turkcell tv plus

turkcell'in televizyon platformu. iptv prensibiyle çalışıyor.

televizyona kurulan klasik bir dijital televizyon platformu gibi hizmet verebildiği gibi, web ve mobil versiyonları da var. özellikle mobil versiyonunu başarılı buluyorum. web versiyonunda eksikler olsa da ev üyeliği almadan, daha uygun fiyatlarla edinilebilecek, hatta bazı turkcell paketlerinde ücretsiz bile verilen bir hizmet olduğunu düşünürsek başarılı denebilir.
süperonline kapsamında türkcell tv plus üyeliğim vardı. kutu ile kullanılıyordu. satarken sürekli güncellenen filmlerden ve güncel filmlerin bir ay kadar sonra ücretsiz izlenebilmesinden bahsetmişlerdi. öyle birşey göremedim. en eski filmler bile kiralık. çok alakasız, kötü diyebileceğiniz filmler vardı ücretsiz. tv kanalları ise çok sınırlı.

gnçtrkcll kapsamındaki bir pakette de tv+ üyeliği + 5gb tv+ kullanım hakkı veriyorlardı. pek de kullandığım bir özellik değildi. ancak hakkımın otomatik tanımlanmış olması gerekiyor, çünkü türkcell web sitesinde bu şekilde lanse edilmiş.

bir dönem ev taşıma sebebiyle internet bağlantımı başka bir adrese taşıtmak istemiştim ancak fiber hat uygun olmadığı için adsl bağlanacaktı ve tv+ vs iptal olacaktı. bu taşıma sürecinde telefonumdaki tv+ ile film izlemiştim. telefonumda 5gb hakkım olması gerekirken kendi internet paketimin hepsi bitmişti tv+ sebebiyle.

bu karışıklığı türkcelle yazdığımda telefon hattına sadece bir tv+ hakkı tanımlanabileceği bu sebeple taşıma sürecinde iki tv+ hakkının da askıda olduğu söylendi.

bu bence tamamen saçmalık. iki kere hak tanımlıyorlar ancak biri iptal olunca ikisi de iptal oluyor. madem bir kere tanımlanabiliyor biri iptal olunca diğeri neden aktifleşmiyor. sonuçta yine biri aktif olarak devam etmiş olacak. ben süperonline iptal ettiğimde gnçtrkcll nasıl etkilenebiliyor, ne alakası var. normalde tv+ kutu aldığında tv+ web için neden ayrı ücret alınıyor. ben bu harcanan internetimi haksız olarak gördüğüm için geri yüklenmesini istemiştim. bunu da türlü bahanelerle reddettiler. müşteri memnuniyeti de bu kadar işliyor. şuan taahhütüm devam ediyor. bittiğinde alternatifleri düşüneceğim.
hattımı yeni bir tarifeye taşıyınca turkcell tarifenin yanında bu servisini de hediye olarak verdi.üstelik mobil internet kullanırsam ilk 5 gb 'ın ücretsiz olacağını söyledi.(wi-fi ile kullanmak daha mantıklı tabii ki.)

içerisinde oldukça bol dizi ve film seçenekleri vardır.eski filmler de yeni filmler de vardır.(2 gün önce john wick 2'yi görmüştüm.) web versiyonunu hiç denemedim ancak mobil versiyonu gayet başarılıydı.bazen canım sıkılınca açıp izliyorum, beni hiç yarı yılda bırakmıyor.
turkcell superonline fiber kullandığım için arayıp "ücretsiz tv+ veriyoruz" dediler, " e tamam ücretsizse gelin takın, bağlayın" diyip aldım.

sırf belgesel kanalları için alınabilir bir ürün. size verdiği cihaz ufak tefek, fazla yer tutmayan güzel bir kutu. kumandasının bir tarafı klasik kumanda iken arka yüzü bildiğiniz klavye. henüz klavyeyi efektif olarak kullanabileceğiniz pek bi olayı yok ama geleceğe yatırım olarak düşünmüş olabilirler.

kotadan falan yemiyor. internetinizden ayrı bir ip üzerinden çalışıyor ( fiber versiyonu böyle. diğerlerini bilemiyorum ).

canlı yayını durdurma, geri sarma vs. özellikleri mevcut. bunun yanında ücretli veya ücretsiz film izleme seçenekleri de mevcut. ama kayda değer bir film arşivinin olduğunu söyleyemem. çoğu düşük kaliteli filmler ve çok sınırlı sayıda.

size verdikleri kutuyu sözleşmeniz bittiğinde geri alacaklarından aman diyim başına bir şey gelmemesine dikkat edin. hdmi kablosuna kadar her şeyi toplayıp götürüyorlar ( eski aboneliği iptal edip yenisini alırken yaşamıştım ).

kaliteli belgesel izliyim, yanında 3-5 de filme / diziye bakarım diyorsanız alabilirsiniz ancak bir digiturk veya dsmart gibi kanal zenginliği beklemeyin. görüntü kalitesi vs. konusunda ise ben fiber kullandığım için ( 50mbit ) bir sorun yaşamadım. diğer hızlarda veya bağlantı türlerinde nasıl davranır bilemiyorum.
çok güzel bir ürün aktif olarak kullanıyorum ama bir sorum var arkadaşlar.filmleri gayet güncel ve güzel film sunuyorlar hiçbir lafım yok.başlatma devam ettirme özelliği de güzel kaçırdığınız bir program varsa geriye alıp izleyebiliyorsunuz yada reklam girince pip moduna alıp başka kanallarda gezebiliyorsunuz herşeyi çok güzel düşünmüşler ama sizce de çok yavaş değil mi geçişler insanı bezidiriyor bazen ?!?!? (bkz:hasbelkader)

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler