unity

(bkz:android),(bkz:ios),(bkz:pc) gibi bir çok farklı platform için oyun geliştirme imkanı sunan, ücretsiz sürümü de bulunan (bkz:oyun motoru).

(bkz:c#), (bkz:c++) ve (bkz:java)dillerini desteklemekte.

unity ile youtube, udemy gibi mecralardan kısa eğitimler alarak basit oyunlar yapmak oldukça kolay.
youtube üzerinden dersleri izleyerek oldukça başarılı işlere imza atabileceğiniz oyun motoru. yalnız yaptığınız oyunu satışa çıkaracaksanız unity firmasına belirli bir miktarda pay vermeniz gerekmekte.
birçok büyük firma tarafından desteklenen ücretsiz oyun motoru. bu firmalardan en büyük desteği ise microsoft vermektedir.

unity'nin en güzel yanı kolay öğrenilmesi, asset store'un zenginliği ve büyük bir topluluğunun olması. ayrıca c# gibi güncel ve microsoft destekli bir dili kullanıyor olması, c++ kullanan motorlara göre bir avantaj. ayrıca android'den ios'a, windows'tan linux'e, playstation'dan xbox'a birçok platforma oyun çıkarabilmesi çok önemli bir özellik. bir oyun geliştirilecekse unity dışında bir motor kullanmak için bir sebep göremiyorum.
piyasada ( veya kendi içindeki dahili market olan asset store'da) dolaşan ücretsiz asset'ler nedeniyle uygulama marketlerindeki birbirinin aynısı binlerce uygulamanın,oyunun var oluş sebebi. aman biri bişe demesin, soran olursa ne derim diyorsanız ücretli tam projelerden satın alıp, grafiklerini değiştirip piyasaya sürebilir, reklam entegrasyonu yapıp para kazanabilirsiniz. bu noktada "aman google ile uğraşmiyim, durduk yere ban yemiyim, emeklerim boşa gitmesin" derseniz, unity ads hizmeti de mevcuttur

kolaydır, kaynağı boldur, ücretsizdir ancak yaptığınız uygulama 100k dolardan fazla para kazanırsa "kardeş bana da ateşle ordan 3-5 bişeler" der.
eğer indie oyun yapacaksanız gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.100.000 dolardan aşağı para almamaktadır.gerç oyundan 100000 dolar kazanırsanız %15 kesinsi insana koyacağını sanmıyorum :d
rick and morty adlı aşmış dizinin ikinci sezonun üçüncü bölümü olan auto erotic assimilation'da karşımıza çıkan rick'in unutamadığı eski sevgilisi.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler