türk sanal para borsaları

türkiye'de faaliyet gösteren birkaç tane sanal para borsaları vardır. koinim, paribu, btctürk ve koineks türkiyede faaliyet gösteren sanal para borsalarıdır.

koinim bünyesinde btc/tl ve ltc/tl işlemleri yapılabilmektedir. koinim.com a e-mail adresi ile üye olunabilir. ancak üyeliğin onaylanması için kimlik fotosu yüklemek gerekir. ayrıca elinizde kimlik ve koinim.com da işlem yapacağınıza dair imzalı bir yazıyı tutarak çekeceğiniz bir selfi fotograf da yüklemeniz gerekir. tüm bu işlemleri yaptıktan sonra üyeliğiniz 1 haftaya kadar onaylanır. artık para yatırıp btc veya ltc alabilirsiniz. para çekimlerinde 3 tl ücret alınır. diğer btc ve ltc alım satımlarında ve transferlerinde de komisyon almaktadır. para çekim talebi verildikten sonra 3-4 saat sonra paranız yatar (en geç 1 gün sonra).

paribu, koineks ve btctürk gibi başka sanal para işlemi yapabileceğiniz türk borsaları da var. paribu kurulalı daha bir sene olmadı. ama btctürk bu işi ilk olarak yapan yıllardan beri var olan bir firmadır. kıbrıs ta kurulmuş bir firmadır. bir ara türkiye de faaliyetleri yasaklanmış olsa da şuan serbesttir.

bu borsaların hepsinde para yatırırken dikkat etmeniz gereken kurallardan bir tanesi sadece kendi banka hesabınızdan para yatırabilirsiniz. bir başkasının hesabından kesinlikle para yatıramazsınız. aynı şekilde para çekerken de sadece kendi hesabınıza çekim talebi verebilirsiniz. buradaki amaç para giriş çıkışını kontrol ve kayıt altına almak, karapara aklama olaylarını engellemektir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler