turkcell

vaktinde kullandım. yaklaşık 2 sene kadar. internet hizmeti döneminim en iyisiydi. hat olarak da herhangi bir sorun yaşadığımı hatırlamıyorum. zaten izmirde yaşayan bir birey olarak yaşamam saçmalık olurdu. fakat fiyatları gerçekten cep yaktığı için ayrılmak durumunda kalmıştım
kapsama alanı en geniş olan gsm şirketi. mobil internetinin de gsm şirketleri arasındaki en hızlısı olduğunu belirtmeliyim. izledikleri fiyat politikası eleştiri alıyor olsa da , verdikleri kaliteli hizmet hafifletici bir sebep sayılabilir.
kapsama alanı en geniş deniyor ama bazı yerlerde diğer 2 operatörün çektiği ve turkcell in çekmediği durumlarla da karşılaştım.fiyatı her daim yüksektir.kalitelidir lafım yok fakat son dönemde çıkan reklam polikitası firmada eğreti durmaktadır.nerde o ragga oktaylı reklamlar nerde şimdi ki reklamlar.
cep telefonunun ilk dönemlerinde kullanmanın, kullanıcıyı statü sahibi yaptığı operatör. çekim alanı türkiye'nin en iyisidir, ücret olarak türkiye'nin en pahalısıdır, müşteri hizmetleri gerçekten size yardımcı olur. ama yine de çok pahalıdır. türk gsm sektörünün tartışılmaz lideridir.
2 ay önceye değin yaklaşık 15 senedir kullandığım ve ancak özellikle internet kullanımı dolayısıyla ciddi şekilde faturalar ile karşı karşıya kalmam dolayısıyla vodafone geçisi yapmama sebep olan operatör.
kapsama alanının genişliği tabii ki tartışmasız. hakkını da vermek lazım.
kapsama alanı en geniş en iyi internetli operator şirketidir. ancak limit aşımında otomatik 5 tl internet yüklemeleriyle ve garip bir şekilde hızlı internet bitmesiyle faturamın 3 katı kadar borç çıkaran bir hat olduğu için bırakma sebeplerimden biridir.
fiyatı da internet, şebeke ve sms hızı da türkiyenin en yükseği olan gsm şirketidir yanılmıyorsam karahasan'a ait olan şirketin hisselerinin %49 u amerikan ulusal nasdaq borsasında işlem görmektedir
turkcell'in ortaklık yapısına değinmek istiyorum aslında mehmet emin karamehmet tarafından kurulan çukurova holding bunyesindeydi ancak çukurova holdingin borçlarından dolayı şirketi satın alan daha önceden telecom finland ltd. olarak bilinen ve şu anda teliasonera'nın sahip olduğu sonera holding, çukurova grubu ve mv holding'dir.
çukurova grubu türkiye'nin önde gelen grupları arasında yerini korumaktadır. 2002 yılının aralık ayında finlandiyalı telekom hizmetleri sağlayıcısı sonera corporation ve isveçli telekom operatörü telia şirketlerinin birleşmelerinin ardından kurulan teliasonera ise, özellikle iskandinav pazarlarında faaliyet gösteren güçlü bir operatördür.

türkiye'de gsm altyapısının ve turkcell'in kuruluşu, operasyonel hayata geçmesi ve servislerin geliştirilmesi aşamasında, sonera holding'in mobil iletişim, çukurova grubu'nun ise yaygın pazarlama ve dağıtım deneyimlerinden geniş ölçüde faydalanılmıştır.
diğer tüm operatörleri de kullanmış biri olarak memnun kaldığım tek operatör. genel olarak diğer operatörlerden daha yüksek fiyat talebi olsa da kampanyaları diğer operatörlerden daha cazip geliyor. ayrıca kalitesi de diğerleriyle kıyaslanmayacak kadar üst düzey.

müşteri hizmetlerine bağlanması çok kolay ve dakikalarca beklemek, onlarca tuşa basmak zorunda değilsiniz. en basit sorunlar için bile anında cevap veriliyor ordan oraya yönlendirilmiyor. kapatırken de aynı kibarlıkla "kendinize çok iyi bakın" dilekleriyle uğurlanıyorsunuz.
her zaman savunurdum turkcell in cekim kalitesini ve internet hizini. en son 79 tl lik faturami 99 a yukselttiler ve keskin bir kararla turk telekoma gecmeye karar verdim ve gectim. onlarda 99 lira olan paketi turk telekom primeda 39 liraydi. suan icin herhangi bir sekilde cekmemezlik sikintisi yasamadim. yasasam bile yillik 720 lirama deger diye dusunuyorum. ayriyetten bence prime acantajlari platinium un bir tik ustunde.
  • /
  • 4

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler