turk.net

ttnet abonesiydim ve taşındıktan sonra yeni evin olduğu apartmanda ttnet fiber altyapısı olmadığını öğrendim. hemen yeni servis sağlayıcı arayışına başladım. sırf adil kullanım kotası saçmalığı yok diye ve ekşi sözlükteki methiyelerden etkilenerek bu şirkete abone olmaya karar verdim. hemen aradım mail adresime bilgiler geldi. doldurup kargoladım (15 lira kargoya verdim)
sonra hemen vdsl destekli bir modem aldım(bkz:asus dsl n16) (210 lira). sonra beklemeye başladım ve 2 gün sonra ttnet ten gelip eve telefon hattı çektiler. sonrasında türknetten ses çıkmayınca ben aradım ve apartman kutusuna hat çekileceği söylendi. benim haberim yokken hat çekilmiş. ancak kutuda benim adresime bir işaretleme yapılmamış o yüzden elektrikçi bile gelse bağlayamayacak şekilde bırakılmış. bunun üzerine arıza olarak kayıt aldılar. ancak günlerce gelmediler. bu süreçte her kanaldan derdimi anlatacak bir yetkili aradım ancak standart cevaplardan başka dönüş olmadı. dedikleri şey saha ekipleri için randevunuz belirlenince haber vereceğiz. yani kim bilir kaç haftaya. ben işimi internetle yapıyorum o yüzden hayati önemi var benim için. kaç hafta starbukslarda okulda işlerimi halletmeye çalıştım. bu sırada cep telefonumun internetinden kullandım sıkıştıkça (fatura 120 lira geldi). baktım olmuyor kapatma talimatı verdim. kullanmadığım interneti arıza biriminde 1 hafta çözecekler diye beklemem benim aptallığımdı.
kapatma talimatını verdikten sonra beni aradılar. yetkili biri olduğu belli olan şahıs bana ilk ay ücretsis yapalım yok başka kolaylıklar sağlayalım diye tavlamaya çalışsa da çok büyük kararlılıkla kapattırdım. (7 lira damga pul vergisi fatura olarak geldi).
toplam 300 lira gibi bir meblağ, hiç kullanamadığım üstüne sinir stres olduğum bu firma tarafından zarara uğradım. hukuksal olarak arayabileceğim bir ücret değil ancak gördüğüm herkese bu konuda tavsiyelerimi anlatırım. buraya da yazmış olayım. şikayet yazılan sitelere ve bu firmanın twitter adresine bakın lütfen.

uzak durunuz. müşteri ilişkileri yok, saha ekipleri yok bu hizmeti ttnet tarafından kiralıyorlar. onlar da geliyor bağlantıyı yapmıyor işaretlemeyi yapmıyor vs. ucuz etin yahnisi bu kadar olurmuş diyip bir bardak su içtim ve başka baş belası bir firmadan mecburen bağlantımı yaptım. şimdilik idare ediyoruz.
oldukça başarılı bir firma olmasına karşın müşteri hizmetleri bir o kadar başarısızdır. firma size çok güzel teklifler sunar.örneğin akk siz, kotasız, taahhütsüz, 20-25 mbps interneti 50 tl ye v.b. alabilirsiniz.ancak müşteri hizmetleri sağolsun ya interneti bağlarken sıkıntı çıkar ya da siz anlaştıktan sonra size bölgenizde yeterli altyapı yok v.b. derler.bazıları da müşteri hizmetleriyle hiç sorun yaşamadan işlerini kolaylıkla halleder.
yaklaşık 24 ay uydunet kullandıktan sonra 12 aylık bir yeni taahhüt istediğimde 25mps ve 50 gb kotalı tarifeyi 60 tl gibi komik bir rakam teklif ettiler. işin garip tarafı aynı tarifeyi daha önce 40 tl'ye kullanıyordum. müşteri hizmetlerinin saçma sapan tavırlarını eklemeden geçmek olmaz. ''daha önce bu tarifeyi 40 tl ye kullanıyordum, şu an 60 tl teklif ediyorsunuz'' tarzında bir söylemde bulunduğumda '' tamam, siz bilirsiniz'' deyip suratıma kapatıyorlardı telefonu. aslında türknete geçmek için bir bahane arıyordum ve bu olay tamamıyla kararımı netleştirmeme sebep oldu. geçmeden kafamda soru işaretleri vardı fakat taahhüt yapmamaları, istediğim zaman aboneliğimi sonlandırabileceğim için çokta fazla düşünmeden bu kararı aldım.
akn'yi komple kaldırmış servis sağlayıcı. müşteri hizmetleri aşırı derecede sorunlu. satış öncesi destek yeterli fakat aynı desteği satış sonrası göremiyorsunuz. benim bulunduğum bölgede verilebilen en yüksek hız 35 mbit. ttnet ısrarla bölgemin vdsl desteklemediğini söylemesine rağmen türknet vdsl ile 35 mbit verebileceğini iddia etti. türknet haklı çıktı, türk telekom çalışanları tıpış tıpış gelip o hattı çektiler. şu an 28mbit hız alıyorum ki şehir merkezindeki evimde de yaklaşık aynı hızı alıyorum. sonuç olarak risk almayı seviyorsanız iyidir efendim. sorunsuz bir şekilde hattınız bağlanırsa ucuz ve hızlı internetin tadını uzun bir süre çıkartabilirsiniz.
uzun uzun anlatmaktan mutluluk duyacağım bir firma kendileri. ben bu hataya düştüm siz düşmeyin diyerek sözlerime başlıyorum.
istanbuldan denizliye üniversite sebebiyle geldim. istanbulda superonline fiber müşterisiydim. geldiğim mahallede ne yazık ki alt yapı olmadığı için bunlara başvurdum. dedim hem taahhüt yok. gittim en güzelinden modem aldım. 150 tl verdim. başvuruyu yaptıktan 2 hafta sonra tenezzül edip kuruluma geldiler. kendileri 10 mbit internet alacağımı söylediler 2 hafta sonra verdikleri hız download için 1 mbit upload içinde 0.01 kb ve bu hızı yaklaşık 2 saat kullanabildim. sonra kesildi. daha sonra teknik kayıt bıraktım 4 gün sonra yine tenezzül edip geldiler sorunu giderdiler. ertesi gün yine bozuldu. bu sefer 5 gün sonra cumartesi geldiler sorunu çözdüklerini iddaa edip gittiler 3 gün sonra bozuldu. en sonunda her yere şikayet yazdıktan sonra 4mbit download 300kb upload olarak yaklaşık 1 aydır sorunsuz kullanıyorum. hızdan memnun muyum? hayır. ama taahhüt yapamam diğer firmalara elim mahkum. ayrıca müşteri hizmetlerini komple kaldırmışlar hahaha bunun sebebini kendileride gönderdikleri mailde söylemişler. aradığınızda hiç bir işi çözemiyoruz. bence haklılar. ayrıca kullanmadığım günleri ödemeyeceğimi söylemelerine rağmen ödettiler. evet alnımda enayi yazıyor. ama elim mahkum.
akk yi kaldıran ve tüm internet kullanıcılarının yüreğine su serpen internet dağıtım şirketi.şuan
 resim
fiyat tablosu bu şekildedir.taahhütünüzü ona göre verin.
taahhütümüz olduğu için geçemediğimiz 2019 yılını beklediğimiz, kolayca üyelik yapılabilen, adil kullanım kotası saçmalığının olmadığı internet servis sağlayıcısıdır. ama öğrendiğim kadarıyla pek de sanıldığı kadar iyi değilmiş.
teklifleri son derece cazip fakat müşteri adaylarına bile hizmetleri berbat ötesi. müşteri hizmetleri görevlilerini kahveden falan topladıklarını düşünüyorum. geçen gün defalarca başvuru için iletişime geçtim anca sonraki gün dönüş yapabildiler.

hattımda altyapı sorunu varmış. aslında altyapı destekliyor fakat boş port yokmuş. sorunun çözümünü daha sonra öğrendim de iş işten geçti. müşteri hizmetleri personellerinden birisi "sizin önceki internetiniz fiber olabilir, bizde fiber yok sadece adsl ve vdsl var." dedikten sonra kapatmıştı.

altyapı desteklemiyor olsa bile bununla ilgili bir çalışma yapmanız gerekir değil mi? sonuçta altyapısını kullandığınız türk telekom için belirli bir ücret ödüyorsunuz.

eğer abone olmayı başarabilirseniz imkanları güzel olan internet servis sağlayıcısı.
yeni aldigim 2 yil ttnet aboneligi uzerine akabinde adil kullanim kotasini kaldiran internet servis saglayici surekli dizi film torrent isleriyle ugrasan biri olarak akn önümdeki en büyük engel sırf bu yüzden ttnet aboneliğimi iptal edip türknete geçmeyi düşünüyorum ancak ttnet sagolsun cayma bedeli olarak 800 tl gibi bir cezayı önüme koyuyor el mecbur vazgeçiyorum.
ucuz etin yahnisi meselesinin açıkca görüldüğü internet sağlayacısıdır. kalitesizliğiyle göz doldurur nitelikte. kendi alt yapısı yoktur ve türktelekomun alt yapısını kullanır ve bu nedenle kendi saha ekibi de yoktur. herhangi bir sıkıntıda yardımcı olmak yerine daha çok sorun çıkartabilir. internet hızı türktelekomla aynıdır. ve şu sıralar arkadaşını getir kampanyasıyla bir ay bedava kullanabilme imkanı sunuyor. bu kampanya 31 aralık 2017 tarihine kadar geçerliliğini koruyor.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler