programdır. boyutundan büyük işler başarmaktadır.
dosya indirmek için harika bir programdır. tarayıcıdan indireceğiniz dosyaları yüksek hızla indirmenizi sağlar. fakat son zamanlarda yaşanan ölü trackerler can sıkmaya başlamıştır.
yüksek boyutlarda indirme işlemi yapmak isteyen fakat akn'den (adil kullanım kotası) korkanlar için "zamanlayıcı" isminde mükemmel bir özelliği vardır.

ilk önce internet servis sağlayıcımızın sitesine giriyor ve eğer varsa akn işlemi dışında kalan saatleri öğreniyoruz. (sizin için hiç olmayabilir de ama genelde gece 2 ile sabah 8 arasında oluyor). sitede bulamazsak veya emin olamazsak arayarak bilgi almak, teyit etmek çok önemli.

bilgiyi edindikten sonra uygulamada üst menüden, seçenekler tabından, tercihler seçeneğine tıklıyoruz. gelen sol menüde zaman çizelgesini seçiyoruz. önümüze bir haftanın her günündeki her saati belirten bir tablo çıkıyor. bu tabloda her gün için öğrendiğimiz akn saatleri arasında kalan kısımları yeşile boyuyoruz. daha güvenli olması için başlangıçtan 1 saat geç, bitişten 1 saat erken bırakabilirsiniz.

son olarak üst kutucuğa tıklayarak zamanlayıcıyı aktif hale getiriyor ve uyuyoruz. geçmiş olsun. artık akn derdi çekmeden geceleri bilgisayarınızı açık bırakarak çatur çutur indirme işlemi yapabilirsiniz. torrentleriniz işaretlediğiniz saatlerde inerken, bu saatler dışında sırada bekleyeceklerdir.
boyutu düşük, bilgisayarı yormayan, kullanımı basit, arka planda sessizce çalışan program.

tahminen yüzlerce şey indirmişimdir. film, dizi, oyun, kitap... hepsini sorunsuzca indirip depoladı.

en büyük problemi reklamları. her açtığınızda reklam çıkması bir yerden sonra sıkıyor. arka planı kullanan ksım da genelde reklamları olduğu için illa reklamı kapatmak gerekiyor her seferinde. bu kadar problem kadı kızında da olur denilebilir. onun dışında hiçbir problemi olmayan program.
en basitinden anlatmak gerekirse: mantığı sizin ulaşmak istediğiniz bir dosyayı a kişisi bir miktar, b kişisi bir miktar,c kişisi birmiktar v.s şeklinde bütün bir dosyayı onlarca,hatta bazen yüzler ve binlerce farklı kişiden edinmenizi sağlar.
durum böyle olduğu için sizin indirdiğiniz dosyayı farklı insanlara yükleme yapmanız da çok önemli.eşler çok fazla olduğu zaman pek gerekli olmasa da örneğin eski bir film indirdiniz ve fazla yükleme yapan yok, siz yükleme yaparak daha fazla kişinin ulaşmasına vesile olaraktan bir sonraki kişinin daha hızlı indirme yapmasına katkı sağlayabilirsiniz.en azından bilgisayarda önemli bir işiniz yokken torrenti arka planda çalıştırarak diğer kullanıcılara katkı sağlayabilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler