unity ads

unity firmasının reklam hizmeti.

şimdilik sadece video reklam desteklemesi en büyük eksikliği olsa da oyun içine entegrasyonu oldukça basittir. 2-3 satır kod ve 1-2 küçük tıklama ile rahatlıkla oyununuzda reklam gösterip para kazanabilirsiniz.

reklamları temelde 2 çeşittir. ilki standart reklam gösterimi. ikincisi ise ödüllü reklam. yani kullanıcıya "reklam izle 1 hak daha kazan" gibi seçenekler sunabileceğiniz olay. reklam hizmeti arayüzünden reklamların kaç saniyede geçilebileceğini de ayarlayabiliyor olmanız ayrı bir güzelliktir.

reklamdan ne kadar gelir elde edeceğinizi görebilmeniz için en az 1000 gösterim elde etmeniz gerekmektedir. unity bu durumu "kitlenizin kalitesini ölçmek" olarak isimlendiriyor.
unity oyun motoru ile kullanmıştım. fiyatlandırma olarak kötü onu söyleyebiliri. gidin admob kullanın daha iyi. ama entegrasyonu aşırı basit. unity'nin içerisinden tek tık ile aktifleştirip 1 satırlık kodu projenize ekleyerek oyununuza reklam ekleyebilirsiniz. ayrıca güzel yanı, unity konsolundan bütün istatistikleri takip edebilirsiniz.

ayrıca her store için ayrı kod yazmanıza da gerek kalmıyor. app store, play store, windows phone, amazon apps hepsini kendi hallediyor.
unity'nin reklam ağı. bu tabirin ingilizcesi "ad network", daha güzel bir çevirisi var mı bilmiyorum ama varsa onu kullanmak lazım öncelikle. eğreti gelmiyordur umarım.

mobil uygulamalara reklam yerleştirmekteki en önemli husus fill rate'tir, yani dolma oranıdır. kullanıcıya reklam gösterildiğinde oyun, içinde bulunduğu ağdan reklam ister. ağ, kullanıcıya konumuna göre reklam gönderir. firmalar da çoğunlukla konuma göre reklam vermektedir haliyle, sahibinden.com'un gidip peru'da reklam izletmek için para ödemesi saçma olur en basitinden. neyse, eğer ağ, kullanıcıya uygun reklam bulursa, uygulamanın reklam isteğine karşılık reklamı gönderir. "fill", yani doldurma dediğimiz hadise budur. ağdan reklamı alan oyun, reklamı kullanıcıya izletir. peki ağ, kullanıcıya uygun reklam bulamazsa ne olur? o zaman da reklam gösterilemez ve uygulama para kazanamaz haliyle.

yakın dönemde değişmediyse, tecrübelerime göre unity ads türkiye'de en iyi doldurma oranına sahip reklam ağı. türkiye gibi ülkelerde tek bir ağ kullanarak %100 reklam gösterebilmenize imkan yok. birden fazla ağı uygulamanıza entegre etmekle uğraşmak istemiyorsanız ya unity ads kurun, ya da ad mediation olayına girin.

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler