twitter

kullanıcılarına bir dönemler 140, şimdi ise 280 karakterlik içerik üretme imkanı veren, bağımlılık yaratan mikro blog sitesi. istediğiniz kişileri takip ederek kendi timeline'ınızda adeta bir gazete havası estirmeniz, içinizi dökmeniz ya da artık çoğunluğun yaptığı biçimde trollük yaparak kendinizi eğlendirmenizin mümkün olduğu muazzam bir haber kaynağı.
olması gerektiği gibi, basit kullanımı olan bir site. kullanıcı deneyimi gayet iyi yani.

bununla beraber ciddi bir monetizasyon sıkıntısı çekiyorlar. çok fazla kullanıcıları var ama bunu gelire yansıtamıyorlar, bu yüzden de durumlarının göründüğü kadar parlak olmadığı söyleniyor.
her yaştan kullanıcı içeren paylaşım sitesidir. durum caps fotoğraf haber her türlü paylaşım yapılmaktadır. karakter sınırı az olmasına rağmen flood yöntemiyle paylaşılan içerikler vardır. siyasi olay takipleri için sevdiğim mecralardandır. ancak siyasi kişilerin bir çok parodi hesapları bulunmakta dikkat edin.
blogların favori olduğu dönemde piyasaya çıkıp yazarlığı bitiren site. eskiden anlık haber ve bilgi almak için kullanıyordum ancak şimdilerde spam, bot veya reklamdan başka bir şey kalmadı gibi. belki binlerce hesabı engellemişimdir ama her başlık altında "10 liraya 10bin türk takipçi" yazılarından çıkıp duruyor. çaresi olmayan bulaşıcı hastalık gibiler.

güzel yanları var elbet. kişiselleştirilebilir gündem takibi, resmi hesaplardan yapılan anlık açıklamalar, ünlülerle direkt iletişim kurabilme şansı vb...

parodi amaçlı açılan taklit hesaplara ise çok dikkat edin. zira sonra rezil olabilir, hatalı kararlar alabilirsiniz.
zaman zaman gerçekten faydalı olabilen site.
kendini blogger zanneden bir çok gereksiz şahsiyetin doğmasına da sebebiyet vermiş olsa da, tanıttığı güzel insanlar yadsınamaz.
şimdi ben yeni girdim bu twitter olayına. anonim bir hesap kullandığım için takipçim yok ve ilgilendiğim konuları ve kişileri takip ediyorum. sağ tarafta tavsiye edilenlerde de sürekli saçma sapan birileri çıkıyor.

ısrarla takip etmesem de pop şarkıcıları falan çıkıyor. halbuki benim takip ettiğim şeylerle ilgili önerilerde bulunsa çok daha şık olacak.ama öyle olsa bile galiba hiçbir zaman sevemeyeceğim.
twitter’da anonimlik neredeyse imkansiza yakindir. kullandiginiz e-mail’den, o e-mail adresine verdiginiz kurtarma e-mail adresinden, dogrulama icin verdiginiz cep telefonundan bir sekilde kimliginiz tespit edilir. aman diyeyim
yaklaşık 4-5 ay önce hesabımı kapattığım site. evet gündemden kesinlikle kopmuyor, anında çoğu şeyden haberdar oluyorsunuz. hatta çoğu zaman eğlenceli de olabiliyor. fakat insan sürekli bir şeyler yazmak istiyor, kendini tutamıyor. yani en azından benim için öyle. gece geç saatlere kadar oturup, daha sonra melankolik şeyler yazıp paylaşmak iyi bir izlenim bırakmıyor etrafa. şöyle de bir şey var ki, hesabımı kapattıktan sonra eksikliğini hissetmedim dolayısıyla da o sitede zaman kaybetmiş olmadım. he onun yerine ne yaptın derseniz atom nasıl parçalanır onu öğrendim.
türkiye'de patlama yapması 2009 yılında gerçekleşen mikroblog sitesi. ahmet hakan'ın çabalarıyla yaygınlık kazanmıştı. 2011 seçimleri, gezi parkı olayları, mısır darbesi, 17/25 aralık derken iyice siyasileşti. bugün organik yollardan tt yapmanın imkansıza yakın olduğu bu platform ilk ortaya çıktığında facebook'u yıkacak diye söyleniyordu, şu sıralar zarar üstüne zarar açıklamaktadır.
280 karakter kısıtlamasına sahip blog sitesi.
twitter günümüzde genel olarak mizahsen ve siyasal olarak kullanılmakta. kısa ve öz içerikler-fikirler çıkıyor kendisinden. zaman içerisinde çok fazla abazanın kız tavlamak için kaliteyi düşürmesiyle bende twitter serüvenimi kapatmıştım.
hala kullananlar mevcut.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler