turkcell t80

metal bir gövdeye sahip ve tasarım yapısı oldukça çekici olan telefon.

turkcell bu t serisinde beklediğimden daha iyi iş çıkartıyor. her yeni seride üzerine koyup giderek olgunlaşan bir versiyona ulaşıyor.

5.2 inç ekran, 1080 x 1920 full hd çözünürlükle. ıps lcd teknolojisinde olan ekranın parlaklık performansı gayet tatmin edici.

sekiz çekirdekli, 1.4 ghz qualcomm snapdragon 435 yongaset bulunuyor. adreno 505 gpu’yu da barındıran bu yongasete 2 gb ram var. kullanıcı arayüzüne gezinti de akıcı. oyun performansının da ortalama seviyelerde olduğunu söyleyebilirim.
turkcell'den beklenmeyecek bir performans ile öncelikle sağlam sonrasında hızlı ve görece kaliteli ekran çözünürlüğüne sahip bir telefon gün yüzüne çıkmış.

türk firmalarınca üretilen en kaliteli telefonlardan biridir ve ayrıca sağlam olması telefondan beklentisi sadece konuşmak olan milyonlara hitap etmektedir.
batarya ve ana bellek açısından beğenmediğim telefon.2gb ram birçok android telefonda sıkıntı çıkarır.(şimdi diyeceksiniz ki daha düne kadar 2gb ram de yoktu ancak artık işler değişti, android telefonlar bir süre sonra şişmeye başlıyor.) bende de 3gb ram e sahip bir android telefon var ancak arada şişmeler oluyor.fiyatına göre gayet alınabilir ancak daha iyi bir alternatif bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
turkcell’in çıkardığı t serisinin son telefonu. önceki iki seriyi de kullanmıştım. telefon benim için yalnızca gündelik işler ve müzik dinlemekten ibaretti. bu telefonu da alabileceğim söylendi, taksitli olarak. ama ben almak istemiyorum, çünkü önceki serilerin üstüne bir şey katılmış değil. sürekli aynı tipte ve aynı özellikteki telefonu, modelini bir yükselterek satıyor turkcell. aklınızda bulunsun.
yerli malı türk telefonu demek istiyorum.

t80 her ne kadar uç özelliklere sahip olmasada türkcell bu konuda yerli firmalar arasında en iyisi. t80 ise türkcell’in şuana kadar yaptığı en iyi telefon. fiyat olarakta makul diyebiliriz. android kullanmaktan hoşlanıyorsanız ve orta segment bi telefon istiyorsanız t80’e bakabilirsiniz.
aklını t ile bozmuş türkcell firmasının son seri telefonu.
özelliklerine ufaktan göz attım;
2 gb ram, 16 gb hafıza ve 1299 tl fiyattan sonrasını okumaya gerek görmedim. telefon gösteriş olarak güzel olabilir ama günümüzde zorunlu kalınmadıkça birilerinin bu telefonu alacaklarını düşünmüyorum. zaten operatör telefonu almakta ne, sırf boş masraf.
türkcell artık bıraksın t serisi telefon yapmayı.

dipnot: yıl olmuş 2050 türkcell t1230

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler