urbanears plattan

ismini stokholm'de ikonik bir heykelin bulunduğu meydandan aldığını öğrendiğim, cıvıl cıvıl renklerine şahsen bayıldığım kulaklık modeli. performans olarak çok daha iyileri var elbette ama tasarımı ile kullanmayı sevdiriyor. sennheiser hd 2.30a geçtiğimden beri biraz ihmal ettim ama ofiste masamın gülü olmaya devam ediyor. bas yoğunluğu bende bazen boğukluk hissi yaratıyor ama yürürken, metroya koşarken pek de ona takılmıyorum. bir de ekstra güzellik olarak ikinci bir kulaklık takıp iki kişi müzik dinleyebilmeniz için entregre bir giriş de mevcut. kullandım mı? hayır. ama olması hoşuma gidiyor.
zound plug' denilen, dinlenilen müziği üzerinde bulunan 3,5 mm ekstra bir jak ile başka bir kulaklığa aktarabilme özelliğine sahip aşmış dayanıklıktaki kulaklık. tek eksiği kulağa direkt temas eden kısım uzun süre kullanmaya bağlı, 3 yıl kadar o kadar süre bozulmadan kullanılan kulaklık sayısı pek az zaten, pul pul dökülebilmektedir
(bkz:urbanears plattan adv)

bu kulaklığın bir adv bir de wireless bluetooth'lu modeli vardır. artık urbanears firması adv üretmemekle birlikte; plattan 2 modelini piyasaya sürmüştür, adv ile plattan iki arasındaki farklar; plattan 2'nin kulaklık kızakları metal perçinlerle tutturulmuş bu da benim yaşadığım kırılma olayını engelleyecek bir önlem olmuştur. ayrıca plattan 2 modelinde artık çıkarılabilir ve yıkanabilir kafa bandı yoktur.
uzun süre kullanımda kulaklarınızı acıtabiliyor fakat ses kalitesi anlamında gayet tatmin edici bir performansı var. kulaklıkları 3.5mm çıkış ile birbirine bağlayınca direnç artışından ötürü seste azalma /bozulma bekliyorsunuz ama olmuyor. onlarca rengi olması da cabası. insan her kıyafetine uyacak renk renk urbanears almak istiyor.
urbanears zaten ses ve malzeme konusunda çok kaliteli işler başaran bir firma. bu modelin de ses kalitesinde bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum, ancak duyduklarıma göre uzun kullanımda sıkıntılıymış, kulak ağrısına, baş ağrısına neden olabiliyormuş.

kulaklığın tipine netten v.b. baktığımda ise biraz hayal kırıklığına uğradığımı söyleyebilirim.kulaklığın renkleri v.b. oldukça güzel ancak sanki malzemesi biraz kalitesizmiş gibi geldi.
aralık 2015'ten beri plattan ıı serisi tomato rengine sahip olduğum kulaklıktır. ses kalitesi harika, kullanımı gayet kolay ve renkleri gayet eğlenceli :) iç tarafı deri ve asla dökülme yapmadı. zamanında d&r yılbaşı indiriminden + d&r puanlarımla 96 lira gibi cüzi bir fiyata almıştım. dolar arttıkça fiyatlar da arttığı için indirim kovalamakta fayda var.

link: http://www.dr.com.tr/Elektronik/Urbanears-Plattan-II-CT-OE-Tomato-ZD4091670-Kulakustu-Kulaklik/Ev-Elektronigi/Kulakliklar/Kulakustu-Kulakliklar/urunno=0001693631001?gclid=CjwKCAiAmb7RBRATEiwA7kS8VNbPHzqfr7hAbiXITbUw8hIrgLCD-ocBMPYfXz4A6gzNhUnTccEFpxoCSJQQAvD_BwE

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler