trt

yayın kalitesi yüksek, renk açısında oldukça başarılı yayın yapan devlet televizyonudur. seksenler ve sanayi yarışları oldukça başarılı programlardır. ancak haber programlarında ve politik canlı yayınlarında yayın karartmalarıyla meşhurdur.
asıl adı türk radyo televizyon kurumu olup ana merkezi ankara da dır. yayın hayatına tek kanal ile başlamıştır.şu an diyanet belgesel spor avaz türk haber gibi kanallara da sahiptir.
özellikle son 15-16 yıllık dönemde devlet televizyonu misyonundan adım adım uzaklaşmıştır. halkın tamamından alınan vergilerle ayakta duruyor olmasına rağmen yaptığı taraflı yayınlarla ancak belirli bir kesime hitap etmektedir.
halkın tamamından adına vergi toplanan kurum olmasına rağmen devletin televizyonu vizyonunu ne yazık ki kaybetmiştir. son olarak yaptıklarıyla iyice tarafsızlığını ortadan kaldırmış ve program içerikleriyle de kalitesi son dönemde iyice düşmüştür.
bir aralar ülkemizde tekel olan radyo ve televizyon kuruluşu.kendisiyle hiç alakası olmayan şeylerden bile kendisine trt bandrol payı ödenmektedir ve şu sıralar maalesef devlet kurumu olmaktan çıkıp hükümet kurumu olma yolundadır ve insanlar da haliyle öfkelidir.kanal yelpazesi ise çok geniştir şuan trt çocuk ,trt belgesel ,trt1 ,tekrar yayına başlayan trt2 ,trt3, trt türk ,trt şeş vs...
2000'li yılların başında pazar payını baya kaybetsede yeni yayın anlayışı ve kalitesiyle tekrar piyasaya dönen ulusal kanalımız. trt'nin çıkış noktası olarak leyla ile mecnun, sakarya fırat dizilerini görüyorum. sonrasında sağlam ataklarla başarılı işlere el attılar ve şuandada diriliş dizisi ile rekorlar kırıyorlar.
trt son yıllarda birçok özel tv kanallarını geride bırakarak çok güzel başarılı yayınlara imza atmıştır. özellikle dizilerde çok başarılıdır. dizilerde daha çok milli, manevi ve tarihi değerlere çok değer vermektedir. diriliş, payitaht gibi diziler çok başarılıdır. çocuklara güvenle izletilebilir. birçok özel kanallar gibi toplumun manevi ve ahlaki değerlerine dinamit koymuyor.
benim için sadece elektrik faturasında, elektronik alışverişlerinde ordan burdan zırt pırt çıkan pay adı altında kesilen parayı ifade etmektedir. sadece elektrik faturalarından 2013 yılında 800 milyon civarı bir geliri olmuştur bu şekilde kurumun ki bu sadece elektrik faturalarından gelen. buna ek cep telefonu gibi iletişim becerisi bulunan herhangi bir cihaz satın alırken ödenen eskiden yüzde 6, şimdilerde ise yüzde 10 olan paydan bahsetmiyorum bile.

kanal olarak değerlendirme yapamayacağım çünkü televizyon izlemiyorum. tavsiye ederim. böyle bir rahatlama yok sevgili dostlar. ne gerek var? filmse film, diziyse dizi ortalık mis gibi kaynak dolu. en başta netflix olmak üzere bir dünya alternatif varken zorla izletilen reklamlara maruz kalmak niye?

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler