ttnet

türkiye'de insanların çoğunun sayıp sövdüğü ama yine de vazgeçemediği, diğer markalarında (turkcell hariç) altyapısını kullandıkları internet sağlayıcısı. ben de sövenlerdenim. 16mbps aldığımız net eve 16 geldiğinde snr değerlerindeki up-down arası mesafeye taksi 50tl yazıyor resmen. 12mbps yaparsak düzelir dediler, tamam dedik en azından kesilmesin, 1 ay dayanıyor, sonra yine 16'ya çıkarıyorlar. bulamadık henüz bir çaresini, her ay arayarak düzeltiyoruz. hayrlısı bakalım
insanların başka imkanı olsa 1 kişinin bile hat çekmeyeceğine inandığım şirket.

bütün derdi kelime oyunları ile saf insanımızı kandırmak bu şirketin. önce bedava modem diye kampanya yapar ve sözde bedava modem kampanyasının 24 ay taahhütlü satışını yapar. ardından 24 ay dolmadan çocuk için iyi bir fikir olmadığını düşünen ve internetini kapatmak isteyen aile şak diye 250 tllik modem fiyatıyla karşılaşır. biliriz ki o modemler maksimum 70-80 tldir. bunun gibi nice örnek verebilirim daha. sözde ilk 3-4-5 ay ücretsiz internet, telefon hediyeli internet, tablet hediyeli internet gibi gibi. taahhüt dolmadan kapatmaya çalışın bakayım boğazınıza kadar sokarlar o tableti, modemi, telefonu.

dipnot: dünyanın en yavaş internetidir belkide. 12 mb/s söylentili 1mb/s internetini kullandırır.
çoğumuzun memnun olmadığımız halde kullanmak zorunda kaldığımız internet hizmet sağlayıcısı. başka firmalarla çalışmak istersek de zaten neredeyse hepsi yine ttnet altyapısını kullandığı için hız anlamında değişen bir şey olmuyor. hız limitlerinde zaten ''-e kadar'' ibaresi bulunuyor, 16mbps paketi hiç bir zaman 16 olmuyor.
genelde sikayetlerle anılıyor ama yaklasik 5-6yildir kullandigim ve 1-2 kucuk kesinti haricinde hic sorun yasamadigim firma. oncesinde bi ara annemin hatasiyla turknet'e gecmistim de tekrar ttnet'e dönene kadar illallah etmiştim. insan kaybetmeyince elindekinin kiymetini anlamiyor
yıllar önce kullandığım internet servis sağlayıcı.yavaş olduğundan, fiyatının pahalı olduğundan v.b. şikayetçi olabilirsiniz ancak oldukça kalitelidir.bundan sonra superonline'a geçtim ancak oyunlarda v.b. paket kaybı yaşıyorum, arıyorum soruyorum birşey yok diyorlar.meğerse herkesi ortak ip havuzuna atmışlar.
tüm türkiye genelinde hizmet alınabilecek en ama en kötü iss olabilir kendileri.

gerçekten basiretsiz bir iş yapısı vardır.

teknik servisi kötüdür. müşteri hizmetleri kötüdür. günlerce hiç bir açıklama yapmadan internetinizi kesebilirler. teknik ekip gelip sorun binada derler, binada işlem yapmazlar, sorun evinizde derler, evde işlem yapmazlar, bir kaç gün sonra internet kendi kendine gelir.

hele hele bir gün hız yükseltmek için yanlış portu açıp, internetimi kesmişlikleri vardır ki; 2 hafta, tam iki hafta uğraşmam neticesinde yeniden internet gelmiştir. bir de pişkin pişkin hata bizde değil, siz hız arttırmak istemişsiniz demişlerdir. arkadaşım olmayan hızı bana vermek için neden yanlış işler yaparak internetimi kesiyorsun?

büyük harflerle, uzak durulması gerekendir.
eğer bu başlığa kendi sağlayıcından memnun olmayıp lan acaba ttnet'e mi geçsem diye geldiysen bu işten şu anda vazgeç. bu yalnızca aşağıdaki örnek için değil 10 senelik beraberliğimizin toplamından çıkarılmış sonuçtur. modemi götüne soksan aldığın hizmetten daha memnun olursun. arkadaşım, ttnet pişmanlıktır. aman diyeyim bulaşma. seçenekten bile sayma hatta. diğer seçeneğin her neyse git ondan al internet hizmetini.
türkiye'deki istanbul,ankara,bursa,antalya,izmir,adana gibi iller haricinde geri kalan şehirlerdeki hizmet veren ıss firmalarının alt yapısını kullandığı ana firmadır. tekel konumunda olmamak için pazar payını %80 altında tutmaktadır.
internet hizmet sağlayıcısı, zamanında kamu şirketi olan türk telekom'a ait olduğu için yıllarca gelişim göstermemiş özelleştirildikten sonra onca yatırma rağmen hala çok gerilerde kalan ve gerçekten eleştirilerin haklı olduğu internet sağlayıcısı turkcell varken kullanılmaz verin bikaç lira fazla eziyet çekmeyin bence
bela okuduğum internet servisidir.
uzun yıllarımı mecbur kaldığım için ttnet kullanmakla geçirdim. türkiye'deki çoğu insanda eminim bu yuzden kullanıyor tnnet'i. önce bedava modem derler sonra sizden modem parası isterler. neymiş taahütte yazıyor. hangimiz okuyor o küçük yazıları?
insanları bu şekilde kandırıp 50 liralık modemi 200 liraya kitliyorlar. hiç tavsiye etmem.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler